סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית


בקוסמופרוף בבולוניה

 
מגזין יופי! נבחר להיות נציג העיתונות הישראלית הבלעדי של תערוכת Cosmoprof Bologna 2016, ואנחנו, נציגי המערכת, הצטרפנו למשלחת הישראלית הרשמית, של קניינים מתעשיית היופי המקומית, שאותה ארחה נציבות הסחר האיטלקית. תערוכת קוסמופרוף ה-49 הצליחה לצלוח את כל הקשיים – והיוותה חלון ראווה עולמי לתעשיית היופי, על כל ענפיה. גם ענף היופי הישראלי יוצג בה בכבוד.


ענת ועופר טלר, בולוניה
 
זאת הייתה הצגת תכלית מרשימה של תעשיית היופי הבינלאומית. אירופה המתבוססת בצרות כלכליות לא קלות, בבעיות הגירה שלא נראו דורות, ומגל טרור המוציא משלוותו את האזרח האירופי – כמו את ההנהגות שם – הוכיח כי למרות הכול תעשיית היופי העולמית חיה ובועטת. ועוד איך.
מגזין יופי! נבחר להיות נציג העיתונות הישראלית הבלעדי של תערוכת Cosmoprof Bologna 2016, ואנחנו, נציגי המערכת הצטרפנו למשלחת הישראלית הרשמית של קניינים מתעשיית היופי המקומית, שאותה ארחה נציבות הסחר האיטלקית. ראוי להדגיש כי אנשי ענף היופי הישראלים השתתפו הן כמציגים עצמאיים, הן כנציגי מכון הייצוא הישראלי, כמבקרים וכאמור – כחברי משלחת הקניינים של נציבות הסחר האיטלקית.
 

 
אין ספק; תערוכת קוסמופרוף בולוניה הינה התערוכה החשובה ביותר באירופה בתחום הקוסמטיקה, הטואלטיקה, המכשור הרפואי והאריזה המתקיימת  זו השנה ה-49. התערוכה מהווה מקור משיכה למבקרים מקצועיים רלוונטיים בתחומים השונים, כגון: אריזה, קוסמטיקה, ספא, שיער, מכשור וציוד מקצועיים.
אלפים-אלפים מכל רחבי היבשת, ולא רק, נוהרים ל'גני התערוכה' הענקיים שבבולוניה, שם במתחם עצום, עם אולמות ענק – פוגשת תעשיית היופי את חבריה, מציגה את חידושיה, מוכרת את מרכולה, ובעיקר: טווה קשרים עסקיים חוצי מחיצות טריטוריאליות, דתות, גזעים ומינים. העולם ככפר גלובאלי.
אירופאים מעונבים, לצד מלוכסני עיניים, ישראלים בג'ינס, לצד איראנים, הודים, ערבים, יפנים, אמריקאיים ועוד. ערב-רב של צבעים ושפות. כאן אין פוליטיקה, רק ביזנס.
 
אז מה היה לנו?
 
תערוכת COSMOPROF בבולוניה במהדורה ה-49 שלה אירחה הפעם, כך מוסרים לנו המארגנים, 250,000 מבקרים, והציגו בה 2,510 חברות מרחבי העולם (5% יותר משנה שעברה).
חברי המשלחת הישראלית מטעם נציבות הסחר האיטלקי
 

 
תמונה קבוצתית של המשלחת מישראל
אופיר קארפ ולי אפללו מחברת Wow; רמי בן זקן מחברת דנשר, דוברת וגיל קפלר מחברת Kepler Hair; צבי וציפי קליין מחברת Nostop; עובד לוי מחברת Sunrider; ג'ני שטיימן מחברת Magiray; דניאל חסין ואביחי סרי מחברת Beautycare; רן הוברמן מחברת הוברמן; ענת ועופר טלר ממגזין יופי!
 
נרשמה גם הצלחה גדולה לתערוכת אריזות הקוסמטיקה COSMOPACK – שגדלה ב-5,42% וביקרו בה 21,900 מבקרים מקצועיים.
בנוסף ל COSMOPROF ו COSMOPACK, נערכה בין הימים 17 ו-18 גם תערוכת NUCE – HEALTH WORLD EXPO שהייתה מוקדשת לקוסמטיקה טבעית.
המהדורה ה-49 של COSMOPROF בולוניה נסגרה, כך עפ"י הסטטיסטיקה היבשה, בהצלחה גדולה. השנה נרשמה תפוסה של 110,000 מ"ר נטו ע"י חברות איטלקיות וזרות.
 COSMOPROF הינה התערוכה הבינלאומית הגדולה ביותר בתחום הקוסמטיקה ומשרד המסחר והתעשייה האיטלקי הכניס את התערוכה לרשימת התערוכות עם "עניין מיוחד" שצריך לקדם ולתמוך בהן, תודות לשיתוף פעולה של התערוכה עם נציבות הסחר האיטלקית ITA – ITALIAN TRADE AGENCY. 
במהדורה זו נציבות הסחר האיטלקית הזמינה ואירחה 120 קניינים מ-11 מדינות: ישראל, קולומביה, צ'ילה, הודו, דרום קוריאה, דרום אפריקה, מוזמביק, אינדונזיה, אזרבייג'ן, קזחסטן ואיראן. 
עמנואלה דיקואפה, נציגת הנציבות האיטלקית: "זאת השנה הראשונה שאנחנו מארגנים משלחת ישראלית, שנבחרה בקפידה רבה. המטרה: להדק את קשרי המסחר בענפי הקוסמטיקה בין הסקטור העסקי באיטליה לבין המגזר העסקי בישראל."
 
מגמות חדשנות בתערוכה
 
ב-COSMOPROF בולוניה השנה, כך מספרים הנתונים, חל גידול משמעותי כמעט בכל הסקטורים של ענפי היופי המוכרים.
ייצוג ענף הקוסמטיקה ה"ירוקה" (כלומר ידידותית לסביבה) גדל ב-22,15%, ענף השיער והריהוט למספרות גדל ב-8,2%. ענף הציפורניים גדל ב-4%, ב COSMOPACK החלק שמוקדש לתעשייה גדל ב 5,42% וה-EXTRAORDINARY GALLERY, החלק שמארח את חברות הנישה עם מוצרים חדשניים ועם מגמות עתידיות בענף עלה ב-39,09%. 
התערוכה השנה, הייתה אחת המקיפות ביותר שנראו: דוכנים רבים הוקדשו למכשור קוסמטי וספא; ייצוג נכבד היה גם למוצרי ציפורניים וציוד נלווה. לא נעדר חלקם של המוצרים לשיער, ציוד וריהוט לסלוני יופי. ותערוכה נוספת, במקביל, COSMOPACK – לחידושי האריזה – בקבוקים, פלסטיק וקרטון, תוויות, חומרי גלם, מכשור למעבדות וייצור מותגים פרטיים.
 Cosmopack – בפעם הרביעית כתערוכה נפרדת – הוקמה כדי לתת למבקרים מבט מקרוב של מפעלים לקוסמטיקה, שיטות של מחקר והתנסות, וחושף כיצד הם עובדים ולספר את הסיפור של איך תהליכי הייצור שלהם התפתחו.
היום זה כבר מובן לכל איש מקצוע: תעשיית האריזה הינה חלק אינטגראלי, בלתי נפרד, ומשפיע ביותר על תעשיית היופי.
עוד אנחנו למדים עוד שמה שהופך את  Cosmoprof למפעל כך-כך מוצלח ברחבי העולם, הוא הגיבוי שמספק מבנה הארגוני הבינלאומי שלה, BolognaFiere Cosmoprof ספא, אשר דואג לארגון ולשיווק האירוע מספק שחקני עסקים, מציגים ומבקרים עם מגוון שלם של שירותים. הארגון פעיל גם בהספקת סיוע בינלאומי למשתתפים בכל הרמות הרלוונטיות, על ידי מתן תמיכה בצורה של לוגיסטיקה, מידע והפצתו, כמו גם שירותי שיווק המובנים כדי לייעל ההזדמנויות העסקיות שלהם.
Cosmoprof הוא לא רק בבולוניה, אלא גם לאס-וגאס והונג-קונג. Cosmoprof חתמה על הסכמי שיתוף פעולה עם ארגונים בינלאומיים כדי ליצור ירידי סחר חדשים ברחבי העולם, ומעידה על אסטרטגיה של בינאום של החברה: בולוניה Worldwide Cosmoprof, Cosmoprof אסיה (הונג קונג), Cosmoprof צפון אמריקה (לאס וגאס).
 
"יחסי הסחר איטליה-ישראל מצוינים!"
יופי! בשיחה עם עמנואלה דיקואפה, נציגת נציבות הסחר האיטלקית בישראל
 
"נציבות הסחר האיטלקית החליטה השנה לארגן שתוף פעולה עם תערוכת קוסמופרוף. מדובר במשלחת של חברות זרות, מרחבי העולם, שהוזמנו על מנת לקדם את יחסי הסחר עם איטליה. 
במסגרת המשלחות השונות הוזמנו 120 איש מאחת עשרה מדינות, בהן: צ'ילה, קולומביה, דרום קוריאה, דרום אפריקה, מוזמביק, קזחסטן, אייזברג'אן, אינדונזיה, איראן וישראל. 
במשלחת הישראלית היו 8 חברות ישראליות מתחום הקוסמטיקה, ביקרו בתערוכה, ונוכחו לדעת שהתערוכה מציגה את כל החדשנות האיטלקית ואת כל הפיתוחים החדשים בתחום הקוסמטיקה. 
בתערוכת קוסמופרוף היו גם נציגים זרים, ביניהם גם ישראל ומדינות כמו ברזיל, אנגליה, צרפת ועוד. 
בסיכומי סוף התערוכה נרשמו 250,000 מבקרים, שזו עליה בהשוואה לשנה שעברה, והיו 2,500 מציגים מאיטליה וממדינות זרות. 
יחסי המסחר בין איטליה וישראל הם מאוד-מאוד טובים. איטליה היא אחת מהפרטנריות המאוד חזקות של ישראל, אחרי שוויץ וצרפת. הרבה מהיבוא מאיטליה הוא בעצם לא בצורה של מותגים מוכרים, אלא חברות כמו איטלקוסמטישי או אינטרקוסט, חברות שמייצרות מוצרי איפור וקוסמטיקה וחברות ענק. אז בעצם כשאתם קונים שאנל או ג'יבנשי, הרבה פעמים אלו בעצם מוצרים שמיוצרים באיטליה, ולא בצרפת כמו המותג. אז זה בעצם אחת מנקודות החוזק של איטליה.
מעבר לקוסמופרוף הייתה גם תערוכת קוסמופק, שזו תערוכת מוצרי אריזה. שגם שם הציגו חברות איטלקיות וזרות וזה נערך במקביל לקוסמופרוף.
נציבות הסחר האיטלקית מונה 70 משרדים ברחבי העולם, מכל רחבי עולם, אפריקה, אמריקה, הדרומית, הצפונית, אירופה, אסיה ומטרתה לקדם את הייצוא האיטלקי ברחבי העולם, ואת יחסי המסחר ושתופי הפעולה המסחריים בין איטליה ומדינות אחרות".
נציבות הסחר האיטלקית
 
נציבות הסחר האיטלקית (ITALIAN TRADE AGENCY) שדאגה להביא, על חשבונה, משלחות מכל רחבי הגלובוס, הינה גוף ממשלתי, השייך למשרד המסחר והתעשייה האיטלקי, שמטרתו לקדם את היצוא האיטלקי בישראל ואת שיתופי הפעולה המסחריים והתעשייתיים בין איטליה ומדינות העולם. לנציבות הסחר האיטלקית יש רשת של 70 משרדים המפוזרים, באמריקה הצפונית, אמריקה הדרומית, אסיה, אפריקה אירופה ואוסטרליה. המשרדים ברחבי העולם עוסקים בקידום היצוא האיטלקי דרך מתן מידע לחברות איטלקיות ומקומיות, מתן עזרה למציאת שותפים עסקיים, ארגון משלחות זרות לאיטליה וארגון השתתפות חברות איטלקיות בתערוכות ברחבי העולם.  
וקצת נתונים מעניינים על ענף הקוסמטיקה באיטליה:
פדיון ענף הקוסמטיקה באיטליה בעליה ועומד על 10 מיליארד אירו (6,5%+) והוא מצביע על יתרונות ה-MADE IN ITALY עם שילוב מנצח של יצירתיות, חדשנות ותשומת לב מתמדת לצרכי הצרכן.
איטליה היא המדינה הרביעית בגודלה ובחשיבותה בענף הקוסמטיקה – אחרי גרמניה, צרפת ובריטניה. לומברדיה הוא חבל הארץ בעל הריכוז הגבוה ביותר של חברות קוסמטיקה עם 51% ואחריו אמיליה רומניה, ונטו ופיאמונטה.
בשורה התחתונה: איטליה, המארחת, איננה רק מעצמה של עיצוב ואופנה. היא בהחלט גם אחת המדינות הבולטות והמתחזקות (אם כי לעתים "מאחורי הקלעים" – בפיתוח ובשיווק מוצרים עבור 'פרייבט לייבל') בעולם היופי הבינלאומי.
 
הנקודה הישראלית
 
שני גופים, כאמור, ארגנו השנה ייצוג ישראלי רשמי בתערוכה: נציבות הסחר האיטלקית ומכון היצוא הישראלי שהציג נוכחות קטנה, אבל מרשימה למדי של 8 חברות ישראליות שהופיעו תחת שמה ודגלה של המדינה. מהחברות שהציגו נמסר לנו כי הביתן הישראלי (שאובטח כמובן בצורה הדוקה) זכה להתעניינות רבה, תעשיית הקוסמטיקה הישראלית תפסה נוכחות מכובדת, וכמות המבקרים שעברה בביתן הישראלי הייתה מרשימה.
נציגת מכון הייצוא הישראלי, סיגל גזית, היא מפיקה ומנהלת תערוכות-בינלאומיות:  "בתערוכת קוסמופרופף בולוניה 2016 מציגות 8 חברות ישראליות מתחום הקוסמטיקה והטואלטיקה, מיכשור רפואי ושיער. מטרתנו, במכון הייצוא, היא לקדם את החברות הישראליות, כמותגים ישראלים בכל העולם, ובפרט בתערוכה זו באירופה בבולוניה. להביא קניינים ומפיצים, לקשר בין החברות ובין המפיצים הפוטנציאלים, ולקדם חברות ישראליות כמה שיותר לעסקים מעבר לים".
וכיצד מתייחסים בימים אלה האירופאים לתוצרת כחול-לבן? אנחנו שואלים.
" אני יכולה להגיד בצורה נחרצת שפה, בבולוניה, מאוד מעריכים את הקוסמטיקה הישראלית. תמיד מחפשים, למשל, את מוצרי ים המלח. בכלל, אנחנו לא נתקלים באיזו התנגדות או זרות כלפי ישראל. להיפך, אני חושבת שבסה"כ מאוד מעריכים את המוח היהודי והמוצרים הישראלים – אם זה מוצרי קוסמטיקה ואם זה מוצרים אחרים". 
חוששים להופיע תחת דגל ישראל בימים טרופים אלה?
"יש לנו פה גם אבטחה צמודה מטעם משרד הביטחון. מאבטחים ישראליים שבאו אתנו ואבטחה מקומית צמודה, שהוגברה השנה לאור האירועים שקרו באירופה, בצרפת". 
  

פגישות עם ישראלים
 
 
הדוכן של ג.ר גלובל קוסמטיקס – יצרני מוצרי טיפוח מקצועיים לשיער, מושך תשומת לב מיידית; המון מבחנות צבעוניות, ממש מעבדה עובדת מול עיני קהל המבקרים.
פרוספר מרציאנו: "אנחנו, ג.ר גלובל קוסמטיקס, מייצרים מוצרים מיוחדים לשיער. יש לנו מגוון מוצרים ובתערוכה כאן אנחנו מדגימים ומראים לקהל המקצועי תהליך של ייצור המוצרים. למעשה, הלקוח שותף בתהליך הייצור מתחילתו ועד שהוא מקבל דוגמא ויכול להביע את תגובתו על המוצר הסופי שהיה עד ליצירתו". 


שלמה בידס

מקסים קולטיפין

חיים זר

סמדר שמידט

משה אלול

בני גליקסמן

דברת וגילי קפלר

אלונה שכטר

יואב גזית
את שלמה בידס – מנכ"ל, ואת מירי מאיר – מ. שיווק, מחברת אקטיב, אנחנו מוצאים טרודים בשיחות ארוכות ובמפגשים עסקיים עם אנשי עסקים מכל רחבי העולם. כבר יותר מעשור שאקטיב הוא אחד המותגים המובילים בתחום המכשור האסתטי-רפואי, עם מספר המכשירים הרב ביותר בשימוש קוסמטיקאיות ורופאי עור, בפריסה כלל ארצית, ומכירות ב-42 מדינות ברחבי העולם. המכשירים של אקטיב , Optima, Record ו-Classic הם רבי-מכר בעולם האסתטיקה.
"אקטיב מבוססת על ניסיון של כבר 36 שנה בתחום הטכנולוגיה לאסתטיקה. הניסיון שצברנו מאפשר לנו לספק לך את המכשירים הטובים ביותר, בשילוב הליווי והתמיכה שיעזרו לעסק שלך לשגשג", כך אומרים לנו המנהלים הגאים, ששבים מידי שנה להציג בתערוכה.  
שלמה בידס: "אנחנו מציגים בתערוכת קוסמופרופף בכל שנה זאת כדי למצוא משווקים חדשים ולהרחיב את העסק למדינות נוספות. אנו מייצרים את המוצרים וחלק גדול מהייצור הולך לייצוא, לכן חשוב מאוד להרחיב את הקשרים עם הקניינים בחו"ל שמבקרים בתערוכה. התגובות שאנו זוכים להם מרחבי העולם מצוינות – וזה בהחלט מחמם את הלב. העובדות מדברות בעד עצמן: יש לנו 2,000 קוסמטיקאיות שמשתמשות במכשירים שלנו. מרוצות וחוזרות".
 
אלמה לייזרס היא בהחלט גאווה ישראלית. החברה הוקמה ב-1999 על ידי יוצאי חברת לומניס (אז ESC). היא התפתחה על בסיס מכירותיה ללא גיוס חיצוני עד שב-2006 נרכשה השליטה בחברה (63%), על ידי הקרן הפרטית TA, תמורת 90 מיליון דולר, כלומר לפי שווי של כ-150 מיליון. בהמשך הגדילה TA את חלקה. ב-2013 חברת שנחאי פוסון פרמצבטיקה, שנסחרת בבורסה של הונג קונג, הודיעה על רכישת 95.7% מחברת האסתטיקה אלמה לייזרס ב-240 מיליון דולר.
הדוכן שלה מהווה מקור משיכה ומקסים קולטיפין – מנהל המכירות הבכיר, מספר לנו בגאווה כי אלמה היא חברה ישראלית שמחזיקה ב- 15% מהשוק הגלובלי של הביוטי. "השנה אנו משתתפים בפעם השנייה בתערוכת קוסמופרוף בבולוניה. אנחנו מציגים כאן כל מה שקשור ללייזר – החל מהסרת שיער בלייזר ועד להורדת קעקועים. שמחים להיות באירוע הגדול הזה, שכן פה יש לנו אפשרות להיפגש בצורה מרוכזת וישירה עם השוק הגדול של הביוטי הבינלאומי".
ומה חדש לרגל התערוכה?
"הכנו מכונות חדשות שמשתייכות לקטגוריה של אלמה ביוטי, שיתאימו לענף הביוטי העולמי, ולכן התאמנו מכונות ייחודיות המתאימות לתעשיית הביוטי שאותן הבאנו להציג בתערוכה", אומר מקסים. 
 
מעבדות ג'יג'י הישראליות החליטו הפעם, לא כמו בשנים שעברו, שלא להציג בדוכן משלהם בתערוכה. יחד עם זאת, חיים זר – סמנכ"ל מעבדות ג'יג'י, קבע רצף של פגישות עם ספקים ונציגי מכירות מרחבי הגלובוס.
ישראל היא בסיס הבית של מעבדות ג'יג'י, ממנה היא פועלת ומייצאת לרחבי העולם. המעבדות עוסקות בפיתוח מוצרים מקצועיים, יבוא מותגים בינלאומיים, פיתוח מכשור מקצועי, ועוד.
חיים זר: "השנה אנחנו אמנם לא משתתפים כמציגים, אך הגעתי לכאן על מנת לפגוש מספר חברות שיש לנו שתוף פעולה איתן. למשל, חברות שאנחנו מייצרים להן וחברות שיש לנו שיתוף טכנולוגי איתן. כפי שראיתם עכשיו, באתי לפגישה עם נציג קוריאני שעם החברה שהוא מייצג אנחנו עובדים כעת על פיתוח מכשיר חדש. זה עוד עניין שלוקח זמן. למה העיכוב? מגיבוש הרעיון עד הפיתוח ועד לשיווק זה לוקח זמן, מה עוד שבתווך יש לנו את האישורים של מכון התקנים. הם מאוד מעכבים אותנו..."
 
את הדוכן הישראלי של אפיליידי קשה לפספס. 
אפיליידי עברה גלגולים שונים במהלך השנים וזכתה להכרה בינלאומית. הפיתוח נקרא בתחילה "סופט אנד איזי", והוא היה מסיר השיער שפותח בישראל והיה ראשון מסוגו. המוצר פעל באמצעות קפיץ סלילי הסובב סביב צירו ומובל על ידי תיל פלדה העובר בתוכו בצורת לולאה. סיבוב הקפיץ סביב צירו כאשר הוא מכופף גורם לו להימתח כאשר הוא כלפי חוץ ולהסגר כאשר הוא נמצא כלפי פנים, וכך לתפוס את השערה כאשר המרווח נסגר תוך כדי הסיבוב ולבצע את פעולת התלישה.
האפיליידי פותח על ידי יאיר ד"ר ושמעון יהב. יצורו החל בשנת 1986 על ידי "מפרו" מקיבוץ הגושרים. המוצר זכה להצלחה עולמית, שחייבה הקמת חברת בת בהונג קונג, אולם בהמשך, יצאו חברות אחרות עם מוצרים מתחרים, ואילו החברה הסתבכה במאבקים משפטיים בנושא הפטנט, ובמוצרים חדשים אשר נכשלו ולא הצליחו לחזור על הצלחת האפיליידי.
סמדר שמידט, מנהלת השיווק: "באנו להציג את מכשירינו, כאשר יש לנו כעת מכשיר לייזר חדש שהוא להיט. מעכשיו המכשיר מסוגל לטפל גם בשערות בהירות, וגם בשערות שחורות. זהו חידוש אטרקטיבי, זו הצלחה גדולה מאוד. 
סמדר מספרת שמצב הרוח שלהם מאוד ירוד מכיוון ש"בזמן שאנחנו כאן בתערוכה התבשרנו כי גנבים פרצו לנו למפעל בחצור הגלילית, ורוקנו אותו מכל מלאי המכשירים שהיה בו". 
 
הדוכן של חברת NPM צפוף והומה אדם.
חברת NPM – ניו פרמננט מייק אפ, הוקמה בשנת 2005 על ידי משה אלול. החברה מייצרת מכשירי איפור קבוע והדמיית שיער מתקדמים ונמצאת בחזית הטכנולוגיה העולמית בתחום. מכשירי המותג נמכרים בכל רחבי העולם באמצעות מפיצים בינלאומיים. 
משה אלול, הבעלים והמנכ"ל,  עסוק במרתון של פגישות, ומוצא כמה דקות לפגישה איתנו: "חברתנו מציגה בתערוכת קוסמופרוף, בעיקר מכיוון שאנו מאמינים שאנו חייבים להיות בכל מקום. חברתנו פרושה, להערכתי, כמעט בכל העולם. אמנם לא הגענו  ימו למודו, אבל מעבר לזה אנחנו בכל העולם... עבדנו קשה כדי להגיע למעמד הזה. ובולוניה זה חלק אינטגרלי מהנושא הזה שנקרא יח"צ לחברה. מכיוון שאנחנו מאמינים שאנחנו צריכים להיות בכל מקום ולהראות את היכולות והגודל של החברה בכל כנס שנחשב ומהגדולים בעולם. וזהו הכנס מהגדולים פה אם לא ה-גדול בעולם, למרות שאנחנו עושים גם במקביל בגרמניה וארצות הברית. מי שמכיר את החברה שלנו יודע שאנחנו לא בוחלים להגיע לכל נקודה בעולם".
ומה מציגים? 
"מציגים תוצרת כחול לבן. מאוד-מאוד גאים בה, וזאת העוצמה שלנו". 
 
בני גליקסמן, מנכ"ל חברת ג'נוריס Jenoris הישראלית מספר לנו כי החברה חדרה עד כה ל- 20 מדינות בעולם עם המותג ג'נוריס, ובהצלחה רבה. מוצרי הטיפוח לשיער של חברת ג'נוריס, מבוססים על קונספט מהפכני של איכויות החומרים הטבעיים במוצרים וחומרי גלם שנבחרו עבור כל מוצר ומוצר. כל קו מוצרי Jenoris מועשר בשמני פיסטוק וBorage  תמציות האגוז נמצאו כיעילות ביותר לטיפול בשיער בעייתי ולשיקום שיער פגום. המרכיבים  האלה מספקים לשיער  אומגה 3, 6 ו -9 מזינים את השיער ומאיצים את ההתחדשות של שיער יבש, פגום ושיער לאחר טיפול כימי כמו החלקה או שימוש בצבע שיער לאורך שנים רבות. Jenoris מותאמת לקצב דינמי של חיים וחיוניות נמרצת. זה מתחיל מאיכויות המוצרים וממשיך עם הצעת המותג לרעיונות חדשניים ומהפכניים ושימוש בחומרים טבעיים וחדשניים.
בני גליקסמן: "ההשקעה שלנו בתערוכות היא אמנם מאוד כבדה ויקרה, אבל משתלמת בסופו של דבר. המוצרים שלנו זוכים להצלחה בינלאומית, והמותג מתפתח בצעדי ענק. תערוכת קוסמופרופף בולוניה היא התערוכה הגדולה והחשובה ביותר בעולם, ולכן נוכחות בתערוכה כזאת היא חשובה מבחינתנו. 
ומה התגובות?
"התערוכה רק התחילה וכבר ראינו התעניינות רבה מצד מפיצים מכל העולם שהגיעו והתלהבו מהמוצרים ואנחנו פתחנו איתם במשא ומתן לגבי שווקים נוספים שאנחנו נתרחב אליהם. התערוכה הזאת היא תערוכה שמציגים בה מיטב המותגים הגדולים ביותר בעולם, ואין לתוצרת ישראלית מה להתבייש, אנחנו חלק מההובלה העולמית בתחום מוצרי השיער והקוסמטיקה". 
אגב, דוגמנית יפיפייה וארוכת רגליים, שייצגה את הדוכן הישראלי, משכה תשומת לב והיוותה עוד אטרקציה...
 
האם ידעתם שבישראל מייצרים חומרי גלם לתעשיית הקוסמטיקה העולמית מצמח הקנאביס?...
אז הו, שכן. בדוכן כחול-לבן של בי.או.אל פרמה BOL pharma אנחנו פוגשים את ד"ר תמיר גדו –מנכ"ל החברה.
"זאת פעם ראשונה בהיסטוריה שבתערוכת קוסמופרוף העולמית, חברה שמייצגת חומרי גלם לתעשייה  ממקור של קאנביס רפואי, משווקת. אנו משווקים חומרי גלם לתעשיית קוסמטיקה העולמית שבתורם מפיצים את זה לשוק האירופאי ושווקים עולמיים אחרים". 
זהו בסה"כ גימיק?
"זה ממש לא גימיק. זו תעשייה שמתהווה. זו התעשייה הבאה שהולכת להיות. האמת היא שבתחום הקוסמטיקה אין הרבה חידושים. בתחום הקוסמטיקה יש את הגלותית בארבעים שנה האחרונות. והתעשייה מחפשת באופן קונסיסטנטי אחרי חומרי גלם שיתנו איזה שהוא ערך מוסף". 
" בעניין הסי בי די -  יש המון מחקרים רפואיים והוא טוב בשלושה דברים: 
1. אימו למודולציה – הוא יוצר הרגעה של המערכת  האימולית. יש מחלות כמו פסוריאזיס והטופיק דרמטיטיס  שבהן המערכת האימולית יוצאת משליטה, זה מהמחלות שהגוף תוקף את העור. הסי בי די נותן להכניס את המערכת האימיולית לסוג של באלאנס, ובתור שכזה זה עוזר למחלות הלאה.
2. כאב – ה סי בי די עוזר מאוד להרגעת כאב. 
3. זה נוגד דלקת – זה נכנס תחת העור. וכמו שידוע לך, לכל אדם  מאיזה שהוא גן יש תהליך דלקתי  שקורה מתחת לעור. דבר זה גורם לאקנה, מחלות כמו אקזמות, סבוריאה. והוא אנטי אייג'ינג טוב". 
 
דברת וגילי קפלר, הם בעליה של חברת קפלר הייר – תוספות שיער. למרות שמדובר בעסק צעיר, יחסית, הרי שמדובר בחברה שנטועה חזק בתעשיית היופי הישראלית, ובעלת פוטנציאל עסקי רב, כך עפ"י נציבות הסחר האיטלקית, שהחליטה לצרפם כחלק מהמשלחת הישראלית הרשמית לתערוכה.
"כיום, תחום מוצרי טיפוח השיער, הינו תחום מגוון ורחב, המאפשר מגוון אפשרויות לעיצוב השיער, ופתרונות שיער עבור שיער קצר, דליל או פגום", אומרת לנו דוברת. "חלק נרחב מתחום מוצרי השיער עוסק בתוספות שיער שונות לצרכים שונים". 
מהי המטרה המרכזית שלכם כאן?
"אנחנו לא נחים לרגע. הגענו לפה כדי לחפש מוצרים חדשים להביא לשוק הישראלי, את החידושים הטכנולוגים והטרנדים ביותר, האופנתיים ביותר בתחום השיער". 
איך בפועל עושים זאת?
"במהלך ימי התערוכה פגשנו המון מפיצים, ונתקלנו בהמון חידושים בתחום מכונות להלחמות שיער. ראינו מוצרים, מותגים גדולים, שנמצאים בעולם - ועדיין לא הגיעו לישראל. מקווים להפתיע אתכם..." 
 
אלונה שכטר, כמה מפתיע, היא מנכ"ל חברת ...אלונה שכטר.
אלונה שכטר בע"מ הינה חברה עשירה בידע וניסיון בתחום מוצרי הטיפוח, היופי והבריאות. החברה נוסדה בשנת 1994 והינה בעלת מוניטין מצוין בתעשיית הקוסמטיקה. החברה מייצרת ומשווקת מוצרי טיפוח המבוססים על מרכיבים טבעיים, אשר משלבים צמחי מרפא ומינרלים מים המלח. ייחודם של מוצרים אלה הוא שהם מכילים ריכוז גבוה במיוחד של חומרים פעילים. מוצרי החברה כוללים משחות ושמנים עתירי ויטמינים המעניקים לעור הזנה ומגבירים את יכולתו להתמודד עם פגעי הטבע והזמן. אלונה שכטר פיתחה סדרה של "מוצרי פרימיום אנטי אייג'ינג" שנועדו לשיווק ומכירות באמצעות חנויות קוסמטיקה מובילות בחו"ל. 
אלונה: "מטרת הגעתנו לתערוכת קוסמופרוף היא להוציא את הקוסמטיקה הישראלית לעולם כולו; את מוצרי ים המלח, את הצמחים הטבעיים שיש לנו בארץ, כל הדברים הטובים שיש בארץ ופחות במדינות אחרות. ולכן אנחנו מציגים כאן. 
כרגע התערוכה מתקיימת באיטליה ולכן רוב האנשים שמגיעים לכאן הם מאירופה. אבל יש תערוכות דומות בארצות הברית ובהונג קונג ומכון הייצוא בעצם תומך ודוחף את כל הפרויקט הזה בכדי שכולנו נהיה על המפה". 
 
יצרנית הקוסמטיקה הישראלית B4U, המייצרת תכשירי טיפוח ואיפור לשוק העולמי ולשוק הישראלי, פתחה את שעריה בפני כל העולם,(גם ארה"ב), ולכן אין זה פלא שיואב גזית, מנכ"ל B4U, החליט להשתתף בתערוכת קוסמופרוף בבולוניה. "המגמה מצביעה על ביקוש וצריכה גוברת למוצרי MASS MARKET איכותיים הנמכרים על המדף ונרכשים ישירות מהיצרנים ומהווים משום כך VALUE FOR MONEY", הוא אומר. "שלא כמו יצואנים אחרים אנחנו מאוד אוהבים את השוק האירופאי, שכן - פחות או יותר - דרישות הקוסמטיקה של השוק האירופאי דומה מאוד לשוק הישראלי. באסיה יש להם דרישות אחרות לגמרי, כי יש להם עור פנים אחר". 
באיזה שווקים אתם מתעניינים?
"השוק באסיה הוא לא פשוט, והייצוא למדינות אסיה מורכב. לעומתו, השוק האמריקאי הוא שוק מאוד חשוב לישראלים. בשנה האחרונה השוק האוקראיני והרוסי סובל ממשבר כספי קשה מאוד, אז אנחנו מחפשים להשלים את הירידה בפעילות בשווקים אחרים. צריך לדעת ש-80% מהפעילות שלנו מיועדת לייצוא". 
מה המוצרים הבולטים?
"אנחנו מייצרים הרבה מאוד מותגים שלנו. יש לנו גם הרבה פרויקטים של 'פרייבט לייבל' שאנחנו עושים ללקוחות שלנו, עם הפורמולות שלנו, אבל תחת השם שלהם. חברות גדולות ומוכרות, שיש להם מותגים ידועים ומוכרים. יש לנו התמחות בתחום הקוסמטיקה, וכן בקוסמטיקה אורגנית, שאנחנו כמעט לא מוכרים אותה בישראל, אבל בעולם יש הרבה מאוד קוסמטיקה אורגנית בפיקוח גוף הפיקוח הגדול בעולם מצרפת. הקהל הישראלי לא התחבר לקוסמטיקה אורגנית, אבל בעולם זה שוק גדול וחשוב". 
 
* * *

 
אלה החברות הישראליות שהשתתפו בתערוכה
 
אקטיב אופטיקל סיסטמס, אלמה לייזר, אלונה שכטר, B.O.L PHARMA, BE FOR YOU, BOTANIFIQUE, CHIC COSMETIC INDUSTRIES, DAFNI HAIR PRODUCTS, DAOR COSMETICS, אפיליידי, GALIL LABORATORIES, ISRAEL EXPORT INSTITUTE, JENORIS, PEERPHARM, STAKPLAST, SPA COSMETICS, N.P.M. NEW PERMANENT MAKEUP, SANWA( 1984) , SEA OF SPA LABS.
 
קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!


__________________________________________________________________________________________________________________________


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!

 
אימייל *
שם מלא *
טלפון נייד *

 

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים