סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים

______________________
______________________

 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של איפור >> לא בת 16
 

קמטים ועיניים נפולות הינם חלק מהשינויים שמביא עימו הגיל, אך תופתעו לגלות מה איפור נכון יכול לעשות. המדריך לאיפור נשים בוגרות

 
 מיכל אוסט
את מביטה בראי ורואה את העבר. השנים השאירו בך עקבות שקשה לך להתעלם מהן. קמטוטים בצידי העיניים, כוח משיכה חזק מידי שמושך אותן כלפי מטה ומשווה לך מראה עצוב, קמטים על העפעף וזה רק בעיניים... איך אפשר להתאפר בכלל? את שואלת את עצמך. פעם, כשהנחת צללית ירוקה או כחולה על העיניים, היא ישבה במקום הראוי לה והעניקה לך מראה צעיר יותר. כעת היא רק זזה ובורחת לה לכל מיני מקומות.
את מגניבה עוד מבט לראי, ומנסה למתוח בעזרת אצבעותייך את הקמטים החרושים בפניך, בצידי הפה ומסביב לשפתיים, פונה אלי ואומרת, "את מבינה, פעם הייתי מושכת שפתון בגוון דובדבן וזה היה נראה נפלא, היום הוא זולג ובורח לתוך החריצים. כן, אני עדיין יכולה למשוך קו עיפרון במעקה העין וגם להשתמש בסומק, אבל זה לא זה, אני רוצה להראות יפה וזוהרת. אל תשלחי אותי לפלסטיקאי", היא מבקשת, "זה לא בשבילי. תעזרי לי? תלמדי אותי איך להתאפר בצורה נכונה?"
זקופה ומתרגשת היא ישבה מולי, על הכיסא, מביטה בראי המוקף במנורות, כשלצידה שלל רב של איפור ומוצרי קוסמטיקה. היא הפנתה מבטה אל הקיר ובחנה את התמונות הגדולות שתלויות עליו, מתפעלת מאמנות האיפור. זיהיתי בעיניה רעב גדול לידע והגבתי ברצון. חייכתי והסברתי לה שאיפור יכול לשפר את מראנו ולהעניק לנו לוק צעיר יותר ושכאשה וכמאפרת מנוסה, אני מבינה את הרגשתה. הגיל מביא עמו שינויים, שעשויים לעיתים, לגרום לנפש לדעוך. בכוחו של הקסם שבאיפור, לרפא ולשפר את הרגשתנו, הצבעים מביאים עמם שמחה ואין ספק שכשאת נראית טוב, את מרגישה טוב. היא חייכה.
מה מאפיין עור בוגר?
עור בוגר לאו דווקא קשור בגילה של האשה, אלא בשינויים מסוימים שחלים בו. מדובר בעור שאינו מתוח וזוהר כבעבר ומופיעים בו קמטים, כתמי פיגמנטציה, עפעפיים נפולים, אובדן מסגרות ברורות כגון: קו הלסת, גבות, ריסים, שפתיים וכו' ושנעשה רגיש יותר לחומרים מסוימים (זו הסיבה שמשתמשים בחומרי איפור שונים שמתאימים לעור בעל רגישויות וקמטים). עם הגיל תהליך ההתחדשות של תאי העור  הופך פחות יעיל וכמות הלחות הטבעית בעור יורדת, בשל יצור מופחת של קולוגן העור נעשה דק יותר ומאבד מגמישותו,
חשיבותו של עור פנים יפה, ומטופח בקרב נשים בוגרות, גדולה ולה השפעה רבה על המראה הכללי של הפנים. היות ובגיל זה, נוטה העור ליובש, חשוב להעניק לו את הלחות המוגברת לה הוא זקוק ולמרוח קרם פנים עשיר עד להספגה מלאה כבסיס טוב לאיפור.

בעיות ופתרונות


איפור מבריק מדגיש קמטים
הברק שבאיפור מחזיר אור מהפנים וכשיש קמטים, מדובר בהחזר בלתי אחיד. האור שנשבר היכן שיש קמטים נראה כהה יותר ביחס לשאר וכתוצאה מכך גם האיפור נראה כהה יותר ומדגיש מאד את הקמט. למעשה אי אפשר להעלים לחלוטין קמטים בעזרת איפור, אבל חשוב שלא להדגיש אותם.
הסתרת כתמי פיגמנטציה
הקונסילר מהווה בסיס ראשוני באיפור, במטרה ליצור מגע עם כתמי הפיגמנטציה ולנטרל אותם. פיגמנט הצבע שבקונסילר מנטרל כתמי עור וכהויות ולכן יש לבחור אותו בצורה נכונה, ע"פ תורת הצבעים הגורסת כי צבעים מנוגדים מנטרלים אחד את השני. לנטרול אדמומיות- השתמשו בקונסילר ירוק, לנטרול כהויות, בקונסילר כתום או ורוד ולנטרול סגלגלות, בקונסילר צהבהב. שימו לב- מאחר והקונסילר הינו מוצר על בסיס שומן, אשר דורש פידור והפידור מבליט ומקפיץ קמטים, רקחו קונסילר בעזרת מייק אפ נוזלי או מוצק מדולל, עם צללית מתאימה בגוון הרצוי.
מייק אפ
נשתמש במייק אפ נוזלי, כיוון שהוא אינו מדגיש קמטים, ואין חובה לפדרו, פודרה מבליטה את נראות הקמטים, יש לשטח ולדקק אותו באזורים עדינים, עד אפס שכבה (מומלץ להשתמש במייק אפ נוזלי עם אפקט הסיליקון).
הצללות
מומלץ לעשות הצללות והארות רטובות, בעזרת מייק אפים כהים ובהירים (ולא בעזרת הצללות יבשות, על מנת להימנע כמה שניתן משימוש באבקות, שהן כאמור מבליטות את הקמטים). ההצללות יחטבו את פנייך, יבליטו את מה שיפה ויטשטשו את מה שפחות.
פודרה
נשתמש בכמות קטנה מאד של פודרה (רק באזורים השמנים), בכדי לקבע את המייק אפ. פודרה בכמות גדולה כאמור, תבליט את הקמטים.
סומק
במהלך השנים, עצם הלחי הולכת וצונחת בעקבות העור הנפול. יש להניח את מברשת הסומק גבוה לכיוון הרקות, על מנת להעניק ללחיים מראה מורם יותר. רצוי לשלב גוונים של אפרסק, או חום + ורוד.
גבות
הגבות חשובות מאוד בתהליך, היות והן משפיעות על החזות הכללית של הפנים ועל ההבעה.וישנם מקרים בהם לנשים בוגרות הגבות הן דקות ודלילות משנים של מריטה, ולכן הגבות יחוללו את המהפך לטובה, יש לעבוד עם מברשת מלוכסנת דקה, בשילוב צללית מתאימה לגוון שיער הראש ולמלא את הגבה. רצוי לעצב את הגבות בזווית מורמת כלפי מעלה, שתשווה מראה צעיר יותר ו"תרים" את העיניים.
טיפ איפור: במידה ויש לכם איפור קבוע, הניחו קודם עיפרון ועליו צללית שמתאימה לגוון שיער הראש. הצללית תעניק לגבה מראה טבעי.
כהויות מסביב לעיניים
ככל שמתבגרים, נוצרים כתמים כהים חזקים מסביב לעיניים, שגורמים לשינוי צבע הצללית. נטרול הכהויות האלו באמצעות קונסילר, יאפשרו לצלליות להישאר בצבען המקורי.
תיחום העין
השימוש באייליינר מומלץ לנשים בוגרות ומחמיא (יוצר תחושה של הרמה). אייליינר נוזלי מבליט קמטים, לכן מומלץ להשתמש בצללית רטובה (אפשר לטשטש אותה) או בעיפרון. שימוש בעיפרון וקיבוע בצללית יוצרים תיחום עמיד שאינו מדגיש קמטוטים. יש לתחום גם את שורש קו הריסים התחתון, מאחר שבגיל זה נוטה אזור זה לאדמומיות, שהינה מבגרת. למעקה העין מומלץ יהיה להשתמש בעיפרון שמיועד לרגישיות בעיניים לדוגמא העפרונות המינראלים
צלליות
נשתמש בצלליות בגוון מאט. את הגוונים הכהים מניחים על האזור שרוצים להרים ולהעמיק (כמו עין נפולה) ואת הגוונים הבהירים על אזורים שרוצים להאיר ולפתוח. במקרה של עפעף צונח, יש לשחק עם גוונים כהים ובהירים ליצירת מראה של עין פקוחה יותר. מתחת לעיניים בד"כ מתאים מראה מעושן רך, או מעברים עדינים של צבע המתמזגים ונראים טבעיים.
ריסים
במהלך שנות ההתבגרות הריסים נעשות דלילות. חשוב להדגיש אותן במסקרה, להשתמש במעגל ריסים או אף להדביק ריסים בודדות.
שפתיים
עם השנים, נעלם לצערנו התיחום הטבעי מהשפתיים. נמסגר ונמלא את השפתיים בעזרת תוחם שפתיים כהה על בסיס שעווה, שיגדיר את גבולות השפתיים וימלא אותן  וימנע את התפשטות השפתון בחריצים, ונמרח מעל, בעזרת מברשת שחודרת היטב לחריצים, שפתון בגוון דומה ונעדיף מרקמים מט על פני מבריקים אשר מיעוט הברק שלהם מבטיח עמידות רבה יותר על השפתיים.
הקומבינציה של הדגשת עיניים ושפתיים מאד מומלצת לנשים בוגרות.
 ככלל, כדאי לדעת ולזכור שאזורים מתוחים כדאי להדגיש בגוונים מבריקים (כגון עצם הגבה, עצמות הלחיים) ואזורים מקומטים כדאי לאפר בגוונים מעושנים כהים, שיטשטשו את האזור. זכרו שהמינימום הוא המקסימום והשתמשו בכמות מעטה של איפור, מאחר ואיפור כבד מבליט קמטים.
 לאחר שסיימתי לאפר אותה, היא נשענה לאחור מרוצה מהתוצאה וציינה בפני שזמן רב לא נהנתה כך מלהביט בעצמה במראה. מטופחת וקורנת, היא הודתה לי על החוויה ועל ההרגשה הנפלאה ושוב נוכחתי לדעת שאיפור ניחן בסגולות שמרפאות את הנשמה.
 

מיכל אוסט היא מאפרת מקצועית מורה לאיפור ומנהלת הפורום של מכללת איל מקיאג'. 
 תמונה: איפור- מיכל אוסט, צילום- אנדרה שמעוני

 

הירשם עכשיו לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
  

דואר אלקטרוני

שם

  

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים