סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> כוחו של מותג
 

רשתות מכוני היופי הולכות ותופסות את מקומם של העסקים הפרטיים. זהו המסלול להצלחה של העידן הנוכחי. למה ולמי זה טוב? 

מיטל שניר גל
מכירות את הסצנה שבה נכנסת מטופלת אליכן, למכון הקוסמטי, נשכבת על המיטה ופשוט מאפשרת לכן לעשות בה כרצונה? נכון, אתן לא מכירות, כי היום בעולם בו הידע זמין וחשוף לכולם בעיתונות, באינטרנט, בטלוויזיה, יש ללקוחות שאלות והרבה: "איזה קרם את מורחת עלי?", "מה זה המכשיר הזה?" וכדומה. לקוחות רוצות לדעת בדיוק במה את משתמשת והאם המוצר שהם נתקלו בו בכתבה או בטלוויזיה קיים אצלך במכון. זהו כוחו של מותג.
שוק הצרכנים בישראל חווה שני שינויים שמגיעים אלינו מן המערב: האחד הוא חדירה של מותגים והעצמת חשיבותם, והשני התפשטות של רשתות ההולכות ותופסות את מקומם של העסקים הפרטיים.
האם אני נחשבת מותג? השינויים הללו שהחלו בעולם האופנה, המזון, הספורט מגיעים כיום גם למפתן ביתך  - בעלת מכון הקוסמטיקה. היום לקוחות כבר יודעים לבקש מוצר ספציפי וטיפול מסוים רק בגלל שקראו עליו, או שמעו עליו בדרך זו או אחרת. מבחינתם זהו מותג, משהו מוכר, משהו אמין בעל סט ערכים שלם שסובב אותו. כאשר לקוח מגיע ומבקש טיפול מסוים ואח"כ מגיע לקוח נוסף ומבקש את אותו הטיפול וחוזר חלילה, אם אין לך את הטיפול המבוקש - את בבעיה. את עלולה לאבד לקוחות לטובת מכון אחר שכן מציע את אותו הטיפול. עולם המותגים בעצם דורש מבעלות המכונים להיות מעודכנות באופן תמידי בטרנד הנוכחי במותגים המבוקשים ולספק ללקוחות את הפתרונות שאותם הם מחפשים.
לקוחות מוצפים באינפורמציה מכל אמצעי מדיה אפשרי, במצב כזה הם תמיד יבחרו במותגים מוכרים ואמינים. תופעה זו תלך ותתעצם עד לסוף העשור הנוכחי. לכן, מכוני יופי שישרדו את המגמה הזו הם מכוני יופי שייחשבו כמותג בעייני הצרכן.
התפשטות הרשתות
מתי נתקלתם לאחרונה בבית קפה פרטי? בבית מרקחת פרטי? ומה עם חדר כושר? המגמה השנייה שמגיעה לתחום היופי היא הרשתות. אנו רואים שרשתות - כמו ארומה, קפה קפה ואחרות - נפתחות כמו פטריות לאחר הגשם ודוחקות החוצה בתי קפה פרטיים אשר הולכים ונכחדים. בתחום היופי אנו רואים ראשיתה של מגמה זו בשוק המספרות. רשתות - כדוגמת שוקי זיקרי, שמוכר זכיינות באזורים שונים – מתרבות, והצפי הוא שיקומו עוד מספר רשתות מסוג זה. מעצבי שיער 'שקוראים את המפה' וחווים תחרות קשה בסביבה שלהם מחליטים לחבור לרשת על מנת ליצור העדפה אצל הצרכנים ולהיתפס כמותג.
רשתות נוספות בתחום היופי אנו רואים גם בתחום הציפורניים. דוכנים כמו LAKA ואחרים נפתחים בקניונים. פעילות שהחלה במריחת לק כעת עוברת לפדיקור מניקור. אלו טיפולים שנעשו עד כה באופן מסורתי אצל פדיקורסטיות פרטיות. אותן פדיקוריסטיות מאבדות אט-אט נתח שוק לרשתות מריחת הלק שממוקמות היטב בקניונים, מפרסמות עצמן ונגישות לכל המעוניין.
בתחום מכוני היופי אנו רואים מגמה, שהחלה באירופה וארה"ב, של הקמת רשתות במודל זכיינות. רשת כזו לדוגמא היא רשת בשם 'CELLULEM BLOCK' שקיימת בספרד ושאליה הצטרפו בעלות מכונים פרטיים ואנשי עסקים שזיהו את הפוטנציאל והבינו שהעתיד הוא ברשתות. רשת עצומה כזו שבאה עם כוח מותגי, גוברת בקלות על המכונים הפרטיים. למכון בודד החווה קשיים כמו התמודדות עם מכירות, כספים, שיווק, ספקים וכדומה - קשה לעמוד מול כוח של רשת. לרשת יש יתרון לגודל המתבטא בתקציבי ענק, כוח קנייה, ידע ונסיון.
כיצד מכון בודד יכול להפוך לחלק מהמגמה?
הצעד הראשון הוא לבחון מה קורה בסביבת המכון שלך. אם את רואה שיש סביבך עוד מכוני יופי רבים המציעים פחות או יותר את אותם שירותים שאת מציעה, ואת מרגישה שהלקוחות מתנדנדים ואינם שומרים על נאמנות, וכתוצאה מכך את נאלצת להוריד מחירים ואפילו למכור בהפסד זה הזמן להרים את הכפפה ולעשות שינוי. כדאי לבחון את האופציה לחבור לרשת אמינה ולגרום ללקוחות באזורך להעדיף אותך על פני המתחרים.  הצעד השני הוא להקשיב לשוק. תשאלי את ללקוחות שלך, תפתחי מגזינים, תשוטטי באינטרנט, אפילו תבצעי מחקר שוק קטן אצלך במכון כדי לבחון מה טרנדי ומה מבוקש היום. הצעד השלישי הוא לאתר רשת מתאימה ולבדוק: מה בדיוק מעניקה לך הרשת ובאילו תנאים? האם הרשת מעניקה לך בלעדיות באיזור שלך? כיצד הרשת מקדמת אותך מבחינה עסקית?
הרשת שלנו
גם בישראל הולכת וצוברת תאוצה. כך למשל, רשת '4mp ' לטיפולים אסתטיים, המציעה לבעלות מכונים להצטרף במודל זכיינות יחסית נוח ולהיות חלק מרשת ממותגת המפרסמת עצמה ברחבי המדינה. הרשת הוקמה לפני שנה וחצי ע"י מקימי רשת 'אמריקן לייזר' שהביאו עימם שנים של ידע והיכרות עם תחום הרשתות. כמו המודלים הבינלאומיים, גם כאן, בעלות מכונים שידעו לקרוא את המפה וזיהו את המגמות בשוק, הצטרפו לרשת שמעניקה מגוון פתרונות עסקיים, טכנולוגיים ושיווקיים תחת מותג שהולך וצובר תאוצה. כיום הרשת מונה כמאה זכייניות.

מיטל שניר גל היא מנהלת תקשורת שיווקית, רשת 4mp

 כדאי להירשם עכשיו, כאן למטה, לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
זה קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

דואר אלקטרוני

שם

  

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים