סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של שיער >> לוהט על הראש
 

נבחרת מעצבי השיער של שוורצקופף - רוני פרנקל, רפי חובב,  אבי מלכה, יורם רחמנוב, עופר בן חגי, אנג'לה טטרו  - על השפעות השמש על השיער

מומחי שוורצקופף
כולנו מודעים לכך שקרני השמש עלולות להזיק לנו, אבל אם רק נגן על העור והשיער מפני קרינה אולטרא סגולה, נוכל לנצל את שפע היתרונות הפסיכולוגיים והפיזיים של הקיץ ולהיראות זוהרות לכל אורך הקיץ. הפילוסוף הלטיני הידוע מקרוביוס כינה את השמש 'האינטליגנציה של העולם', וברוב הדתות השמש באמת מייצגת את האלוהי. ויש לכך סיבה טובה. ללא האור והחום שהיא מפיצה, כדור הארץ לא היה שורד – צמחים לא היו גדלים וגופנו לא היה מסוגל לייצר את 'כימיקלי האושר' שלו ואנו היינו מסתובבים מדוכאים למדי. בשנים האחרונות, האיום של סרטן העור גורם לנו להיזהר מפני השמש, ולמרות שהגנה מפני הקרניים האולטרא סגולות עוזרת להפחית את הסיכון לנזק, שכחנו שכדאי להעריך את 'הנורה' הזאת של הטבע. בעבר, הסיפור היה שונה – הסגידה לשמש הייתה דבר שבשגרה, ממש כמו צפייה בטלוויזיה היום. עכשיו, עולם המדע יכול לעזור לנו להבין מדוע אבותינו צדקו. עובדות ברורות השמש היא כדור של גזים לוהטים. טמפרטורת פני השטח שלה היא 5,537 מעלות צלסיוס ובמרכזה היא מגיעה ל-15,000 מעלות צלסיוס. השמש בת 4.5 מיליארד שנים, ובמונחים של כוכב היא בגיל העמידה. קלף השמש בחפיסות קלפי טארוט מסמל אושר.
אז מה נעשה על מנת לטפל בשיער בקיץ?

חפיפות יומיומיות:  רוני פרנקל
 "חפיפות יומיומיות רצויות ואפילו מומלצת לניקוי הקרקפת. בקיץ מצטברים בקרקפת הראש שאריות זיעה, עודפי שומן ולכלוך רב. החפיפות הרבות אינן מאיצות את הנשירה. אלא מסייעות לחופף להיפטר משיער שנשר ממילא ולעודד התחדשות שערות פוטנציאליות. חפיפה יומיומית אידיאלית מאוד לבעלי שיער דק ושמנוני, כי השומן הלכלוך והזיעה מכבידים, "מפילים" ומהדקים את השיער לקרקפת, ועלולים אף לגרום למצב של קרקפת מגורה או/ו נשירה".
 
טמפרטורת המים: רפי חובב
 "אני ממליץ להתחיל את החפיפה במים חמים. המים החמים יפתחו את הנקבוביות בקרקפת ויאפשרו לשמפו לנקות אותן בצורה היעילה והטובה ביותר, אולם חשוב מאד לסיים את פעולת החפיפה במים קרים, על מנת לוודא לסגירת הנקבוביות, שתמנע חדירה של רדיקלים חופשים וזיהומים נוספים, ותשמור על מרכיבי הלחות שחדרו אל השערה בזמן החפיפה".
 
שמפואים: אבי מלכה
 "השמפו הוא כידוע מוצר ניקוי וטיפוח לשיער. מטרתו העיקרית היא לנקות את השיער, לרככו ולהקל על סירוקו. שמפו מוקצף עם מים והוא ונחשב לחומר פעיל המסיר שומנים מהשיער והקרקפת. את השמפו יש לפזר על כל השיער ולא להניחו רק בקודקוד הראש. כך נוהגים גם לגבי הקונדישנר והמסכות. חשוב לשטוף את השיער כשהמים זורמים מלמעלה בכיוון צמיחתו (מהקודקוד אל הקצוות?,(? כדי למנוע היווצרות קשרים ובעיקר להקפיד על שימוש ב שמפו ניטראלי  המיועד  ומתאים לשימוש יומיומי, כזה שאינו מייבש ואינו פוגם במרקם הטבעי של השיער. אחרי שמפו מומלץ להשתמש בקונדישנר (לא מומלץ לבעלי שיער דליל) . פעולת הקונדישנר תסגור מחדש את קשקשי השערה שפתח השמפו (לצורך ניקוי?,(? מרכך, יספק לחות ויקנה גמישות. את הקונדישנר מורחים רק על השיער - לא על הקרקפת. להשלמת הפעולה ניתן להשתמש במסכה לשיער ולשטוף אותה לאחר המתנה קצרה. כך תשיגו אפקט ריכוך נפלא.
אגב,לבעלי שיער צבוע מומלץ לדאוג לחפוף בשמפו ומרכך יעודים שכן, רחיצה בבריכה ובים גורמים לדהיית השיער. מוצרים המיועדים לשיער צבוע מונעים את דהיית הצבע ומקבעים את הפיגמנטים של הצבע לשערה."

טיפול משלים לשיער: יורם רחמנוב
 " בימי הקיץ הלוהטים מומלץ להשתמש במסכה במקום בקונדישנר פעמיים בשבוע, כי יש בה ריכוז גבוה יותר של חומרי הזנה וריכוך. מורחים על שיער לח, לאחר שעודפי המים הוספגו במגבת (כדי שלא ידללו את המסכה?,(? ממתינים דקות אחדות (לפי הוראות היצרן) ושוטפים במים פושרים. אולם, שוק מוצרי השיער מציע היום מגוון רב יותר ממסכות, החל מאמפולות, סרומים, וקרמי החייאה דרך קרמי לחות ומוצרי עיצוב המכילים מסנני קרינה. כמות נדיבה של קרם לחות לשיער (קונדישנר ללא שטיפה?,(? על כל השיער או רק על קצותיו, לאחר החפיפה וכל בוקר מחדש, תעטוף את השערה ו"תלכוד" בתוכה את הלחות. התוצאה: מגע רך ונעים, סירוק ועיצוב נוחים וגם חיץ מפני גורמים סביבתיים מזיקים. השימוש בסרומים ובאמפולות יעשירו את השיער ברכות, גמישות וברק מדהימים. רוב מוצרי הטיפוח לקיץ הינם בעלי אפקט הנוגד חשמל סטטי בשיער, הרכיבים הפעילים שבמוצרים ישמרו על איזון רמת הלחות בשיער ויעטפו אותו בשכבת הגנה כנגד נזקי השמש, הפן והסביבה. בשנים האחרונות התפתחה עד מאד תעשיית מוצרי השיער, ושוק מוצרי השיער מציע היום מגוון רחב ביותר של מוצרים המכילים מסנני קרינה. שוורצקופף למשל השיקה לאחרונה מסיכה  מיוחדת- תחת השם "בלונד מי" המתבססת על פיגמנטציה עצמית והתחדשות תאים. כשקרני השמש פוגעות במעטפת הליפידים העוטפים את פני השערה הן תוקפות את המלט הבינתאי השומר עליה מפני נזקים שונים ופוגעות בשרשראות הקראטין הבונות אותה, ואז כל השיער פשוט הופך למחוספס, חסר ברק, שביר רגיש ודהוי. המסכה הזאת מכילה quaternium-87 מרכיב המשמש כפילטר וחוסם את קרני השמש ההרסניות לרמת חום שאינה מזיקה לשיער ובמקביל יוצרת מגן מבודד נגד קרני ה-uva ובכך דואגת המסכה לספק הגנה מקסימאלית לשיער ולוודא שצבעו לא ידהה והברק לא יעלם. המסכה מכילה תרכובת מסנני קרינה מהדור החדש, אשר הולכים לפי התקן האוסטרלי . ריכוז מסנני הגנה במוצר הוא למעלה מ- 90% חומר הנוגד את נזקי ה- UVA.
בימי הקיץ מומלץ להשתמש בתכשירי שיער המכילים תמציות טבעיות כגון: תמצית דבש, פרו ויטמין B5  ופרוטאיני חיטה החודרים למבנה השערה ומזינים אותה במינרלים, ויטמינים ואנזימים החיוניים לבריאותה ובמקביל, יוצרים  סביבה מעטפת הגנה כנגד נזקי הטבע והסביבה".

ייבוש השיער: עופר בן חגי
 שיער רטוב הוא שיער פגיע יותר, בעיקר אם בעברו עבר תהליך כימי (צביעה, גוונים, הבהרה, סלסול) ולכן  המלצתי היא לנהוג בו בזהירות. בסיום החפיפה יש להיפטר מעודפי מים שהצטברו, אולם חשוב לא לסחוט ולא למתוח אותו מדי, לספוג ולא לשפשף את השיער  מדי בכדי לא לשבור אותו. בכל אופן עדיף לאפשר לשיער להתייבש באוויר הטבעי ולהפחית ככל האפשר את הייבוש במייבש שיער (פן). אם בכל זאת החלטתם לייבש בפן מוטב להפעילו על חום נמוך, כי ייבוש מהיר בחום גבוה עלול לכווץ את מעטפת השערה ולגרום לה להישבר. טיפ חשוב נוסף- בימי הקיץ מומלץ לא לאסוף את השיער, היות והידוקו עלול לגרום לנשירתו. איסוף השיער עשוי לגרום לחוסר סירקולציה של דם לראש ולמנוע זרימת דם טובה. כל סיבה להאטה בזרימת הדם היא כגזירת דין מוות לחלק מהשיער".

ים ובריכה: אנג'לה טטרו
 "לפני שטובלים במי הים או הבריכה כדאי להרטיב את השיער במים מינרלים ואז למרוח מרכך ללא שטיפה. כך תיווצר מעין חציצה שתגן על השיער ותמזער את חדירת הכלור והמלח לשיער".

הירשם עכשיו לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
  

דואר אלקטרוני

שם

  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים