סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של ציפורניים >> ציפורניים: בעיות בבניה
 

 לא משנה כמה זמן את בונה ציפורניים, ישנן בעיות קבועות שאת נתקלת בהן במהלך העבודה. לפניכן מקבץ שאלות ופתרונות בבעיות הבניה

אירית פינס
(הערה: כתבה זאת פורסמה כאן לראשונה ב-2009) 

במסגרת ההדרכות והסדנאות לשיפור בניה שאני מעבירה למקצועיות, אני נתקלת בשאלות ובעיות נפוצות הן מצד בנות שרק התחילו לעבוד וגם מכאלה שלהן ותק של שנים. לפניכן, מקבץ שאלות ותשובות.
 מה הגורמים להתרוממויות הציפורן לאחר מספר ימים מהבניה?
 ישנן המון סיבות להתרוממויות הציפורן ואמנה כאן את העיקריות שבהן.
נתחיל מכך שהכנה לא נכונה של הציפורן לבניה או מילוי היא אחת הסיבות ולכן אנו נכין את הציפורן לבניה או מילוי בצורה הבאה: שיוף משטח הציפורן להורדת ברק ושומן, חיטוי באלכוהול 70% או אנטיספטיק, מריחה של אקולייזר בונד או אפיקס לאיזון ה-PH של הציפורן. כך היא לא תפריש שומן במהלך 48 עד 72 שעות לאחר הטיפול. האקולייזר או האפיקס אינם חובה אך בגדר המלצה חמה כמקדם ביטחון.
דחיפת עור עם ראש חכם, בעבודה עם מכחול פריימר ובג'ל פריימר ללא חומצה.
עוד סיבה היא עליה על העור עם חומר הבניה. לכן נניח את החומר כמילימטר מהקוטיקולה.
סיבה נוספת היא סגירות לקויות ולכן בגמר הבניה נעבור על המסגרת עם ראש חכם לניתוק החומר שבכל זאת נגע בעור ונסיים את המסגרת באחד הראשים: קרבייד, יהלום או חד פעמי כל אחת לפי הנוחיות שלה.
לסיום נסגור את הבניה עם פצירה ידנית.
נמרח סילר בצורה מדוייקת. סילר שעלה על העור דינו כחומר בנייה שעלה על העור וגם זו סיבה להתרוממויות.
ישנן סיבות שאינן תלויות בנו כמו חוסר איזון הורמונאלי כתוצאה מנטילת גלולות או הריון, דיאטה חריפה שבעקבותיה מיטת הציפורן לא מקבל את כל הוויטמינים והמינרלים שהיא זקוקה להם ודוחה מעליה את הבניה, חוסר איזון של בלוטת הטריס וכו'.
יש גם את הסיבה היותר נפוצה והיא התעסקות של הלקוחה עם הציפורניים בעיקר אם היא עושה גם פעילויות פיזיות קשות. לכן, מתפקידנו להסביר ללקוחה מה מותר לעשות עם ציפורניים בנויות ומה לא.
למה הציפורן נסדקת בקו הפרנץ' לרוחב ולמה נוצר סדק לאורך?
 הציפורן נסדקת בקו הפרנץ' בעיקר מבניה דקה וחוסר חומר לכן נדאג לעבות ולחזק את קו השבר עם כדורי אקריל נוספים. כמובן ששבר יכול להגרם גם ממכה שהרי הציפורניים הבנויות אינן עשויות מברזל.
השברים והסדקים לאורך בדרך כלל נובעים מלחץ בהדבקת הטיפס ופיצוצו נפוץ יותר עם הטיפסים השקופים.
 ממה נוצרת ירוקת ואיך מטפלים?
ירוקת נוצרת ממים עומדים וכאשר בניה אינה אטומה ויש התרוממויות, חודרים מים בין הציפורן הטבעית לבניה ויוצרים ירוקת.
אנו נמנע מהמצב אם נעבוד נכון והבניה תהיה סגורה ואטומה כפי שפרטתי בשאלה מספר אחת.
אם בכל זאת נוצרת ירוקת  אנו נסיר את הבניה לאלתר נשייף את פני הירוקת עם פצירה ידנית וננגב לסירוגין עם אלכוהול 70% או אנטיספטיק עד שהירוקת נעלמת או עד שהלקוחה לא יכולה לסבול יותר את השיוף.
אם הצלחנו להסיר את כל הירוקת נמרח טיפה של שמן עץ התה ונעסה את הציפורן ולאחר מכן נמרח אנטי פאנג, נמשיך לעבוד על שאר הציפורניים כדי שהחומרים יפעלו ונחזור לציפורן המטופלת בסוף.
לפני שנבנה שוב נחטא עם אלכוהול 70% או אנטיספטיק ונמרח שוב אנטיפאנג.
אם הירוקת לא עברה לא בונים ציפורן חדשה! נותנים ללקוחה את הפצירה והיא ממשיכה ערב ערב לשייף לחטא ולמרוח שמן עץ התה עד שהכתם נעלם. רק אז היא תחזור לבניה חדשה.
ירוקת שלא מטופלת או בונים עליה עלולה להתפתח לפטרת.
איך מבדילים בין ירוקת לפטרת?
ירוקת "מתיישבת" על הציפורן ואינה גורמת לנתק של הציפורן ממיטת הציפורן.
פטריה מתפתחת במיטת הציפורן וגורמת לנתק של הציפורן ממיטת הציפורן. צבעה צהבהב-ירוק ובמקרים חמורים מגיע לצבע חום כהה ואפילו שחור. חשוב לדעת שירוקת לא מטופלת מחלחלת לאט ובעקביות מהציפורן למיטת הציפורן ושם מתפתחת לפטרת שממנה קשה להיפטר.
למה הסילר מתרומם, מתקלף או מתפוצץ?
סילר הוא ממשפחת הג'לים ויש לו תכונות כמו לג'ל. הוא לא מתקבל על שמן ומתכווץ במנורת UV. כמו כן, סילר חייב משטח מחוספס. כדי להמנע מפיצוצים וקילופים ובהנחה שהסילר איכותי להלן הנחיית העבודה - המשטח חייב להיות מחוספס עם בלוק לבן או מגה גייטור. סילר לא מורחים על לק מלא רק על פרנץ' שהתייבש יבוש מלא; לא מורחים שמן לפני ולא שוטפים ידיים; המריחה צריכה להיות אחידה, כמילימטר מהעור ויש לעטוף את כל איזור הפרנץ המשוחרר בסילר, להכניס למנורת UV לשלוש דקות אפשר ורצוי למרוח שמן לאחר הייבוש ולעבור עם ראש חכם שפיץ על המסגרת כדי לנתק מהעור סילר שגלש כי ידוע שסילר שגלש לעור גורם להתרוממויות.
איך להמיס בניה עם מינימום נזקים?
יש לקצר את הציפורן למינימום, לשייף את פני הציפורו ולדקק למקסימום האפשרי לטבול באצטון 100% למשך חמש דקות ולנגב עם גזה. לחזור על הפעולה מספר פעמים עד להסרה מלאה של הבניה. לאחר מכן, בעדינות, לשייף שאריות עם פצירה ידנית למרוח שמן הזנה ולשייף עם גייטור ספונג' לציפורן טבעית ולעבור עם מבריקון, לשטוף ידיים לנגב היטב למרוח מחזק ציפורניים ולק.
בטבילה לאחר הברקת הציפורן נשארות נקודות לבנות. מדוע?
 יכול להיות שהאבקה עצמה מלוכלכת ולכן חשוב בעת שיופים לסגור את קופסת האקריל אך הסיבה העיקרית היא חוסר איזון בין כמות הדבק לאבקה ברגע שיש מעט דבק ויותר אבקה לא כל האבקה נספגת לדבק והאבקה שלא נספגה נשארת לבנה בצורת גרגרים/נקודות. לכן, אני ממליצה לעבוד אצבע אצבע מהתחלה ועד למריחה האחרונה של הדבק כדי לא לאפשר לאבקה להתייבש ולהלבין.
האם מותר לבנות בשיטה מסויימת על שיטה אחרת?
 כן, בהחלט. אם ההכנה נכונה וטובה הרי שאין שום בעיה והחומר נקלט היטב. כן יכולה להיווצר בעיה אסתטית בלבד ויראו הבדלים בשקיפויות של החומרים אך מעבר לזה הדבר אינו גורע מאיכות הבניה.
למה הבניה מצהיבה?
 בניה יכולה להצהיב מעבודות עם חומרי ניקוי אלימים מתבלינים מצביעת שיער וכו' אך בנייה יכולה להצהיב גם מעודף נוזל אקריל. לכן, מומלץ שלא לעבוד עם כדורים רטובים מדי ולא להציף את הציפורן בנוזל.
סיבה נוספת היא שהרבה מקצועיות אינן מורידות מספיק חומר במילוי ונוטות למלא רק באיזור שזקוק למילוי ולכן החומר מתיישן ומצהיב. אני ממליצה בחום להוריד כמה שיותר חומר לפני המילוי ולדקק את הבניה למינימום ואז לעשות מילוי. כך אנו מחדשות את הבניה בחומר חדש שיראה רענן ומבריק לאורך זמן. מומלץ פעם בשנה להחליף ללקוחה סט חדש.
למה נועד כל ראש שיוף?
 הראשים החכמים נועדו לדחיפת עור וסגירות. ה'קרבייד' הוא ראש חזק שאיתו ניתן להוריד 'סילר' ולהכין למילוי. ניתן לעשות איתו סגירות אך זהירות, הוא פוצע אם את לא מספיק מיומנת. ה'יהלום' הוא ראש עדין ומתאים לסגירות.הקקונוס יהלום' לניקוי הציפורן מתחת לבנייה. הראש החד פעמי נועד לכל המטרות תלוי באיזה ראש את משתמשת, גס או עדין.
מותר לערבב נוזלים ואבקות מחברות שונות?
 רצוי מאוד שלא. כל חברה יש לה את ההרכב המולקולרי שלה ויתכנו שינויים מחברה לחברה. לכן, אני לא ממליצה לקחת סיכון ולנחש איזו חברה מתאימה לחברה האחרת.
למה יש מתחת לבניה פסים אדומים או לבנים?
 פסים אדומים מתחת לבניה הם שיוף יתר של הציפורן  ממש חריטה של הציפורן הטבעית. לכן אני ממליצה להכין למילוי את גובה האפס רק עם פצירה ידנית ובזווית שלא תחרוט את הציפורן.
לעומת זאת הפסים הלבנים הם שאריות מהבניה הקודמת וראיה לכך שהגובה אפס לא נעשה בצורה נכונה למתקשות אני ממליצה לעבוד עם ממיס טיפס.
למה הציפורן הטבעית מתנתקת ממיטת הציפורן?
 בדרך כלל הדבר נובע ממכה וטראומה שהציפורן עברה. במקרים חמורים יותר זה כתוצאה מאלרגיה או פטרת.


* כתבה זו אינה מהווה תחליף לסדנא מעשית
אירית פינס היא אחות לשעבר, פדיקוריסטית רפואית ומורה מוסמכת לבניית ציפורניים ב'ביוטי דיפו' יהוד

הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים