סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> אסתטיקה: לשמור על הערנות
 

איך מתנהלים באופן יצירתי בתוך החום והחופש הגדול? כמה עצות

 רוני בר
הקיץ והחופש הגדול כבר כאן.
הימים הקרבים עלינו לטובה יהיו חמים, מעיקים וחלק ניכר ממרצנו ומזמנו היקר יוקדש לרווחתם ותעסוקתם של צאצאינו היקרים. כאן הזמן לעשות דברים נכון, לייעל תהליכים לקצר זמני עבודה ולהכניס לחיים קצת "חירות" יוצרת.
בחרתי דווקא בעיתוי הזה, לפנות אליכן הקוסמטיקאיות, בפניה אישית עם כוונה מרעננת לעתיד.
לא פעם נראה שנתונים סביבתיים משתנים גורמים להאטה בפעילות השוטפת וכל הסיבות שבעולם משתתפות בתהליך: הילדים בחופשה, הנסיעה לחו"ל, הלקוחות בחופשה... החום כבד מדי... מחירי הפירות, הירקות...
רק מנהל הבנק שלך, יושב נינוח במשרדו הממוזג, מסיט כלפי מטה זוג משקפיים מולטי פוקאל יוקרתיים, ושוב מורה לאחת הפקידות להתקשר אליך על חריגה של 200 שקלים בחשבון. התחושה הזאת מאוד מעכירה את מצב הרוח שלך, אבל בכל זאת קיץ... ילדים, חופש...
חופש הוא זכות בחירה
חופש הוא זכות הבחירה, הבחירה בין מצב מעיק למצב שאינו כזה. רוב הפעמים הדבר בידינו, וההתייעלות שברחנו ממנה, שבה ומכה בעצמה רבה בחודשים של ירידה בפעילות.
בעידן החדש - מקצוע המטפל באנשים, ובעיקר בנשים - אינו מאפשר לקפוא על השמרים. הכול גלוי וידוע, שיטות העבודה שהשתכללו, מככבות באתרי האינטרנט המובילים, כל זאטוט נושא טאבלט יכול לספר על הטכניקות המהירות ביותר להסרת שיער בארה"ב, ברזיל וקטמנדו.
ומכיוון שכך הם פני הדברים, הופך הפן המקצועי ליותר ויותר מושפע רצון העם ותכתיביו. הלקוחות קובעים את הטרנד מתוך מחקר חיפוש וידע נגיש. אין לך כל דרך להתחמק.
הם שקבעו את הנוסחה:
מהירות עבודה + העלמת כאב + תוצאה ללא פשרות + שילוב עם התכשיר המתאים = התייעלות = חסכון משמעותי בכסף = מנהל בנק חייכני וחירות כלכלית.
ואם את לא שם... את כנראה בים.
שלא תביני לא נכון. ים, כמו שאומרים החבר'ה, זה ממש "סבבה", אבל חופש אמיתי כבר לא יהיה לך, אם המתחרים גוזרים קופון איכותי יותר של לקוחות, בגלל המוכנות וההתעדכנות. סביר להניח שגם אליהם מנהל הבנק מתקשר, תוך שהוא מיישר את המשקפיים כלפי מעלה. רק במקרה שלהם הוא מבקש להציע הלוואה, והם בחיוך קיצי מקסים ובסבר פנים נעימות מסרבים לו. בימים אלו, יקירתי, זהו החופש האמיתי.
החובה להצטרף לשינוי
ספנסר ג'ונסון היטיב ממני להסביר בספרו, "מי הזיז את הגבינה שלי?" (דרך אגב – מומלץ מאוד למי שאולי במקרה עוד לא קראה), את מהות השינוי הנדרשת ולצידה את היכולת או אי היכולת לזרום איתה. הנטייה הטבעית של מרביתנו היא לשקוע בשגרה מסוכנת ולא להקשיב לשינוי המתרגש ובא. או אז המהלומות שאנו מזמינים על עצמנו חזקות מתמיד. חוסר זרימה עם השינוי הטכנולוגי כמוהו ככליה איטית אשר הוזמנה בידי המתכלה. והדבר נכון שבעתיים בענף האסתטיקה.
לאונרדו דה וינצ'י אמר: "ישנם שלושה מעמדות של בני-אדם: אלו שרואים, אלו שרואים כאשר מראים להם ואלו שאינם רואים."
אין זה אומר שיש לרוץ ולהשקיע מאות אלפי שקלים בציוד מחד גיסא, או לשקוע בים של קמצנות מאידך גיסא. זה הזמן להתעדכן... זה הזמן לראות!
קיימות אופציות משולבות וחדשניות שאינן מחייבות עושר פיננסי מירושות או ממכירת קרקעות. הנכון הוא למצוא את הטכנולוגיה המתאימה ביותר לרוח הזמן, שאכן בצורה מדידה עונה על  תכתיבי השוק ו"הנוסחה". כאן מצאתי לנכון להזהיר, אין להסתפק בהבטחות ומקסמי שווא, יש לבחון באופן רציני ומדוד. יש לוודא מה טומן בחובו העתיד – מהן עלויות ההמשך? מה נדרש בכדי להחזיר עלויות? מתי מתחילים להרוויח ומהי עלות זמן תועלת לכל בחירה שתעשי? 
במקרים שבהן תעשי בחירה מושכלת, העלות לא תהיה הנמוכה ביותר או הגבוהה ביותר, היא תהיה המתאימה ביותר.
הכול מתחיל ביוזמה
היוזמה היא הזרוע הבלתי מתפשרת של החירות האישית. הרי יכולת להיות שכירה ובמקרה שכזה ליוזמה האישית שלך לא הייתה משמעות רבה. אבל מבחירה ביקשת עצמאות, ויש לזה מחיר כמו גם גמול. יוזמה היא מכלול הפעולות שאת זקוקה להם על-מנת להצליח הן ברכישת הטכנולוגיות המתאימות ובעיקר שיווקן לקהל לקוחותייך.
העידן הכלכלי אינו פשוט, יכול להיות שלא היית זקוקה למאמץ הזה קודם לכן, אבל כמו שכבר אמרנו - הגבינה זזה זה מכבר, ומי שרוצה לאכול חייב להתאמץ יותר.
איך הם יידעו אם לא תספרי להם? איך הם יידעו אם לא תתקשרי, אם  לא תעדכני ססטוס בפייסבוק אם לא תצייצי בטוויטר? ואיך נראה האתר שלך, יקירתי? האמת שהיום זה חלון הראווה האמיתי, כן. כן. גם זה השתנה לנו מול העיניים.
אולי בגלל הקיץ חל עליך המשפט המפורסם של הפילוסוף ההודי רבינדרנת טאגורי:
"בדד תשבי, אין גמול עמך, כי המה יפחדו מערכך כי רב!".
שוב מבקש אני להציג בפניך דרך של שינוי. גם טכנולוגיות מתקדמות ועדכניות, גם שילוב תכשירים חדשניים וגם שיווק עכשווי.
שימי לב, ההמונים אינם צובעים על הכיכרות לרכוש אינפורמציה בימים אלו, מרבית הזמן שלהם מופנית למסך המחשב הקרוב. את חייבת לקחת את זה בחשבון ולפעול, אבל ממש לפעול בהתאם. ולשם כך כל הדרכים כשרות: יד 2, הומלס, וואלה - הכל הולך, בתנאי שתדעי להשתלב. לא הכל מצליח ובאופן מיידי, אך חוסר פעילות בתחום בוודאי משמשת בור יקוש לנפילה.
לפני כארבע שנים, שיווקתי מכשיר אולטרה סאונד איכותי, של חברה צרפתית, לטיפולי אנטי אייג'ינג. המכשיר היה יקר מאוד, אבל גם מוצלח מבחינת התוצאה. ההחדרה שלו לשוק הייתה מורכבת ולא פשוטה, והמרכיב המרכזי בהתנגדות הלקוחות היה איבוד המגע האישי עם הלקוחה. לא פעם נתקלתי בשאלה, ומה עם המגע של היד שלי? הלקוחות שלי לא יכולות בלעדיו...
נכון, המגע חשוב והקשר האישי חשוב, וכמוהו גם היחס האנושי והחם ותחושת הבית.
אך אל תוליכי עצמך שולל, יקירתי. התוצאה חשובה מכולם ביחד והתוצאה מקורה בנוסחה שלא את קבעת.
איחולי ערנות מנצחת.

 

רוני בר הוא מנכ"ל ובעלים של חברת אפטר לייט 
צילום: אימג' בנק ישראל

 


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים