סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> על תבונה ורגישות
 

יופי! נותן במה לאנשי ענף הקוסמטיקה בדיון בנושא חוק ציוד רפואי

רוני בר
בשנת 1811 פרסמה הסופרת ג'יין אוסטין יצירת מופת, אשר לימים הומחזה, תוסרטה ונודעה בשם "על תבונה  ורגישות". בשנת 1995 בכיכובה של אמה תומפסון יצא לאור הסרט שזכה להצלחה מרובה ולפרס האקדמיה, הלא הוא האוסקר, על התסריט הטוב ביותר לאותה שנה – גם הוא באחריותה של תומפסון.
במהותו הסרט מתאר את אורחות חייהן של שלוש אחיות צעירות שאביהן נפטר והוריש להן עוני ודלות, וכל זאת בנופיה מעוררי הקנאה של אנגליה בשלהי המאה ה-18.
רציתי להתמקד בדברי הפעם במונח המלווה של הסיפור: "על תבונה ורגישות", לעיתים מזומנות תכונות-אחיות הופכות לדוגמה ומופת אנושיים, ולעתים אותן תכונות הופכות לזרות מרוחקות ואף מנוכרות זו לזו.
שנים רבות לאחר מכן, במקום מרוחק מכרי הדשא של הממלכה הבריטית, נראה כי המונחים תבונה ורגישות נטשו את עולם האסתטיקה הישראלית ולחלל שנוצר חדרו "איוולת וגסות רוח"...
מאבק עיקש של פורום מצומצם
במשך שנה ומחצה מנהל פורום מצומצם של חברות, מאבק עיקש מול גורמים ממלכתיים שונים על אופי ומהות קיומיים, להמשך עבודה מוסדרת של קוסמטיקאיות בענף ה-IPL  בכלל, והסרת השיער בפרט. לפורום זה חברו מתחרים קשים ומרים מהענף, שידעו להתגבר על החשדנות ההדדית, לשים בצד רגשי זעם וחוסר חיבה, מתוך מטרה ברורה לשמור על ענף המכשור במתכונת סבירה, ולטובת הכלל!
יתרה מזאת; חברי הפורום המצומצם, של החברות ידעו גם הוצאות כספיות בלתי מבוטלות, הן בהוצאות מידיות משפטיות והן בביטול שעות עבודה מכירות ושיווק שערכן לא יסולא בפז.
הדגש על פורום מצומצם, אינו בכדי – לא כל הדרושים למאמץ נטו לתת כתף. וכך ביום פקודה, מספר מצומצם של חברות על נציגיהן נענו לקריאה וחלק אחר בחר למשוך ידיו מאחריות הן כספית והן אופרטיבית.
לא אפרט את החברות המשתמטות, על מנהליהן, נשיאיהן והיו"רים המכובדים (מתוך תבונה ורגישות כמובן), אך לא אוכל לעמוד מנגד כאשר בשיא תעוזה, ומעל דפי מגזין זה, מתהדרים חלקם ומחלקים ברכות, לחוק שאפילו את שמו אינם יודעים (לידיעה: חוק ציוד רפואי - לא חוק הקוסמטיקאיות). לא זו אף זו, שאת הפורמט שאליו אינם משתייכים הם מנצלים לקידום מוצרים בדלת קדמית או אחורית (נתון לפרשנות).
עד לאן עזות המצח? איפה התבונה? היכן הרגישות?
רשימת החברות השותפות לפורוםIPL  ליישום והטמעת חוק ציוד רפואי 2012:
המרכז לטכנולוגיה אסתטית – מבית המרכז לקוסמטיקאית; שרפ לייט; נובה מדיקל; פורמהטק; אפטר לייט; אקטיב מערכות אופטיות.
ולאחרים: הסייג לחכמה...

רוני בר הוא מנכ"ל ובעלים של חברת אפטר לייט  
צילום: אימג' בנק ישראל


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים