סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של איפור >> איפור גורמה
 

לרגל החגים: ארבעה סגנונות איפור בניחוח גורמה נועז:  "על האש", "חריף אש", "קוקטייל גרניטה" ו"סלט ירוק"... 

יוסי ביטון
את השנה החדשה, שנת תש"ע, החלטתי לפתוח בצורה קצת אחרת: לפתוח אותה בחוויה קולינארית, אבל בעזרת כלי איפור... בישול ואיפור הם שני דברים שאני מאד אוהב ובשני תחומים אלו, אשר לכאורה נתפסים כשונים מאד, יש מקום רב ליצירתיות ולהוספת מרכיבים אישיים. 
היום ישנה מודעות גדולה לצורת ההגשה. אנו 'אוכלים' קודם בעיניים, ונמשכים לצבעים וטקסטורות באוכל בדיוק כפי שאנו בוחרים את הגוונים וסוג האיפור שבהם נשתמש. 
לפניכם "הארוחה": ארבעה מראות שמתאימים גם למי שרוצה לנצל את אמנות הצבע והגוון כדי לשנות את הפרופורציות במראה.


"על האש" - מחזירים את הדומיננטיות לאיפור
מצרכים:
קונסילר או מייק אפ משחתי
עפרון בגוון כהה
עפרון לבן
צללית כהה מאד (שחור/ כחול כהה/ סגול עמוק/ ירוק כהה/ חום וכד')
צללית בגוון פחות כהה אשר תשתלב לצללית הכהה מאד
צללית בגוון עור טבעי
צללית בגוון בהיר מגוון העור
מברשות הנחה וטשטוש
מברשת איילינר (או איילינר נוזלי)
ספוגית מייק אפ
כרית פודרה ופודרה שקופה
מסקרה
ליפסטיק בטון נמוך מהעיניים או בגוון טבעי
אופן ההכנה:
נשים רבות אוהבות להרגיש שהן מרכז תשומת הלב, ועדיין לשמור על מראה מקורי וייחודי. מראה "על האש" מתבסס על מטרה זו, כאשר הוא מתאים למי שמחפשת דומיננטיות ולא מפחדת להיכנס למרכז הבמה. בנוסף לכך ייהנו מהמראה גם בעלות העפעף השקוע או הפתוח ולמי שבורכה במבנה של עין בולטת, ורוצה לאזן את הפרופורציות בעזרת איפור.
כדי להתחיל בתהליך יש להניח קונסילר או מייק-אפ משחתי על איזור העפעף, כולל שורש ריס תחתון. לאחר מכן להשתמש בעפרון כהה, בו תוחמים את האזור שמסביב לעיניים (לפי תיקוני עיניים). להקפיד לטשטש את הצורה של האיפור כלפי מעלה בשורש ריס עליון וכלפי מטה בשורש ריס תחתון, ולאחר מכן להוסיף מעט פודרה שקופה לקיבוע המרקם המשחתי על העפעף. עכשיו יש להשתמש בצללית כהה צמוד לעפרון הכהה ולחזור על מלאכת הטשטוש באמצעות מברשת לכיוון צדדים וכלפי מעלה. השלב הבא יהיה הנחה של צללית בהירה יותר (אך עדיין כהה מגוון העור) מעל הגוון הכהה, וטשטוש לכיוון עצם הגבה. להדגשת המראה יש להוסיף שימוש בעפרון לבן מתחת לקו הגבה, ולטשטש את קו הגבול באמצעות ספוגית. לקראת סיום עוברים אל הזוית הפנימית של העין, ומניחים גוון טבעי שמשתלב עם הצלליות הכהות. לסיום משתמשים בעפרון כהה לטובת תיחום העיניים ומוסיפים איילנר או צללית רטובה באמצעות מברשת איילינר מסביב לעיניים. פעולה זו תחזק את המראה המעושן ותחתם במשיחה מדויקת של מסקרה.
חשוב לזכור שכדי להגיע למראה הרצוי חשוב להדגיש את תווי הפנים ועצם הלחי בעזרת מייק-אפ בגוונים בהירים וכהים. הדרך לתוצאות הטובות ביותר תהיה על ידי שילוב עם מייק-אפ משחתי ונוזלי המעניק מרקם חלק ואטום לפנים.
למי שלא יכולה בלי ליפסטיק, מומלץ לבחור בגוון המודגש בטון אחד פחות מהעיניים (כדי לשמור על איזון באיפור) או לשמור על גוון טבעי - כדי למקד את תשומת הלב בעיניים המודגשות.


"חריף אש" - המראה של חובבות הצבע והססגוניות
מצרכים:
קונסילר ומייק אפ משחתי
עפרון לבן
צלליות בשלל גוונים
מברשות הנחה וטשטוש
מברשת איילינר (או איילינר נוזלי)
ספוגית מייק אפ
מסקרה
ליפגלוס
אופן ההכנה:
אם ההחלטה היא להיות מוקד תשומת הלב סביב השולחן, או שהלקוחה היא בעלת עפעף פתוח (גדול או נפוח), מראה "חריף אש" הוא הפתרון. מראה זה "מהונדס" בשיטת הפזל, שמחברת בין גוונים שונים של צבע ויוצרת מראה ססגוני. בנוסף לכך, השיטה המיוחדת נחשבת כאידיאלית לפיסול מבנה העפעף ומעניקה לאישה מראה רך ופתוח.
עיצוב העפעף מתחיל באמצעות הנחת קונסילר משחתי ומייק-אפ משחתי על גבי העפעף ושורש הריס התחתון. מהלך זה מאפשר ליצור בסיס שומני שישרת אותנו בהמשך תהליך האיפור. לאחר מכן מניחים צללית בגוון בהיר בזוית הפנימית של העין ומטשטשים את המראה לכיוון מעלה ולצדדים. עכשיו מניחים צללית ליד צללית (בנקודות) -  כאשר בין כל שתי צלליות מקפידים לטשטש את הגבול על ידי שימוש במברשת טשטוש. חשוב מאד להתחשב בצורת העין ולהשתמש בגוונים הכהים והבהירים לתיקון מבנה העפעף. טכניקה זו מאפשר לבסס מראה הדרגתי של מעבר בין גוון בהיר לכהה, כשהתנועה מובילה לכיוון הרקות. שימו לב: במהלך התהליך מומלץ לשים לב שאיפור שורש הריס התחתון יעשה עם איפור בהיר ובצורת הילה. לשם כך יש לבחור בגוונים המתאימים לצבע העיניים ושמתחברים לעור הפנים.
לאחר מכן מוסיפים עפרון לבן לקו הגבה, ומטשטשים את הקו מעט באמצעות ספוגית. לאחר מכן מוסיפים גוון בהיר מעל לגוון הכהה. מקפידים להשתמש בגוון שהוא מבריק בטון אחד מגוון העור. משרטטים קו איילינר שחור (בהתאם למבנה העין) ומסיימים עם בזיקה של קורט מסקרה. להשלמת המראה ניתן להשתמש בליפגלוס כדי לשמור על מראה שפתיים טבעי, או לתבל את איפור העיניים בצללית מבריקה (מאחד הגוונים בהם השתמשנו קודם).
טיפ: את הצבעים יש לבחור בזהירות תוך כדי התחשבות לא להניח צבעים מנוגדים אחד ליד השני (כגון: צהוב וסגול, אדום וירוק...) אלא ליצור זרימה בין הגוונים על ידי גוונים מקשר (כגון: צהוב כתום אדום סגול, אדום סגול כחול ירוק...).


"קוקטייל גרניטה" - למראה קרחוני ומרענן
מצרכים:
קונסילר משחתי
עפרון לבן
עפרון כחול (או כל גוון אחר שישלוט באיפור)
צלליות מגוון כהה עד בהיר – לדוגמא: כחול כהה, כחול, טורקיז, תכלת, לבן
מברשות הנחה וטשטוש
ספוגית מייק אפ
מסקרה
ליפסטיק בגוון השפתיים
סומק בהיר
אופן ההכנה:
מיתוס נסיכת השלג הוא אחד מהאתגרים הגדולים של המעצבים. מתאים את המראה למי שרוצה לאמץ מראה מלכותי ועדיין "שובר שגרה" ולבנות שחולמות על מראה מתוח לעפעף או מראה מניפה היוצר הילה לעיניים.
מניחים עפרון לבן מתחת לגבה וגוון קונסילר שזוף יותר על העפעף - בהתאם לגוון עור הפנים. חשוב להשתמש בכמות גדולה יותר של קונסילר בשורש הריס התחתון. עכשיו משתמשים בצלליות כדי ליצור מעברים שונים של צבע העפעף, כאשר ניתן להשתמש בצללית לבנה בזווית הפנימית של העין ומתחת לגבה, ולעבור לגוונים כהים יותר – ככל שמתקרבים לזווית החיצונית של העין. כדי ליצור צלליות כהות מערבבים מספר צלליות ויוצרים מעבר זורם ואלכסוני - כאשר הגוון הכהה עבה יותר כלפי חוץ, דוגמת איילינר המטושטש כלפי מעלה. עכשיו מניחים עפרון כהה או בהיר בתוך העין (בהתאם למבנה העין), ומושחים את הצבע כלפי חוץ – כולל שקע העפעף (הקפידו ליצור קו עבה שלא עובר את שקע העפעף). עכשיו הניחו צללית כהה בקו עבה על גבי קו העפרון בזוית החיצונית של העין וטשטשו את התנועה כלפי פנים. לאחר מכן פזרו צללית בגבול העיפרון והשתמשו במברשת נקייה על מנת למשוך ולטשטש את הגוון מסביב לקו. בשלב זה נעמיק את מלאכת הגוונים: בחרו בצללית בעלת גוון מעט בהיר יותר ומשחו אותה מעל לגוון הכהה בשקע העפעף. תנועת המשיחה צריכה להתבצע לכיוון מעלה על עצם הגבה – והיא יוצרת מראה רך יותר ותצוגה מורמת של העפעף. לאחר מכן משחו בצללית בגוון בהיר יותר לכיוון הגבה והקפידו כי הצבעים בהם בחרתם יתאימו לנתוני העפעף לפי העיקרון שבמבנה קטן עולים לכיוון הרקה ולמעלה). לאחר מכן השתמשו בגוון בהיר יותר למשיחה בזוית הפנימית של העין ומשכו את הקו כלפי מטה עד שישתלב עם עור הפנים. עברו לשורש הריס ומשחו צללית נוספת בזוית החיצונית של העין (גוון בהיר), כאשר גם כאן את הפיניש מומלץ לבצע באמצעות מסקרה איכותית שתעניק מראה מובחן לעין. להשלמת המראה פזרו מעט סומק בתנועה מלוכסנת ומפוזרת, והוסיפו גוון רך או מודגש לשפתיים – בהתאם למבנה הפנים והשפתיים. למי שאוהבת דומיננטיות: אפשר להשתמש בצלליות בדומה לשימוש באייליינר, על מנת להעמיק את גוון הצבע. לשם כך ערבבו מעט מהצללית הדומיננטית עם מים ושרטטו את הקו בעזרת מברשת מיוחדת.
את הפנים יש לפסל במייק-אפ משזף על אזור ה- T שישולב עם מייק-אפ בהיר באזורים השקועים, כאשר מהלך זה מעניק לעור גוון בהיר יותר מהעיניים לכיוון השקע ומתחת לעיניים.

"סלט ירוק" - למי שרוצה לשדר בריאות ורעננות
מצרכים:
קונסילר משחתי בגוון בהיר וגוון כהה
כרית פודרה ופודרה שקופה
צלליות מגוון בהיר עד כהה בינוני – לדוגמא: שמנת, צהוב, ירוק
עפרון לבן
איילינר
מברשות הנחה וטשטוש
מסקרה
גלוס בהיר
אופן ההכנה:
בשנים האחרונות אנחנו מודעים יותר ויותר לצורך לדאוג ולשמר את בריאותנו, כאשר מראה רענן משדר חוסן פיזי ואיזון נפשי. למי שרוצה להתרענן בצבעים עזים של טבע ובאותה הזדמנות גם למשוך ולהאריך את העין (לבעלות עיניים קטנות או עפעף נפוח ופתוח) מראה הסלט הוא הזדמנות חד פעמית.
הניחו קונסילר בגוון בהיר מתחת לקו הגבה: בזוית הפנימית של העין, בזוית החיצונית של העין ובשורש ריס תחתון. במרכז העפעף העליון השתמשו בגוון כהה יותר, וקבעו את הקונסילרים בעזרת מעט פודרה. לאחר מכן הניחו צללית בגוון בטון בינוני במרכז העפעף העליון עד שקע העין וטשטשו את הגוון לכיוון הצדדים. עכשיו עברו לגוון בהיר יותר והניחו את הצללית בצמוד לגוון הקודם (משני צידיו). את הגוון הבהיר הניחו גם בזוית הפנימית של העין ובחלק החיצוני של העפעף תוך כדי טשטוש של המראה לכיוון הרכה. לאחר מכן הניחו עפרון לבן על גבי שורש ריס פנימי תחתון, וקבעו אותו באמצעות צללית בהירה. עכשיו השתמשו בצללית בגוון כהה בינוני ומשחו אותה במרכז שורש הריס – הבהירו את המראה בהדרגה לשני הצדדים (כפי שביצעתם בעפעף עליון) ושימו לב כי הצללית הבהירה ביותר תונח כדגש  בזוית הפנימית והחיצונית. להדגשת המראה השתמשו באייליינר תוחם בזוית החיצונית ומשכו את הקו אל מחוץ לעין ולכיוון הזוית הפנימית. הדגישו את הריסים למראה עבה ומלא נוכחות, והבריקו את המראה בעזרת צלליות אבקה שימשכו את האיזורים המתוחים. למי שאוהבת מראה בובתי אפשר למשוח את המסקרה גם בשורש הריס התחתון, ומומלץ לעבוד עם הצללה עגולה בתפוחים (ערבוב של מייק-אפ וצלליות). את השפתיים מומלץ לאפר על ידי שימוש בגלוס בהיר שיעניק מראה נקי ורענן.
משחו את הפנים בשילוב של מייק-אפ בהיר וכהה, על מנת להדגיש את הגוון הבהיר מתחת לעיניים ולפסל את הפנים בהתאם למראה המבוקש – צעיר ומתוח.

יוסי ביטון הוא אמן איפור, בעל בית ספר מקצועי לאיפור וקו מוצרים
איפור: יוסי ביטון; סטיילניג מאור צבר; צילום: יניר סלע

 

דואר אלקטרוני

שם

  

 הירשם עכשיו לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
  

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים