סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים

______________________
______________________

 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של שיער >> תסרוקת סבתא?
 

יואב ארובס ואורטל מידני, חיים הספר, גבי וינשטיין, רועי לולו, קובי ליבוביץ, אבי מלכה, אבי פדידה, יניב קצב, יורם רחמנוב, ענו לשאלה: איזו תסרוקת מתאימה לאישה המבוגרת?
 

אתי דרייפוס
עכשיו, כשאיכות החיים ואיתה תוחלת החיים עולות בהתמדה ונשים בנות חמישים נראות הרבה פחות מבוגרות מאימותיהן, שלא לומר מדור הסבתות של כולנו - עולה השאלה: מיהי אישה מבוגרת והאם יש תסרוקת מיוחדת שמתאימה לה? האם בכלל נדרש יחס שונה אל שכבת גיל מסויימת? והאם, בעצם, לא כולן רוצות להיראות כמו דוגמנית צעירה? מעצבי השיער: יואב ארובס ואורטל מידני, חיים הספר, גבי וינשטיין, רועי לולו, קובי ליבוביץ, אבי מלכה, אבי פדידה, יניב קצב ויורם רחמנוב עונים. 
 
יואב ארובס, מנהל מקצועי ואורטל מידני, מנהלת מחלקת כלות, רשת מישל מרסייה
האם נדרש יחס מיוחד כלפי הלקוחה המבוגרת?
הגישה לטיפול באוכלוסייה מבוגרת היא שונה מכל הבחינות הן מצד מעצב השיער והן מצד הלקוחה. נשים מבוגרות יודעות היטב מה הן רוצות, הן בשלות ובעלות ניסיון רב בטיפול בשערות ראשן ולכן דרישותיהן מאוד ספציפיות, ברורות ומדויקות. כל לקוחה במספרה מקבלת יחס מכובד ומנומס, אך לנשים מבוגרות אנו שמים לב כפליים. צוות המספרה עוזר להן לעבור בין המחלקות השונות. מקפידים להיות עדינים יותר בעת חפיפת השיער ומתחשבים מאוד בצרכיהן. בניגוד לעבודה עם נשים צעירות, שם הדימיון שלנו עובד שעות נוספות ואנו מחפשים ליישם איתן דברים חדשים שלמדנו וטכניקות מעניינות של צבעים וגזירות, עם לקוחות מבוגרות העבודה יותר קלאסית, מתוכננת, רכה ועדינה.  הן כבר פיתחו עם השנים סטייל אישי משלהן  וברוב המוחלט של המקרים הן לא ירצו משהו פרוע וחדשני.
מהם הצבעים והגזירות הרלבנטיים?
לקוחות מבוגרות אוהבות בדרך כלל סטייל יותר קלאסי של נפח בשיער באופן שרואים פחות קרקפת ויותר מתהדרים בשיער. נתון זה נלקח בחשבון בזמן העבודה המתוכנן איתן. בשלב הגזירה אנו חושבים איזו תספורת תתאים אחר כך לתסרוקת שהיא תעשה, ואיך נוכל להוסיף נפח באמצעות הגזירה, כי ככל שמתבגרים השיער נעשה דליל יותר, ולכן זו משימה קשה יותר לקבל את הנפח הרצוי.
מבחינת צבעים, בהרבה מקרים נתחשב גם בדלילות השיער, זאת אומרת, נדאג לצבוע בצבע שלא יהיה רחוק מצבע הקרקפת בכדי שלא יהיה קונטרסט גדול ביניהם. בנוסף, ננסה לצבוע בגוונים חמים כדי להוסיף "צבע ללחיים", וקצת צבעוניות כללית. נשים מבוגרות בניגוד לצעירות, תמיד יצאו מהמספרה עם פן ועם תסרוקת. הן אף פעם לא יבקשו רק לייבש להן או לשים קרם ולצאת. לכן יש צורך להתחשב בכך ולדעת היטב איך ליצור תסרוקות לשיער דליל יותר.
מהן התסרוקות המקובלות לאירועים בגיל בוגר?
לא כל תסרוקת מתאימה לאישה מבוגרת, מכיוון שתווי הפנים כבר לא כמו בגיל עשרים: הפנים אינן מתוחות, איזור העיניים נפול וזה גורם שמשפיע על בחירת התסרוקת. חשוב מאוד לשים לב שבתסרוקת צריך להקטין את החסרונות (כגון: קמטים, עפעפיים נפולים וצוואר קטן), ובאותה מידה להבליט את היתרונות על מנת ליצור מראה מתוח, עכשווי וצעיר יותר שיחמיא ויגרום לה להרגיש במיטבה גם למשל, במהלך אירוע.
ישנם כמה טיפים חשובים שכדאי לקחת בחשבון - כמעצבי שיער חשוב לגרום ללקוחות להיראות בשיאן ולא לחרוג מגילן, בעת תסרוקת יש להסתכל עם הרבה מחשבה ולהתייחס לפרמטרים החשובים באיזור הפנים:
-  עצמות לחיים: יש לשים לב שבבחירת התסרוקת נבליט את עצמות הלחיים כדי ליצור מראה חד ובולט.
-  עפעפיים נפולות: את איזור העפעפיים אפשר לטשטש על-ידי מתיחה קלה ונסתרת שמותחת את העפעפיים ומאירה לנו יותר את הפנים.
-  צוואר: את הצוואר נבליט בצורה שהוא יראה ארוך ומתוח כך שייצור אשליה של ניקיון באיזור הצוואר וימזער את הקמטים הקיימים.
חומר למחשבה: לא לדלג על שום פרט בפנים מכיוון שלכל דבר יש את ההשלכות שלו למראה מושלם. חשובה מאוד ההרגשה, לכן חשוב לגרום ללקוחה להרגיש בנוח עם התסרוקת. ברגע שהיא תרגיש הכי יפה ונינוחה היא תקרין זאת כלפי חוץ.
מהי האופנה ואלו שינויים חלו בה ביחס לגילאים המבוגרים?
מבחינה אופנתית, השינויים באוכלוסייה זו לא מהירים כמו באוכלוסיה צעירה. הן לא הולכות על פי הטרנד שליידי גאגא או ריהאנה מציגות. אך בכל זאת, חלק גדול מהן מאוד אופנתיות ומאוד רוצות לשמור על "פאסון" ולהתחדש ובשביל מעצבי השיער להתאים את האופנה החדשה למראה מבוגר זו משימה לא קלה, אך אתגרים הם שם המשחק ואנחנו אוהבים את זה. לחתך אוכלוסיה זה מאוד פופולארי סגנון הווינטג', שחזר אלינו ב-2010 וממשיך איתנו ל-2011, מראה יותר רך ועדין עם ניפוחים בשיער שמאוד מאפיינים תקופה זו. מבנה השיער המבוגר הוא שונה בהרבה בחינות וכן מצב הקרקפת, ואת כל הנתונים האלו אנו לוקחים בחשבון, גם בשימוש ובמכירת תכשירים נלווים לשיער כגון: שמפו, מסיכה, סרומים למיניהם ובעיקר טיפולים משלימים לבית. ישנן סדרות טיפולים מיוחדות לשיער בוגר וחלש יותר שעוזר מאוד לחיזוק השיערה ולשימרתה חזקה ומבריקה.

חיים הספר, מעצב שיער, אינדולה
מהי נקודת המבט שלך בנוגע ללקוחות המבוגרות?
נשים מבוגרות במספרה מהוות את "לקוחות הזהב" משום שהן יכולות ומוכנות להשקיע זמן וכסף, כל שכן מהוות אתגר של ממש עבור כל מעצב ומעצב. נשים מבוגרות מהוות את האתגר האמיתי כשהעור כבר עייף והשיער עייף עוד יותר מגוונים וצבעים אחרי שנים של ספרים מוצלחים או פחות, עם דיעה מגובשת על "איך אני צריכה להיראות יפה?".
כאן אנחנו הספרים נכנסים לתמונה. הייחס חייב להיות מאד אישי. אני באופן אישי קשוב וממוקד ובעיקר סובלני. נשים מבוגרות משתמשות הרבה יותר בצבע, משום כך שיערן הוא בדרך כלל מרדני וקשה לטיפול.
בגלל מצבו של השיער המון נשים הולכות עם שיער קצר בלי קשר לאופנה. בשנים האחרונות אנחנו עדים לפריחה לשחרור וליברליות בקרב הקהל הזה, תספורות אפנתיות מעטרות את ראשן של המבוגרות וניכר לא אחת שיש שימוש בצבעים פרועים.
אני באופן אישי חותר תמיד להכניס אופנה עכשווית, לא משנה מה גילה של הלקוחה.
הרעיון הוא לא ללכת עד הסוף ולא בכל מחיר. מניסיוני, רוב הנשים המבוגרות כמהות לשינוי ולמראה צעיר - החוכמה היא לשלב בין מה שאופנתי לבין מה שעושה כבוד למעמדה של האישה.

גבי ויינשטיין, מנהל מקצועי, קארין גל

אל מי נתייחס כלקוחה מבוגרת?
אם מדברים על תסרוקות, לדעתי אישה מבוגרת היא מעל גיל 65 וההתייחסות אליה תהיה שונה, כי התסרוקת שלה היא למעשה המראה היומיומי של הלקוחה, ולא רק לצורך אירועים שונים.
האם יש סגנון מיוחד לגילאים המבוגרים?
מבחינת גזירות, נעדיף קט קצר או בינוני ומדורג, כשהצבעים הם בעיקר צבעי חום, בלונד ומהגוני. כדאי לשלב גם פסים או גוונים לקבלת אפקטים מיוחדים.
האם מדובר בטרנדים, או באופנה משתנה?
התסרוקות לנשים מבוגרות מתבססות פחות על אופנה וטרנדים, ומתייחסות יותר להרגלי חיים, לנוחות, ובעיקרון מדובר על נשים שלא אוהבות הרבה שינויים.
יש לך עצות לבעלי המקצוע?
כן, הלקוחות המבוגרות המרוצות הן הלקוחות הנאמנות ביותר. הן יגיעו בקביעות למספרה. אפילו מדי שבוע לתסרוקת ומדי חודש לצביעה, ויש לפנק אותן כל הזמן. מדי פעם לתת מוצר במתנה כמו מוס או ספריי. זה יכול להיות מועיל מאוד לשימור הלקוחה ולהרגשתה הטובה.
מומלץ כמובן להקפיד על חומרים איכותיים, ולהיות מודעים למוצרים חדשניים שנותנים ברק ונפח. מומלץ להציע דברים שאי אפשר לעשות בבית.
האם יש פיתוחים חדשים בתחום?
המוצרים המתקדמים הם בטכנולוגיות ידידותיות לסביבה, ויש הרבה מוצרים חדישים שנותנים נפח וברק.

רועי לולו, מעצב שיער, אינדולה
איך היית מגדיר קהל מבוגר?
הקהל המבוגר מטבע הדברים הרבה יותר מנוסה. אישה בת 50 עברה כבר תסרוקת במספרה לא פעם ולא פעמיים. לכן, כשאתה מול אישה שיודעת מה טוב לה ומה פחות אתה צריך להיות מאוד קשוב, מבין וסובלני. מעבר לזה אתה צריך להבריק ברמה כזו שזה גם ירשים אותה בסופו של דבר, בכל זאת הן מבינות עניין.
האם יש סגנון מיוחד לגילאים המבוגרים?
לגבי גזירות וצבעים אין גיל, אך ברור שבגיל יותר מבוגר עור הפנים הצוואר וכו' לא נראים כמו בשנות העשרים ולכן יש להתאים צבע וגזירה שתואמים את הנתונים הטבעיים עם נגיעה אופנתית ועכשווית. לגבי דברים שמקובלים בגיל מבוגר: בדרך כלל תסרוקות פחות בומבסטיות ויותר דברים קלאסיים אסופים בצורה עדינה ורכה.
האם זה גם תלוי אופנה?
אין אופנה שהיא ספציפית לגיל יותר מבוגר. יש תסרוקות שהיו ותמיד יישארו, כמו למשל הבננה שחזרה בגדול, צמות משולבות וצמות שורש שגם מאוד נדרשות.
איזה טיפים יש לך ביחס להתנהלות מול הקהל המבוגר?
א. רצוי לא להשתמש בשום חומר עיצובי כמו לחות סיליקון וכדומה יום לפני התסרוקת ולשמור על שיער נקי, כך חומרי העיצוב בתסרוקת עצמה יתקבעו היטב בשיער.
ב. מומלץ לחפוף את השיער בשמפו בעל חומציות נמוכה כדי שהשיער והקרקפת לא יהיו מגורים ולא ישתמנו מהר.
ג. לפני סרוק או רולים רצוי למרוח את השיער במוס או בנוזל גלייז כדי ליצור חוזק עוד בזמן ייבוש ועיצוב השיער.
ד. כדאי ונכון להתחשב בסגנון הבגד כדי להתאים סגנון נכון לשיער והאיפור, ולא להסס למעצב טוב ובעל ניסיון לכוון אותך.
ה. שוב בגלל גילן של אותן נשים חשוב להיות מאוד סבלני ומאוד קשוב, אלו נשים בעלת ניסיון רב ולכן לא תמיד לדבוק במה שאתה חושב שנכון. יש לזכור שלא כל שינוי יתקבל בברכה. זהו כוח ההרגל שעובד במקרה הזה יותר מהעין הקונה.
ו. להתאים את הצבע והגזירה לנתונים ולא לפנטז מקטלוג.

קובי ליבוביץ, מעצב שיער ומנהל הדרכה, קאדוס

מהי נקודת המבט שלך בנושא עיצוב השיער לנשים המבוגרות?
כדאי לשים לב על מה מדברים כשאומרים לקוחה מבוגרת, וזה מכיוון שכיום נשים נחשבות מבוגרות בגיל מאוחר יותר. גם הדרישות של הקהל המבוגר השתנו, והרגלי הביקור במספרה. פעם היו נשים מבוגרות מגיעות כמו שעון פעם בשבוע למספרה לעשות רולים, מכיוון שהאופנה הייתה ניפוח השיער. אני זוכר תקופות שמרחנו את השיער בבירה לבנה כדי לייצר יותר נפח. כיום כמעט ולא עושים רולים, אלא משתמשים בטכניקות ניפוח אחרות, למי שמבקשת. בעיקרון, פחות ופחות מבקשות, וכולן רוצות את הפן החלק והשיער הארוך שנהוג בקרב הצעירות.
יש הבדל בין מה שקורה בארץ למה שקורה בעולם?
בעולם יש בהחלט דרישה לנפח, בגלל אופי השיער. בארץ השיער עבה יותר, ונשים מעוניינות להשטיח אותו, לעומת השיער האירופאי שהוא דק ונשים מחפשות את הנפח. במספרות באירופה עדיין רואים ראשים לייבוש עם רולים, מה שפה כבר אין.
מה מאפיין לקוחות בגיל מבוגר?
הלקוחות המבוגרות לא מחליפות שיער על פי טרנדים, ויש תקופות שהן לא מרוצות מכלום בגלל הקושי להסתגל להתבגרות, ואז לפעמים הן נוטות להחליף את בעל המקצוע, עד הרגע שבו הן משלימות עם עור הפנים המתבגר, והשיער המשתנה.
מה הן ההמלצות שלך?
לדעתי לא מתאים בגיל כזה שיער ארוך, מכיוון שזה מפיל צל על הפנים ומדגיש קמטוטים. כשהפנים מתעייפות כדאי שיהיה יותר אור על הפנים, ושיער מרוחק מהן כמו בתספורות קצרות ותסרוקות אסופות מתאים יותר.

אבי מלכה, מעצב שיער, שוורצקופף פרופשיונל
האם נדרש יחס מיוחד כלפי הלקוחה המבוגרת?
עבור כל לקוחה נדרשים יחס ותשומת לב מרביים. יחד עם זאת, אצל קהל מבוגר נדרשת סבלנות רבה יותר. כמובן, אל לנו לשכוח כי סביר להניח שנשים מבוגרות כבר בילו מספיק שנים במספרות, לכן יש להן את הידע והן יודעות מה לבקש. זמן ההמתנה גם הוא גורם חשוב בהחלט, כיוון שהן אינן יכולות לבלות שעות במספרה, מה שאולי בחורה צעירה כן יכולה להרשות לעצמה.
מהם הצבעים והגזירות הרלבנטיים?
נשים מבוגרות רבות מבקשות להבהיר את שיערן מכמה סיבות מוצדקות: הן בגלל השיער הלבן והן מאחר והצבע הבהיר מרכך את גוון העור ולא מדגיש ומבליט כתמים בעור וככלל נותן הרגשה של מראה זוהר יותר.
התספורות לנשים מבוגרות הן לרוב תספורות קצרות או עד קו הכתפיים. תספורת כזו מעניקה מראה צעיר, שובבי וקליל עם הרבה תנועה בשיער. כמו כן, היא מקנה נפח לשיער. כאמור, אחד הדברים המטרידים נשים מבוגרות רבות זה השיער הדליל, ובעזרת תספורות מדורגות וקצרות ניתן לקבל מראה של שיער מלא יותר.
מהן התסרוקות המקובלות לאירועים בגיל מבוגר?
נשים מבוגרות הרוצות לשדר מראה נקי ואלגנטי, יבקשו לאסוף את שיערן או במראה אסוף נקי ומוקפד, או במראה אסוף רך ושובבי, למראה עם תנועה רבה יותר ומתן אשליה של נפח. ברוב המקרים, יש לשלב בתסרוקת פוני או מעט שיער נופל באזור המצח, לקבלת מראה צעיר יותר.
מהי האופנה ואלו שינויים חלו בה ביחס לגילאים הללו?
האופנה לנשים מבוגרות ובכלל לקהל בוגר משתנה ומספקת מראה לא שמרני לעומת מה שהיה נהוג בעבר. כיום, נראה בקרב המבוגרות הרבה צבעים חיים וזוהרים ותספורת מודרניות באורכים שונים. טרנד שקצת מתחיל לתפוס תאוצה הוא של נשים עם שיער לבן שמעדיפות לשלב את שיער השיבה הטבעי שלהן יחד עם משחק של גוונים, ולא לצבוע את השיער כולו.
האם יש לך עצות להתנהלות מול הקהל הזה?
עם קהל מבוגר חשוב לנהוג בעדינות ובסבלנות. יש להשתמש בחומרים עדינים ולא חריפים גם בשל השיער העדין וגם לנוחות הלקוחה. כמו כן, נדרשת תשומת לב רבה ויחס אישי. כמובן, שעבורי לעבוד עם קהל מבוגר זה בית-ספר - תמיד להקשיב, כי את ניסיון החיים שהם רכשו, אפשר ללמוד רק מהם.

אבי פדידה, מעצב שיער, שגריר לוריאל פרופסיונל

האם נדרש יחס מיוחד כלפי הלקוחה המבוגרת?
אני גורס שלכל לקוח מגיע לקבל יחס אישי ואנושי. בנוגע לקהל המבוגר קיים הצורך להיות יותר עדינים וסבלניים לאור החששות של קהל זה. הקהל המבוגר מתחלק ברובו לשתי קבוצות: אלו שמפחדות להראות צעירות מדי ואלו שמעוניינות להיות צעירות בכל מחיר ועל כן, חשוב להיות קשובים לרצונות ובשיתוף פעולה להחליט על איזה כיוון הולכים. קשה לאבחן את הגיל "המבוגר" אולם, אני חושב שניתן להגיד אותם מגיל 50 או 55.
האם יש אופנות או טרנדים?
לרוב, הטרנדים של גילאים אלו לא משתנים וניתן לומר שבנוגע לתסרוקות, הלקוחות מעדיפות שיער אסוף שמעניק להן מראה צעיר יותר וחושפות את האור בעור הפנים. חשוב להן להיראות מסודרות ואלגנטיות לכן, תסרוקות כמו בננה או חצי קוקו יכולות להיות מתאימות. כיום ישנם פתרונות נפלאים לאלו שמבקשות לסדר את השיער לצמיתות - הלחמות, או הדבקות יכולות לעשות את העבודה, להעשיר את השיער ולהעניק מראה מושלם.
איך מתגברים על נושא השיער הלבן?
97% מהנשים בישראל מקפידות לצבוע את שיערן ומעדיפות לא להישאר עם השיער הלבן. אנחנו מקפידים להחליט יחד על איזה צבע הולכים ומה עשוי להתאים לאופי הלקוחה כך שהיא תצא מרוצה. חשוב מאוד להקפיד להשתמש בצבע שמכסה ב-100% את הצבע הלבן שבשיער ומבטיח שמירה על השיער ועל עור הקרקפת תוך הענקת חיוניות ורכות לשיער זה שגם ככה נוטה להתקשות, אחרת הלקוחה תצטרך לצבוע בתדירות מאוד גבוהה.
האם יש צבעים וגזירות שמתאימים במיוחד לפנים מבוגרות?
מאוד תלוי במבנה הפנים כמו גם באופי הלקוחה, אולם, רובן מעדיפות צבעים בהירים שמאירים את עור הפנים. הצבעים הפופולאריים ביותר לנשים מבוגרות הן חום דבש עם גוונים, חום בשילוב נגיעות אדמדמות, גינג'י בוהק וכדומה. מבחינת גזרות, רובן מעדיפות שיער קצר, שמעניק מראה אלגנטי, מסודר ומאוד נקי. 
האם יש לך עצות להתנהלות מול הקהל הזה?
חשוב מאוד להקפיד על טיפוח את השיער במוצרים ייעודיים. אם מדובר במישהי שצובעת את השיער עליה להקפיד לטפל ולטפח את השיער עם מוצרים לשיער צבוע. מוצרים אלו שומרים על פיגמנט הצבע ומונעים את דהייתו המהירה תוך העשרת השיער במרכיבי לחות חיוניים. יש להקפיד להשתמש במסכות שמעניקות :בוסט" של חיוניות לשיער, במקביל להשתמש בסיליקון או שמן בקצוות – מוצרים אלו מחיים את השיער ומונעים קצוות מפוצלים.
חשוב להקפיד שהלקוחה תרכוש מוצרים לטיפוח וטיפול שמעניקים הגנה מפני קרני השמש. לנשים שהחליטו לא לצבוע את שערן מומלץ להקפיד ולהשתמש במוצרים ייעודיים לשיער לבן של החברות המובילות. מוצרים אלו שומרים על הברק הלבן ומונעים את הפיכת הגוון לצהבהב, עמום וחסר חיים. בכל מקרה, חשוב שלהקוחות יבינו כי יש להקפיד להסתפר באופן קבוע, כי כך בעצם מסירים את השיער היבש והשרוף.

יניב קצב, מעצב שיער, אינדולה

האם דרושה התנהלות מיוחדת לקהל מבוגר?
בהחלט כן. דרושה הרבה יותר סבלנות ותשומת לב. יש לגלות התעניינות לגבי המראה שאתה הולך לעצב עבורן והתהליך כולו חייב להיות תוך שיתוף פעולה מלא עם הלקוחה.
ומה לגבי סגנון?
זה מתחלק לשניים: לנשים מבוגרות בעלות עור כהה עם מאה אחוז שיער לבן יש להתאים צבע בסיס טבעי בשילוב גוונים על מנת לטשטש את השיבה. לנשים מבוגרות בעלות גוון עור בהיר, נשתדל להתאים להן גוון שהוא בטון אחד כהה יותר מהגוון עור שלהם - במקרה הזה אסור להשתמש בגוון כהה מדי כדי חלילה לא ליצור מראה של "זברה".
מבחינת התספורות - תקופת הקיפודים מאחורינו - אנחנו נשתדל לראות ולאבחן את תווי הפנים של הלקוחה ובהתאם לכך נתאים לה את סוג התספורת. התספורות הקצרות והקוצניות שאפיינו את שלהי שנות התשעים חלפו לשמחתנו. הן גרמו לנשים מבוגרות להראות כמו גבר.
תסרוקות מאולצות עלולות לבגר. חשוב תמיד ליצור בלאנס עם תווי הפנים ולא להלביש כל תסרוקת כמובנת מאליה. במקרים של נשים מבוגרות תסרוקת עדינה עם פן שובב תהיה מצויינת או לסירוגין תסרוקת אסופה אך מרושלת ולא מתאמצת מדי. זמנן של התסרוקות ההדוקות חלף מן העולם, ורבים מהמעצבים לא מיישמים יותר את המראה שהיה מזוהה עם אורה נמיר.
האם יש אופנה לקהל מבוגר?
נשים מבוגרות אינן הולכות לפי צווי אופנה אלא לפי נוחות בשילוב עם טוויסטים עדינים שיכולים לשדרג את המראה: הרמה עדינה מהצד או מלפנים בליווי סיומת עליזה של אקססוריז משלים. נשים מבוגרות מאוד מפחדות שהן חלילה יהפכו להיות תחפושת, לכן חשוב מאוד להיות קשוב אליהן במאה אחוז ולתת את הטאץ' העיצובי האישי שלך בצורה עדינה ולא משתלטת.
יש לך טיפים מיוחדים?
א. לעשות הרבה עיסויים לקרקפת כדי ליצור זרימת דם. זרימת הדם מסייעת בחיזוק שורשי השערה ומסייעת מאוד בתהליך עיצוב התסרוקת.
ב. להעיז טיפה יותר וכן לתת צ'אנס למראה עדכני - זאת כמובן תוך כדי התייעצות מלאה עם הלקוחה.
ג. להדגיש בפני הלקוחה שלא תחפוף יותר מפעמיים בשבוע ולהתייעץ עם בעל מקצוע לגבי שמפו וחומרי עיצוב נכונים כדי לא לפגום בשיער הרגיש שלהן.

יורם רחמנוב, מעצב שיער ומדריך בכיר, שוורצקופף פרופשיונל
האם נדרש יחס מיוחד כלפי הלקוחה המבוגרת?
ככל שאנו מתבגרים, קווי הפנים משתנים וכן גם טעמנו בלבוש ובשיער. אנו יותר מעודנים ופחות מעיזים ביחס לבגד ולשיער, והדבר תלוי הרבה באופי האישה ובאופי הספר. הספר מצידו נדרש ליחס חם יותר, סבלני ונעים כלפי האישה המבוגרת. נדרשת הרבה הקשבה ועצה, על מנת שהלקוחה המבוגרת תצא מהמספרה עם החיוך הבוטח והמאושר.
מהם הצבעים והגזירות הרלבנטיים?
הצבעים הבולטים אצל מבוגרות, הינם חום-שוקולד בהיר עם פסים, צבע דבש, בלונד כהה ונחושת. הגזירות בשיער הן בדרך כלל תספורות קצרות, מדורגות, עם שביל בצד, פוני, קארה, קארה מדורג. משהו בסגנון ראקל וולש.
מהן התסרוקות המקובלות לאירועים בגיל בוגר?
ללקוחות המבוגרות, חשוב בתסרוקות לאירועים בעיקר לנפח את השיער ולשים להן ספריי כדי שהיער יחזיק.
מהי האופנה ואלו שינויים חלו בה ביחס לגילאים הללו?
האופנה לגבי הלקוחות המבוגרות משתנה מאחר ולא מתאים לאישה מבוגרת ללכת עם תסרוקות של אישה צעירה. לכן האופנה הבולטת בקרב המבוגרות היא ללכת בסגנון יותר מוקפד, מסודר ורציני יותר.
האם יש לך עצות להתנהלות מול הקהל הזה?
חשוב לשמור על יחס חם וסובלני. הקשבה רבה, חיוך ותשומת לב. וכמובן, תמיד שירות מהיר, מקצועי ואדיב.

צילומים: אימג' בנק ישראל


 

 

כדאי להירשם עכשיו, כאן למטה, לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
זה קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

דואר אלקטרוני

שם

  

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים