סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> האישה הכי יפה באולם
 

מהם הטיפולים המקדימים שאפשר לעשות לפני החתונה? לפניכם מדריך לטיפולים אסתטיים לכלה ולאם

 

ד"ר להבית אקרמן
יום החתונה הוא אחד הימים החשובים בחיים. לאורך שנים מתכננות נשים צעירות את ערב הכלולות שלהן בו ייראו כנסיכות של ממש, חולמות על השמלה העתידית, התסרוקת והפרחים, מתכננות את האולם, המוסיקה והקייטרינג ואפילו יודעות כיצד ייראה החתן המיועד. אלא שעל מנת להיראות זוהרות ומושלמות – יש לקחת בחשבון גם את מראה הפנים המהווה את כרטיס הביקור הראשוני בערב זוהר זה.
נשים רבות נוטות לחשוב שאיפור מכסה הכול, אולם האמת היא שאיפור לא מכסה פגמי עור ולעיתים אף מבליט חטטים, קמטים וקמטוטים. בערב הכלולות נוטים בני המשפחה לחייך לרוב – מה שלא עושים בדרך כלל מול המראה בבית, ובסופו של דבר מתגלים לא פעם בצילומים, עיניים נפולות ומקומטות וקמטוטים מבגרים גם בצידי הפה ובין הגבות.
החשוב מכול הוא לא להמתין לשבוע האחרון לפני החתונה. כיוון שרוב הטיפולים מצריכים זמן החלמה, ויש כאלה המתקיימים בסדרות – בדרך כלל, הטיפולים המשדרגים הם עניין שדורש זמן, ועל כן חשוב מאוד להתחיל ולתכנן אותם סמוך לערב שבו התקבלה ההחלטה המשמחת להינשא.
איך מתחילים?
אנחנו ממליצים תחילה להגיע לייעוץ עם רופא מומחה בתחום ולבנות תוכנית טיפולים בהתאמה אישית לכל כלה עתידית וגם לאמא. כל אחת בהתאם לצרכיה – מהעלמת כתמים וקמטוטים, שיפור עור מחוטט והסוואת צלקות, שדרוג מרקם העור, עד פיסול עצמות לחיים ושפתיים – במידת הצורך. במהלך חצי שנה ניתן לפתור בעיות עור, לשדרג מראה עייף ולמקסם את יופיו של העור כדי שהכלה (וגם ההורים) יגיעו לערב החשוב בחיים זוהרים וקורנים.
אלו טיפולים מומלץ לעשות לפני החתונה, מה מתאים לכלות ומה לאמהות וכמה זמן מראש יש להיערך לכל זה?
ארבעה עד שישה חודשים לפני החתונה
:
• טיפולי הבהרה לכתמים: מדובר בסדרת טיפולים בלייזר האורכת כ-3-4 מפגשים. בטיפולים אלה, מבהירים כתמי פיגמנטציה ואחרים, מכל אזור הפנים וכן מאזור מפתח החזה והידיים. הטיפולים נערכים בהפרש של שבועיים האחד מהשני ויש להניח לעור להגיע לגוון הרצוי. על כן יש לקחת בחשבון פרק זמן של כחודשיים-שלושה עד לסיום הטיפולים ולקבלת התוצאה המיטבית.
• הסרת נגעים: הסרת נקודות חן, שומות ונגעים שונים מאזור הפנים – סביב העיניים, באזור הצוואר, המחשוף והגב היא לא רק עניין של אסתטיקה, אלא גם עניין בריאותי. כאשר מדובר בהסרה שטחית, ולא בניתוח מסיבה רפואית, מיד לאחר הסרת הנגע יהיה באזור פצע שיגליד תוך שבוע עד 10 ימים, לאחר מכן הגלד ינשור ויוותר כתם ורוד עד אשר לאט-לאט יחזור לגוון העור. יש לקחת בחשבון שייקח 3-4 חודשים לקבלת תוצאה אופטימלית, כולל זמן לתיקונים במידת הצורך.
• טשטוש צלקות אקנה, עור מחוטט, כתמים וסימני מתיחה: בדרך כלל, הסוואה וטיפול בצלקות שונות באמצעות לייזר, אורכת כחודשיים עד חצי שנה עד שמסתמן שינוי אמיתי. פחות מכך – לא כדאי לטרוח. יש לקחת בחשבון סדרה של 3-7 טיפולים (תלוי בסוג הטיפול ועוצמתו) שיש להמתין ביניהם כחודש בממוצע וכן זמן תגובה לטיפולים כדי לראות שיפור. אם תגיעו 7-5 חודשים לפני – זה יהיה הכי טוב.
חודשיים-שלושה לפני החתונה:
• פילינג: לפחות חודשיים לפני החתונה. מדובר בטיפולים לשדרוג מרקם העור, כתמים וקמטוטים – הנעשים בעומקים שונים, בהתאם לצורך ולמצב העור. לעור עייף שאינו סובל מצלקות או קמטים, מומלץ פילינג קל. פילינג בינוני יטפל במרקם עור מעט יותר בעייתי ויפתור בעיות של קמטוטים קלים, כתמים וחוסר אחידות של העור, יעודד את העור להתחדש וליצור קולגן. בשני המקרים, יש להניח לעור לנוח כמה שבועות, אולם הפילינג אינו מצריך הליך ניתוחי וההחלמה בשני המקרים קצרה וקלה יותר.
• פילינג עמוק: פילינג רפואי, עמוק, המטפל בקמטים עמוקים, קמטוטים וכתמים. מדובר בהליך משמעותי (בדומה לניתוח פלסטי ממש) הדורש זמן החלמה ממושך. ההחלמה ממנו עשויה לארוך חודש ולעיתים אף יותר. פותר בעיות של עור בעייתי מרובה קמטים, קמטוטים באזור הלחיים וסביב הפה, מסייע לקמטים הבינוניים בסנטר ומטפל גם בכתמים. פילינג שכזה דורש היערכות משמעותית מבחינת לוח זמנים (היעדרות מעבודה וכד') ומומלץ לבצע פעולה זו רחוק עד כמה שניתן מהאירוע (לפחות 3-4 חודשים אם לא יותר). חשוב לדעת שניתן כיום בטכנולוגיות לייזר חדשניות להשיג תוצאות טובות לבעיה של קמטים וקמטוטים. פעולות אלו לא דורשות לרוב זמן החלמה כה ממושך- ויתכן ויתאימו לפני החתונה יותר מפילינג עמוק.
חודש-חודש וחצי לפני החתונה:
• הזרקת בוטוקס וחומרי מילוי: בדרך כלל, זהו החלק הקל של הטיפולים ועקרונית גם שבועיים לפני החתונה מספיק כדי לשדרג את המראה, אולם כדאי לקחת מרווח ביטחון כדי שיהיה לעור מספיק זמן להחלים במקרה שבו יהיה במקום שטף דם קטן או נפיחות שיידרשו לה שבוע-שבועיים להיספג. הזרקות בוטוקס לאיזור המצח – יחלישו את פעולת השריר ויקנו למצח ולאיזור סביב העיניים מראה חלק ובוהק ואף תוספת של הרמה קלה. הזרקות של חומרי מילוי לשני צידי האף כלפי הפה, סביב השפתיים, בסנטר ובצידי הלחיים ומטה – יעלימו את המראה הצנוח כלפי מטה מה שמשווה מראה עצוב לעיתים. יעניקו לפנים הרמה, יפתחו את העיניים, יישרו קמטים וחריצים ויאפשרו למלא נפח ולהצעיר את מראה הפנים. בעזרת חומרי מילוי ניתן ממש לעצב את הפנים, למלא שפתיים, לעמעם צלקות - וכל זה במהירות יחסית וללא תופעות לוואי משמעותיות.
כיוון שההזרקות בוטוקס מחזיקות מעמד 4-6 חודשים ואילו הזרקות של חומרי מילוי מחזיקות מעמד קרוב לשנה, אין בעיה לעבור אותן גם חודש וחצי או אפילו יותר לפני החתונה, וכך גם יש לנפיחות זמן לרדת ולחומרים מספיק זמן למקסם את עצמם ולהעניק לפנים את המראה הסופי המבוקש. חשוב לזכור כי יש להשאיר זמן לתיקונים במידה והתוצאה המבוקשת לא משביעה רצון.
• עיבוי ועיצוב שפתיים: כלות הסובלות משפתיים לא סימטריות, שפה עליונה או תחתונה דקה – יכולה לעבור לאחר שטיפלה בעורה, בעיבוי שנעשה בחומרי מילוי זמניים כחומצה היאלורונית, כחודש לפני החתונה לפחות, מה שיאפשר לשפתיים להגיע לצורה הרצויה.
• איחרתם והחתונה מתקיימת בעוד חודש-חודשיים? כדאי להתלבט עם הרופא המנוסה, האם להתחיל ולטפל כעת במגוון בעיות עוריות - האם כדאי להסיר בכל זאת נקודות חן ולהסתכן בכתם אפשרי או להישאר עם הנקודה? האם לעשות טיפול שעלול להשאיר צלקת או שטפי דם, או להניח לכך כעת?   
שבוע עד יומיים לפני החתונה:
• מזותרפיה: טיפול שבו מוחדרים לעור באמצעות הזרקות עדינות וזעירות, כ-50  חומרי ליחוח ורענון, ויטמינים, קו-אנזימים וחומצות יעילות לשיקום העור. הטיפול אינו כואב ואינו טראומטי. מי שרוצים לשדרג את מראה העור יכולים לעשות זאת בסדרה של 4-6 טיפולים אולם לאחר שהכלה סיימה את כל הטיפולים האחרים – ניתן לעבור טיפול מזותרפיה אחד, להקניית מראה בוהק וקורן בערב הכלולות.
טיפולים לאם ולחמות 
אם הכלה והחמות מבקשות אף הן להיראות במיטבן באירוע וכל שנאמר לעיל – נוגע גם להן. יחד עם זאת, עיקר הטיפולים בגילאים המבוגרים מתמקד בטיפול בקמטוטים וקמטים ועל כן למשמעות הזמן – משנה חשיבות בגילאים אלה. כמו כן, יש לזכור כי עור מבוגר רגיש יותר לטיפולים וזקוק ליותר זמן על מנת לשקם עצמו משטפי דם ונפיחויות. 
אמהות הסובלות מקמטים, קמטוטים וכתמים, מומלץ שיגיעו כמה חודשים לפני הערב הגדול, יעברו טיפולים להסרת כתמי פיגמנטציה, יטפלו בקמטים ובקמטוטים ויעברו טיפולים לשיפור מרקם העור. כך יחלימו בנחת מספר שבועות לפני הערב וייראו במיטבן, יפות, צעירות וזוהרות, כשיעמדו מתחת לחופה לצד הילדים הנישאים.


ד"ר להבית אקרמן היא מומחית ברפואת עור, רשת מרפאות כללית אסתטיקה
צילומים: אימג' בנק ישראל

 


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים