סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> מה התחדש השנה בטיפולי סוף הקיץ?
 
שיחות עם:
אבישי אשכנזי, סמנכ"ל פיתוח עסקי של קוסמטיקום; בלה גאי, מדריכה ראשית במעבדות הולילנד;
יורם גלר, מנכ"ל המרכז לטכנולוגיה אסתטית; יערית נחום, מנהלת פבוניה בוטניקה ישראל;
יפעת עובדיה, מנכ"ל פיוצ'ר; גלי פלטינוב, קוסמטיקאית מכריסטינה

 

אתי דרייפוס
כמדי שנה עם סוף הקיץ, וסביב עונת החגים הגדולה, יש הרגשה גדולה של התחדשות באוויר. גם בענף הקוסמטיקה מרגישים אותה. העור - שסבל מפגעי החום הגדול, מהלחות, מהמעברים מהמיזוג המקפיא לרחוב הלוהט, מהקרינה, מהכלור בבריכה – זקוק להתחדשות.
איזה טיפולים מוגדרים כטיפולים לסוף הקיץ?
בלה גאי: עונת הסתיו היא הזמן האידיאלי לשיקום נזקי השמש. הטיפולים היעילים ביותר למטרה זו הם טיפולי פילינג, שנחשבים כיום לאחת השיטות המתקדמות והיעילות הידועות לחידוש ולהצערת העור. טיפולים אלה מאפשרים לשקם את הנזקים שנגרמו לעור כתוצאה מהחשיפה לשמש במהלך הקיץ - להפחית קמטים, קמטוטים וכתמים, ולהעניק לעור מראה בריא, צעיר וחלק יותר. טיפולים נוספים שמומלצים במיוחד למטרה זו הם כאלה הממריצים את פעילות מנגנון השיקום הטבעי של העור, וכן טיפולים להרוויית העור, כדי להחזיר לעור את הנוזלים שאיבד בקיץ ולהכינו לחורף. 
יורם גלר: יש דבר כזה 'טיפולים שלאחר הקיץ' והם עוסקים בעיקר בפגיעות קרני השמש, כמו פיגמנטציות לסוגיהן כולל אזורי הידיים והדקולטה, הבהרה כללית ועור עייף בגווניו והתנוונות סיבי הקולגן הגורמת לרפיון העור. ייחוד הטיפולים הוא בעיקר ברמת החומצות (גבוהות יותר) ורמת האנרגיות במכשירים. למעשה, סוף הקיץ מבשר על עונת הטיפולים. לעומת תקופת הקיץ שבעיקר עוסקים במניעה. עיקר הטיפולים בארץ במכונים, מבוססים על שילובי אנרגיות המופקות ממכשירים, כגון: קרני אור ו/או גלי רדיו. שילובים אלה יחד עם תכשירים מתאימים גורמים להבהרה, מיצוק וגמישות העור.  שילובים בין הטכנולוגיות לבין תכשירים המכילים חומצות אלה עיקר המאפיינים מכון מתקדם בישראל.
מה מאפיין את הטיפולים הללו?
בלה גאי: טיפולי הפילינג המבוצעים על ידי קוסמטיקאיות מבוססים על שני רכיבים מרכזיים, שלגבי יעילותם קיים קונצנזוס בקהילה המדעית: חומצות אלפא ובטא הידרוקסיות. חומצות אלה גורמות לקילוף  העור, ובדרך זו מאפשר לתאי העור המתים לנשור ולפנות מקום לצמיחה של תאי עור חדשים ובריאים. כך נוצרת רקמת אפידרמיס חדשה, צפופה ואחידה, בעלת מרקם וגוון בריאים יותר. במקביל, לכל אחת משתי החומצות מנגנונים  אופייניים המייחדים את פעילותה. לדוגמה, מחקרים חדשים מראים שהחומצות האלפא הידרוקסיות הטבעיות – אלה שמופקות מחלב ופירות, מחוללות בעור שינויים המגרים את ייצור הקולגן והאלסטין בעומק העור. החומצה הבטא הידרוקסית (הסליצילית) ניחנה בתכונות נוגדות דלקת – איפיון שהופך אותה ליעילה במיוחד לשימוש בעור שמן עם קומדונים ופצעונים. לקוחות רבים אינם מודעים לכך, אך כדאי לדעת שבאמצעות סדרת טיפולי פילינג בת מספר טיפולים אצל הקוסמטיקאית, ניתן להשיג בדיוק את אותה תוצאה בשיקום ובהצערת העור כמו בטיפול פילינג עמוק בודד אצל רופא עור או פלסטיקאי – אך ללא הטראומה הקשה לעור ולמטופל, ללא הסיכונים, תופעות הלוואי, הכאבים וצורך בהחלמה ממושכת בבית.
טיפולים נוספים שנחשבים כיעילים בשיקום העור הם לדוגמה, כאלה המבוססים על מרכיבים צמחיים וטבעיים ועשירים בנוגדי חמצון, כגון ויטמין C, המאפשרים להילחם בנזקי הרדיקלים החופשיים – מולקולות בלתי יציבות שאחראיות במידה רבה להזדקנות מוקדמת של העור. מאחר שהחשיפה לשמש מובילה ליצירת רמות גבוהות של רדיקלים חופשיים, חשוב לדאוג לנטרולן כדי למנוע את המשך התהליך המזיק.
יערית נחום: טיפולים לאחר הקיץ נקראים 'טיפולי שיקום והחדרת לחות'. בתום הקיץ עלינו לתקן את נזקי הקיץ, שמש, אקלים, טמפרטורה אשר השפיעו על עורנו במהלך תקופת הקיץ ועלינו להשיל תאים מתים, לטפל בפיגמנטציה ולהעלות את רמת הלחות בעור. לאחר הקיץ מומלץ להשתמש בקרם עשיר יותר מימות הקיץ ואף להוסיף קרם לילה עשיר אף יותר, וכן לבצע סדרת טיפולים לשיקום עם ויטמין C. לפבוניה בוטניקה טיפול ייחודי לימים אלו אשר נקרא: "לומינס C & Sea" - טיפול זה משקם, מבהיר מחדש ומתקן ומשיב לעור מראה זוהר ובריא.
גלי פלטינוב: בשל תנאי האקלים והעירוב האתני העור הישראלי מתאפיין במצבי עור מאוד מיוחדים. החברות הישראליות מפתחות את מוצריהן כך שיתאימו לצרכים המיוחדים של האוכלוסיה. בארץ ישנם הרבה טיפולי הבהרה בשל ריבוי מקרים של היפרפיגמנטציה ונזקי שמש וכן טיפולים עשירים באנטי אוקסידנטים וחומצה היאלרונית הנחשבים ליעילים במצבעי עור קיצוניים. כמו כן, מוצרי הטיפוח לשימוש יומיומי מכילים מקדמי הגנה גבוהים בשל מזג האויר בישראל.
יפעת עובדיה: בעונה זו ישנן שתי תופעות נפוצות במיוחד: אצל לקוחות בעלות עור חסר לחות תהייה נטיה מוגברת לחוסר לחות, עיבוי של האפידרמיס כתוצאה מחשיפה לשמש, מי ים וכלור של בריכות השחיה. תופעה נוספת שנפוצה מאוד בעונה זו היא התפרצות של סבוריאה ואקנה' לכן הטיפולים שמיועדים לעונת הסתיו תפקידם לשקם את רמת הלחות, להחזיר לעור את האיזון, לשמר את השכבה ההידרוליפדית של העור ולהעניק לעור טיפול מרגיע ומאזן. האקלים בארץ בעונת הקיץ מאתגר את העור, ולכן ישנם טיפולים אשר עונים על צרכי העור לאחר הקיץ הישראלי אך חשוב לזכור שלכל עור יש את הצרכים המיוחדים והספציפים שלו והטיפול חייב להתאים בראש ובראשונה לעור של הלקוחה ולמצב. אנו דואגים להעניק לקוסמטיקאית מגוון טיפולים משקמים ומאזנים אשר יעניקו פיתרון מושלם למצבי עור שונים.
האם הלקוחות מודעות לכך או שצריך להזכיר וליידע אותן?
בלה גאי: כדאי ליידע ולהזכיר ללקוחות שזה הזמן לטיפולים אלה, ובעיקר מה חשיבותם של הטיפולים וכיצד בדיוק הם פועלים לשיקום נזקי השמש.
יפעת עובדיה: הלקוחות הקבועות אשר מגיעות למכון היופי אחת לארבעה-חמישה שבועות הן בעלות המודעות הגבוהה ביותר ומבקשות לקבל טיפולים עונתיים מיוחדים על מנת לשדרג את מצב העור ומראהו, ללקוחות אשר מגיעות לראשונה או ללקוחות המגיעות לעיתים רחוקות יותר בהחלט כדאי להמליץ על טיפול מיוחד וזאת כמובן אם העור שלהן זקוק לו, תמיד נתאים את הטיפול למצב העור ולצרכיו.
יורם גלר: קהל הלקוחות די מודע ל"תקופת אחרי החגים" שמביאה גם דרישה מוגברת לטיפולי חידוש העור ואולם הלקוחות אינן תמיד מודעות לחידושים הטכנולוגיים ולאפשרויות המתקדמות שבידי הקוסמטיקאיות.
גלי פלטינוב: ישנה מודעות גדולה אך פעמים רבות היא מאופיינת בחוסר ידע ובלבול. תפקיד הקוסמטיקאית הוא להתאים את הטיפול הנכון למצב העור בזמן הנתון.
מה שונה בארץ בתחום הזה משאר העולם, אם בכלל?
בלה גאי: הטיפולים עצמם אינם שונים בארץ לעומת שאר העולם המערבי. בכל הנוגע לטיפולים קוסמטיים-אסתטיים, אין לנו במה להתבייש – אפשר בהחלט לומר שהטיפולים אצלנו הם ברמה הגבוהה ביותר, הן מבחינת הרכיבים הפעילים והן מבחינת הטיפול עצמו. עם זאת, חשוב לציין שבארץ, בגלל השמש היוקדת והקרינה הגבוהה יחסית, נזקי השמש עלולים להיות מוקדמים וקשים יותר מאשר בארצות כמו אירופה למשל, ולהוביל להזדקנות מואצת של העור.
האם השנה יש חידושים מהפכניים בשיטות ובחומרים, בנושא?
בלה גאי: בוודאי. ראשית, בתחום הפילינגים, הידע המצטבר ביחס לאפקטיביות הרבה שלהם לחידוש ולהצערת העור, לצד הבנה גוברת לגבי אופן הפעילות של רכיבי הפילינג, הביאה לפיתוח תכשירי פילינג חדשניים, מתקדמים ויעילים יותר. במעבדות הולילנד לדוגמה, פיתחנו והשקנו השנה פילינג מתוחכם, המיועד במיוחד לאזור מתאר העין. סדרת הטיפול החדשה, שנקראת Eyelight, מאפשרת להעניק לאזור דק ועדין זה טיפול אנטי-אייג'ינג יעיל ועוצמתי במיוחד, המוביל לתוצאות חסרות תקדים. הוא משלב חומצות פירות טבעיות עם תרכובת ייחודית וחדשנית של מרכיבי פילינג וצמחים נוספים, שמאפשרים מחד, המסה עדינה של התאים המתים בשכבה הקרנית של העור, וכתוצאה מכך ספיגה טובה יותר של המרכיבים הפעילים בטיפול, ומאידך – החדרה יעילה של רכיבים פעילים שהוכחו כאפקטיביים במיוחד לטיפול באזור זה – להפחתת קמטים, להעלאת רמת הלחות, לשיפור הגמישות והמיצוק ולהענקת מילוי, נפח ומתיחה.
יפעת עובדיה: אני חושבת שהשינוי מתרחש כבר מספר שנים, יותר ויותר נשים נמצאות בתהליכים של טיפול רפואי בעור, כגון: פילינגים, שימוש ברטינול והידרוקינון וכמובן הזרקות של חומצה הילאורונית ובוטוקס, ולכן אנו יותר ויותר נתקלים בנשים בעלות עור מרוגש, מקולף, אשר זקוק לטיפול תומך ומאזן.  תפקידה של הקוסמטיקאית במקרים אלו להעניק ללקוחה טיפול אשר יחדש את רמת הלחות, יתקן את השכבה ההידרוליפידית של העור וירגיע את העור. ישנם טיפולים נהדרים אשר נותנים מענה בידיוק למצבים אלו, השימוש בחלבון החלב המוכר והידוע עושה קמבאק גדול בגלל תכונותיו הנהדרות של חלבון החלב בשיקום רמת הלחות ובהרגעת העור.
יורם גלר: עיקר החידושים  הם בטכנולוגיות המשולבות תכשירים כגון: מכשיר "פרשנאל מבוסס גלי רדיו", שיטה המעוררת את סיבי הקולגן לייצור מוגבר ומצד שני יכולה להקטין עומק של צלקות אקנה וצלקות בכלל. השילוב עם חומצות רטינואידיות, לדוגמא, יביאו את הלקוחה לשביעות רצון ולתוצאות נראות לעין. יש לזכור כי יצרני הטכנולגיות מגבילים את הקוסמטיקאית בעיקר על מנת לכסות על עצמן, ואולם קיים ספקטרום גדול של אפשרויות טיפוליות אשר יצרני המכשירים אינם מביאים לידיעת המטפלים.
גלי פלטינוב: החידושים בתחום באים לידי ביטוי בשימוש נרחב במרכיבים בעלי מולקולות קטנות מאוד המאפשרות חדירה טובה יותר. כמו כן, שימוש בפפטידים חדשניים וכן באנטי אוקסידנטיים, באומגה 3, ובאומגה 6 וחומצה אלפא ליפואית. השימוש במוצרים בעלי חידושים מהפכניים עוזרים לזרימת דם טובה יותר, הגברת החמצן בעור הפנים, ואספקת לחות לעור.
יערית נחום: הקיץ הזה פבוניה בוטניקה יצאה עם סדרה לצעירים "SPA TEEN " אשר מתאימה לכל גיל בתקופת הקיץ, לאוהבות קרם קליל ומרענן, מכיל רכיבים רבי עוצמה לחידוש ומניעת התפרצויות עוריות. ככל שנקדים לטפל בבעיית העור, כך תוצאות הטיפול יהיו מהירות וחזקות יותר. חשוב לזכור כי יש לחזק מערכת חיסון טרם השימוש במוצרים חזקים רבי עוצמה. שימוש יום יומי בלחויות אשר יעלו את רמת הלחות הטבעית של העור יגבירו תוצאות במכון ויטפלו בבעיות עור. טיפול במכון אינו מספיק לטיפול בבעיות עור. כדי להגיע לתוצאות בעלות אפקט מצטבר, יש לבצע טיפולים ולהעניק תמיכה על ידי מוצרים לשימוש הביתי
אבישי אשכנזי: לאחר תקופת הקיץ ישנה עלייה משמעותית בביקוש הצרכנים לאלטרנטיבות אפקטיביות לניתוחים אסתטיים ללא התערבות פולשנית. אנחנו משיקים את PHformula, חברת הקוסמטיקה הפרמצבטית הראשונה המאפשרת קילוף דרמטולוגי כימי מבוקר. בעוד שהפילינגים המסורתיים פועלים בעיקר בשכבות העור הנראות לעין, מקלפים אותם ולא יוצרים פעילות בשכבות העור העמוקות, בשיטת הקילוף הדרמטולוגי הפעולה היא הפוכה, היא מתחילה בשכבות העור העמוקות באמצעות טכנולוגיית הובלה חדשנית PH-DVC™  המבטיחה הובלה מקסימלית של חומצות וחומרים פעילים מעולם הפרא רפואה בצורה הדרגתית. שיטת הקילוף הדרמטולוגי גורמת להאצת תהליך יצירת קולגן ואלסטין בפיברובלסטים, יצירת תאי עור חדשים בשכבה הבאזלית ומווסתת חלוקה תאית באפידרמיס. כמו כן, בפילינגים המסורתיים חדירת החומרים הפעילים לעור אינה אחידה ולכן נוצרת אי אחידות בעומק הקילוף ואין שליטה על עומק החדירה של הפילינג. בשיטת הקילוף הדרמטולוגי של החברה, חדירת החומרים הפעילים אחידה בכל האיזורים המטופלים ולקוסמטיקאית יש שליטה מלאה על עומק החדירה עם טראומה וגירוי מינוריים.

* * *

לסיכום, ניתן לומר כי ענף הקוסמטיקה אינו שוקט על שמריו ומידי שנה יש פריצות דרך קטנות משמעותיות. המכונים הופכים משוכללים יותר ויותר, ונעזרים בטכנולוגיות מתקדמות, ויחד עם זאת אין תחליף להיכרות האישית של בעלת המקצוע עם הלקוחה לאורך זמן ולהקשבה שלה, שהיא הסוד להתאמת הטיפול המדוייק. אחרי הכל, חשוב להתאים את הטיפול לעור הלקוחה ללא התחשבות בטרנדים, בדיוק כמו התאמת איפור או בגדים.


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים