סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> מה בשנה הבאה בקוסמטיקה?
 

נציגי ג'יג'י, דרמה טק, כריסטינה, פבוניה בוטניקה, קוסמטיקום ו- SHAHNAZ, מספרים מהם החידושים שמצפים לנו בשנה החדשה. זו, שרק החלה

אתי דרייפוס
תחום הקוסמטיקה לא מפסיק להפתיע. למעשה הוא הפך להיות כמעט למדע, והוא משלב בתוכו פיתוחים טכנולוגיים מרשימים, שדורשים מנשות המקצוע שרוצות להמשיך ולהיות מעודכנות ורלבנטיות, ללמוד כל הזמן ולהיות ערות לחידושים. לכבוד השנה שרק החלה שאלנו כמה נציגים מענף הקוסמטיקה בארץ - מהם לדעתם החידושים הכי חמים הצפויים לנו, מהם הטרנדים החדשים, ובמה אנחנו יכולים להתחדש בשנה החדשה?

המכשור הטכנולוגי במגמת עלייה - ג'יג'י
רונית הדדי, מדריכה בינלאומית ומנהלת קורס דרמו קוסמטי בג'יג'י אקדמי, אומרת כי המגמה, ובעצם כל הנושא של המיכשור הטכנולוגי נמצא במגמת עלייה: "אני משתתפת עם חברות היי-טק בפיתוח מכשור פארה-רפואי וטכנולוגיה מתקדת ועושה להם את כל הבדיקות הקליניות. יושבים איתי רופאים שמתעדים בצילומים את הטיפול והכל מאוד מובנה ומדעי. הטכנולוגיות מתפתחות לכיוון של תוצאות יותר טובות כשכל הטכנולוגיות בשימוש הקוסמטי הן כאלו שהיו קודם בשימוש ברפואה. לדוגמה, אלקטופוריישיין, שזו מזותראפיה לא פולשנית הגיעה אלינו בכלל מהנושא של אורתופדיה. כדי שלא תהיה פציעה בקיבה מהחדרת חומרים לשריר שנפגע פיתחו את המכשיר והיום משתמשים בו בקוסמטיקה, למשל לעור אדמומי כדי להרגיע מקומית. רוב האנשים אלרגיים לתכשירים ולחומרים שונים ולמיכשור אין אלרגיה. מה שמיוחד בנושא המיכשור הוא שיכולים להגביר חדירות של חומרים, זרימת דם לא פולשנית ומיצוק.
טיפולי האנטי אייג'ינג מתחילים כיום יותר מוקדם, גם בגיל עשרים אם יש נטייה לקמטים שזו בדרך כלל נטייה גנטית. מי שלא תתפתח לכיוונים של טכנולוגיה תישאר מאחור.
היום במכונים עדיין בולט נושא הטיפול בטכנולוגיה של האור, משלבים באותו טיפול גלי רדיו עם גלי אור. מה שייחודי הוא שנכנסים לשימוש המון חומרים חדשים כשהמטרה היא כמה שיותר לחקות את החומרים שיש בגוף, כי אז הגוף לא מפתח רגישויות. קולסטרום מחלב אם למשל, הוא חומר שבביו-טכנולוגיה פיתחו והוא מקפיץ ומחייה את העור ומתאים לכולם.
חומר חדיש נוסף הוא 'סנאפ 8 ' ומדובר בבוטוקסים צמחיים. בטכנולוגיה החדישה יש לו יותר אפקטיביות מאשר רק במריחה על העור".

המכונות עומדות להשתלט על המכון – דרמה טק
אורית הכהן, מנכ"ל משותף של חברת דרמה טק, אומרת כי המכונות עומדות להשתלט על המכון: "מתוך הכרות עמוקה של שנים רבות בתחום הקוסמטיקה, כמי שמתחככת יום-יום עם קוסמטיקאיות רבות בשלבים שונים של חייהן המקצועיים, אני מאמינה שהשוק שלנו צועד לכוון מיכון מקסימאלי של הקליניקה הקוסמטית. כלומר, כמעט כל שלב בטיפול הקוסמטי שנעשה בצורה הקלאסית הוותיקה, שבה משתמשים בתכשירים וידיים, יעבור לטיפול במיכשור טכנולוגי מתקדם, מהסיבה הפשוטה שבניגוד לעבר, מחירי המכשירים החדשים הוזלו יחסית, כמו שקרה בכל הטכנולוגיות בשטחים אחרים (טלוויזיות וכו'). התוצאות בעבודה עם מיכשור משמעותית יותר מאשר בעבודת הידיים ויש אפשרות לתת טיפול ממוקד בעומק הדרמיס. לא רק הקוסמטיקאיות יודעות זאת, אלא גם הקהל הסופי המצפה למכוני היי-טק קוסמטיים. כשהמכון מאובזר במיכשור מתקדם משודרגת התדמית של הקוסמטיקאית והיא יכולה להרשות לעצמה גם לדרוש את התמורה המתאימה. כמו שבעבר תואר ראשון באוניברסיטה נחשב ונחשק והיום הוא בסיס מינמאלי בדרישות של כל מקום עבודה, כך גם קליניקה ממוחשבת ומאובזרת במיכשור אסתטי היא בסיס חובה להצלחה."

שיתוף פעולה מקצועי בין הרפואה למכון היופי - כריסטינה
גלי פלטינוב, קוסמטיקאית מחברת כריסטינה, מפנה זרקור אל שיתוף הפעולה המקצועי בין הרפואה למכון היופי: "בשנים הקרובות אנו נראה התחברות של רופאים וקוסמטיקאיות יחד כחלק בלתי נפרד בטפולי העור והפנים. הרופאים מבינים יותר מתמיד את חשיבות עבודת הקוסמטיקאית ולהיפך. לכן, שני התחומים הללו יעניקו בעתיד את הטיפול המנצח ללקוחה.
לצד שיתוף הפעולה המנצח בן הרופאים והקוסמטיקאיות  - חשוב להשקיע משאבים רבים בטכניקות חדשניות, מכשור מתקדם ופיתוח מוצרים שיעניקו פתרונות מיידיים לתהליכים הפיזיולוגים שעובר עור הפנים שלנו. יחד עם זאת, אל לנו לשכוח את השימוש בשתי הידיים. בעתיד נראה טכניקות עיסוי חדשניות וממוקדות יותר שיעזרו לשיקום ושימור מראה עור זוהר, צעיר ורענן".

ריכוז גבוה של חומרים פעילים וטכנולוגיות מתקדמות - פבוניה בוטניקה
יערית נחום, מדריכה ראשית בחברת הקוסמטיקה הטבעית פבוניה בוטניקה, מספרת: "החידושים הנכונים לנו לשנה החדשה הם חומרים בעלי ריכוז גבוה של חומר פעיל, טכנולוגיות מתקדמות והקטנת משקל מולקולרי, כדי לאפשר רמת חדירות גבוה וטיפול בעומק העור. טכנולוגיה אחרונה פרי פיתוח מעבדות החברה היא טיפול אנטי אייג'ינג, המכיל פוליפפטידים בשיטת הייבוש וההקפאה, בשילוב עם סכרידים בריכוז 100% חומר פעיל. הטכנולוגיה הזו של הייבוש והקפאה 'Freeze-Dried' מאפשרת שימוש ב- 100% חומר פעיל. טיפול זה המבוצע במכון הקוסמטי, מעניק מיצוק, העלאת רמת הלחות, הפחתת קמטים ושיקום איזור העיניים".

העתיד נמצא בטכנולוגיות בינתחומיות - קוסמטיקום
אבישי אשכנזי, סמנכ"ל פיתוח עסקי, חברת קוסמטיקום, אומר כי העתיד נמצא בטכנולוגיות בינתחומיות:
"כיום, הלקוחה המגיעה למכוני היופי מודעת ומצפה לקידמה בטיפולי היופי הנעשים אצל הקוסמטיקאית, גם אם זו מטפלת בה כבר שנים. עד לפני כשבע שנים עולם הקוסמטיקה היה מבוסס ברובו על מוצרי הקוסמטיקה בין אם במסגרת הטיפול במכון או בבית. כולנו זוכרים את ההתלהבות כשחברות אירופאיות הגיעו לארץ  - הן הגיעו עם אריזות יוקרתיות ועם יכולת טכנולוגית מתקדמת. אנחנו זוכרים את ההתלהבות מהקוסמטיקה הרפואית מבוססת החומצות שהגיעה לארץ, לטיפול בבעיות העור השונות.
בשוק הישראלי השינויים וההתפתחויות לא מפסיקים לרגע וכיום קוסמטיקאיות רבות מציעות ללקוחותיהן טכנולוגיות הכוללות בין השאר: מיקרודרמבריישן, מזותרפיה ומכשירי LED, IPL ו-RF המציעים לראשונה יכולת להשפיע ולחדש את השכבות העמוקות של העור.
אם בעבר נהוג היה לעשות סדרת טיפול לכל אחד מהמכשירים או מסדרת המוצרים, בשנים הקרובות מצב זה ישתנה והקוסמטיקאיות הבכירות יקבלו את הכלים לשילוב מושלם של טכנולוגיות יחד עם פילינגים עמוקים וטיפולים להתמודדות ברדיקלים החופשיים על בסיס הבנה מעמיקה של פעילות תת-עורית. אינטגרציה זו תציע ללקוחות מגוון עשיר יותר של טיפולים לא שגרתיים וכמובן, תוצאות מקצועיות טובות יותר."

העבר הוא ההווה והעתיד - SHAHNAZ
עפ"י עינת עמשלם, מרפאה היורוודית מוסמכת בחברת SHAHNAZ, חברה שמוצריה מבוססים על תורת האיירווודה, העבר הוא ההווה והעתיד. כל שיש לעשות הוא למצות את הידע עתיק היומין בצורה כזו שכל לקוח פוטנציאלי יוכל ליהנות ממנו באופן יום-יומי.
באיוורוודה שום דבר לא קיים בנפרד. ישנן השפעות הדדיות בין הגוף לסביבה כמו גם בין הגוף לנפש ובין מערכות הגוף השונות. הבריאות והחולי משופעים משינויים פנימיים ומהאינטראקציה של האדם עם העולם החיצון. לכן, המצב הבריאותי מושפע מגורמים רבים כגון: מזג האוויר, הרגשות, המזון, אורח החיים ואחרים. כאשר הכוחות בגוף נמצאים באיזון תישמר הבריאות. אולם במהלך השינויים התמידיים עלולים הכוחות לצאת מאיזון ולהביא למחלות. לפי האיורודה הכוחות פועלים בכל הרמות: בגוף בנפש בטבע וביקום. האיורודה מלמדת אותנו מדוע ומתי יוצאים הכוחות מאיזון ומביאים למחלות ואיך לאזן אותם בכדי להגיע לריפוי.
בשנים הבאות נראה התחזקות של פיתוח מוצרים וטיפולים שמבוססים בנוסף על צמחים גם על מינרלים וחומרים טבעיים מהטבע. בשאנאז פיתחו שיטה המבוססת על מסורת ארוכת שנים בשילוב עם אמצעים טכנולוגיים מתקדמים המאפשרת שילובם של חומרים מן הטבע, אפילו הקשיחים שביניהם במוצרי החברה, וניצול איכויותיהם בצורה אפקטיבית.
כמו תמיד, ההתקדמות היא ספיראלית. אנחנו בתנועה כלפי מעלה, אבל תוך כדי נגיעה במגוון רחב של תחומים משיקים זה לזה, וכמובן תוך כדי המשך השענות ושאיבת יידע ונסיון מן העבר.
המכונות ישלטו, אבל הידיים שמפעילות אותן אנושיות. החומרים מתקדמים אבל מבוססים על צמחים ומרכיבים שהיו איתנו מאז ומעולם. מה שבטוח, שמשעמם לא יהיה לנו גם השנה.
בין הטרנדים של השנה הקרובה:
יהלום - טיפול פנים אנטי-אייג'ינג המבוססים על מוצרים שאוצרים בתוכם את איכויותיו הטיפוליות והשיקומיות של היהלום, כחומר פעיל לעיכוב תהליך ההזדקנות ולטיפוח עור הפנים. באיורוודה היהלומים משמשים לטיפוח העור ולעיכוב תהליך ההזדקנות מזה 5000 שנה. היהלום מאפשר פילינג עדין שמסייע בהפחתת קמטים, מעורר תאים רדומים ונותן דחיפה לפעולות המטבוליות של העור - הוא מעצים יכולת של קולגן ואלסטין שקיימים כבר בתאי העור ויוצר אחידות בהיר כך שהעור נראה אחיד וקורן.
הזהב - מוצרים וטיפולים המבוססים על זהב הם עפ"י שיטת האיורודה אנטי אייג'ינג במלוא העוצמה, המשולבים בתוצאות של החייאת העור והצערתו. הזהב נספג בקלות בעור, מסייע לניקוז לימפטי ומקל על סילוק רעלים ופסולת מהגוף. הוא גם ממריץ את זרימת הדם ומשפר את גמישות העור, מאיץ התחדשות התאים ונותן מענה לנזקי חמצון התא.
אבני חן -  אבני חן משקמות ומאפשרות איזון מלא של התא, מנטרלות השפעות סביבתיות מזיקות ומתח נפשי. מרכיבים יקרים אלה משמשים גם כלוכדי לחות. מעניקים לחות לעור על מנת לשמר את איכויות הנעורים שלו, מעכבים את הופעת סימני ההזדקנות. אבני חן מחזקות את הפיזיולוגיה של העור, ממריצות את זרימת הדם ומסלקות רעלים. 
מיצי פירות וירקות -  מיצי פירות וירקות משולבים בפורמולות של מוצרי קוסמטיקה מקצועיים וטיפולי פנים ומשמשים כמרכיבים פעילים. עשירים בוויטמינים, מינרלים ואנזימים. מסייעים בהגברת יכולת הספיגה של העור, בהענקת לחות לעור ובהזנתו. בין המיצים הבולטים: מיץ תפוחי אדמה, מיץ תפוזים, מיץ תפוחים, מיץ מלפפון ועוד.
פנינים -  מוצרים המכילים אבקת פנינים. מחקרים מגלים כי לפנינה יכולות של העלאת פיגמנט המלנין אל חלקו העליון של העור ובכך לסייע בסינון קרני השמש ובטיפול בנזקי השמש. הן מכילות מרכיבי הזנה עוצמתיים כמו חומצות אמינו, מינרלים וחלבונים. המחזקים את העור ומשפרים את יכולתו לשמר לחות. 
שמנים עיקריים (אתריים) - לשמנים אלה תכונות ריפוי חזקות וייעודיות. הם יעילים בהענקת תחושת הרפיה לגוף ולנפש מרגיעים ומפחיתים לחצים. מסייעים בניקוי רעלים ובשיפור הפעולות הרגילות של העור כולל התחדשות התא. השילוב של כל הפעולות מאפשר התחדשות של גוף ונפש".


 

כדאי להירשם עכשיו, כאן למטה, לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
זה קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

דואר אלקטרוני

שם

  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים