סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> קוסמטיקה: מי הלקוחה שלך?
 

את המכון שלנו פוקדים בכל יום לקוחות רבים מסוגים שונים. עבור כל אחת ואחד מדובר בחוויה שונה. מה מאפיין את סוגי הלקוחות ואיך להתנהל מולם?

מיכל חלילי
עבור כל אחת ואחד מן הלקוחות שלנו, הביקור אצלנו הקוסמטיקאית מהווה חוויה שונה.
אצל חלק מן הנשים נתפס הטיפול כחלק משגרת הטיפול השוטף וחלק מהותי בראש סדרי העדיפויות.
אצל חלקן הטיפול נתפס כפינוק שהן מרשות לעצמן בהזדמנויות מיוחדות.
חלק מן הנשים נחשפות לטיפולי פנים ברגע שסימני הגיל הראשונים מופיעים ומוטיב הפחד מההזדקנות משתלט עליהן.
חלק מהלקוחות הן, ובמקרה הזה נכון להגיד גם הם, לקוחות צעירים בגילאי העשרה  הסובלים מאקנה ואצלם הביקור אצל הקוסמטיקאית ממש לא נתפס כחוויה מפנקת.
מאפייני סוגי הלקוחות
כקוסמטיקאית בעלת קליניקה המטפלת יום יום בכל סוגי הלקוחות, אני מזהה את הצורך להתנהל בצורה שונה מול כל אחד ואחת מן הלקוחות.
אותן נשים שנוהגות להגיע פעם בחודש-חודש וחצי - הן אותן הלקוחות הבקיאות בתחום הקוסמטיקה. הן מצטטות את שמות החומרים הפעילים, בקיאות בטיפולים ובמכשורים החדשים ויודעות בדיוק למה הן מצפות מהטיפול. הן כאן כדי לראות תוצאות. מול אותן לקוחות נמדדת המקצועיות שלנו, ההתעדכנות שלנו והבקיאות שלנו כדמות מקצועית.
אותן לקוחות המגיעות לפינוק מזדמן, פחות מתעניינות במהות הטיפול. הן באות להנות. אין להן כוח לשמוע הרצאות על נזקי השמש לעור, על השפעת העישון, על העור ועל שגרת טיפוח – הן רוצות לצאת יפות וזוהרות אחרי עיסוי מפנק. בטיפולים מסוג אלה נמדדת יכולת הנתינה שלנו כמטפלות – לפנק, לפנק, לפנק.
אותן נשים המגלות פתאום את התפרצות סממני הגיל מגיעות אלינו בסוג של היסטריה ואנו אמורות להיות המושיעה בעלת הפתרון לבעיותיה. אותן לקוחות מצפות גם לדברי הרגעה, גם להסברים מקצועיים ובייחוד רוצות תוצאות כאן ועכשיו – מה שלפעמים אינו ריאלי. 
תיאום ציפיות
בפגישות היכרות ואבחון מסוג זה תופס מקום נכבד המושג – תיאום ציפיות. חובתנו היא לערוך עם הלקוחה תיאום ציפיות, לחדד את העובדה שאומנם האותיות דומות, אך אנו קוסמטיקאיות ולא קוסמות, ולא ניתן לתקן כל בעיה שקיימת בפנים.
כמדריכת קוסמטיקאיות אני מקפידה לחדד את הנקודה של הבטחות שווא, כגון למחוק כתמים ולהעלים קמטים. אל לנו להבטיח הבטחות שלא נוכל לממש  -  אותו רווח רגעי מהטיפול יהיה בעוכריה של אותה קוסמטיקאית עם בוא האכזבה מאי הצלחת הטיפול.
כשמדובר במפגש עם בני נוער נמדדת לא פחות מהמקצועיות שלנו גם אישיותנו ורמת האינטליגנציה הרגשית שלנו. בגיל ההתבגרות, במיוחד אצל בנים, הביקור אצל קוסמטיקאית הוא התמודדות לא פשוטה. מעבר לאי הנעימות הכרוכה בהתמודדות עם סממני האקנה החיצוניים ואי הנעימות הפיזית – זוהי דלקת לכל דבר המלווה בכאבים, והחשיפה האינטימית  בזמן הטיפול לא קלה לחלק מהמטופלים. כאן המקום להפגין את מלוא הרגישות מעבר כמובן לטיפול המתאים.
אגב, לחלק גדול מאותם מטופלי אקנה בגיל ההתבגרות יש צורך בחוויה מתקנת כבוגרים מכיוון שלחלק גדול מהם זכורה חוויה זו כחוויה טראומטית, כואבת וחלקם גם סובלים מצלקות שלא עברו ושנגרמו עקב טיפולים שלא בוצעו בצורה מקצועית.
תפקידנו כמטפלות הוא לא רק לתת את הטיפול המקצועי לכל לקוח ולקוחה, אלא באמת לזהות את הצורך הנפשי המתלווה לכל טיפול ולנתב את ההתנהלות האישית בהתאם.

 מיכל חלילי היא מדריכה ראשית בג'יג'י אקדמי
צילומים: אימג' בנק ישראל


 

כדאי להירשם עכשיו, כאן למטה, לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
זה קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

דואר אלקטרוני

שם

  

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים