סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> קוסמטיקה: נולדה ב...צנצנת קרם
 

"נולדתי בתוך צנצנת קרם", אומרת על עצמה סולאנג' דה סימולי, מייסדת חברת דקלאור פריז שביקרה בארץ. יופי! פגש אותה לשיחה על קרם, ארומטרפיה ואנרגיית החיים

אתי דרייפוס

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 סולאנג' דה סימולי

את סולאנג' פגשתי בביקורה הנוכחי בארץ, לרגל השקת מוצרים חדשים. וידוי: התאהבתי בה לגמרי. היא אשה לא צעירה, שנראית יותר צעירה מכל אחת אחרת, היא מלאת חיים, הומור, שמחה והעור שלה זוהר באופן חשוד כמעט. האמת היא, שעוד לפני שפגשתי אותה "הזהירו" אותי שהיא מיוחדת, ששפת הגוף שלה סוחפת, שהיא מדברת נפלא, אבל המציאות עלתה על הדמיון. לבושה ב'הוט קוטור' מהסוג שלא רואים אצלנו, עם איפור מינימליסטי ותפיסת חיים מלאת חיים, סולאנג' היא אשה כובשת לבבות.

סולנג', איך קיבלת את הרעיון להקים אימפריה?
האמת, לא קיבלתי רעיון, הייתה לי השראה. כילדה ראיתי את הנשים הגדולות של עולם הקוסמטיקה, את מאדאם שאנל, גברת אסתי לאודר. הן שימשו לי השראה לחלום שגם אני, עם אהבתי הגדולה לקוסמטיקה יכולה להגיע לשם ולהיות כמוהן, גדולה.
אני למעשה למדתי אסתטיקה בהתכתבות. נולדתי באזור כפרי, בכפר לימוז' שם מייצרים כלי פורצלן. היה לי ברור שאני לא מתכוונת לעבוד בתחום ובחרתי באסתטיקה. את בית הספר עזבתי בגיל 14.
ההתפתחות שלי היתה בצעדים קטנים. לאחר שסיימתי את לימודי עבדתי אצל אנשים כמו מוריס מסגה, שהיה מומחה בצמחים, עם ד"ר פאיו, עבדתי אצל קלרינס, אורלן.
תוך כדי עבודה התגבש אצלי הרעיון להקים חברה שמבוססת על עקרונות הוליסטיים, של דרך חיים, של יופי, של רוח שאני רוצה להעביר. כי את מבינה, זו הדרך שלי, אני רוצה להגיע במצב טוב לסוף החיים.

מהם העקרונות ההוליסטיים הללו שאת מדברת עליהם?
אני מאמינה בגישה של יופי. יופי פנימי ולא רק חיצוני. בזוהר שנובע מבפנים. שום קרם טיפוח לא יעזור לאף אחת אם היא לא זורחת מבפנים.
הפילוסופיה של החברה שלי, עוד משנות השבעים, שאז זו נחשבה  לפריצת דרך, הייתה להיות, ולא להיראות. כלומר מי את, ולא מי את נראית.
הרעיונות של להרגיש טוב עם עצמך, בגוף שלך, בראש שלך, להתייחס בתשומת לב למה שאתה אוכל, לאוויר שאתה נושם, לאופן החשיבה שלך, כל אלו היו באותה תקופה רעיונות חדשים.
שם החברה הוא 'דה קלה אור'. ה-דה הוא משמי, קלה הוא מפתח ואור זהב. כלומר מפתח הזהב למקדש היופי, שהוא אנחנו. היופי הפנימי והחיצוני חשוב כמו מקדש שיש לטפח.

ואיך קידמת את הפילוסופיה הזו במוצרים?
כבר שלושים ושש שנה שהפורמולה המקורית שקיבלתי מאדם ב'פרמסי קומפני' עדיין אחת מחמשת המובילות במכירות. הפורמולה הזו שימשה בזמנו בבתי חולים לנפגעי כוויות. אני עצמי הייתי שם כדי ללמוד על הפונקציה הזו של התחדשות העור. העור הוא מפעל גדול. מכונה פנטסטית. בשנות השבעים עבדו עם מולוקלות גדולות מדי, בקולגן מן החי. החידוש היה באוקסידרופולין, חומצה אמינית. החידוש היה גם בכך שאם פעם הסתכלו רק על הפנים, אני הבאתי את הגישה שאומרת שהגוף הוא אחד, הראש, הרגליים, הכל זקוק לטיפול. פיתחנו משהו לזרימת הדם ברגליים, סירקולג'ל, כי אני מאמינה שהגיל לא מתחיל בפנים שלנו, הוא נובע מלמטה. הגיל מתחיל ברגליים, בנימים, בזרימת הדם הנכונה, בברכיים, באלסטיות של העור. הפנים זו תוצאה של כל המכלול.
אם את רוצה עור נהדר, את צריכה לשלוט בכל הגוף שלך, מבפנים ומבחוץ.

ספרי לי על שיתוף הפעולה עם קרולין קוליאר.
קרולין הייתה ארומוטרפיסטית ידועה מאוד בפריז. הכרתי אותה ב-1977. היא הייתה מחלוצות התחום. את גברת קוליאר גייסנו בהיותה בת 60 והיא עבדה בחברה עד גיל 85. בגיל 95 כשנפטרה, היא עדיין קרנה.
היא חיה במצריים חמש שנים והתמחתה במומיות. היא חקרה את השרידים שנותרו בקנופ, בפירמידות, את האיברים הפנימיים של הפרעונים, ו-6,000 שנים אחרי, היא עדיין מצאה DNA. על בסיס התגליות שלה בנינו פורמולה מיוחדת שמשמרת את העור. הרעיון שלה היה כאילו לחנוט את גופנו בעודנו בחיים, לשמר אותו. אז, ארומותרפיה לא הסתכמה בנירות ריחניים וסבון. זה היה מדע רציני ביותר, שלמרות רצינותו עדיין לא מצליח לחקות לגמרי את הטבע.
בכל תמצית טבעית יש כשלוש מאות מרכיבים. במלאכותית בערך חמישים. הטבע בלתי ניתן לחיקוי.

מהו הקונספט של שימוש בתמצית שמן ארומוטרפי ובקרם?
מדובר בקונספט של צמדים. קודם שמים את התמצית, היא חשובה מאוד. אם משווים את זה לאלקטרוגרם, התמצית מראה פולסים של תנודות עולות ויורדות. הקרם, לעומת זאת, הוא כמו קו שטוח. התמצית היא המקור, היא מגיבה לאנרגיה שלנו מיד. אבל הקרם חשוב כי הוא מוליך אותה. בגלל העוצמה שלה אי אפשר למרוח רק אותה. זה כמו יין וייאנג. גבר ואשה.

איך את מצליחה להיראות נפלא כל כך בגילך? זו רק קוסמטיקה טובה?
לא, זו חשיבה חיובית. זה הריטואל שלי עם הקרם שלי. זאת התמצית שאני מחזיקה ביד ומיד כמו ברפלקס מחזירה אותי לעצמי, לרגע שקט שלי עם עצמי. אשה צריכה רגעים לעצמה. בלי הילדים, בלי הבעל, להתרכז בעצמה פנימה.
החיים האמיתיים זו האנרגיה שבאה מהבטן, לא מהיד שמורחת את הקרם. למרות שחשוב מאוד איך את מורחת, האם בתשומת לב, או כלאחר יד.
החיים קצרים מאוד. חמישים שנה בקוסמטיקה עברו עלי כמו נשיפת עשן מסיגריה. מהר כל כך. אין לי זמן. יש לי המון מה לעשות ואין לי זמן. חבל לבזבז את החיים. הגיל שלך זאת האנרגיה שלך.

אז מה החלק של המוצר הקוסמטי?
התמצית היא הכלי. הכלי שעוזר לך להתחבר ולשנות את ההבנה הפנימית שלך. בשביל מישהו אחר זה ספר, לאחר זה ציור, אני מתחברת דרך הקוסמטיקה. אני נולדתי בתוך צנצנת קרם.
היום כולם רצים, חושבים שתמיד יהיה להם זמן. כל הטלוויזיה והאינטרנט, אלו דברים שגוזלים את האנרגיה שלנו. זה מבזבז אותנו. בשבילי תמצית השמנים היא כמו סידור פרחים יפה ביפן. כך אני מתייחסת אליה. כאל השראה. כלי.

האם העידן החדש, הניו אייג' הפך את הארומותרפיה לפופולארית יותר?
לא. כי זה גל שיטחי. כמו כל דת, זה מצומצם, קפדני, ונוטה לקיצוניות. אני מדברת על איזון. על הווה. לא עבר, לא עתיד. רק כאן ועכשיו. זה כל כך פשוט אבל גם הכי מורכב למצוא מי את באמת. לא מי שאת רוצה להיראות.

חברת  DECLEOR PARIS

חברת דקלאור נוסדה ב-1975 והיא נשענת על הפילוסופיה של איזון בין הראש הגוף והנפש. בלב הפילוסופיה של המותג המיצוב והזהות נמצא הטבע. שימוש בתמציות שמנים מרוכזות בעלי עוצמה שיקומית המופקים מפרחים פירות וצמחים בעלי יתרונות שיקומיים. שמנים אלה אינם רק יעילים לעור כי אם מעוררים את חוש הריח ומשפיעים על הנפש. הגישה היא טוטאלית והמותג מציע מוצרים לפנים לגוף לגברים ולשמש לכל סוגי העור.
הפילוסופיה של המותג – שילוב של גישה סלקטיבית  וגישה אתית.
הגישה הסלקטיבית - עדיפות לחומרים טבעיים; ללא שמנים מינראליים; שימוש מועט ביותר בסיליקונים ומרכיבים סינתטיים.
גישה אתית - ייצור תוך התחשבות בטבע ואיכות הסביבה; ללא תמציות בעלי חיים; ללא ניסויים בבעלי חיים.
בלב התאוריה שתי גישות משלימות:
ארומתרפיה – שימוש בתמציות שמנים חיוניים – 40% מהמוצרים הם 100% טבעיים.
טיפול -  טיפולים אקסקלוסיביים ובלעדיים לספא.
מהי ארומתרפיה? באמצעות התבוננות ולמידה מהטבע, ותוך כיבוד הטבע, דקלאור כובשת את אחת מסגולות הטבע החזקות:  ESSENTIAL OILS -  תמציות  בעלות כושר חדירה לעור של מרכיבים פעילים ונספגים במהירות בעור.
חברת דקלאור שייכת לקבוצת שיסיידו המפעילה 13 מרכזי מחקר ופיתוח ברחבי העולם. חטיבת הספא של שיסיידו עם דקלאור וקריטה מובילה את שוק הספא בעולם- 12% מהשוק. דקלאור פועלת בכ-70 מדינות  ברחבי העולם.

אז מה את ממליצה למי שיש חלום להצליח?
קודם כל לעשות ויזואליזציה לחלום. צריך גם התלהבות גדולה ואמונה חזקה. כשיש לך המון תרוצים. אין לי זמן, אין לי כסף, את לא עושה כלום.
צריך להתייחס לחיים כאל בית ספר. להבין את האנשים, להיעזר. לבד אי אפשר לעשות כלום. צריך תשוקה לדבר.

איזה תהפוכות עבר מדע היופי בחייך?
אני הגעתי מכפר קטן. כשחזרתי אליו מפאריז ואמרתי שאני אסתטיקנית, זה נשמע להם בצרפתית כמו פרוצה. זה סיפור מצחיק אבל רק בעשר שנים האחרונות יש כבוד למקצוע.

אני רואה שאת כמעט ולא מאופרת. רק מעט מסקרה ושפתון.
נכון, זה בדיוק כמו שאמרתי, להיות ולא להיראות. בישראל מאוד מאופרים. פעם זה היה כך בצרפת. אבל איפור זה רק סיוע להרגשה פנימית, הוא לא יכול לבוא במקום. כשאת מוצאת את עצמך את כבר לא זקוקה לכל כך הרבה איפור. אין לי התנגדות לאיפור או לכירורגיה אסתטית כל עוד את עושה את זה לעצמך, ולא בשביל מישהו אחר.
שוב, מה שחשוב זה הקשר עם מה שבפנים. העור הוא הקשר שלנו לאיברים הפנימיים. דרכו אנחנו נזכרים בתחזוקה הפנימית שלנו שחשובה מכל איפור.

מה משמעות חשיבה חיובית בעינייך?
זה פשוט, אם את בוכה היום, תחשבי אם בעוד עשר שנים זה יהיה עדיין חשוב. אם לא, אין טעם לבכות על זה.
אני אגלה לך משהו שאני לא נוהגת לספר, מהי הסיבה שמשכה אותי לעיסוק ביופי.
זה היה כשראיתי את ההבדל בעור בין שתי נשים. אשה בהריון ששמחה על ההריון, ואשה בהריון עצובה. שתיהן באותו מצב אבל איזה הבדל בעור. נזירה בתפילה, יש לה אור מהפנים, היא בטראנס. כך גם בזמן ההתאהבות, רואים את זה על העור שלנו. אבל  אנחנו לא יכולות להיות כך כל הזמן מאוהבות ובטראנס, ולכן רציתי לייצר משהו שיצור תחושה כזאת על העור שלנו, ויעזור לנו להקרין זאת מבפנים.תמונות: יח"צ דקלאור פריז 

 

 כדאי להירשם עכשיו, כאן למטה, לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
זה קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

דואר אלקטרוני

שם

  

 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים