סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> הרצוי, המצוי, המשתלם והאפשרי
 

 איזה מכשיר מומלץ לטיפול באקנה? איזו שיטה עדיפה להסרת שיער לטווח ארוך -  IPL או לייזר? מה השיטה היעילה ביותר להצרת היקפים?
לפניכם המדריך להשקעה נבונה

רונית הדדי
כקוסמטיקאית עם 25 שנות ניסיון וכמרצה לקוסמטיקה רפואית ב'ג'יג'י אקדמי', שאלות כמו 'איזה מכשיר כדאי, ומה מתאים יעיל וחסכוני', מציפות אותי מכל עבר הן מצד פציינטיות והן מצד התלמידות שלי – חלקן עושות את צעדיהן הראשונים בתחום, האחרות כבר קוסמטיקאיות פעילות, שמבקשות להרחיב אופקים וידע. כשהשואלת היא פציינטית, בדרך-כלל לשאלה יש גם המשך: "קראתי בעיתון (לא משנה איזה), שהשיטה הכי יעילה להסרת (לא משנה מה), הינה באמצעות (תפעילו את הדמיון)". כשהשואלת היא תלמידה או קוסמטיקאית בתחילת דרכה, השאלה מלווה בדרך-כלל בגזיר נייר צבעוני: עלון פרסומי שנשלח אליה על-ידי אחת מהחברות המשווקות או מודעה למכשיר קוסמטי כלשהו שפורסמה באחד מהמגזינים המקצועיים.

מפגש אינטרסים
גם אם השאלות של הפציינטיות והתלמידות שונות ברמת העומק והידע שמופגן בהן - הפציינטית לא מתעניינת במספר הפולסים לשנייה של מכשיר ה- IPLוברשימת המדינות שהמכשיר אושר בהן לשימוש -התשובות הן למעשה דומות. אחרי הכל, גם לקוסמטיקאית וגם ללקוחה יש אינטרסים זהים: שתיהן מעוניינות בטיפול יעיל, עם תוצאות ניכרות ומהירות; שתיהן מעוניינות בטיפול בטוח, ללא תופעות לוואי ובוודאי ללא נזקים; שתיהן מעוניינות בטיפול מכאיב ככל הפחות בכל המובנים, גם לגוף וגם לכיס, וכך הלאה. ובסופו של דבר כולנו יודעים שלקוח מרוצה הוא תנאי בסיסי לעסק מרוויח.
התשובות דומות, אבל לא זהות. הלקוחה מעוניינת בטיפול במחיר אטרקטיבי, אבל היא לא ממש מתעניינת אם העלות הנמוכה של הטיפול נובעת מהפז"ם הקצר של הטכנולוגיה בשוק. אנחנו, הקוסמטיקאיות, חייבות לשקלל נתון כזה בהחלטות שלנו ברכישת מכשיר. מבחינת הלקוחה גם אין אולי הבדל ביעילות בין שני סוגי טיפולים מסוימים לחידוש עור, אבל מבחינת הקוסמטיקאית ברור איזה טיפול עדיף: זה שהמכשיר המבצע אותו לא נסתם שוב ושוב ושתחזוקתו כרוכה במינימום הוצאות.

כשהיי-טק, רפואת עור וביוטי נפגשים
בדבר אחד אין ספק: כיום מכון קוסמטי מצליח הוא מכון שמציע ללקוחותיו סל טיפולים מגוון, וקוסמטיקאית מבוקשת היא זו שנותנת מענה פרא-רפואי לקשת רחבה של סוגי עור ובעיות עור. חלפו הימים שבהם הקוסמטיקאית היתה הכתובת ל'הוצאת שחורים' ולטיפול פנים לפני אירוע. המכון הקוסמטי המודרני הוא מקום מפגש בין שלושה עולמות: היי-טק, רפואת עור וביוטי. מי שלא מבינה את זה תקועה עדיין בקוסמטיקה של המאה ה-20 ומנסה לשרוד במציאות הכלכלית של ימינו בכלים של חנווני. תספרו כמה סופרמרקטים יש סביבנו וכמה חנויות מכולת, ותבינו לבד ידו של מי במאבק ההישרדות על העליונה.
אלא שלא כל מכשיר עם חזות חדשנית וטכנולוגיה מבטיחה אכן מצעיד אותנו קדימה. שוב ושוב אני שומעת את הסיפור על קוסמטיקאית שהשקיעה הון במכשור שלא עושה את העבודה ואיבדה לא רק את כספה אלא גם את שמה הטוב. הסיפור תמיד חוזר על עצמו, רק שמה של הקוסמטיקאית משתנה.

אז באיזה מיכשור שווה להשקיע?
לטובת הקוסמטיקאיות והקוסמטיקאיות שבדרך אנסה לשרטט כמה קווים מנחים
המולטי-טאלנט
המכשיר החכם להשקעה הכי נבונה הוא מכשיר לחידוש עור (מיקרודרמברשן) עם ראש יהלום. המכשיר הזה הוא מולטי-טאלנט: הוא יודע לטפל במגוון בעיות עור, החל מסימני שמש וגיל, ועד צלקות אקנה וסימני מתיחה. הוא יודע לעשות פילינגים עד לרמה פרא-רפואית. אני מוצאת את עצמי משתמשת בו לא רק כטיפול כשלעצמו אלא כהשלמה או כהכנה כמעט לכל טיפול אחר. הוא מכין את העור נפלא לפילינגים עמוקים וגם מחליק נהדר את העור אחריהם.
מבין שלל מכשירי ראש היהלום שהשוק מציע, עדיפים אלה שמצוידים במספר רב של  ראשים, שכל אחד מהם מצטיין בגודל, בצורה ובמידת חספוס משתנה, כך שניתן לתת טיפול מיטבי לכל איזור בגוף, כולל אזורים נגישים פחות כמו אפרכסת האוזן או אזורים רגישים ביותר כמו סביבת העין או פנים הירכיים. באותה מידה מומלץ לבחור במכשיר עם עוצמת ואקום רחבה ככל האפשר. יכולת הוויסות של עוצמת הוואקום לא רק מבטלת את מגבלת הטיפול בכהי עור, אלא גם גורמת לכך שגברים מתמסרים לטיפול בלי שום בעיה: שום שערה חודרנית לא מוטרדת מרבצה במהלך פעולת היניקה.
המשתלם
מכשיר חובה נוסף בכל מכון הוא מערכת IPL - המכשיר ש'הקפיץ' את עולם הקוסמטיקה בבת אחת מהעידן הישן לעידן המודרני ופתח את המכון הקוסמטי לקהלים חדשים. המכשיר מאפשר להעניק ללקוחות את הטיפולים המבוקשים כיום ביותר: הסרת שיער לטווח ארוך, חידוש העור וריפוי אקנה. בזכותו, גם נשים הסובלות מקופרוז או אדמומיות יכולות לחדש את עורן, כי במקרה זה בטיפול לא מעורבים חומרים כלשהם הגורמים לגירוי.
איזה מכשיר IPL לבחור? את זה שההספק שלו (נמדד ביחידות ג'אול) וקוטר האלומה שלו הם הגבוהים ביותר. תכונות אלה מאפשרות יעילות מרבית בטיפול אחד וצמצום ניכר במספר הטיפולים הנדרש. בנוסף, מומלץ לבחור את המכשיר בעל ספקטרום האור הרחב ביותר, עם הגלים הקצרים ביותר. גל באורך של  400-500 ננומטר, למשל, הוא היעיל ביותר לריפוי אקנה: תוך ארבעה חמישה טיפולים ניתן לא רק לדכא את הבעיה אלא גם לטשטש את הצלקות שהותירו פצעי העבר, ומבלי להפריע לשגרת החיים של המטופל.
הקוסם
מכשיר לחיטוב וצמצום היקפים הוא דרך מצוינת לכבוש נתח שוק נוסף. מכשיר יעיל יצדיק כל השקעה. הוא למעשה האופציה היעילה ביותר בנמצא לטיפול בצלוליט, כי שום דיאטה, התעמלות ואפילו ניתוח לשאיבת שומן אינם מסוגלים להתמודד באמת עם הנגע הזה.
את התוצאות הטובות ביותר בתחום מספקים מכשירים שפועלים בטכנולוגיה המבוססת על גלי רדיו, ומשלבים גם פעולת ואקום. בעוד הוואקום פועל ישירות על מצבורי הצלוליט, גלי הרדיו ממצקים את הרקמה המדולדלת ומותחים את העור על-ידי עידוד יצירת קולגן ואלסטין ולכן יעילים ביותר גם לטיפול בקמטים ובקמטוטים בפנים. בגלל התכונה הזו אני קוראת למכשיר שלי שוליית הקוסם. אישה שמגיעה אלי עם שני קמטי פני בולדוג בשיפולי לחייה לא מאמינה לפנים שניבטות אליה מהמראה אחרי הטיפול.
המשדרג
אם התקציב שלכם  מאפשר השקעה נוספת, לכו על מכשיר לטיפולי אלקטרו-מזותרפיה. האלקטרו-מזותרפיה משדרגת את כל טיפולי הפנים במכון בזכות החדרת חומרים לשכבות העמוקות ביותר של העור ואינה גורמת לשטפי דם או כאבים שאופייניים  למזותרפיה בהזרקה. אם אתם מעסיקים צוות, העדיפו את המכשיר הכי נוח וידידותי להפעלה. את המכשיר שאני מחזיקה, גם ילד בגן מסוגל להפעיל.


רונית הדדי היא קוסמטיקאיתp.m.e , מנהלת קורס פרא-רפואי ב'ג'יג'י אקדמי' ומדריכה  בינלאומית  ב'דרמה-טק' לשיווק מכשור אסתטי מתקדםהירשם עכשיו לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
  

דואר אלקטרוני

שם

  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים