סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של שיער >> שיער: לא 'לחפף' בטיפול בדלילות
 

 שיער דליל הוא תופעה מוכרת מאוד שאנחנו הספרים מתמודדים איתה כל יום, ומחפשים לה פתרונות כל הזמן. פתרונות והמלצות לבעלות שיער דליל

יואב ארובס
עקרונות הטיפול בשיער דליל לא משתנים, אך מבחינה טכנולוגית יש כל העת פיתוחים חדשים, ולכן חשוב וכדאי להיות עם היד על הדופק. חשוב להקפיד על תספורת וצבע נכונים ומקצועיים, אי אפשר "לחפף" בשיער דליל, מהסיבה הפשוטה שהכל גלוי לעין. חשוב לנתח את מבנה הגולגולת וצורת הפנים ולייחס חשיבות לכל זווית גזירה.
תספורות - האם יש קו/סגנון/אורך שמתאימים במיוחד לשיער דליל?
כל  מקרה נשקל לגופו, משום שפרט לסוג השיער יש להתייחס גם למורפולוגיית הפנים - מבנה הגולגולת, מבנה הלסת, גוון עור הפנים, וכמובן צורת הגבות.
אך לרוב, מומלץ ללכת על שיער באורך קארה- עד קו הלסת. מבחינת עיצוב השיער, חשוב לדרג את השיער מסביב לראש ולא להתמקד בקודקוד העליון, משום שדירוג חזק בקודקוד העליון של הראש שם דגש על דלילות השיער. בתספורת לשיער דליל, חשוב להקפיד על כל זווית גזירה, אם התספורת היא מדורגת ארוכה, חשוב להקפיד לא לדרג את החלק התחתון (קו הבסיס) בכדי לא ליצור דלילות באורכי השיער, ומראה של 'חוטים'. בתספורת קארה, כדאי לתת נפח בצידי הפנים ומאחור בכדי ליצור אשלייה של שיער מלא. פוני עבה מאוד יעיל במקרה זה כי הוא מסתיר את שביל הסירוק הדליל.
בשנתיים האחרונות, חדר באופן חזק מאוד תחום הארכה ומילוי שיער במספרות היוקרה, ולא רק בסלוני הכלות, כפי שהיה תמיד. נשים בעלות שיער דליל, באורך קארה לפחות, יוכלו ליהנות ממראה שיער מלא ובריא באמצעות הלחמת תוספות שיער טבעי באיזה אורך שתרצינה .
קיימות שיטות רבות לשירות זה, וכולן טובות, אך חייבים להתאים את השירות הנכון לכל מקרה לגופו. קיימות הארכות שיער בהדבקה, הלחמה, תפירה, חרוזים, צמות ועוד. כל אלו מתאימות להאריך את השיער ולמלא אותו באיזור העורף והצדדים, אך לא מתאימות למילוי שיער בקרקפת. לשם כך, קיימות שיטות חדשות, שהיעילה ביותר לדעתנו, שאנו משתמשים בה היא שיטת ה-"מיקרוליין" של חברת 'HAIRDREAMS '. בשיטה זו ניתן להוסיף "כיפת שיער" המשתלבת עם השיער הקיים וממלאת אותו באיזור הקרקפת בתפירה פשוטה יחסית.
חומרי עיצוב – מאלו חומרי עיצוב כדאי להיזהר ובאילו כדאי להשתמש?
חומרי עיצוב מאוד חשובים במקרה של שיער דליל, אך חשוב לדעת באילו מוצרים להשתמש ואז להשתמש בהם בזהירות מרובה. חומרים שומניים מידי עלולים לגרום לתוצאה הפוכה!  חשוב להשתמש בחומרים 'קלים'. חומר 'כבד' עלול 'להפיל' את השיער ולגרום לו להיראות דליל אף יותר. על מנת לייצר נפח בשיער דליל ובכדי שהשיער לא ייראה מרוח וצמוד לקרקפת, מומלץ להשתמש במוס המיועד לשורשי השיער בעל אופי ויכולת להרחיק את השיער מהקרקפת, או בתרסיס המחזק את השערה לפני הפן ומעניק לה יציבות ונפח.
סדרת המוצרים ווליומאקטיב של 'קרסטס מבית לוריאל פריז' לדוגמא, מתמחים בנושא זה - המוצרים כוללים שמפו, מסיכה, מוס וג'ל ספריי, המחזקים את השיער ונותנים לו נפח. כמובן שקיימים מוצרים נוספים של חברות אחרות שעושים עבודה טובה לא פחות. במונחים קוסמטיים -  כדי להסתיר את דלילות השיער מהקרקפת, קיים מוצר טבעי ופשוט לשימוש שנקרא 'MAX' המגיע באריזה דמויית מלחייה ובתוכה קראטין טבעי, החומר ממנו עשויה השערה. מנערים את החומר מעל האזור הדליל, והוא מתערבב בבסיס הקרקפת באופן טבעי ומייצר מראה שיער מלא בין רגע. האבקה מגיעה כמובן במספר גוונים שכיחים: שחור-חום כהה-חום בהיר-אדום ובלונד.
צבעים - האם אפשר ליצור אשליה של נפח באמצעות צבעי שיער? האם יש גוונים מסוימים שמומלצים לבעלות שיער דליל?
בהחלט ניתן ליצור אשליה של נפח באמצעות צבעי שיער. ראשית, יש לדאוג שצבע השיער יהיה קרוב לצבע הקרקפת, זאת אומרת, במידה והקרקפת בהירה מומלץ לצבוע את השיער בגוון בהיר ולהיפך. לבהירות העור – גווני הבלונד, ולכהות העור – מומלץ להשתמש במשפחות החום-דבש.
כמו כן, ניתן ומומלץ להשתמש לעיתים בטכניקת צביעה "רב שכבתית". הכוונה היא לצבוע את השיער במספר גוונים שונים, דבר המעניק לשיער מראה רב מימדי. צביעה בשיטה זו, מעניקה לשיער את המראה הנערי, השובב והמלא בשמחת חיים. השימוש במספר גוונים יוצר משחקי צבע ואור המשווים לשיער מראה רב מימדי בזכות אשליית נפח ותנועה בשיער. פיזור הגוונים בחלקים שונים בשיער ייצרו את המראה המשתנה, שכן בזוויות שונות ניתן יהיה לראות שיער עם תנועה וחיוניות. התוצאה שתתקבל היא שיער קופצני ומלא תוך כדי שמירה על הרמוניה של צבעים, התאמה אישית לכל אישה ואישה וכמובן – בהתאם לקו העיצובי שנבחר לתספורת.
תחזוקה שוטפת - החפיפה משפיעה גם היא על שיער דליל ולכן מומלץ לבצע עיסוי בעיקר בשורשי השיער כדי להגביר את קצב מחזור הדם ולהימנע משפשוף יתר של הקצוות והאורכים. יש למרוח מסיכה עדינה ולא שמנה מדי. מומלץ לבחור שמפו מיוחד לשיער דליל, ולהמתין זמן קצר יחסית מהרגיל (3-4 דקות) כשהחומר על השיער. בתהליך הניגוב מומלץ שלא לשפשף יותר מדי כדי לא ליצור חיכוך יתר עם המגבת על השיער. אפשר להסתפק בעיטוף השיער במגבת ולהשאיר אותה על השיער למשך 10 דקות לספיגה מלאה.
שיער דליל רצוי לחפוף רק בבוקר, משום שכשקמים בבוקר לאחר שנת הלילה, השיער בד"כ נצמד ונדבק לראש, במידה והקרקפת שומנית, אז השיער גם יראה דביק כקבוצות קבוצות וזה מבליט את בעיית הדלילות.
לבעלי שיער רגיל - מומלץ לחפוף את השיער חפיפה יומיומית בשמפו לבעלי שיער רגיל בעל PH 5.5  ובמקביל מומלץ להשתמש במסכת הזנה.
שיער יבש ומפוצל - נובע מחוסר בוויטמין C ומינרלים. המים הינם אחד המרכיבים החיוניים ביותר שמספקים לשיער לחות ולכן מומלץ שימוש יומיומי בשמפו ברמת PH 4.5-5.0 המכיל ויטמינים, פרו - ויטמין B5 וחומצות אמינו המשקמות את השערה מהקצה. לאחר מכן מומלץ להשתמש במסיכת שיער מרוכזת PH 3.5 נמוך, וזאת על מנת לסגור את הקשקש. בסוף מומלץ למרוח על קצוות השיער קרם החייאה ללא שטיפה – קרם מהיר ואינטנסיבי.
במקרים של קרקפת יבשה - מומלץ להשתמש בשמפו שמטרתו לשקם את העור והקרקפת
 PH 5.5 - 6.0המונע היווצרות קשקשים ובמקביל, מנקה ביסודיות את הקרקפת.
למניעת היווצרות חוזרת של הקשקשים - יש להשתמש בקרם או חומר נוסף שמרגיע את הקרקפת ומונע גירויים ואדמומיות ובמקביל עשיר בלחות.
בקרקפת שמנה - מומלץ להשתמש בשמפו לניקוי עמוק ויסודי PH 5.0 - 6.0 הסודיום שמצוי בשמפו מנקה ומרחיק שאריות לכלוך ושומן מעור הקרקפת והשיער. לתוצאות מוצלחות מומלץ לא להשתמש במסכות וקרמים מכל סוג שהם אלא לחפוף באופן יומיומי ולאחר שמפסיקים להשתמש בשמפו המיועד לבעלי/ות קשקשים מומלץ לעבור ולהשתמש בשמפו רגיל.
אם יש צורך להשתמש במרכך שיער - יש לשים רק על קצוות השיער ובשום אופן לא על הקרקפת, ולאחר מכן לשטוף את השיער במים פושרים ולסיים עם מים קרים.
פעולה זו, תכווץ את עור הקרקפת ותמנע את פליטת השומן שמתרחשת כאשר אנו שוטפים עם מים חמים.
באופן כללי אני ממליץ לכם מעצבי השיער לייצר מצב בו הלקוחות שלכם לא יתביישו לשאול אתכם, להתייעץ וללמוד מכם כיצד ניתן לטפל בבעיה. מעבר לזה חשוב לבדוק את המקור לבעיית השיער הדליל ולשם כך יש לאבחן את השיער והקרקפת. במקרים רבים הפיתרון יכול לבוא גם מכיוונים רפואיים שונים: דרמטולוגיים, תזונתיים, הורמונליים וכדומה. 


 
יואב ארובס הוא מנהל מקצועי ב'מישל מרסייה'
תמונות: יח"צ מישל מרסיה

 

הירשם עכשיו לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
  

דואר אלקטרוני

שם

  

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים