סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של איפור >> לטשטש את הפגמים
 
טכניקות של איפור ומשיחות צבע, מאפשרות לטשטש ולתקן פגמים,
ולזכות את הפנים במראה סימטרי וטבעי

קארין דנסקי
מכל טקסי הטיפוח והיופי נחשבת מלאכת האיפור למרתקת ולמהנה ביותר. הידיעה שבעזרת טכניקות של משיחות צבע ניתן לא רק לייפות, אלא גם לטשטש ולתקן פגמים, כמו גם להשתנות בין רגע ולזכות במראה מושלם והעיקר טבעי, גורמת ליותר ויותר נשים לא להיתפס חפות מאיפור. וזאת, במיוחד כשבעזרת אמנות הטשטוש ניתן ליהנות מפנים מפוסלות ולהיראות כאילו לא התאפרנו.
לפני שניגשים לעמדת השפכטל, חובה לאתר את האזורים המוגדרים כבעייתיים והזקוקים לאיזון: אף רחב במיוחד, פנים עגולות/מרובעות/מוארכות מדי, סנטר כפול, שפתיים דקיקות, כהויות ושקעים באזור העיניים, גוון עור שאינו אחיד, כתמים, צלקות ועוד מרעין בישין. לאחר איתורם של הפגמים מכוונים את הספוט לאזורים המוצלחים עם השאיפה להגיע לפיסול הפנים מחדש, תהליך שמתנהל במשחקי אור וצל.
עקרונית, האזור הכהה או המוכהה (למשל, כתמים מסביב לעיניים), נראה תמיד שקוע וצר יותר (ממש כמו השמלה השחורה הקטנה), לעומת האזורים המוארים שייראו בולטים יותר מעל פני השטח.
תהליך הטשטוש מתחיל בהכנת העור והכוונה היא לבחירת המייק-אפ הייעודי (קרם בסיס).
גוון, מרקם (טקסטורה), עמידות, סוג העור, גיל העור וצרכיו המיוחדים
בעידן הטכנולוגיות המשתנות חדשות לבקרים גם מחפשות הטרנדים וגם אלה הדוגלות במראה הטבעי יוכלו ליהנות מכל העולמות, ולכולן בשורה. ממש בימים האחרונים נחתה במחוזותינו היישר מלוריאל פאריז סדרת העור Lumi Magic, מייק-אפ וקונסילר המתבססים על מולקולות קטנטנות בעלות תכונות של מראה המפזרות אור. ואם בעור עסקינן, ובמיוחד העור המתבגר, אין לדעתי כמו חברת סותיז הצרפתית המציעה מייק-אפ מושלם המעניק מקסימום כיסוי וליפט, הכל במחיר אחד במוצרי Teint Lift Defence -ניתן להשגה אצל קוסמטיקאיות בלבד. חייבים להודות שבכל המקרים בחירתו של המייק-אפ המושלם הייתה ונשארה סוגיה בעייתית גם למאפרים מקצועיים, ולכן בביקור התקופתי אצל הקוסמטיקאית תמיד כדאי לקבל הדרכה ועדכון שכן היא כידוע מעודכנת אונליין.
פנים עגולות/ מרובעות/ מוארכות וכו'
ניתן לעצב אותן מחדש בעזרת סומק כהה, פודרה כהה או ברונזר. את הדגש נותנים באיזור שמתחת לעצם הלחי. את הזווית הנכונה מוצאים על ידי כיווץ השפתיים וזאת על מנת ליצור הבלטה והגבהה. חשוב שהגימור יהיה בתכשיר תיקון בגוון מט!
את מלאכת החיטוב מבצעים בעזרת מברשת ייעודית היוצרת את ההצללה המתבקשת. את החלק הבולט של עצם הלחי שנותר בעקבות הכיווץ מאירים על ידי תכשיר הבהרה או חומר מבריק שיוצר הבלטה אקטיבית.
אגב, ההבהרה המבריקה אינה מיטיבה עם נשים בעלות קמטוטים וקמטים באיזור הלחי והעיניים. אותה טכניקה עובדת בכל הנוגע לפנים מרובעות או מוארכות תוך שינוי מיקומם של קווי ההצללה.
סנטר כפול
צרה צרורה, אך ניתן לטשטש אותה על ידי כך שנכהה את החלק הנמוך של הסנטר. תחילה יש להטות את הסנטר לכיוון החזה עד שהוא ממש נושק ונצמד לצוואר ואז בעזרת מברשת ומעט חומר הצללה עוברים בעדינות על האיזור הבעייתי. חשוב לא להגזים כדי להימנע מהופעת הפס שבין הגוון הטבעי לזה המוצלל. העיקרון מומלץ גם לנשים החפצות להדגיש את קו הלסת שכידוע עם השנים אף הוא נוטה להיעלם.
עיניים קרובות / רחוקות, כהויות ונפיחויות
עיניים קרובות תראינה מורחקות יותר מבסיסן כשמשתמשים בהצללות בהירות בחלק הפנימי בזווית הקרובה לאף. גם בשימוש באייליינר, חובה לא להתחיל את הקו קרוב מדי לאף כשהזווית המועדפת תהיה במשיחות כלפי חוץ. גם הפרדה בין הגבות מיטיבה עם הבעיה ותוסיף אשליה אופטית.
באשר לעיניים הרחוקות עובדים במהופך: הצללה בזווית העין הפנימית וכנ"ל נוהגים באשר לאייליינר וכך יוצרים אשליה של עיניים יותר קרובות. בכל הנוגע למראה העיניים העייפות הסובלות גם מכהויות מומלץ לפני האיפור להזין את האזור בקרם לחות בעל אפקט מאיר שניתן להשיג מחברת MAC ולאחר מכן להשתמש בקונסילר שמשתלב עם העור הכהה בטבעיות (לא בהיר ולא כהה מדי). לא לשכוח את פעולת הטשטוש שהינה חיונית במקרה המדובר והעיקר להימנע מלהעמיס על אזור העיניים. קונסלירים שעומדים מניסיוני במשימה הם: Touch Eclat של איב סן לורן וכן מוצרים של בובי בראון, קליניק, לה מר – רשימה חלקית. יש לזכור שקונסילר – כוחו ניכר בלהסתיר ובלהראות גם יחד.
באשר לנפיחויות מתחת לעיניים - המלצתי היא לאמץ את הטיפ של כוכבות הוליווד שערב טקס האוסקר נכנסות למיטה חמושות במשחה נגד טחורים מסוג Preparation H ומוסיפות גם רטיות מתחת לעיניים. קומפרסים של מלפפונים וקרח גם עושים את העבודה.
אף רחב / ארוך
לאחר הנחת המייק-אפ מצלילים את שני צדי האף הרחב לכל אורכו באבקת ברונזר, צללית או באמצעות פודרה כהה יותר. את ההצללה מבצעים בעזרת מברשת בתנועות יד רכות מבלי להעמיס והעיקר בלי להותיר גבולות – טשטוש כבר אמרנו? באשר לבעלות האף הארוך, טאץ' של אותם תכשירים שהוזכרו יש להניח בקצה האף וכך יוצרים אשליה אופטית של אף קצר יותר.
שפתיים דקות
חובה בכל מצב להזין את השפתיים בבאלם שפתיים כזה שגם ימלא את החריצים ויעניק להם מראה לח ובשרני יותר. לאחר מכן משתמשים בעיפרון שפתיים לבן אותו מושחים מעל קו השפה הטבעי העליון (הלבן יוצר אשליית גובה), ולבסוף ממלאים בשפתון בהיר עד בינוני. לנועזות ולאירועים המיוחדים מומלץ להניח מעט שימר מבריק במרכז השפה העליונה. באשר לגלוסים הנוצצים והמבריקים, שכידוע יש לחלקם גם תכונת ניפוח זמנית, חובה לזכור שאלה אינם מיטיבים עם נשים שמעל השפה העליונה שלהן כבר ניכרים קמטוטים וקמטים, וזאת עקב תכונות הגלישה של הגלוסים.
צלקות
הדרך החיובית לטשטושן טמונה בתכנון ובמיומנות כיצד לא להבליט את הצלקות. חובה לעבוד רק עם חומרים בעלי טקסטורות דקות שאינם בונים נפח ועומס על הצלקת, כשהמטרה היא אחת: להסיט את תשומת העין למקום אחר. ניתן לטשטש באמצעות קונסילר, מייק-אפ או ערבוב של שניהם. דרך נוספת לטפל בבעיה היא באמצעות טכנולוגיות הלייזר המודרניות וליישר קו. ניתן ליהנות מהטיפול, בין השאר, אצל ד"ר צחי וידר או אצל ד"ר מיקי שוחט.
ולפני פיזור יש לזכור: נשים שעורן כבר מגלה סימני עייפות וקמטוטים במיוחד באזורים האסטרטגיים כגון עיניים ולחיים או בנות הנעורים האוהבות את המראה הסופר-טבעי ולא מאופר – לכולן המלצתי היא להתנסות בתכשירי האיפור על בסיס קרמי. סופיה לורן, שחקנית הקולנוע האלמותית ואגדה מהלכת בחייה, משתמשת מאז ומתמיד בצלליות עיניים קרמיות בגוון חום-בז' ועכשיו כולנו מודעות לסוד הנעורים של הדיווה.

קארין דנסקי היא סטייליסטית ויועצת אישית
צילום: אימג' בנק ישראל


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים