סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים

______________________
______________________

 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> פיסול בבוטוקס
 

כבר עשרים שנה שהוא בשימוש הקוסמטי ועדיין נחשב לפתרון בטוח יחסית ובעל תוצאות מוצלחות לרוב חלקי הפנים. הבוטוקס - הפתרון שהפך לטרנד

קארין דנסקי
כששאלו את סיימון קאוול, השופט הכי שנוי במחלוקת בתוכנית 'אמריקן איידול', איך הוא נראה כל כך טוב, הוא לא היסס להודות שהוא עובר הזרקות בוטוקס אחת לשלושה חודשים, והוא לא היחיד. קשה להישאר אדישים לנוכח מגוון האפשרויות והטכנולוגיות העומדות לרשותינו ושנועדו לעזור לנו לחדש ימינו כקדם. בעיקר אמורים הדברים לגבי מגוון מסלולי היופי להצערת עור הפנים שאינם כרוכים בניתוח.
הפעם בחרתי להתמקד בנפלאותיו של הבוטוקס (הרעלן בוטליניום טוקסין) המככב בתעשיית היופי והאסתטיקה ואינו מפסיק להפתיע. יש להניח שהוא עדיין לא אמר את המילה האחרונה אך טרם ההתמסרות מעט היסטוריה. בתחילת שנות ה-70 נכנס השימוש בבוטוקס לעולם הרפואה ורק בשנות ה-90 חולל את המהפכה האמיתית בתחום האסתטיקה הרפואית. הטיפולים באמצעותו הפכו לשם נרדף להשבת הנעורים, במיוחד כשמדובר בקמטי ההבעה לנשים ולגברים בהינף מזרק.
הבעות הפנים מסייעות לביטוי האישי והרגשי שלנו והן כידוע משדרות מסרים תת-הכרתיים אל העולם: עצבות, שמחה, כעס, עייפות, בטחון עצמי, מרירות, דאגה ועוד. את שלל התחושות האלה ניתן לקרוא בהבעות הפנים. התוצאה היא פעילות יתר שנוצרת בשרירים שמחלישה אותם במהלך השנים והתוצאה הבלתי נמנעת היא קמטים, שעם השנים הופכים ליותר ויותר דומיננטים ועמוקים. טיפול באמצעות בוטוקס לא רק משחרר את השרירים אלא גם מצליח להשטיח את הקמטים הדינמיים וכתוצאה משני התהליכים האלה נוצר מראה צעיר יותר של העור ולכך מתווסף עיכוב הופעתם של קמטים חדשים. במהלך הטיפול מוחדרת כמות מזערית של החומר לאזור המבוקש הגורמת כאמור לכיווץ השרירים על ידי שיתוקם ובכך מונעת את פעולת קמטי ההבעה.
השפעת החומר הינה זמנית אולם מטיפול לטיפול משך ההשפעה הולך ומתארך. התהליך מבוצע על ידי רופאים בלבד המומחים והמיומנים בפרוצדורה. שמירה על הבעת פנים טבעית לאחר הטיפול הינה הוכחה להצלחתו. אגב, בוטוקס אינו מתאים לכל סוגי הקמטים. טיפול בקמטים קבועים שאינם קמטי הבעה (קמטי מימיקה) דורש הזרקות בחומרי מילוי אחרים.
להלן רשימת החידושים בטיפולי בוטוקס קוסמטיים:
• הרמת פנים באמצעות בוטוקס ב-30 דקות (!!): השימוש בהזרקות בוטוקס היה עד לא מזמן באזורים השונים בחלק העליון של הפנים ובכלל זה אזור העיניים בין הגבות, אזורי המצח, לאיזון אסימטריה בפנים, הזרקות בקרקפת לצורך הרמת הגבות וכו'. לאחרונה הוצגו בעולם טכניקות הזרקה חדשות המשפרות את החלק התחתון של הפנים במיוחד כשמדובר בטיפול "בקמטי המריונט", הידועים כשרירים הפועלים ומושכים את איזור הפנים התחתון כלפי מטה בדומה לתזוזת הלסת התחתונה כשמתפעלים בובות מריונטה. תופעה זו ידועה כמתחילה להתרחש מגיל 35 ואילך.
הזרקות באזור המדובר באמצעות בוטוקס משחררות את פעילות היתר של השרירים שמשתחררים ליצירת מעין אפקט של מתיחה. בכנס שנערך לאחרונה בחסות 'רשת פרופורציה' הודגמה הפרוצדורה אצל אשה שסבלה מקמטי מריונט ששיוו לה מראה בולדוג. הדבר התבטא בצניחה חזקה של זווית הפה כלפי מטה. הזרקות הבוטוקס שבוצעו באשה הניבו תוצאות מרשימות ואפקט המתיחה שנוצר בהמשך נראה מבטיח.
• עיצוב קו הלסת (שיטת נפרטטי): כידוע עם השנים רובינו נוטים לאבד מחדות קו הלסת הכה מאפיין את תקופת הנעורים. "פלטיזמה" הוא השריר שעוטף את הצוואר שעם השנים מושך כלפי מטה, במיוחד באזור מתחת לסנטר. לזאת יש להוסיף את כוח הגרביטציה, התנהלות הקשורה לאורח חיים, חוסר ביציבה נכונה, תנודתיות במשקל הגוף וכמובן השפעות גנטיות. במקרה המדובר טיפול שבוצע באמצעות הזרקות בבוטוקס שיפר ללא הכר את קו הלסת והחזיר עטרה ליושנה. וזאת, הודות לרפיון השרירי בפלטיזמה שבעקבות הבוטוקס נוטה להתכווץ פחות.
• טיפול בלחיים נפולות: כיום ניתן באמצעות הבוטוקס לבצע תהליך של "מזו-בוטוקס" או טיפול בקמטוטים באזור הלחיים. כאמור, השרירים הנגדיים שנוטים למשוך כלפי מטה מנוטרלים על ידי הבוטוקס והלחיים זוכות למנוחה ולמחמאות.
• טיפול בקמטוטים בשפה העליונה: קמטוטים אלה מופיעים אצל רוב הנשים במהלך החיים ומחריפים אצל נשים מעשנות, אצל מכורות לשיזוף ולדיאטות. הזרקות בבוטוקס משחררות את פעילות השריר הטבעתי העוטף את השפתיים וכתוצאה מיצירת הרפיון מעדנות את האזור המוזרק. לעתים אף זוכים בבונוס בדמות הגבהת "הגבעה" בשפתיים.
• הרמת עפעפיים וגבות ללא ניתוח: לאחרונה מתבצעות יותר ויותר הזרקות בוטוקס באזור הקרקפת, שאגב התגלו כמוצלחות במיוחד. הטיפול מיטיב בטיפול בגבות ובעפעפיים שמוטים ולעתים אפילו העיניים זוכות למראה מלוכסן הודות לנפלאות הבוטוקס.
• טיפולים רפואיים לא קוסמטיים: חדשים ומסקרנים באמצעות בוטוקס התווספו במהלך השנים, כגון: טיפולים בפזילה בעיניים; בהזעת יתר בקרקפת, בפנים, בכפות הידיים, הרגליים, בבית השחי; מגרנות; כאבי צוואר ושרירים; מצמוצים בלתי נשלטים ועוד. כמו כן הוכח השימוש בבוטוקס כטיפול יעיל באזור פי הטבעת ובטחורים. בהחלט חזון לשיפור באיכות החיים.
טווח הפעולה - לדאבוננו התוצאות משתמרות לזמן מוגבל והתקופות נעות בין שלושה לארבעה חודשים כשמדובר בהתערבויות לצרכים קוסמטיים. וזאת, במיוחד בנוגע לאזורים העליונים של הפנים. היתרון הוא שניתן לחזור על הפעולה שוב ושוב בכל פעם שהשפעתה פגה. מומלץ איפה לתחזק את המקום טרם חזרת המצב לקדמותו. אגב, רופאים טוענים שעם הזמן מתרווח טווח ההשפעה של הטיפול בבוטוקס, הוא מתארך מטיפול לטיפול וזאת כנראה שלשריר נמאס מההתעסקות בו. באשר לטיפולים בחלק התחתון של הפנים, ברוב המקרים טווח הפעולה ארוך יותר.
טווח ההחלמה - מיידי אך מומלץ לא לעסוק בפעולה מאומצת במשך 48 שעות ולא להיחשף לשמש, לא להתכופף ולא לחפש מתחת לבלאטות עוד כמה שקלים לכיסוי התענוג.
סיכוניים אפשריים - הזרקה לא מקצועית למקומות הלא נכונים עלולה לשתק שרירים שלא צריך היה לשתק, למשל בצדי העיניים - דבר שעלול לגרום לצניחתה של הגבה. הצרות הטובות הן שהפגיעה חולפת עם תום ההזרקה הלא מוצלחת, אך כידוע בתום 3-4 חודשים. בחירת הרופא המיומן היתה ונשארה מילת המפתח. (לי תמיד יש את ד"ר מיקי שוחט...).
זמן הטיפול ועלויות - הטיפול מתבצע במרפאת הרופא המיומן ואורך בין 5 ל-30 דקות בהתאם לאזור המטופל. ברוב המקרים מתבצע הטיפול לאחר שימוש במשחת אלחוש מקומית והתוצאה היא אפס כאבים עם אפשרות חזרה מיידית לשגרת החיים. תוצאות הטיפול ניכרות תוך מספר ימים וכך גם המחמאות. באשר לעלויות הן מגוונות ומתנהלות על פי טעמו ומצב רוחו של הרופא והמזרק.
 

קארין דנסקי היא יועצת תדמית, אופנה יופי ודוגמנות
צילומים: אימג' בנק ישראל
 

 

כדאי להירשם עכשיו, כאן למטה, לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
זה קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

דואר אלקטרוני

שם

  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים