סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> יצאנו למילויים
 

 הרפואה האסתטית והדרמטולוגיה הקוסמטית מתעדכנים במהירות. על חומרי מילוי, טיפולי לייזר ותיקוני סיליקון. מסלול היופי המעודכן  - כל החידושים

קארין דנסקי
הכמיהה ליופי ושימור הנעורים מאתגרים את ענף הרפואה האסתטית והדרמטולוגיה הקוסמטית במציאת פתרונות מהפכניים ובטוחים המתעדכנים במהירות הקול. המכורים מוזמנים להתעדכן אונליין, להתמסר לשכלולים וליהנות מהתוצאות.

חומרי מילוי
נפלאות חומרי המילוי ידועות מזה שנים והם אינם חדלים מלהשתכלל באמצעות טכנולוגיות פורצות דרך. גדולתם טמונה בעובדה שהם נותנים פתרון מיידי ללא תופעות לוואי לאנשים הזקוקים להחזיר את הנפח לפניהם (וגם לגופם), שכידוע מתפוגג עם השנים. חומרי המילוי -במיוחד אלה שיצאו לשוק לאחרונה – מסוגלים, כאמור, לא רק למלא, אלא גם לעצב, למתוח, למצק, להחליק, להשטיח ולטשטש צלקות, במיוחד אקנה (חטטת, פצעי בגרות). יש המאמינים שחומר הפלא החבוי במזרק מותיר את סכין המנתחים מיותרת.
תזכורת: בשנת 1996 פרץ לחיינו חומר הקרוי Restylane המושתת על חומצה הילואורונית וחולל מהפכה בתחום הרפואה האסתטית. לאחרונה עבר הרסטילן הכל-יכול שדרוג טכנולוגי והפורמולה החדשה נקראת Restylane Sub-Q. גירסא זו מצטיינת בצפיפות רבה יותר של החומצה ההילואורונית, שהופכת אותה לחומר המילוי האטרקטיבי, הבטוח והכי מאתגר לרופאים, כשהנהנות העיקריות מהתוצאות הן כמובן הפציינטיות. אלה זוכות למראה מחודש בפניהן, ללא תופעות לוואי ועם בונוס נוסף, שכן התוצאה ניכרת בהן באופן מיידי - והעיקר בעלות שאינה בשמיים. אגב, הטיפול מתבצע במרפאת רופא בעזרת אלחוש קל. יתרון נוסף של רסטילן סאב-קיו מתבטא בעובדה שהוא פועל היטב גם בהגדלת ובהרמת הלחיים העליונות בתהליך Recontour. כמו כן, הוא מטפל בבעיות סנטר נסוג ואסימטריה ומיועד לאותם מטופלים המסרבים לעבור מתיחת פנים או שתלי קבע. מבין החלוצים שהתוודעו לנפלאותיו של סאב-קיו ורכשו מיומנות בהזרקתו (שכן חובה להצטייד בתעודה הנרכשת בהשתלמויות רפואים) נמנה ד"ר מיקי שוחט.

חדשות מזירת הבוטוקס
בוטוקס (סוג של חלבון) ידוע מזה שנים בתחום הרפואה כחומר שכשמזריקים אותו הוא גורם לנתק כימי חלקי של שרירים ספציפיים באזור החיבור שבין השריר לעצב. באמצעות נתק מלאכותי זה עובר השריר המכווץ ריפיון חלקי ובכך גורם לקמט הקיים בעור שמעליו להתיישר ולהימתח. אזורי הטיפול הקלאסיים הידועים שבהם פועל בוטוקס הינם קמטי הזעף, ההבעה וקמטים וקמטוטים בצידי העיניים. אגב, לאחרונה נעשה שימוש ניכר בהזרקות בבוטוקס גם בעור הקרקפת, מה שגורם למצח ולגבות להימתח כלפי מעלה. התוצאה היא עיניים פקוחות לרווחה וזאת ללא שום התערבות כירורגית. היום מסתבר שבאמצעות הבוטוקס ניתן גם לעצב מחדש את קו הלסת שכידוע מתעמעם ולעתים אף נעלם עם השנים. בהזרקה מאוד מיומנת ניתן גם לזכות למתיחה קלה גם של הצוואר. ושוב, חייבים לציין שהפרוצדורות הללו חייבות להתבצע אך ורק על ידי רופאים שעברו השתלמות ורכשו מיומנות בסוגי ההזרקות שהוזכרו לעיל.

החדשות החמות בטיפולים בלייזר
טיפולים בלייזר הפכו בעשור האחרון לפופולאריים בתחום רפואת האסתטיקה והעור. שלל החידושים הטכנולוגיים וההתמקצעויות הפארא-רפואיות הפכו את הלייזר לכלי עבודה במגוון רחב של טיפולים ופרוצדורות, ולא רק בהסרת שיער. הטכנולוגיה שעל פניו נדמה הופכת יותר ויותר ל'בון-טון' בחיינו היא הרי טכנולוגיית הלייזר מסוג Pixel CO2 (דו תחמוצת הפחמן). זו מצטיינת בהעלמת קמטים וצלקות בפנים וטכנולוגיית הפיקסל מסוג Fractional Resurfacing מסוגלת אף לבצע קילוף מקטעי חלקיקים של העור שאינו גורם לנזק לכל שטח רקמת העור, אלא מטפלת רק נקודתית ומקטעית בבעיה. לדעת רבים, הטיפול ב-CO2 מהווה אלטרנטיבה מאוד אטרקטיבית ותחרותית לפילינג הכימי, במיוחד זה המתקרא "העמוק", על כל המשתמע מכך (הרדמה, טראומה קשה לעור והעדרות ממושכת מהעבודה לה נזקקים לצורך ההחלמה).
הטיפול מתבצע במרפאת הרופא המוסמך לטיפול בלייזר המדובר תחת אלחוש קל. לאחר הטיפול לא ניכרות תופעות לוואי משמעותיות למעט אדמומיות (בדומה לזו שלאחר שהייה שמש), תחושת צריבה קלה וחוסר נוחות שחולפת בסוף מספר ימים. עצם הפגיעה החלקית והממוקדת בלייזר CO2 בניגוד לסוגי לייזר אחרים מאפשרת לתאי העור שלא נפגעו לבנות עצמם ולחדש את התאים בקצב מהיר, וכאמור ללא תופעות לוואי משמעותיות. היתרון כאן משמעותי שכן הוא בהישג-יד לטיפול בעור מזדקן, בקמטים, בצלקות ובבעיות דומות.

סיליקון Out?
לאחרונה סערה זירת הרפואה האסטתית והפלסטית בארץ בשל הוויכוח על סוגיית הסיליקון, והכוונה לזה המשמש למילוי קמטוטים, לעיצוב לחיים ולעיצוב ומילוי השפתיים בפרט. לא אחת מצטלבות מבטינו באי נוחות בנשים וגם גברים, במיוחד אלה מתחום השואו ביז, המהלכים ביננו בשפתיים הגורמות להם להיראות כמו להקת דגי לוקוס המשייטת ללא מטרה בקניון. מסתבר איפה שחלקם מאסו במראה העל-טבעי של שפתותיהם שאגב לעתים לא חדלות מלתפוח. עד לאחרונה לא נמצא מזור או פתרון לבעיה שיוכלו להתמודד עם עיבוי היתר שיצרו לרבים עם השנים שפתיים מעוותות, גושיות א-סימטריות, שפה דמויית מקור (שפה עליונה בולטת) או שפה של שימפנזה (שפה תחתונה בולטת). הישועה הגיעה מכיוונו של הפלסטיקאי ד"ר אלדד מור, שהמציא את ניתוח 'שיטת היתד' – או 'ודש'. מור הציג את השיטה בהצלחה בכנס הפלסטיקאים הבינלאומי האחרון שנערך בפאריז. הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית תחת אלחוש לידוקאין. יתרון מיוחד כאן קשור לסוג התפירה הנעשית בשיטת היתד ומכאן שמה.

שתלי סיליקון: הנסיגה?
חידוש נוסף בסאגת הסיליקון מתייחס גם לשתלי הסיליקון שרבות מבנות ישראל נושאות בגופן בגאון. נדמה שגם בסוגיה זו מתרחשת מיני-מהפכה שאת ביטויה ניתן לחוש בצפיה בערוץ האופנה ובעלעול בירחוני האופנה הנחשבים, מהן עולה שעונת התפוזים מתחילה להתפוגג, אפילו אצל ליגת הדוגמניות שלחם חוקן מתנהל בין העולם ההלבשה התחתונה, עבור דרך בגדי הים וכלב בשדיהן. לאחר התבוננות חוזרת ומעמיקה מתקבל הרושם שהדוגמניות שמהדסות על המסלול מתפארות כעת בזוג העופרים שקיבלו מהטבע. נדמה שרבות מבינהן החזירו את השתלים למדפים, עד להתקפה הטרנדית הבאה – ימים יגידו...

 
קארין דנסקי היא יועצת תדמית, אופנה יופי ודוגמנות 

 

הירשם עכשיו לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
  

דואר אלקטרוני

שם

  

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים