סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> הלכה לעולמה מנהלת באסתי לאודר
 
חברת אסתי לאודר אבלה על לכתה של אוולין ה. לאודר, סגנית נשיא בכירה, מנהלת פיתוח הבשמים העולמי

 חברת אסתי לאודר הודיעה על פטירתה של אוולין ה. לאודר, סגנית נשיא בכירה ומנהלת פיתוח הבשמים העולמי של החברה. גב' לאודר הלכה לעולמה בגיל 75 כתוצאה מסיבוכים של סרטן שחלות לא תורשתי. גב' לאודר נפטרה ב-12 בנובמבר, בביתה בניו יורק, כשבני משפחתה לצידה.
בני המשפחה האהובים אשר ינצרו את זכרה הם בעלה, ליאונרד א. לאודר, יו"ר כבוד של חברת אסתי לאודר; בנה וויליאם, יו"ר בכיר של חברת אסתי לאודר; בנה גרי, מנכ"ל Lauder Partners LLC ורעייתו לאורה, שותפה כללית ב-Lauder Partners, וחמישה נכדים.
"אמי  הייתה נושאת הלפיד של המורשת המשפחתית ושל הערכים שעברו אליה מסבתי, גב' אסתי לאודר," אמר וויליאם לאודר. "אמי ואבי היו שותפים לחיים כמו גם שותפים לעסקים. הם טיפחו את התרבות והצמיחה של חברת אסתי לאודר, ובמהלך התבגרותנו, אמי שימשה תמיד כמצפן היצירתי וכעמוד התווך האיתן.  משפחתי והחברה מוקירים את האדם הנהדר שהיא הייתה."
פבריציו פרדה, נשיא ומנכ"ל חברת אסתי לאודר, נשא דברים בשם החברה, ואמר, "אוולין גילמה את הלב והנפש של חברת אסתי לאודר. היא נמנתה עם האדריכלים המרכזיים של החזון, הערכים והתרבות של החברה. היא הייתה אישה דינמית, יצירתית, חכמה, חמה ותומכת, נדיבה ומחוננת בכל הקשור ליצירת קשר עם בני אדם. התלהבותה הייתה מדבקת."
חייה של גב' לאודר הם סיפור הצלחה יוצא דופן. היא נולדה בוינה, אוסטריה ובזמן הכיבוש הנאצי נמלטו הוריה מאירופה והיא עימם. בסופו של דבר התיישבו בניו יורק. אוולין ישנה כאשר הספינה שהביאה אותם לארה"ב עגנה בנמל של ניו יורק. אמה העירה אותה לראות את פסל החירות. גב' לאודר זכרה את סמל התקווה הזה במשך כל חייה ושאבה ממנו השראה.
אוולין התגאתה מאוד בלימודיה בבתי הספר הציבוריים של ניו יורק ובמכללת האנטר, שהינה חלק מאוניברסיטת העיר ניו יורק. לאחר שקיבלה את התואר מהמכללה, שימשה במשך כמה שנים כמורה בבית ספר ציבורי בניו יורק.
בתחילת לימודיה במכללה, הכירה את ליאונרד א. לאודר, בנם הבכור של אסתי וג'וזף לאודר, הבעלים של חברת קוסמטיקה משפחתית קטנה. השניים נישאו ב-1959 ובאותה שנה הצטרפה אוולין לעסק המשפחתי. באותה תקופה, היא מילאה תפקידים רבים, לרבות מנהלת המוצרים החדשים ומנהלת השיווק. הרקע שלה בהוראה סיפק מקפצה מצוינת לאחת התרומות החשובות הראשונות שלה, הקמת תוכנית ההכשרה של המותג של החברה. היא גם מדדה תקני צבעים בתכשירי איפור, מכרה מוצרים בחנויות וערכה ביקורים אישיים רבים.
התובנות רבות הערך שלה לגבי מגמות וצורכיהן המשתנים במהירות של הצרכניות הביאו לנקיטת גישות חדשות בפיתוח תכשירים חדשניים וטיפוח העור, איפור ובשמים. תרומתה החשובה לחינוך ולפיתוח מוצרים מייחדת את אסתי לאודר עד היום כחברה היוקרתית והגלובלית שהינה. כאשר החברה החלה בעבודה היצירתית על מה שהפך ב-1968 למותג קליניק, גב' לאודר הייתה זו שהגתה את השם קליניק והראשונה שלבשה את חלוק המעבדה הלבן שהפך מאז ללבוש המקובל בחברה, מיום מינויה כמנהלת ההדרכה הראשונה של המותג.
ב-1989,  גב' לאודר התמנתה לסגנית נשיא בכירה ולמנהלת פיתוח הבשמים העולמי של החברה. אהבתה לגינון ולפרחים שימשה כהשראה בעיצוב בשמים חדשים. היא הובילה את פיתוחם של הבשמים המצליחים הראשונים של החברה, בהם רבי המכר Beautiful ו-Pleasures.
גב' לאודר הייתה פילנתרופית ידועה בעיר ניו יורק. היא כיהנה במועצה המפקחת של המרכז ע"ש סלואן-קטרינג לסרטן ובמועצות הנאמנים של האגודה לשימור סנטרל פארק (Central Park Conservancy) ובקרן אוולין וליאונרד לאודר. מפעלי צדקה רבים נוספים הפיקו תועלת מניהולה השקול ונדיבותה הידועה של גב' לאודר, בהם ארגונים ללא כוונת רווח המוקדשים לשירותי בריאות ושירותים אנושיים, חינוך ובתי ספר, מטרות הקשורות לנשים ואמנויות.
גב' לאודר נודעה בציבור על פעילותה להגברת המודעות לבריאות האישה, משימה אשר נטלה על עצמה לאחר שחוותה באופן אישי את סרטן השד. ב-1992, היא הייתה שותפה לכינון "הסרט הורוד" המוכר כיום כסמל הבינלאומי לבריאות השד, וייסדה את הקמפיין של חברת אסתי לאודר להגברת המודעות לסרטן השד (BCA). מדי שנה הקמפיין מגייס תרומות לחקר סרטן השד. ב-1993 הקימה גב' לאודר את הקרן לחקר סרטן השד (BCRF) בכדי לספק את הכספים החיוניים לחוקרים רפואיים ומדעיים בעולם. BCRF (www.bcrfcure.org) גייס יותר מ-350 מיליון דולר ותומך ב-186 חוקרים בעולם.
"מדי חודש אוקטובר נפעמתי מחדש לראות את המסירות המוחלטת של עובדינו בכל העולם לקמפיין למען סרטן השד. משימתה של אוולין הפכה למשימתנו, והלהט שלה ללהט שלנו. היא העניקה השראה לכולנו, ואנו נמשיך לטפח את חזונה על מנת לבער את סרטן השד מן העולם," אמר מר פרדה.
גב' לאודר גם הייתה צלמת נלהבת ועבודותיה נכללות באוספים ציבוריים ופרטיים רבים, לרבות אוסף מוזיאון וויטני לאמנות אמריקנית, המוזיאון לאמנות של ברוקלין והמוזיאון לאמנויות ביוסטון, כמו גם במתקנים רפואיים מובילים בארה"ב ומחוצה לה. באוקטובר 2002 פרסם בית ההוצאה לאור הארי אברמס, אינק. את An Eye for Beauty, אוסף הצילומים השני של גב' לאודר. ספר הצילומים הראשון שלה, אף הוא בהוצאת אברמס, The Seasons Observed, התפרסם בספטמבר 1994. בספטמבר 2011 הוצגו עבודותיה בגלריה גאגוסיאן בלונדון. ספרה השלישי, In Great Taste: Fresh, Simple Recipes for Eating and Living Well, ראה אור ב-2006.
כל עובדי חברת אסתי לאודר ינצרו את זכרה של בעלת החזון, המנהיגה האמיתית והחברה היקרה אשר גב' לאודר הייתה בעבורם.


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים