סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> כבר לא מרימים גבה
 
משה אלול, יוסף גבות, תמר ונאלי, ליאה וייזר, יעקב ושלר, דניאל מויאל, כלילה מרגלית, מרים קיסר מדווחים על שיטות וחידושים בתחום עיצוב הגבות

 אתי דרייפוס
תחום עיצוב הגבות הוא אחד הלהיטים המקצועיים של השנים האחרונות. אם בעבר קרובות משפחה סידרו את הגבה עם חוט, כיום קיימים מכונים שזה תחום המומחיות שלהם, ואנשי מקצוע שעולים אליהם לרגל. תחום זה של עיצוב גבות, על מגוון השיטות הקיימות, הוא אפשרות להרחבת היכולות המקצועיות גם למאפרים וגם לקוסמטיקאיות.
ההתעסקות בגבה היא אחד הדברים המוצדקים ביותר מבחינת טיפוח היופי, והוא מהותי לא פחות מעיצוב השיער, וטיפוח העור והציפורניים. למעשה לצורת הגבה יש השפעה קריטית על מבנה הפנים, על האופי שלהם, ואפילו על התחושה שהן מעוררות במתבונן.
הגבות הן אמצעי יצירת הבעה ראשון במעלה. מאפרים מקצועיים מתחום התיאטרון מודעים לכך מאז ומעולם ויוצרים הבעות פנים שמתאימות לדמות על ידי שינוי עיצוב הגבה באיפור. גבות מתרוממות משדרות פליאה והפתעה. גבות שמוטות מסמלות עצב. גבות משולשות מסמלות נוקשות או כעס, ועוד.
מכיוון ששנים רבות האופנה הכתיבה גבות דקות, ישנן נשים רבות שכתוצאה ממריטה אינטנסיבית לא יכולות לשקם את הגבה, ונאלצות לפנות לפתרונות אחרים כגון איפור קבוע. מסתבר שקיימים בשוק כיום אמצעים נוספים ומגוונים להתמודדות גם עם מצבים שבהם יש בעיות בצמיחת שיער הגבה. בכתבה זו אנו מביאים מגוון של שיטות, גישות ומכשור שמשמשים את אנשי המקצוע המומחים או הרוצים להשתלם בתחום זה.

דניאל מויאל, (דנדי)
לממציא דניאל מויאל, המוכר בשם דנדי, יש המצאה של גבות מודבקות משיער טבעי.
לאיזו בעיה נותנת ההמצאה שלך מענה?
זהו פתרון לגבות המצויירות שנתקלים בהן אצל נשים שסובלות מהתקרחויות או שיער דליל, ולכאלו שיש להן גבות מצויירות-מאופרות שנראות לא טבעי. לדעתי, גם נשים שיוצאות לארוע גדול, והולכות למעצב שיער ומאפרת יכולות להשתמש בהדבקת גבות כדי לשדרג את המראה, מכיוון שגבות הן חלק מהותי ביותר בפנים. את הגבה כל אחת יכולה להדביק לעצמה. הרעיון התחיל בגלל בעיית הנשירה בטיפולים כימותרפיים ומשם המשיך לביוטי. זו הסיבה שאנחנו גם נותנים הנחה של חמישים אחוזים לנשים חולות סרטן, כי הן פשוט חייבות את זה.                       
אבל לאיפור הקבוע יש יתרונות רבים, למה אם כן להעדיף הדבקה?
ההבדל בין הדברים הוא שמיים וארץ. זה כמו לשאול למה לא לצייר שיער על הראש במקום להשתמש בפיאה. לאיפור קבוע יש גם קונטציה של קעקוע שמרתיעה הרבה נשים. ובכל מקרה, רואים את זה.
למשך איזה זמן ניתן להשתמש בגבה מודבקת?
מדובר במענה לתקופות קצרות מכיוון שאסור להשתמש בדבק על העור ליותר מ-48 שעות. העור צריך לנשום והדבק אוטם אותו. אני מתייחס לזה כמו אל איפור. כמו שנשים מסירות את האיפור מדי ערב לפני השינה, כך גם הגבות. יחד עם זאת המדבקות מאוד עמידות, אפשר אפילו לשחות איתן. הדבק חזק והגבה המודבקת אינה נופלת.
ומה לגבי הבלאי?
מספר השימושים תלוי בצורת השימוש, כמו בלאי של נעליים שהוא אינדיבידואלי, אבל אני מעריך שבין עשר לעשרים הדבקות זה הממוצע.
האם יש גבות המותאמות לכל אחת? לכל סוג שיער, מבנה פנים?
המבחר שלנו ענק. זהו ייצור עצמי שלי ושל מעיין מויאל, בתי, ואנחנו גם מעצבים. יש לנו כ-1,700 סוגים של צורות, צבעים, אורכים, עוביים. זה יכול להתאים גם לתעשיית האופנה מכיוון שזה משנה ברגע לדוגמנית את צורת הגבות.

יוסף גבות
את יוסף גבות, כן, כך הוא נקרא, ומתעקש על כך, שאלנו לגבי תחום המומחיות שלו, עיצוב הגבה.
יוסף, מהו הטרנד העכשווי בתחום?
הטרנד הכי לוהט כיום הוא בעיקר גבות עבות וטבעיות, תשעים ותשעה אחוזים מהלקוחות שלי מעוניינות בגבות עבות וזה גם הקו שאיתו אני הולך.
ואם הלקוחה מעדיפה משהו אחר?
במקרה והלקוחה מבקשת לדקק לה את הגבות אני ממש מסרב. יש לי את הקו שלי שזה גבות עבות, ואני לא רוצה להרוס לה את הגבות. בדילול גבות הבעיה היא אחר כך, כשהשערה לא תמיד צומחת באותו מקום.
על פי מה אתה בוחר את העיצוב ללקוחה?
אני מעצב גבות רק לפי התאמה, ולדעתי מה שחשוב הוא ההשתלבות בתווי הפנים ואין פה עניין של אופנה, על אף שתמיד היו אופנות שהכתיבו מראה מסויים. אני דבק בקו שלי של עיצוב בהתאמה לתווי הפנים ולא לפי סלבס שהן מודל לחיקוי. כשאישה רוצה גבות כמו של  מישהי אחרת זה לא מדבר אלי. הרבה לקוחות מבקשות גבות כמו של אגם רוטברג, אילנית לוי, מירי בוהדנה, אבל זה לא אפשרי לכל לקוחה, כי אם אין מספיק שיער לא אוכל להגיע לתוצאה המדוייקת.
ומה קורה כשמגיעה לקוחה ואין לה מספיק שיער שאפשר לעבוד איתו?
אם אין עם מה לעבוד הן מגיעות אלי למילוי קבוע, שזה לא בדיוק איפור קבוע, אבל נראה הרבה יותר טבעי ולא כמו פס שמחליף צבעים כמו אצל נשים מבוגרות. זו שיטה של שערה שערה. התוצאה הסופית תלויה ביד של מי שעושה, וזה נשאר קבוע, כשכל שנתיים חוזרים על זה.
ההבדל בין זה לבין שימוש בעיפרון הוא שללקוחות אין זמן או סבלנות, ובשיטה הזו הלקוחה קמה בכל בוקר עם גבות מהממות בלי להתאמץ. יש גם עיפרון פיגמנט שמתאים עצמו לצבע הגבות ולא נמרח.
ידוע שכל אחת מתפתה למרוט שערות שצומחות עם פינצטה. האם גם הלקוחות שלך מתפתות לסדר לעצמן את הגבות?
הלקוחות שלי יודעות שאסור להן לגעת בגבות, ושחוץ ממני אף אחד לא מסדר לה את הגבה. אני מאוד מתנגד לזה כי אם לוקחים פינצטה ביד זה נגמר בסוף בגבה דקה.
יש לך טיפ לסידור גבות ?
למי שעדיין לא יודעת – רימל שקוף מסדר גבות סוררות.

תמר ונאלי
תמר ונאלי מראשון לציון, מומחית בעיצוב גבות ובעלת מרכז לקוסמטיקה ואסתטיקה רפואית.  היא קובעת שבעיצוב גבה אין להתייחס לאופנה, אלא למבנה הפנים.
לכל אדם מבנה הפנים שונה. אם לאישה יש פנים עגולות וצו האופנה מכתיב גבות עגולות אז זה פשוט "לא הולך ביחד"; אם יש ללקוחה עפעפיים נפולות, צריך ליצור אשליה שהעפעפיים שלה מורמות; אם העיניים נפולות, אני מקצרת את הגבות כדי להרים את העיניים וכדי למנוע מראה של עיניים עצובות. כך שעיצוב הגבה לא מתאים בהכרח לטרנד הנוכחי. יש כמה פרמטרים, מבנה הפנים, מבנה העיניים ומבנה של הגבה עצמה.
הייתה תקופה  שמירי בוהדנה היתה מודל לחיקוי, בעבר זו היתה ברוק שילדס. לא פעם לקוחות רואות נשים מפורסמת רוצות להיות בדיוק כמוהן, אבל לפעמים הגבה פשוט לא מאפשרת.
איך את מתמודדת עם נשירה, דלילות, קרחות בגבה?
הפיתרון לגבות לא מלאות הוא מילוי שזה למעשה האיפור הקבוע. ללקוחות שפוחדות מאיפור קבוע כמו מקעקוע, חשוב לומר כי איפור קבוע חודר לשכבות יותר שטוחות של העור. ללקוחה שדואגת לדהיית הצבע כדאי להסביר שצבעים מינרליים מחזיקים יותר זמן, והצבעים הבוטניים פחות, ובכל מקרה הצבע מחזיק בערך עד שלוש שנים. לנשים ששוחות הרבה, ונמצאות הרבה בתוך המים, זה יחזיק פחות זמן בגלל הכלור. גם השמש גורמת לדהייה.
איך מתמודדים עם הבעיה שציור גבות נראה לפעמים מלאכותי?
אם אין בכלל צמיחה, זה נראה כמו ציור, כי אי אפשר להסתיר את הצבע בין השערות. אם השערות רק התחילו לנשור אפשר למרוח שמן קיק לעידוד הצמיחה. שיקום הגבה הוא ממש טיפול לגבות. אני לוקחת בחשבון גיל, עושה את תהליך השיקום בעזרת שמן הקיק, ואומרת ללקוחה מהו האזור שמותר לה לגעת בו כדי לנקות ומהו האזור שאסור.
מה ההבדל בין עיצוב במכון לעיצוב בבית?
זה דומה למי שעושה בבית פן לעומת במספרה. בבית זה פחות מקצועי, צריך לדעת איך למרוט או מה לא למרוט. פעם כולן היו מסדרות את הגבות בבית, לכן, כל הלקוחות הללו מסתובבות היום עם קעקוע באיזור הגבות, כי השערות הפסיקו לצמוח עם הזמן. בשנות השבעים, הרבה נשים היו מסדרות את הגבות עם חוט. נכון להיום, אין לנשים הללו צמיחה במקומות שבהן הן מרטו את השיער. בעיקרון, הישראליות מוכנות להשקיע הרבה כסף בטיפוח ואסתטיקה.
מהו הגיל שבו נשים מתחילות למרוט?
הבנות הצעירות מתחילות למרוט בשביל לעשות צורה, אבל זה מאוד לא מומלץ בגיל מוקדם, כי השיער לא יצמח אחר כך. אם הגבות מחוברות, כדאי רק לנקות באמצע. כמה שיותר מעמיקים בתחום עיצוב הגבה - כך מבינים כמה צריך לדעת. אני למדתי בשלושה מקומות, והמשכתי ולימדתי את עצמי גם מהאינטרנט, כל זה כדי להתמקצע.

ליאה וייזר
ליאה וייזר היא יבואנית בלעדית של חברת סטייג' קולור גרמניה, והיא מספרת על מוצרי החברה לעיצוב הגבה.
ליאה, מהם המוצרים הרלבנטיים לעיצוב גבות?
קיים עיפרון פיגמנט לגבות, שהפטנט שלו הוא צבע אחד שמתאים את עצמו לכולן לפי רמת ה-PH של העור. זה משתלב באופן טבעי ומתקבל בהרמוניה. העיפרון משווק למכונים ולאנשי מקצוע; קיים סטיילר לעיצוב הגבות"פרפקט ברו סטיילר", שהוא מעין ג'ל ללא צבע בתוך טיובה עם מסרקון מסיליקון. תוך כדי סירוקן נמרח עליהן ג'ל; יש קיט לעיצוב גבות. מדובר באבקה דחוסה המגיעה בשלושה גוונים. האם להשתמש בעיפרון או באבקה? הדבר תלוי בהרגל של הלקוחה; קיימות שבלונות לגבות בדגמים שונים - וזו למעשה השבלונה לאיפור קבוע - אבל אפשר למלא גם עם עיפרון פיגמנט; אנחנו מוכרים גם אייליינר פוראבר במגוון צבעים והוא מחזיק מעמד עד 24 שעות. הוא משמש גם כאייליינר וגם מצויין  לציור צורת האיפר הקבוע לפני העבודה. אנחנו מייבאים גם צבעים של איפור קבוע על בסיס אורגני טהור.
האם יש טרנדים בולטים בעיצוב הגבות?
עפ"י הגישה שלנו, גבות הן לא קישוט. אני מעדיפה לא לדבר על טרנד, אלא על השתלבות בגבות הטבעיות שלנו, לא לייצר משולשים, אלא קו טבעי ועבה, ולא לדקק. ג'ניפר לופז היא מודל.
מה עושים במקרה של נשירה?
לנשים שסובלות מנשירה בגלל מחלה, עושים הדגשה בין הריסים, ומציירים גבות. העניין הוא לעבוד עם צבעים שהפיגמנט שלהם לא משתנה במגע עם העור.
האם עיצוב הגבות הוא נושא מתפתח?
כן, בהחלט, אנחנו מאוד מתקדמים בארץ בנושא עיצוב גבות, בקרוב נפתח אצלנו גם קורס לעיצוב גבות מקצועי.

יעקב ושלר
מוצר נוסף שקיים בשוק מציג יעקב ושלר מנכ"ל חברת דו- טל.
מדובר במקלון צבע שנראה כמו ליפסטיק ומיועד לצביעת שורשים בין צביעה לצביעה, ומתאים גם לגבות. הוא יורד בחפיפה, אבל לא נמרח במגע, ומתאים גם לגברים ולכיסוי שיער לבן. אנשי המקצוע (מעצב שיער, קוסמטיקאית, מאפרת או טכנאית ציפורניים), יכולים להציע ללקוחות כיסוי נקודתי בעזרת המקלון בסיומו של הטיפול או למכור להם אותו לשימוש עתידי. המקלון נותן מענה לכיסוי השיער הלבן לאנשים שמעדיפים שלא לעשות שינוי שעבורם נחשב כדרסטי או כואב. הוא מתאים כפתרון מהיר ומוצלח ומומלץ למאפרי כלות, בעיקר כשהם מאפרים את הפמליה הבוגרת יותר, המלווה את הכלה.

מרים קיסר
מרים קיסר, קוסמטיקאית בכירה, בעלת מכון ומומחית לנושא האיפור הקבוע, אומרת שלמרות שקוסמטיקאיות תמיד מסדרות גבות כחלק מטיפול הפנים הכולל, רק לאחרונה נושא עיצוב הגבות התקבע כתחום מומחיות נפרד, שהגיע מתחום האיפור המקצועי, שם מאז ומעולם הייתה ידועה חשיבות צורת עיצוב הגבה למראה הפנים הכללי.
מה יתרונות האיפור הקבוע?
כמובן שהיתרון העיקרי הוא היכולת שלו להחזיק זמן רב, וגם האפשרות להתאים את צורת הגבה, כך שתתאים יותר לצורת הפנים של הלקוחה. כיום קיימת גם שיטת עבודה שמחקה את המראה של שערות קטנות נפרדות ויוצרת מראה טבעי. מראה זה שונה מהתוצאה הסופית שהייתה מתקבלת בעבר - כזו שדמתה לזמרות אופרה.
האם מדובר בטיפול יקר?
בעלת מקצוע טובה יכולה לגבות כאלף וחמש מאות שקלים, כשזה כולל פגישת ייעוץ, במהלכה אני מראה ללקוחה איך תיראה התוצאה הסופית. אני מתחשבת ברצונה, אם כי אני ממליצה על המראה הטבעי ומעדיפה שלא להשתמש בצבע שחור שהוא בוטה.
מה צריכה הלקוחה לקחת בחשבון לגבי הטיפול?
הלקוחה צריכה לקחת בחשבון תהליך של ירידת צבע עם ההגלדה, ואת העובדה שניתן למנוע את הכאב על ידי שימוש בתכשירי אלחוש שטחיים כמו אמלה.

משה אלול
משה אלול הוא יצרן ובעל מרכז הדרכה לאיפור קבוע NPM, והוא מסכים עם כל משתתפי הכתבה וקובע שהטרנד העכשווי בגבות הינו הגבה הטבעית.
חשוב לו לומר שיש לשמור  על הקו המנחה בו נלקחים בחשבון מספר פרמטרים כגון: גוון השיער, גוון העיניים, גוון שיער הגבה, וכמובן מבנה הפנים. בנוסף, יש לעצב את הגבה ולהשתמש בשיער הגבה הטבעי הקיים.
הוא מסביר שמאוד נכון לשוות מראה טבעי על ידי הצללה עדינה בחלק הקדמי של הגבה שהוא החלק הקרוב לאף, ותוך כדי התקדמות לכיוון סיום השליש הראשון של הגבה. בחלק של שני השליש הנוספים יש לבנות קו הצללה חזק יותר, כאשר יש לשים דגש על סיום חד ונקי של השליש האחרון. מכיוון שבחלקה הקדמי של הגבה בוצעה הצללה לא עמוקה מדי, ניתנת לנו כאן האפשרות לבצע אפקט על מנת לשוות לחלק הקדמי מראה שיער טבעי ביותר. על מנת לבצע אפקט זה יש להשתמש במחט הבנויה לייצור קו דק דמוי שיער.
האם עיצוב הגבות מושפע מאופנות? מודל לחיקוי? מבנה הפנים?
עיצוב הגבות מושפע לא פעם מאופנה עכשווית, אבל הצוות המקצועי של חברתנו מודרך לעצב את הגבה בהתאם למבנה הפנים של הלקוחה. יש להתחשב כמובן בגיל הלקוחה וגוון השיער. ללקוחה מבוגרת שהיתה רגילה במשך שנים רבות למבנה עגול לא נכון יהיה לשנות את הרגליה ולבצע עיצוב שונה לגמרי. עבורה, נוכל על ידי  האיפור הקבוע להגביה מעט את הגבה כדי לתת אשליה של הרמת עפעפיים, אך לא יתר על המידה כדי לא לפגוע במראה הטבעי וכדי לא ליצור לה הבעת עיניים שונה. בחורות צעירות מושפעות מאוד מאופנה עכשווית, טלוויזיה, ירחונים ועוד. מחובתנו להסביר ולהדגים ללקוחה מהי הדרך הנכונה לעצב לה את הגבה על מנת שתוכל ליהנות מגבה יפה וטבעית לאורך שנים ולא מגבה עכשווית. החשש הוא שכשהטרנד ייעלם תוך זמן קצר היא תיאלץ להישאר עם גבה שלא תתאים לטרנד שיבוא אחר כך.
מהם הכללים שכדאי לדעת למי שמבצעת את האיפור הקבוע?
על מנת להצליח לבצע איפור קבוע ביעילות ובקלות על צריך להכיר את סוגי ומבנה המחטים בהם היא משתמשת. כאשר מכירים את מבנה המחטים אפשר לבצע כל אפקט שרוצים -  מהצללה, אפקט עדין, ועד קו השיער, ומילוי של שטחים מלאים בגבה. מבנה מחטים שמותאם אישית לכל לקוחה חוסך זמן וכאב מיותרים. לאחר סיום ביצוע הגבה הראשונה, יש לבצע השוואת גבות וזאת רק במצב בו הלקוחה יושבת. אין לבצע השוואת גבות בו הלקוחה נמצאת במצב של שכיבה.
טיפ: חשוב מאוד שלא להשתמש בצבע שחור בגבה. הצבע המועדף והנכון לבצע גבה כהה הינו גווני החום הכהים ביותר. ביסודו של הצבע השחור קיים אחוז גבוה של צבע כחול. עם הזמן התפשטות הגוון השחור בעור ודהייתו גורמים לצבע הכחול לשלוט, אך מאידך, בשימוש בגוונים חומים אחוז הצבע האדום הינו קטן, ואין שימוש בצבע הכחול בכלל. ולכן, באם משתמשים בגוונים חומים הדהייה תהיה תמיד לכוון הגוונים הטבעיים.
רצוי להשתמש עם מכשיר אשר אליו מחוברת רגלית למהלך העבודה, וזאת מכיוון שישנה הפסקה מוחלטת בין לקיחת הפיגמנט מהכוסית לבין הטיפול, רוב המכשירים כיום הינם מנועי רטט אשר מחוברים לידית המכשיר. בעת לקיחת פיגמנט מהכוסית המחט נפגמת. לעומת זאת, כאשר משתמשים ברגלית, המחט אינה יכולה להיפגם. יש לזכור שמחט פגומה אינה מאפשרת החדרת הפיגמנט פנימה מכיוון שהיא פוצעת את העור. רצוי להשתמש במהלך האיפור הקבוע בשמן המיועד לאיפור קבוע וזאת על מנת לגרום לצבע להיות מרוכז במקום אחד ולא להתפשט וגם לשמירה על איזור הטיפול נקי. במהלך עיצוב הגבה יש לסמן את תחילת הגבה, מרכז הגבה וסופה על ידי נקודה בטוש מנתחים - טוש  כירורגי, שאינו נמרח בקלות, כדי לשמור על העיצוב ולא לסטות מהקו הקיים.

כלילה מרגלית
את כלילה מרגלית מנהלת מקצועית של חברת ד.מ.מ. ייבוא מוצרים לאיכות חיים - שאלנו על פינצטות - הכלי "מספר אחת" בעיצוב וסידור גבות. מסתבר שמדובר בתחום מפותח ורחב מאין כמוהו.
הגבות, כמו הריסים הם קטנים ועדינים, ולכן אנחנו צריכים הארכה של האצבע. לשם כך, קיימות הפינצטות שמאפשרות לנו להגיע לשליטה העדינה שנדרשת. ישנן פינצטות שונות ואפשר להתגבר בעזרתן על שערה חודרנית, למשל, שגדלה מתחת לעור וגורמת למוגלה. למטרה זו יש פינצטה מיוחדת. יש גם פינצטה להדבקת ריסים - לכל פינצטה יש קצוות אחרים שמתאימה למטרה שלה. אם עובדים עם ראי מגדיל אפשר לעבוד עם קצה דק מאוד, ויותר נוח לעבוד עם קצוות אלכסוניים בעבודה מול ראי.
איזה סוגים של פינצטות קיימים?
יש פינצטות לעור רגיש, הקצוות שלה עשויות מפולימר, שהוא סוג של גומי ולא ממתכת; קצוות מתכתיות משויפות עד לקצה כדי לתפוס גם שיער קצר. הן חדות וכשעובדים מהר, הן עלולות לשרוט בקצותיהן; יש פינצטות עם קצוות מעוגלים, אך עבור קוסמטיקאית שלא קונה סט, אלא רק פינצטה אחת אנחנו ממליצים על פינצטה עם פינות. הפינצטה המעוגלת לא יכולה להוציא שיער קצר או שבור; אחת הבעיות של פינצטות היא - נפילה - אם היא נופלת היא יוצאת מאיזון ומפסיקה לתפוס טוב. יש פינצטה עם "שומר קצוות", כך שבנפילה היא לא תיפגע; קיימת גם פינצטה שעשויה מחומר חדש שמשחרר יונים שמונעים הידבקות בקטריות.
חשוב לקחת בחשבון שפינצטה שמתאימה לשערה עבה תקרע שערה דקה וכזו שמתאימה לשערה דקה תחליק על שערה עבה ולא תמשוך אותה כמו שצריך. נשות המקצוע קונות כמובן מספר סטים כשללקוחה הביתה יש פינצטה משולבת שנקראת קומבי.
איזה טיפים יש לרכישת פינצטה?
מומלץ לרכוש פינצטה מפלדה ולא מנירוסטה כי ניתן להשחיז ולחדד אותה. רצוי גם חומר אל חלד נגד נזקי הזעה. כמובן שכדאי לרכוש ממותג מוכר. מקצועי.
אנחנו מייבאים את מוצרי חברת "רוביס", חברה בת כמאה שנה שהחלה דרכה כיצרנית של פינצטות מקצועיות להרכבת שעונים ומכאן שמה – על שם אבני הרוביס המוכנסים לשעונים. כיום החברה מייצרת פינצטות מקצועיות גם לתחומים כמו רפואת עיניים, כירורגיה עדינה כמו קשירת ורידים, לפלסטיקה, עבור מעבדות ועוד. כל מוצריה מיוצרים מפלדה שוודית, עמידים בפני חומצות וניתנים לסטריזילזציה.
האם קיימים גם גימיקים בתחום?
בוודאי. יש פינצטה עם מעין מסרק קטן, ויש פינצטה עם יהלומים. אלו מוצרים שמתאימים בעיקר למתנות.

אם בעבר, נשים סידרו את הגבות רק כדי לנקות שיער מיותר, ועיצוב הגבות היה שמור לכוכבות היליוודיות זוהרות, הרי שכיום הפך הנושא לחלק משגרת האסתטיקה, עד כדי כך שאפילו גברים מגיעים לסידור גבות, ולא רק בעלי הגבות המחוברות. התמקצעות הענף והביקוש הגדל והולך בקרב הקהל שמחפש פתרונות מקצועיים ולא ביתיים רק מעידים על כך. המגמה השלטת, שכולם כך נראה מסכימים עליה, מתצוגות האופנה, יצרני ויבואני המוצרים ועד המכון הקוסמטי  - היא של שמירת קו טבעי של גבות. מגמה שקוראת שלא ללכת שבי אחרי טרנדים שמתחלפים חדשות לבקרים, אלא להעריך ולהדגיש את הנתונים הטבעיים.
 

צילומים: אימג' בנק ישראל  


הרשם עכשיו לניוזלטרים של יופי!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים