סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> אסתטיקה: המדריך לגבות
 


הגבות עשו קאם-בק וחברות הקוסמטיקה רוקחות שלל טכנולוגיות שימסגרו לנו מחדש את הגבות הדלילות, הקצרות, הדקות או הא-סימטריות. מדריך לגבות מושלמות

קארין דנסקי
עיצוב הגבות, שלא כמו זה של הריסים, עבר במהלך השנים מסע דילוגים מפרך שלא היה מבייש מטפס הרים אלפיני. מאז מתמיד סברתי שהגבות הן המסגרת האולטימטיבית של הפנים ושלכל צורת פנים צורת גבוה מתאימה משלה. במהלך קריירת הדוגמנות שלי, כשחרשתי עד דק את המסלול וצמרת צלמי האופנה הנציחו את דמותי בעדשותיהם, תמיד הייתה גאוותי בגבות מלאות ומשורטטות, שאיפרו את פניי. וזאת, לעומת רבות מחברותי למקצוע שהתהדרו בלוק הגבות הדקות.
כשנחתי בפאריז בשנות ה-70 - עידן שהכתיב גבות דקות ומשורטטות עד דק - הפכתי בכורח הנסיבות באחת לקורבן אופנה, וכמו בתסריט קבוע מראש מצאתי עצמי מידי בוקר ליד חלון מואר מורטת ושוחטת עד כאב את תפארת גבותיי לכדי מראה סטייל מרלין דיטריך. אך כידוע כמו באמנות כך גם באופנה, הישועה הגיעה מכיוונה של דוגמנית העל היפיפייה ברוק שילדס, שהחזירה לגבות המלאות את כבודן האבוד. הגבות הסמיכות הפכו שוב לבונטון, ולמזלי הגבות הפרטיות שלי זכו לחסד נעורים וצמחו מחדש מבלי להותיר בהן סימני שחיטה או קרחות. הנס הזה לא היה נחלתן של רבות, שהעקירה הותירה אותן עם גבות דלילות ועצובות.
מוסר ההשכל הוא שלא תמיד מומלץ, גם כשהמקצוע דורש זאת, להתמסר לתכתיבי אופנה שסכנה צפויה מסתתרת באמתחתם. עובדה, הגבות עשו קאם-בק וחברות הקוסמטיקה רוקחות עבור נערות ונשים שלל טכנולוגיות שימסגרו לנו מחדש את הגבות הדלילות, הקצרות, הדקות או הא-סימטריות ויהפכו אותן לגבות מעוצבות כהלכה.
להלן המדריך מעוצב לגבות מושלמות – שננו והפנימו:
1. את מריטת או עיצוב הגבות הראשון, מומלץ לעבור תמיד אצל מומחה, קוסמטיקאית או מעצב גבות, וזאת, על מנת שהעיצוב יהלום באופן מושלם את מבנה הפנים והמראה הכללי. ומכאן כל שנותר הוא "לתחזק" את המראה, שעוצב בקפידה תוך שמירה על המבנה הבסיסי.
2. מריטה פחות כואבת לאחר מקלחת חמה. נקבוביות העור פתוחות ושיער הגבות מתמסר ביתר קלות למריטה. את פעולת המריטה יש להתחיל בשטח שבין הגבות ולאט לנוע למבנה הגבה, כפי שעוצב במריטה הראשונה. מומלץ להיעזר במראה מגדילה ומוארת ולסמן את השערות המיותרות בעזרת עיפרון לבן המקל על פעולת המריטה.
3. פינצטה – ככל ששיער הגבה עדין יותר, מומלץ להעדיף פינצטה בעלת קצה אלכסוני. הפינצטות הדקות מתאימות למורטות מנוסות שיודעות גם כיצד לא לפצוע את אזורי המריטה. אגב, אני נוהגת לשייף מידי פעם את קצה הפינצטה בעזרת משייף ציפורניים שווה (ולא לשכוח לחטא כמובן).
4. גבה ארוכה או קצרה – פעם סברו שגבות ארוכות הן צו השעה ומשרתות נאמנה כל מבנה פנים, אך לא כך הם פני הדברים היום. בעלות עיניים הנוטות מטה בזוויותיהן או לבעלות עפעפיים נפולות -- בשני המקרים דווקא הגבה המקוצרת -- כוחה ביצירת אשליה אופטית בהרמת העפעפיים או הגבה.
5. גבות דלילות – נשים שלא שפר גורלן שכן גבותיהן דלילות וסוררות המלצתי היא לסרקן באמצעות מסקרה שקופה Brow Fix של הלנה רובינשטיין או של מק. ניתן גם להיעזר בסתם מסקרה ישנה ויבשה או להתיז ספריי. אולם זהירות על העיניים ! יש לסרק מידי יום והגבות מתייצבות כמו חיילים במסדר. והיה ועדיין נותרו קרחות, ניתן למלאן בעזרת עיפרון גבות פרמננטי של דיור או לנקום. אגב, העפרונות מתאימים עצמם לגוון הגבות. כמו כן ניתן למלא קרחות או סתם לעצב את הגבות בעזרת צללית מיוחדת בקשת גווני החום (נטולת פיגמנט אדום) או בגוון הזית. פעולת האיפור מתבצעת בעזרת מברשת מיוחדת המיועדת למטרה זו והתוצאה היא מילוי סופר מקצועי וטבעי -- כך נוהגים גם רוב מאפרי-העל.
6. גוון וצבע – תמיד עדיף להישאר במסגרת הצבע הטבעי – לחומות שיער גבות חומות, לעומת כהות שיער -- להן מומלץ פיגמנט אפור דווקא, לריכוך המראה הכהה. לבלונדיניות מומלץ להכהות את הגבות לגוון חום בהיר. אני אישית נוהגת לצבוע פעמיים בחודש את הגבות בצבע ריסים בגוון חום בינוני, התוצאות זוכות למחמאות.
7. צורת הגבה – לבעלות פנים עגולות או אובאליות מומלצת צורת גבה עם כנף לשבירת המראה העגול. למבנה פנים מעוגל או מוארך מומלצת צורת גבה מרוככת, מעוגלת ועבה יותר. לבעלות הפנים הגדולות במיוחד או זוויתיות מתאימות גבות מלאות לעומת בעלות הפנים הקטנות להן הולמות גבות מעט יותר דקות ועדינות.
8. מבחן הפרופורציה – מניחים עיפרון מנחיר האף לכיוון אלכסוני עד לקצה החיצוני של העין. אם הקו עובר את קו הגבה, מקצצים את הגבה; והיה והקו קצר, מאריכים בעזרת העיפרון הפיגמנטי או האבקה + מכחול. כך מתקנים טעויות של הטבע...
9. גבות נפולות – כוח המשיכה (הגרביטציה) משפיע לרעה לא רק על העיניים, הישבן והשדיים, אלא גורם גם לגבות לצנוח. עיצוב הגבה מחדש עם טוויסט של זווית יוצר אשליה של הרמת הגבה -- מומלץ בחום.
10. עיצוב גבות באיפור קבוע -- מומלץ לספורטאיות ולנשים בגיל המעבר, הידועות כסובלות מגלי חום וזיעה מוגברת. במקרה שלהן, איפור קונבנציונאלי עלול להפוך לעיסה אומללה. גם נשים בעלות גבות אסימטריות או נשים שאיבדו את הגבות עקב מחלה או מריטת ייתר -- גם להם מומלץ לשקול איפור קבוע, שלמרות שמו, גם הוא לא לצמיתות. עם השנים האיפור הקבוע נוטה לדהות מעט אך גם 3-5 שנים שווים את ההשקעה. חשוב למצוא דרמוגראפית (מאפרת איפור קבוע בעלת ניסיון) מקצועית במיוחד, מאחר שקשה למחוק ולתקן תקלות. התהליך מתבצע על ידי שרטוט צורת הגבה ההולמת למבנה הפנים בעובי, גובה, גוון ואורך בעזרת צללית איפור. בשנים האחרונות רוב הנשים חפצות במראה גבות סופר טבעי אותו מקבלים בשיטת שרטוט השערות אחת-אחת כבודדות לעומת המראה המשורטט בצורת קו. לאחר הפעולה המראה המתקבל כהה בכמה רמות מהתוצאה הסופית ורק עם היווצרות הגלד והתקלפותו, מתקבל הצבע הנושק לגוון האופטימאלי והמצופה.
11. לרגישות שבחבורה מומלץ להיעזר במשחת אלחוש מסוג אמלה טרם פעולת השרטוט.
לסיכום, אין ספק שגבות מעוצבות כהלכה -- בכוחן לחולל מהפך בלוק, ובינינו, שיש גבות יפות, לא זקוקים לתוספת שפכטל מרובה.


 

קארין דנסקי היא יועצת תדמית, אפנה, יופי ודוגמנות

 

 

הירשם עכשיו לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
  

דואר אלקטרוני

שם

  

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים