סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> מגבירים את ההגנה
 
הוספת נוגדי חמצון לאמצעי ההגנה היא גישה חדשה במחקר הדרמטולוגי

 

חיים זר
מחקר חדש מהאקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה שם דגש מיוחד על חשיבות הבחירה באמצעי הגנה מפני קרינת השמש בעלי הספקטרום הרחב, על מנת להגן על העור מפני סרטן והזדקנות מוקדמת. מחקר זה אף הראה כי ייתכן והוספת נוגדי חמצון תהפוך בעתיד לגישת מפתח.

מעבר מהגנה פאסיבית לאקטיבית
במחקר נטען כי מסנני קרינה מספקים למעשה הגנה "פאסיבית" מפני קרינה אולטרה סגולה על ידי ספיגה או החזרה של קרני UV. לדעת החוקרים, הוספת נוגדי החמצון למסנני קרינה תהווה שילוב המסוגל להציע שכבת הגנה נוספת, והפעם – הגנה "אקטיבית". ממצאי מחקר זה פורסמו בכתב העת של האקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה.
שימוש במסנני קרינה המספקים הגנה נגד קרני UVA והן נגד קרני UVB (שני סוגים של קרינה אולטרה סגולה) מומלץ, כיוון שהשילוב בין השניים הוא זה שעלול לגרום לאי היווצרות סרטן העור.
מוצרים בעלי מסנן קרינת UVA חזק אכן חוסמים או סופגים יותר קרינה מזיקה מתוך ספקטרום ה-UVA ובכך מפחיתים את כמות הרדיקלים החופשיים הנוצרים בעור. חשיפה לקרינת UVA ו-UVB עלולה לגרום לסרטן העור. מסיבה זאת, חשובה ביותר הבחירה בשימוש במסנני קרינה בעלי הספקטרום הרחב המגנים מפני שני סוגי הקרינה האולטרה סגולה.

הגנה מפני רדיקלים חופשיים
בנוסף להגנה מפני החשיפה לקרינה אולטרה סגולה הגורמת לסרטן העור, תכשירי ההגנה המודרניים בעלי הספקטרום הרחב מציעים בנוסף הגנה מפני הרדיקלים החופשיים. אלה הן למעשה מולקולות הגורמות נזק לעור וגורמות להזדקנותו. יחד עם זאת, רכיבי ההגנה בתכשירים הם לרוב מסנני קרינת UV ולאו דווקא נוגדי חמצון. הוספת רכיבים נוגדי החמצון מהווה גישה חדשנית המייצגת דור חדש של תכשירי הגנה אשר בנוסף לסינון הקרינה האולטרה סגולה המזיקה, מציעה גם יתרונות מוחשיים התורמים לבריאות העור.
סביר להניח כי הוספת רכיבים נוגדי חמצון למסנני הקרינה תהווה תגבורת של מערכת ההגנה הטבעית של הגוף הנלחמת מפני היווצרות רדיקלים חופשיים כתוצאה מקרינת UV ובכך תשמש כשכבת ההגנה השנייה מפני הקרינה האולטרה סגולה החודרת מבעד שכבת ההגנה הראשונה של מסנני קרינה.
אצלנו, במעבדות ג'יג'י, היינו בין החברות הראשונות שהשיקו סדרה של מסנני קרינה המשלבת הגנה משולבת מפני קרינת UVA+UVB . בנוסף התכשירים מכילים חומרי נוגדי חמצון, ויטמיןE ,QTZ 10 חומר פעיל המנטרל את הרדיקלים החופשיים והאדלאידים רעילים הנוצרים בגלל קרינת UVA. הקומפלקס של שניהם ביחד מונע את המתיחות הנוצרת בעור עקב פעולות חימצון אגרסיביות ושומר על התחדשות תאים תקינים.

שימוש נכון
יש למרוח את קרם ההגנה בבית לפחות חצי שעה לפני החשיפה לשמש כדי לאפשר ספיגתו בעור ולהתחיל לפעול. חובה למרוח כמות מספקת לכיסוי כל הפנים ולא לשכוח את אזור האוזניים, הצוואר והדקולטה.

חיים זר הוא סמנכ"ל פיתוח במעבדות ג'יג'י
צילום: אימג' בנק ישראל


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים