סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של שיער >> ראש מלא
 

 תוספות-מילוי: המענה לרבים שסובלים מירידה מתמדת בנפח השיער. מדובר בתוספות שמתחברות לחלק הקדמי של הראש ונותנות מענה לבעיה יום יומית


 

יורם סלוק
אנשים רבים סובלים מירידה מתמדת בנפח השיער.
עם השנים האובדן והירידה בצפיפות השיער עלולים לפגוע קשות בדימוי ובביטחון העצמי של הלקוחות. עיבוי שיער הינה דרך טבעית ועמידה ביותר להוספת נפח לשיער. הודות לתוספות הקיימות כיום בשוק, יכול מעצב השיער לסרק ולעצב כל תסרוקת ולאפשר ללקוחות חופש פעולה לסידור השיער ביום יום.
העיסוק היומי שלנו עם אנשים הסובלים מאובדן שיער מלמד אותנו עד כמה אובדן זה משפיע על הביטחון העצמי של הלקוחות ופוגע באיכות חייהם.
תוספות שיער על שיער דליל גורמות למראה צעיר ואינן מגבילות את הלקוחות.
ניתן לקיים איתן אורך חיים מלא ופעיל. אנחנו רואים כיצד חששות מרובים כמו 'איך אני אראה' ו'מה יחשבו?' משתנים לתחושת הקלה ושמחה של הלקוחות. הדבר תקף הן לגבי נשים והן לגבי גברים. לדעתי, הפתרונות החלופיים, כגון תרופות פלא, אינן פותרות את הבעיה, והפיתרון הטבעי ביותר הוא תוספת שיער העשויה משיער איכותי המשתלב בצורה טובה בשיער הלקוחות, ומעניק להם תחושת טובה ומלאת ביטחון. חשוב מאוד להבין שלא מדובר בתוספת שיער המוכרת לכולנו מסוג ה'אקסטנשין' המתאימה מאוד לאירועים למשל. מדובר בתוספת המיועדת לחיי היום-יום של הלקוחות הסובלים משיער דליל בקדמת הראש.
 להתמודד עם לקוחות חסרי ביטחון
כשלקוחות אלו (בעיקר נשים) נכנסות למספרה ניתן לזהות אותן – הן מהוססות וחסרות ביטחון. הן יושבות במספרה, מודעות לבעיה שלהן, אבל מסרבות מתוך מבוכה ובושה, לדבר על הבעיה בפורום הגדול, בסביבה המאיימת של המספרה ההומה. פה זה התפקיד שלנו, מעצבי השיער, להיות קשובים ורגישים. עלינו להיות זהירים לגבי הדימוי העצמי שלהן, ולכן חשוב ליצור מקום מבודד כדי לשוחח עם אותם לקוחות. בכך נעזור להם לבטא את הבעיה, להבין את האפשרויות העומדות בפניהם ולקבל החלטה.
גברים, מסתבר, נבוכים יותר מנשים וקשה מאוד לנהל איתם שיחה. אין סיכוי בכלל לדבר עם גבר על הנושא כשיש עוד אנשים במספרה. גם כך הוא מכווץ לחלוטין.
לכן, כשאני רוצה לדבר עם לקוח תמיד אקח אותו לחדר אחר, שונה ומבודד. (אצלנו במספרה זהו חדר הוי. אי. פי). שם אפשר לשבת בשקט ובנחת להסביר את האפשרויות, לתת פתרונות ולהדגים. בכל המכונים שאני מכיר שמטפלים בבעיות כאלו הדבר נעשה בחדרים נפרדים שמאפשרים לתת ללקוחות הרגשה טובה וחופשית מול מעצב השיער. 
מה מתאים למי?
ברוב המספרות לא מכירים את נושא מילוי השיער, אשר מותאם בדיוק לבעיה הזו, ועל כן הרבה מעצבי שיער מפספסים נתח לא קטן של לקוחות פוטנציאליות שנמצאות אצלהם במספרה.
חשוב לדעת שלא כל טיפול ושיטה מתאימים לכל אחד/ת והאבחנה צריכה להיעשות באופן מקצועי ואינדיבידואלי בין לקוח ללקוח. יחד עם זאת, כדאי לדעת שיש מגוון רחב של טיפולים אפשריים וטכניקות עבודה של הדבקה, או קשירה וטכניקות נוספות. זאת בשונה מהשתלה, אשר כרוכה בהתערבות כירוגית וגורמת, לדעתי, לנזק בלתי הפיך. בשיטות הטיפול הקיימות כיום, ניתן לבצע כל פעילות ללא חשש באם השיער הוא חלק, גלי מסולסל או בכל צבע קיים.
כאמור, בשוק קיימים מגוון של שיטות ואפשרויות וכדי לדעת באמת מה מתאים למי צריך להכיר וללמוד את השיטות השונות.
תוספת או מילוי?
כולנו מכירים את תוספות השיער בשיטות השונות – ה'אקסטנשין' אותן מוסיפים לשיער כדי לעבות, להאריך ובעיקר עבור אירועים מיוחדים.
כשאני מדבר על תוספת או מילוי שיער, אני מתכון לתוספת-מילוי. הכוונה היא לא לאותם מקרים בהן נשים רוצות ליצור אפקט של שפע בשיער או להקל על מעצב השיער ליצור עבורן תסרוקת מפוארת. מדובר על המקרים בהם איו מספיק שיער בחלק הקדמי של הראש. לחלק הקדמי של הראש ה'אקסטנשין' לא נותנות מענה.
חשוב להבין שמדובר בתחום חדש יחסית עבור מעצבי השיער.
מדובר בפתרון המיועד לאותן נשים ולאותם גברים שבחלק הקדמי של הראש יש הידללות של השיער ושם, אי אפשר לחבר תוספות. מדובר על פתרון שעד היום ניתן במכונים המיוחדים לכך, ועכשיו, הוא אפשרי אצל כל אחד במספרה. (פתרון גם ללקוחה בתוך הבית וגם הגדלה משמעותית בהכנסה עבור מעצב השיער).
הכוונה היא לפאה חלקית המצטרפת לחלק העליון של הראש. זו תוספת שיער מוכנה מראש שמתאימים אותה למידות הלקוחה באופן אישי. מודדים את קוטר החלק החסר ולפי זה מרכיבים את תוספת המילוי.
סקין חלקי או תוספות
אחת השיטות הקיימות למילוי, שאני ממליץ עליה ואיתה אנחנו עובדים בחברה שלנו היא הסקין.  העבודה עם סקין חלקי או תוספות חלקיות המוכנות ומיוצרות מראש לפי מידת צורך הלקוחה מאפשרות חופש ויצירתיות בעבודה. במגמה שמתגבשת בעולם יש שימוש הולך וגדל בתוספות שהוכנו מראש.
הפיתוחים הטכנולוגיים מאפשרים לנו להשיג תוצאה טובה בתהליך הרכבת הסקין, או התוספת החלקית. את הפעולה מבצעים במספרה שהתמחתה בנושא. מדובר בעבודה מורכבת המתאימה לבעלות שיער דליל או לקרחים.
תוספות שיער הן בהחלט פיתרון מקצועי בקרב מעצבי השיער המעוניינים להעניק מראה חדש נוח ובטוח ללקוחות שלהם. עם הפעלה נכונה ושימוש נכון, (לאחר לימוד הנושא) של תוספות חלקיות מסוג 'סקין' - לא אמורה להיווצר כל בעיה. הכוונה היא בשימוש עם שיער טבעי, קרוב לאיזורי צמיחת השורשים, כך שהתוספת אינה פוגעת בשום צורה בקרקפת.
תוספות-מילוי קיימות הן כתוספות קבועות המודבקות או קשורות אל הראש, והן כתוספות
נשלפות. חשוב לציין שההבדל בין גברים לנשים הוא בכך שתוספות הסקין לגברים הם בהדבקה בלבד, בעוד שעבור הנשים יש גם אפשרות לתוספות נשלפות. 
תוספות נשלפות העשויות סקין ניתן לחבר את הראש, כמו ה'אקסטנשין', בעזרת קליפסים או חרוזים.
מה מומלץ יותר? קבועה או נשלפת?
התשובה היא: כל מקרה לגופו. הבחירה בשיטה נעשית באופן מקצועי. אנחנו קודם כל צריכים להחליט אם אפשר בכלל במקרה המסוים להציע תוספת נשלפת, ואז לאותם לקוחות יש עוד אפשרות לבחירה. שיקול נוסף בהחלטה (לאחר שגילינו שאפשר גם נשלפת) הוא בהתאם לרצון ואורך חיי הלקוחות.
 אצלנו בחברה קיים מגוון אפשרויות רחב של פתרונות אותם אנחנו מציעים למעצבי השיער בשילוב סמינרים והדגמות.  
 


יורם סלוק הוא מנהל אומנותי של חברת 'סלוקובסקי'
צילום: אימג' בנק ישראל

 

כדאי להירשם עכשיו, כאן למטה, לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
זה קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

דואר אלקטרוני

שם

  

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים