סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של שיער >> שיער: צעיר עם מספריים
 

 טיפים מניסיון אישי למעצבי שיער צעירים, הנמצאים ממש בתחילת דרכם. נקודות חשובות למחשבה, שיש לשים בהן דגש, כדי להתחיל את הקריירה המקצועית 'ברגל ימין'.
 

לידן אוליאל
יש לא מעט מעצבי שיער בנינו שהם לא רק בתחילת דרכם מבחינת הניסיון המקצועי, אלא שהם גם צעירים מבחינת הגיל. להתחיל את הדרך בגיל צעיר זה לא תמיד קל, אבל זה ממש אפשרי.
כדי להצליח כבר בגיל צעיר, כדאי לדעתי, לשים דגש על הנקודות הבאות:
בגרות - מדובר במקצוע שיש בו אחריות רבה ולכן, בעיקר בגיל צעיר אנחנו נדרשים להתייחסות בוגרת ומכובדת אל המקצוע.
יכולת תקשורתית - אנחנו נדרשים להבין את קהל הלקוחות ולפתח יכולות ומיומנויות תקשורתיות.
יצירתיות -  היא המהות במקצוע שלנו, היצירתיות היא המפתח להתפתחות ומקוריות, זהו המקום לתעוזה ומעוף, יחד עם זאת, לפעול מתוך אחריות ומחשבה תחילה.
מיקוד בעיצוב – לא פעם אנו קובעים איך תראה הלקוחה, לכן ככל שנהיה ברורים וממוקדים, כך יהיו התוצאות מושלמות יותר.
והטיפ החשוב ביותר, הוא להנות ממה שאנו עושים... לחוות את החוויה ולהודות על כל רגע.
לפניכם שלל עצות:
תמיד תשאפו גבוה. השאיפה שלכם היא שתוביל אתכם לדרך הטובה ביותר אל המטרה.
עוד כשהייתי ילד בן 14, בתחילת הדרך המקצועית שלי, הרבה מאוד אנשים מסביב ניסו "להוריד אותי" מהדרך שבחרתי. "אתה רק ילד", הם אמרו לי "ולא תצליח". אבל הרצון שלי והאמונה היו כל כך חזקים שהחלטתי לא לוותר ולהיאחז בשאיפה להצליח. למול עיני ראיתי את מעצבי השיער המובילים, ביניהם שוקי זיקרי, שהיה עבורי מודל לחיקוי. ראיתי, ואת זה רציתי...
היו קשובים לעצמכם ואל תניחו לסובבים אתכם להוריד אתכם מהדרך.
חשוב מאוד לאחוז בבחירה שלכם וללכת עד הסוף...  בפרט ברגעים הקשים, לגייס כוחות נפש והמון אמונה בעצמכם.
ההתחלה כמובן קשה, מתעסקים לא מעט בקיפול מגבות, הכנת קפה לבוס, חפיפות והכל נראה כל כך סתמי. אבל כבר אז מתחיל להירקם קשר עם  לקוחות ובנקודות השבירה כדאי לזכור את אותה לקוחה מרוצה שחזרה וביקשה שרק אתה תטפל בה, על לקוחות שהפנו אליך, על טלפון שהתקבל עבורך ולקוחה מבקשת לומר תודה, על פדבקים מחמיאים שאתה מקבל מהבוס.... והיתר הכל תלוי בך.
מכאן, כדאי למנף את עצמך ולהתקדם הלאה ולכבוש יעדים נוספים בדרך למטרה הנכספת – לגדול עוד ועוד עד לעמידה בזכות עצמך והנה צומח לו מעצב שיער מיומן, אחראי, ובעל חזון.
 הבוס תמיד צודק. גם כשהוא לא צודק תזכרו תמיד שאתם עובדים אצלו ולא הוא אצלכם.
בדרך כלל למעצבי שיער חדשים יש המון מוטיביציה וידע מאוד בסיסי. ההתהלבות מאוד בוערת בהם ולכן הם מגיעים לא פעם למצב של חיכוכים עם הבוס. הם רוצים לשנות אותו, את מה שקורה במספרה, את ההתנהלות. "אבל אצל ההוא עשיתי ככה. זה לא נראה לי, וכו". תזכרו שאתם עובדים אצל מישהו שהוא הבוס וחלק מהתפקיד שלכם הוא להתאים את עצמכם למקום. תתנסו בצורות שונות משלכם ותיקחו ממנו מה שטוב לכם. תנסו לרצות את הבוס כי ככל שאתה מרצה אותו הוא ירצה אותך – יתן לך במה, לקוחות וחיבור אליו.
שמרו על כבוד עצמי ואת האגו שימו בצד.
בדרך כלל במספרות יש עניין של אגו. בעל הבית תמיד רוצה לבלוט ולא פעם הוא יקח את הפוקוס אליו ויוריד ממך. אל תתרגז. זה טבעי. תזכור שאתה עובד אצלו ושמכל דבר פחות טוב עוד יצמח דבר טוב. תזכור שאתה בתחילת הדרך ותראה את כל מה שאתה יכול ללמוד במקום הזה. תראה איך הוא עובד, איך הוא מתנהג, תראה סגנון דיבור, איך הוא מתמודד עם בעיות.
בהמשך דרכך אתה לא חייב לאמץ כל מה שראית. אתה תבחר בדרך שלך, אך זכור שכרגע כל פרט הוא מידע חשוב עבורך.
תגיעו לעבודה בצורה מכובדת כאילו שאתם בעלי הסלון. תהיו עם אנרגיות טובות ושתי רגליים על הקרקע. הלקוחה קולטת את הסגנון ומכבדת אותך כשאתה מכבד את עצמך. 
אל תעמדו במקום, המחשבה על התקדמות תהיה בראש סדר העדיפויות שלכם.
קורה שאתה מגיע למקום שבסך הכל טוב לך בו ואתה אומר לעצמך: "סבבה, יש לי משכורת טובה, תנאים טובים, עומד בשקט במקום שלי וטוב לי אבל, מבחינת ההתקדמות אני מרגיש תקוע". אני ממליץ לקום להגיד תודה ולהמשיך הלאה ולהשתלב במקום שבו תרגישו שיש לכם אפשרות להתקדם.
היום, לכל מעצב שיער יש את השיטה והסגנון שלו. כדי שתהיה מי שאתה, חשוב לעבוד אצל כמה מעצבי שיער וללמוד כמה שיטות. לקחת אליך את מה שאתה רואה ולומד ולבנות מכל זה את ה"פאזל" של מי אתה בעצמך, כך לא תהפוך להיות חיקוי של אחר. 
תלמדו ללמוד האופנה בעיצוב שיער תמיד מתחדשת, יש מה ללמוד בכל זמן ומכל אחד.
אופנה משתנה כל עונה והטרנדים מתחדשים בתדירות, זה אחד ממאפייני המקצוע הם ההתחדשות והשינוי ואנחנו צריכים ללמוד איך ללמוד, איך לאסוף נתונים מכל מקום וכל אחד.
בדרך כלל מעצבי שיער שנמצאים בשלב הביניים חווים שלב של הסתגרות.
מהו שלב הביניים? כשאתה יודע להחזיק את הפן ואת המספריים, אתה גוזר היטב וגם צבע אתה מורח כמו שצריך אבל הכל ברמת 'הבייסיק'. אתה טוב ברמת הבסיס. אתה שולט בעבודה אבל אתה עדיין לא ברמת אומן. רוב מעצבי השיער נכנסים בשלב הזה למה שאני קורא לו שלב ההסתגרות. לא נותנים לאף אחד להעיר הערה טובה או רעה. לא מוכנים לשמוע תגובות וכל דבר נתפס כביקורת שלילית. חשוב מאוד ללמוד להקשיב ולקחת מכל אחד... לא סתם נאמר "מכל מלמדי השכלתי" - תמיד יהיה פן יותר נכון וצבע יותר חדש ושיטה יותר מתאימה ויעילה. 
לא להסס ותמיד להתייעץ.
אחד המאפיינים של שלבים בהם אתה מרגיש תקוע או עומד במקום הוא חוסר המוכנות לשאול שאלות. אתה פוחד להתייעץ. זה אחד הדברים שמאוד מאוד עוזרים בדרך – שיש לך כתובת לקבל ממנה עצה. תמצאו לכם מעצב שיער ותיק בעל ניסיון ורצון טוב, לי היה את דוד זיקרי, מעצב שיער מרחובות, קיבלתי ממנו עצות, ביקורת, ביטחון וחיזוקים להמשך הדרך. חשוב שתמצאו לכם אדם שיחזק אתכם במיוחד ברגעי הספקות והמשבר. 
אנחנו הספרים, עם קצת "משוגע", לטוב ולרע... הדרך אמנם ארוכה ומייגעת, אבל אסור לוותר וגם אם נראה שהדרך להגשמת החלום רצופה בקשיים, כדאי להביט לעבר המטרה ולזכור שזה עוד יגיע....  
את הדברים שכתבתי כאן, כתבתי מתוך הניסיון שלי. התחלתי בגיל 14 ובגיל 19 הגשמתי את החלום של פתיחת מקום משלי. אמרו לי: "יש לך חלב על השפתיים", אבל עצמתי את העינים והתעלמתי. נאחזתי בחלום והיום, שנה אחרי אני שמח שזה מה שעשיתי. 
 
 

לידן אוליאל הוא מעצב שיער, ת"א
צילומים: מתוך קולקציית 2010  - כלה בהשראת כלי נגינה קלאסיים.
עיצוב שיער: לידן אוליאל; צילום: דביר כחלון; איפור: אודליה לוי;
סטיילינג ושמלה: מריפוסה; דוגמנית: ג'ני אגליץ 

 

כדאי להירשם עכשיו, כאן למטה, לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
זה קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

דואר אלקטרוני

שם

  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים