סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים

______________________
______________________

 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של שיער >> מלכה אפריקאית
 

מראה אצילי בסגנון מלכה אפריקאית. איך יוצרים את המראה? לפי מה בוחרים את התסרוקת לכלה? ומה המנחים את עיצוב השיער בצילום הפקה?

כרמל יהלום
המראה שיצרתי כאן הוא מראה אצילי בסגנון מלכה אפריקאית. התסרוקת הזו מתאימה לבעלות מבנה פנים אובאלי, ובווריאציות שונות גם לפנים מלאות ועגולות יותר. התסרוקת לא מתאימה למבנה פנים מאורך. זו תסרוקת יחסית קלה לעשייה, והיא מצריכה שיער ארוך מאוד (או לחלופין תוספות שיער).

שלבי עבודה ליצירת המראה
- בסיס פן (זהו חובה לכל תסרוקת).
- מתיחה טובה של קוקו גבוה.
- לקחת קווצות שיער ולפסל אותן בצורת של טבעת מסביב לבסיס הקוקו.
- להשאיר בסוף קבוצת שיער(די נדיבה) ולשזור ממנה "חבל" או צמה ולהניח מסביב ל"קונסטרוקציה".

טיפים לעבודה עם תסרוקות
-לעבוד נקי, (לא ללכת לאיבוד בתוך השיער...). הכוונה היא שלבחורה יש שיער מאוד מאוד ארוך ומאוד מאוד מלא. אני רואה לא פעם מעצבי שיער שמנסים לעבוד מלמטה, ולא אוספים את השיער עם קליפס כמו שצריך, ואז, כל השיער מסתבך ונוצרים קשרים. לכן, וזה מביא אותי אל הטיפ השני:
-חשוב מאוד לתכנן מראש את העבודה והשלבים שלה.
-לחזק את הסיכות ע"י קיפול הקצה שלהן לצורה של V. עובדים עם סיכות סבתא פתוחות, ותופסים עם פלייר את הקצוות ומכופפים. השיער הופך למעין וו, וכך, אין סיכוי שלכלה, גם אם היא משתוללת על רחבת הריקודים, תתפזר התסרוקת.
-תמיד להתאים את התסרוקת לפנים של הלקוחה, כי לא חשוב כמה תהיה התסרוקת יפה, אם היא לא מתאימה לה אז זה פשוט לא יהיה יפה.
-כשנפגשים עם כלה לפגישת ניסיון, היא בדרך כלל מגיעה, כמו שאתם יודעים – כל מי שעובד עם כלות – עם תמונה או בקשה לסגנון מסויים. הרבה פעמים הבקשה מאוד ברורה ומפורטת. לכן, חשוב להתחשב ברצונה, אבל, תמיד חשוב להסתכל על מבנה הפנים של הכלה העתידית ולראות אם זה מתאים לה. אי אפשר להגיד לכלה "לא", ואי אפשר להתווכח איתה אבל אפשר תמיד להגיד "בואי ננסה עוד כיוון". אם בכל זאת הכלה מתעקשת על תסרוקת שלדעתי לא מתאימה לה, אנסה לעשות את מה שהיא רוצה, אבל לשלב כמה שינוים קטנים כדי להתאים את המראה המבוקש למבנה הפנים שלה.
תסרוקת לכלה  - תסרוקת להפקה
כעיקרון, אני לא חוזרת על אותה תסרוקות יותר מפעם אחת. כשאני מעצבת שיער לצילומי הפקה, לעולם לא אחזור על אותו מראה פעמיים, מאחר וכל תמונה צריכה להיות עבודה שמייצגת את העשייה שלי באופן שונה מהעבודות האחרות, (זה כמובן, גם בהתחשב בכל הנתונים המשתנים של ההפקה).
אני מאמינה באותו עיקרון גם בנוגע לכלות, כי חשוב לי שכל כלה תהיה באותו היום מיוחדת ואחרת, ולא ליצור "סרט נע" ש כלות. כשאני מעצבת שיער בסגנון דומה, תמיד יהיה "טוויסט", שיבדיל תסרוקת אחת מאחרת.
התמונה שלפניכם היא עבודה שעשיתי כהפקה של המאפרת טל אייזנברג. בחרתי בסגנון האפריקאי, שאני אוהבת ושביחד עם השיער האסוף יוצר מראה אצילי מאוד.
שיתופי פעולה עם אנשי מקצוע הוא דבר חשוב - ההתנסות מעניינת, וכדאי לכולנו להעשיר את תיקי העבודות שלנו.

 

כרמל יהלום היא מעצבת תסרוקות
עיצוב שיער: כרמל יהלום; איפור: טל אייזנברג; דוגמנית: שימרית גל; צילום: אבי משולם


כדאי להירשם עכשיו, כאן למטה, לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
זה קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

דואר אלקטרוני

שם

  

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים