סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של שיער >> שיער של קיץ ישראלי
 

פרשנות מעצבי השיער למראות הקיץ של החברות הגדולות: הקיץ הזה תהיי משוחררת


אודי ביטון

אמיר אליהו

אנג'לה טטרו (צילום: יניר סלע)

ארז שרביט (צילום: מוטי פישביין)

אריק מאיוסט (צילום: רועי פיינברג)

יאיר מנדל (צילום: טל רביבו)

לירז אגם (צילום: דביר כחלון)

עדי נוג'דאת (צילום: סטודיו רוטז')

שחר מלכה (צילום: רן בי לאבנר צרפתי)

 
לימור מילר אבידן
בהתאם לארבעת הטרנדים שכיכבו במסלולי התצוגות לקיץ הקרוב (המראה הלבן, ההדפסים הפרחוניים, צבעי הגלידה וצבעי הניאון), מעצבי השיער יוצרים תספורות במגוון סגנונות, בעיקר בתנועה חופשית ואווורירית של השיער, המתאימה לאקלים החם וכמובן לאופי האישה. 
שאלנו כמה ממעצבי השיער המובילים, על הגוונים והתספורות שישלטו ואיך מומלץ לטפח את השיער בימים החמים. 
סגנון חופשי
השיער יהיה חופשי יותר, עם תנועה ודירוגים, לצד חזרה לשנות ה-60' עם הקארה הקצר והתספורות הנועזות יותר. ומה לגבי גוונים? עדיין הבלונד שולט, אבל לא רק.
התייעצנו עם המומחים:
לירז אגם ל'רמינגטון'; אמיר אליהו 'וולה פרופשיונלס'; אודי ביטון, דיויס ואודי המרכז למקצועות השיער, תל אביב; אנג'לה טטרו, מעצבת שיער ושגרירת 'שוורצקופף פרופשיונל', נצרת; אריק מאיוסט ל'שמן מרוקאי'; שחר מלכה, שגריר 'שוורצקופף פרופשיונל', כפר סבא; יאיר מנדל (יא-יא), מדריך בכיר ומעצב שיער 'שוורצקופף פרופשיונל'; עדי נוג'ידאת מספרת Solowoman, ל'אינדולה', נצרת; ארז שרביט שגריר 'לוריאל פרופסיונל'.

מהם הטרנדים המובילים בתספורות שיובילו את הקיץ הזה?
יאיר מנדל (יא-יא): "הקיץ הקרוב יתאפיין בתספורות א-סימטריות, תספורות רכות עם נפילה טבעית לפי מבנה הראש וסוג השיער. הדירוגים יהיו יותר קלילים, תוך שימוש דרמטי באלמנטים קצרים בכל סוגי התספורות".
לירז אגם: "שני טרנדים יבלטו בעיקר: אחד- דירוג שחוזר וילווה אותנו כמה עונות נוספות. שלא כמו בעבר, כשהדירוג היה גס (משולש או קצוות מדוללים), היום הדירוג נעשה על קו ישר כאשר הדירוגים כלפי מעלה, שמירה על קצוות מלאות ומראה בריא. כבר אימצו את הטרנד: חווה מונד, אגם רודברג, יעל פוליאקוב ומדונה.
הטרנד השני מושפע מסוף הסיקסטיז ותחילת הסבנטיז: תספורת הבוב המפורסמת, תספורת מיה פרו ואפילו התספורות של חברי להקת הביטלס נראות בכל העולם. סלבריטאיות שאימצו את הלוק: מישל ויליאמס, דנה פרימן, פריס הילטון".
שחר מלכה: "הקיץ הזה השיער יהיה בתנועה טבעית, קלילה ואוורירית תוך שמירה על קווים מינימליסטיים ומוקפדים. יהיו דירוגים שיתמכו בתנועה הטבעית של השיער ונוכל לראות המון חופש הן בתספורות הקצרות, שמאפיינות יותר את הקיץ, והן בתספורות הארוכות.
כמובן שלצד הטרנדים, שחשובים בפני עצמם ברמת אופנה, יש את האישה והתפקיד שלנו הוא להתאים לאישה את הקווים הנכונים עבורה".
ארז שרביט: "מגמות הטרנדים לקיץ הקרוב בתספורות מתחלקות ל-3: ארוך בינוני וקצר, כאשר בכל האורכים הנ"ל ישנה הרבה תנועה ודירוגים. השיער אינו במגמה סימטרית וישרה, כל מראות השיער בנויים באווירה מרוככת ולא נוקשה של הוט קוטור. הקארה מופיע הרבה עם דירוגים קלים והרבה תנועה ולא קארה ישר וסימטרי. בנוסף, נראה מגמה של תספורות קצרות קלילות ולא קצוצות".
אודי ביטון: "בקיץ הלקוחות מעיזות יותר ורוצות שינוי יותר דרמטי בשיער ואת הכיף שבמראה משוחרר. חוזרים ל-High street fashion הקווים דרמטיים, שיער רך וחופשי עם תנועה טבעית, דירוגים חדים וא-סימטריה, קצר בחלק אחורי וארוך בקדמי. המאפיינים האלו חוזרים גם בתספורות ארוכות וגם בקצרות".
אנג'לה טטרו: "שיער אסוף בקוקו ופוני, הם אלו שמובילים באירופה ויתפסו מקום גם אצלנו בישראל. התספורות יהיו בעיקר בעלות קוים ישרים ונקיים".
אריק מאיוסט: "בתספורות נראה סגנונות שיער מדורג, בכדי לקבל מראה שיער רך ואוורירי, לצד תספורות קלאסיות בקווים ישרים ובגימור א- סימטרי".
עדי נוג'ידאת: "כמידי קיץ, מקומן של התספורות הקצרות והתסרוקות האסופות חוזר לקדמת הבמה. לצד תסרוקות במראה אנדרוגיני (המראה של השיער המגולח בצידי הראש), שמור מקומם של התסרוקות במראה הרומנטי".
אמיר אליהו: "התספורות הקצרות בסגנון ויקטוריה בקהאם יככבו ובגדול- שילוב מעודן של שיער קצר מאחור עם שיער קצת יותר ארוך מקדימה מסביב לפנים, בצורה א-סימטרית. לתספורות הארוכות- מומלץ לדרג את השיער בכדי להעניק את המראה הפראי והחושני".
ומה לגבי גוונים?
יאיר מנדל (יא-יא): "הגוונים יהיו מאופיינים מצבע בסיס עיקרי (נחושת בלונד ואדום יהיו המבוקשים ביותר), אשר בתוכו משולבת קשת של גוונים מאותה משפחה. כך למשל, הבלונד יהיה צבע הבסיס ועליו קשת של גווני הבלונד. המטרה היא ליצור ורסטליות – קשת של צבעים ותנועה".
לירז אגם: "הצבעים בעונה הזו גם מתחלקים לשניים: אחד זה החום המסורתי, אשר מקבל שידרוג ונהיה חום כדוגמת שיער הגולשים שהולך ומתבהר בקצוות, והגוונים יותר אגוזיים- על גווני החיטה למיניהם. דוגמה קלאסית למראה זו ג'יזל.                                                
השני: תוספות בגווני פסטל למיניהם עם שלל צבעים, דוגמת קייטי פרי שהחליטה לאמץ את הלוק בצבע אחיד או עדי הימבלוי שעשתה גוונים ורודים על הבלונד הקיים".                      
שחר מלכה: "הצבעים יהיו חמים ובהירים. הבלונד, כמעט כמו תמיד, לא עוזב אותנו ונוכל לראות גווני זהב הבאים להשלים בלונד שהוא עמוק יותר".
ארז שרביט: "מבחינת הגוונים בולטים תוספות של נגיעות של צבע 'טון על טון' מעודנות ולא אגרסיביות. ההתבהרות של הגוונים מובלטת בעיקר באזור הקצוות".
אנג'לה טטרו: "צבעי הבלונד הכהה וצבעי הכתום תופסים מקום של כבוד. לצידם יככבו צבעי חום-דבש ונגיעות של גוונים כתומים".
אריק מאיוסט: "בצבעי השיער נראה גווני שמש שמתחילים מאמצע השיער והולכים ומתבהרים לכיוון קצוות השיער כך שהשורש נשאר טבעי. הצבעים שישלטו הם נחושת ג'ינג'י ובלונד בגווני זהב".
עדי נוג'ידאת: "הקיץ חוזרים לגווני בייבי בלונד (גוונים של בלונד טבעי שנראים כאילו השיער התבהר מעצמו בעקבות חשיפה לשמש), תוך שמירה על הגוון הטבעי המקורי. ברוב המקרים נראה שני גוונים ברעמת שיער אחת - יותר בנגיעות של גוון בהיר יותר המפוזרות במשורה בחלקו התחתון והקדמי של הראש".
אמיר אליהו: "בקיץ מומלץ להוסיף גוונים לשיער למתן מראה מואר קייצי וצעיר, והקיץ הגוונים נוטים לצבעי בלונד, שטני לכיוון צבעי המוקה והקרמל".
אודי ביטון: "הצבעים החמים שולטים. בקיץ נראה הרבה גוונים אדומים בורקים ונחושת. וכמובן כמו בכל קיץ נראה גם הרבה בלונד בגוונים בהירים ומראה Sunny".

טיפים לטיפוח השיער בקייץ – המלצות לכם וללקוחות
נזקי האקלים, הכלור ומי הים ניכרים על השיער בתקופת הקיץ. מעצבי השיער מדגישים כי חשוב לשמור על השיער בקיץ, ונותנים טיפים לשמירה נכונה והמלצות על מגוון תכשירים.
יאיר מנדל (יא-יא): "מומלץ להשתמש במסכה לפחות פעמיים בשבוע כאשר חם. כמובן שחשוב להתאים אותה לסוג השיער. לעיצוב תלתלים ושיער גלי אני ממליץ על
 curl me soft מסדרת OSIS של שוורצקופף פרופשיונל שהוא קל ונוח לשימוש, מכיל מסנני קרינה ודוחה לחות".
לירז אגם: "אני ממליץ להשתמש באמפולות של אגוז מקדמיה. זה מוצר מדהים ומהפכני שבאמת מוכיח את עצמו ומורגש כבר בתוצאה מיידית. לאחר החפיפה לשבור אמפולה או שתיים, להקציף ולעטוף במגבת חמה ולישון עם זה לילה שלם. בבוקר לשטוף והשיער יהיה משי. מתאים במיוחד לשיער צבוע ויבש. לגבי תכשיר, טיפ שלי לסידור קליל של השיער: מכשיר שנקרא סטייליסט של חברת רמינגטון. זה מכשיר שבחמש דקות יכול להפוך את השיער לחלק גלי או מתולתל מבלי לפגוע בו, ומותיר מראה רך ומבריק לשעות היום והערב".
שחר מלכה: "כדאי לחפוף את הראש בתדירות גבוהה יותר כמובן בשמפו שמתאים לסוג השיער. אני ממליץ להשתמש בשמפו לניקוי עמוק שיאה הייר-ספא של שוורצקופף פרופשיונל שעוזר בניקוי יסודי של השיער מפני נזקי הסביבה ושאריות של חומרי עיצוב. חשוב להשתמש במוצרים המגנים על השיער בעונה החמה באותה נחישות בה מחפשים את אחוז מקדם ההגנה (SPF) בקרם הפנים". 
ארז שרביט: "חשוב להקפיד לחבוש כובע או מטפחת כשנמצאים מחוץ לבית ובמיוחד בבריכה או בחוף הים ולפני כן למרוח על השיער ספריי מגן המכיל מסנן קרינה. חשוב לזכור שכאשר מעוניינים להצטייד במוצרים לשיער המיועדים לשימוש בחודשי הקיץ, יש לבדוק היטב את הרכיבים הקיימים בפורמולות השונות ולוודא כי המוצרים הנבחרים אכן מתאימים לשימוש בשיער בחודשי הקיץ. לקצוות השיער יש נטייה להיפגע מהר יותר מהלחות וקרינת השמש, ולכן חשוב לשמור על גזירת הקצוות אחת ל-4 שבועות לערך, להזין את הקצוות בסרום ייעודי שיקנה ברק לשיער וכן להקפיד על מריחה של מקדמי ההגנה בעיקר על הקצוות. ספריי סלסט סוליי SOLEIL HUILE CELESTE)) מבית קרסטס נחשב לחובה בימי הקיץ, בזכות קומפלקס של מסנני קרינה המאפשרים הגנה מרבית על סיב השערה מפני קרני השמש".
אנג'לה טטרו: "בימי הקיץ מומלץ כמה שפחות להיחשף לשמש ישירה. רצוי להשתמש במוצרים שיחדירו לחות לשיער. לאסוף את השיער כשמבלים בים או בבריכה - ולאחר מכן להשתמש במסכה ושמפו המותאמים לסוג השיער. אני ממליצה על Soft And Straight בסדרת מוצרי עיצוב השיער OSIS של שוורצקופף פרופשיונל למראה שיער חלק נגד לחות".
אריק מאיוסט: "מומלץ להשתמש בשמפו מעניק לחות ומסכת הזנה פעם עד פעמיים בשבוע, ולהשלים את הפעולה על ידי מריחת שמן מרוקאי טיפולי שיעניק לשיער את כל הוויטמינים וההגנה הנחוצים לו".
אודי ביטון: "הטיפ שלי הוא שהקיץ הוא זמן מצוין ללקוחות ולמעצבי השיער תעזו יותר".
עדי נוג'ידאת: "גזירת קצוות מיותרים - מזג האוויר החם והיבש בתקופת הקיץ והשמש הקופחת גורמים לקצוות השיער להתייבש ולכן מקנים לשיער מראה יבש וחסר ברק וחיות. בשל החשיפה לשמש אני ממליץ על שמפו המיועד לשיער פגום וצבוע (דוגמת Color מסדרת Innova של אינדולה".
אמיר אליהו: "חשוב ללכת עם שיער אסוף, ולכסות אותו בכובע. מומלץ להוסיף סרום לשיער על קצוות השיער- בכדי שלא יתייבשו ויתפצלו מהשמש".

איך מתמודדים עם עומס היתר בעונת האירועים?
הקיץ זוהי ללא ספק העונה העמוסה במספרות – כולן רוצות מראה חדש וכמובן עומס האירועים. איך מתכוננים? רוב המעצבים גורסים כי חשוב להיערך בהתאם מבעוד מועד. כלומר, להכשיר עובדים במהלך השנה ובמידת הצורך להגדיל את הצוות, וכמובן להרחיב את שעות פעילות המספרה. 


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים