סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של שיער >> עצובים בתלתלים
 

שיער בעל מבנה מקורזל, מתולתל וגלי, מהווה בעיה למעצב השיער.
דרכים להשגת שליטה בשיער מרדני 

שמואל שמואל
הקיץ שנכנס לתוקפו בשבועות האחרונים, מביא איתו בין היתר דרישה מצד הלקוחות לבצע שינוי והתאמה של השיער, כך שיהיה נוח יותר לעיצוב ולסידור, במיוחד כאשר מדברים על טקסטורה של שיער בעל מבנה מקורזל, מתולתל וגלי.
כמעצב שיער ותיק אני מעדיף תמיד לחלק את הקטגוריה של טיפול בסוג השיער הספציפי לשתי קבוצות:
טיפול בשיער ועיצובו מתאפשר או על ידי תספורת, ו/או בביצוע טיפול בשיער בעזרת תכשירים שהודות להם ניתן יהיה להשיג את השינוי במבנה השיער. בשני המקרים קיים צורך בהפעלת שיקול דעת מקצועי שיהיה מבוסס על דיאגנוזה שנעשתה כדי לזהות את הפוטנציאל בכל סוגי השיער ולבצע את ההתאמה ואת הבחירה של אפשרות הטיפול הטובה ביותר.

עיצוב השיער על ידי תספורת
במקרים אלו אנחנו נעדיף תמיד לשמור על אורך שיער, למרות הגזירה בשלב התספורת. חשוב לזכור שביצוע תספורת נכונה תביא לשינוי משמעותי בטקסטורה של השיער, וכמו כן תביא להגדרה מחדש של התלתלים לטובת הלקוחה. במקרים רבים מומלץ לבצע קו תספורת מדורג שזוויות החיתוך ישתנו בהתאם לקו הצמיחה ולאיזור הגזירה בפועל.
לדוגמא השיער באזור העורף והחלק האחורי עד לקודקוד ייחתך בזוויות של 45 מעלות, ואילו באזור העליון בחלק המרכזי יתבצע חיתוך של 90 מעלות.
טכניקה זו בתספורת מחייבת אותנו בביצוע "חיבור" האורכים ויצירת איזון ביניהם מבחינת האורך הסופי שנקבע. במקרים בהם השיער ארוך מאוד ודק השימוש במספרי דילול יהיה מומלץ גם כן במקומות נבחרים כמו אזור צמיחת השיער בעורף ומתחת לקו האוזניים ליצירת הפחתה של הנפח והשגת "נפילה" טובה יותר של השיער. המקום הרגיש ביותר בשיער מבחינת הגזירה יהיה אזור המצח-הפוני, שם חשוב לא לקצר את השיער.

עיצוב השיער על ידי שימוש בתכשירי החלקה לסוגיהם
במקרים מסוימים השיקול הוא לבצע את השינוי בעזרת שימוש בחומרים ייעודיים, שאיתם ניתן יהיה להשיג החלקת שיער ופתיחת התלתלים להשגת מראה חופשי טבעי ופתוח הרבה יותר. במקרים אלו שוב, יש לשקול את כל השיקולים המקצועיים על מנת שניתן יהיה לבצע את הטיפול באופן מוצלח ואופטימאלי. כיום ישנם סוגים רבים של חומרי החלקה המיועדים לטכניקות שונות, ואני לרוב מעדיף לבחור בטכניקת "פתיחת תלתלים" בעזרתה נוצר השינוי בשיער. היתרון הגדול והמשמעותי בטכניקה זו של פתיחת התלתלים הוא בכך שאנחנו אלה שקובעים את רמת השינוי לפי התוצאה הרצויה. העבודה אמנם מתבצעת כמובן על-פי ובצמוד להוראות היצרן, אבל אנחנו אלה שיכולים לבחור מתוך כמה סוגים של חומרי החלקה את העוצמה, סוג השינוי ותוצאת ההחלקה הרצויה. בהתאם לזמני ההשפעה ולטכניקת המריחה אנו ניצור שינוי משמעותי גדול ומוצלח ללקוחה שיעניקו לה נוחות מרבית למספר חודשים. טכניקה זו מומלצת דווקא לנשים בעלות שיער עבה ומקורזל יותר, כאשר המטרה היא בעיקר הורדת נפח והשגת שליטה טובה יותר בכל הקשור לעיצוב וסידור השיער.
תספורת תהיה שלב מסיים כדי שניתן יהיה להשיג הגדרה מחדש של האורך. במקרים שבהם בחרנו לשלב את חומרי ההחלקה שמירה על האורך הינה פחות משמעותית, כי השינוי מתבצע בשכבות הפנימיות של השיער, פעולה המשנה את מבנה השיער לצמיתות.

למה פתיחת תלתלים?
ביצוע של פתיחת תלתלים, בהמלצה שלנו כמעצבי שיער ללקוחותינו, יביא מספר יתרונות בולטים גם עבורנו בכל הקשור לתחזוקה שוטפת של השיער בסלון:
• עיצוב בפן שנשמר לאורך זמן ארוך יותר.
• רכות ונוחות בכל הקשור לעיצוב.
• מראה אופנתי ומעודכן.
• פתרון מקצועי להתמודדות עם שיער עובר פעולות נוספות, כגון צביעה/גיוון וכו'.

 

שמואל שמואל הוא מעצב שיער, גדרה
עיצוב שיער: שמואל שמואל, מעצבי שיער גדרה; צילום: גיא זלצר 

 

כדאי להירשם עכשיו, כאן למטה, לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
זה קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

דואר אלקטרוני

שם

  

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים