סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של שיער >> החלקה מוצלחת
 

 החלקת השיער היא פעולה אגרסיבית שמשנה את מבנה השיער. מהם השלבים שחייב לעשות מעצב השיער כדי לצלוח את החלקת השיער בשלום?

גבי ויינשטיין
החלקת השיער היא פעולה אגרסיבית שמשנה את מבנה השיער. החלקה שנעשתה בידי מקצוען תהפוך את השיער לחלק ונעים למגע. מעצב שיער, שלא התמחה בכך עלול לגרום להרס השיער. לכן, חובה שרק בעלי הכשרה מקצועית מקיפה יבצעו החלקה. הנהלת המותג האמריקאי CHI, למשל, השקיעה משאבים עצומים בפיתוח שיטות ודרכי הוראה, על-פי פרמטרים מחמירים, שמחייבים את הזכיינים ברחבי העולם. מי שלא עבר הדרכה אינו רשאי לבצע החלקה.
אבחון השיער
שלב אבחון השיער הוא השלב הקריטי בהצלחת ההחלקה. אבחון שגוי עלול להרוס שיער. מעצב השיער חייב לדעת לזהות את סוג השיער, העובי שלו, האם הוא פגום או בריא ומה ההיסטוריה שלו בשנתיים האחרונות. חשוב לזכור, שבמשך שנתיים השיער אורך ב- 12-15 ס"מ בממוצע, כך שהבהרה שבוצעה לפני שנתיים עדיין קיימת בשיער, גם אם בזמן האבחון הוא צבוע בחום. במקרה של ספק יש לעשות לשיער טסט באופן הבא: גוזרים קווצת שיער, משרים אותו בחומר ההחלקה ואחרי כ- 15 דקות רואים את מצב השיער והתגובה שלו לחומר. בהתאם לתוצאות האבחון מחליטים אם ניתן לעשות החלקה ואם כן מה סוג החומר המתאים.
הקפדה על השלבים
ביצוע ההחלקה חייב להיעשות באופן מדויק בכל אחד מהשלבים, החל מבחירת החומר ועד לשטיפת השיער. במידה ולאחר השטיפה נותרו שאריות חומר הן יכולות ליצור ריאקציה עם חומר אחר שנחדיר לשיער והתוצאה תהיה הרסנית. בתהליך השטיפה הידיים צריכות לנוע מלמעלה כלפי מטה, על-מנת להבטיח את הסרת החומר. בחפיפת שיער רגילה, לעומת זאת, אנחנו שוטפים את השיער בתנועות סיבוביות.
איזה שיער אפשר להחליק?
שיער פגום, דק מאד ומובהר בדרגות גבוהות אינו מתאים להחלקה. במקרה של שיער פגום או מובהר, כדאי לערוך לו תכנית שיקומית שמבוססת על החדרה מאסיבית של קראטין לשיער. לאחר שיקום השיער ניתן לעשות לו החלקה.
שיער שמתאים להחלקה הוא שיער בריא, טבעי וצבוע. רוב שיטות ההחלקה הקיימות בארץ אינן מתאימות לשיער דק ומובהר. מבחינה זו CHI פרצה דרך בכך שמאפשרת לעשות החלקה לשיער דק ומובהר ברמות נמוכות.
שמירה על ההחלקה
הצלחת ההחלקה והשמירה עליה לאורך זמן מותנית בשימוש בחומרי ניקוי וטיפוח ייעודיים לשיער שעבר החלקה. שימוש בשמפו ובמוצרים שמכילים PH4.5 הינו קריטי.

 

גבי ויינשטיין הוא מנהל מקצועי חברת קארין גל ומנהל ההדרכה של CHI  בישראל
 תמונה: לאחר החלקה. צילום: CHI ארה"ב

 

 

כדאי להירשם עכשיו, כאן למטה, לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
זה קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

דואר אלקטרוני

שם

  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים