סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים

______________________
______________________

 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> כשהנעורים נוטשים את עור הפנים
 
מדוע הניסיונות לטפח את עור הפנים יכולים לגרום לתוצאה הפוכה ולזרז הזדקנות? ומדוע עור הפנים של נשים מזדקן באופן דרמטי יותר לעומת הגברים?

נתן גד
אנו מתוכננים להשיר את מבטינו הראשון לאזור הפנים בכל פעם שאנו פוגשים אדם. תוך כדי שאנו מתחילים לפענח בחלקי שניה את גילו, כוונותיו וגורמים נוספים. 
כשעור הפנים מאבד מצעירותו ומתחילים להופיע קמטים, הדבר גורם לנו לתפוס את האדם כמבוגר יותר לגילו. דוגמא טובה לכך היא ההרגל ליישר מבט לאזור העיניים שחושף את קמטי ההבעה שמופיעים בין הגבות, בצידי העיניים ומסגירים את ההזדקנות. למרקם העור יכולה להיות השפעה ביחס שונה כלפי האדם וכתוצאה מכך השפעה על דימויו העצמי.
הזדקנות עור הפנים מורגשת עוד יותר אצל נשים. בשלב מסוים עם התקדמות הגיל נוצרת ירידה דרמטית בעוביו של העור האחראי להיווצרות הקמטים. זאת לעומת הגברים שמאבדים בממוצע 1% בשנה ולכן הזדקנותם איטית יותר.
תעשיית הטיפוח מלאה במגוון רב של מוצרים וטיפולים שנועדו להצעיר את עור הפנים. המחשבה ש"כל המוסיף הרי זה משובח" היא טעות גדולה ביותר. אין להעמיס על העור מוצרי טיפוח ללא פיקוח של אנשי מקצוע. שימוש עודף במוצרים עלול לגרום לתוצאה הפוכה של האצת הזדקנות העור. קל מאוד לגרום לנזקי גוף אך קשה מאוד לתקן ולכן כדאי להתייעץ עם איש מקצוע ולנהל מעקב קבוע.
כדי שהטיפול יהיה יעיל אסור להסתמך על סוג טיפול מתוך כך ששמענו שטיפול דומה עורר פלאים לעור, אלא יש לבדוק את השפעת הטיפול על מספר ממרכיבי העור שאחראים על מראה עור צעיר. לדוגמה כדאי לבחור בטיפולים שמביאים להאצה טבעית של ייצור התאים. עם התקדמות הגיל הגוף מורה לעור להקטין את ייצור התאים וזו דרך לפצות על כך. 
הקולגן והאלסטין הם חלק ממרכיבי העור שאחראים על נפחו וגמישותו, לכן הם יוצרים גם את מראה העור הצעיר המבוקש. ירידה בהם הופכת את העור נוקשה והוא מאבד מהאלסטיות. חשוב שהטיפול שנבחר ישפיע על שניהם מאחר ושיפור רק של אחד מהם אינו משיג תוצאות. הדבר דומה לרקמת בד, לא ניתן ליצור בד עמיד אם כל החוטים יהיו שזורים לכיוון אחד, יש לחצות החוטים בשתי וערב לאורך ולרוחב. כך גם הקולגן והאלסטין בונים יחד את התמיכה בעור וטיפוח רק של אחד מהם חסר תועלת.
יש מספר גורמים שפוגעים בקולגן ובאלסטין כולל חשיפה לשמש, אקלים, זיהום אוויר ועישון. אורח החיים המודרני והתנאים הסביבתיים בארץ חושפים אותנו לגורמי הסיכון יום יום. הפנים הם איבר חשוף שצובר וסופג את ההשפעות הסביבתיות ולכן הזדקנות העור מתרחשת בכל יום.

 
 
נתן גד–מנכ"ל חברת היפריון ישראל העוסקת בטיפוח ואסתטיקה של העור
תמונה: באדיבות היפריון

הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים