סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> כך מוכרים יופי מהבית
 
חוג בית לבעלת מכון - מהווה מפגש חברתי ישיר ואישי וכלי עסקי מצוין

אסף דקל
יותר מעשרים שנים אני עוסק בעולם הקוסמטיקה, מרצה בתחום ומדריך קוסמטיקאיות כיצד לשפר את הפעילות העסקית והשיווקית של המכון ואיך להגדיל מכירות גם בתקופות של האטה במשק. ואפילו שכבר פתחנו דף עסקי ב"פייסבוק" או שהשקענו בבניית אתר למכון, הרי שעודני ממליץ לא לוותר על שימור הקשר עם הלקוחות באופן בלתי-אמצעי. כלומר, במישרין, במפגש פנים מול פנים. התכנסות בחוגי בית יכולה להיות הזדמנות עסקית נהדרת לחשוף את עצמך ללקוחותיך באופן שלא הכירו קודם ולטפח את הקשרים עמם בסביבה מפרגנת ואוהדת.  
 מפגש חווייתי
בישראל נערכים מדי שנה מאות חוגי בית מסוגים שונים, לחלקם אופי פוליטי, ולאחרים עניין תרבותי, או אינטרס עסקי. ואולם, לכולם מכנה משותף – הם יוצרים חוויה אצל המשתתפים. ייחודם של חוגי בית מעצם התרחשותם בבית, בסביבה אינטימית ותומכת, בהיותם נערכים במסגרת של קהל מצומצם ונבחר, וביכולתם להפגיש בין אנשים ולחבר ביניהם.
בראיה עסקית, חוגי בית הם כלי שיווקי זול, כזה שאינו מצריך הוצאה כספית גדולה ושקל להפיקו לבד. מדובר בכלי עבודה יעיל וממוקד המתאים במיוחד לעונת החורף הקרה, שבה אנשים מעדיפים באופן טבעי להיפגש בבתים המחוממים והנעימים.
5 יתרונות ברורים יש לחוגי בית
- לפני הכול מדובר בחיבור בין אנשים. זהו מפגש חברתי המיועד לקבוצה בעלת חתך סוציו-אקונומי קרוב, בעלת ערכים דומים או המשתייכת למעגל מסוים, כמו למשל  - גיל, עיסוק, מקום מגורים, תחביבים משותפים ועוד. ואם המדובר בלקוחות המכון, קרוב לוודאי שניתן לפלחן לנשים מגילאים שונים, שמתעניינות בטיפולים המתאימים להן, נשים בוגרות בטיפולי אנטי-אייג'ינג וצעירות בנות-עשרה בטיפולים לפתרון בעיות אקנה ומניעתן. היתרון הראשון לפיכך הוא בעצם החיבור אל לקוחותיך ובהידוק הקשר.
- חוגי בית הם אירועים תכליתיים הממוקדים בנושא שנבחר, שאם לא כן, יאבדו מן האפקטיביות שלהם בעיני המשתתפים. אנשים מעדיפים לדעת מראש לאיזה סוג מפגש הם זומנו ומצפים לקבל תמורה. היתרון השני הוא בכך שניתן לקדם חשיפה של תכשירים או טיפולים מסוימים בזמן נתון לפני קהל שמעוניין וסקרן לדעת, בעזרת הרצאה, התנסות במוצרים ושיתוף בחוויות אישיות.  
- יתרון שלישי נעוץ בהזדמנות להרחיב את מעגל הלקוחות ולהגיע אל לקוחות חדשים דרך אלה הוותיקים המגיעים לאירוע ומוזמנים להביא עימם בן או בת-לוויה.
- היתרון הרביעי קשור ביצירת יחסי ציבור למכון ולקוסמטיקאית, מעין השקעה לטווח ארוך. הקוסמטיקאית ממצבת את עצמה כאוטוריטה מוכרת בתחום מקצועה, מעודכנת ועכשווית, אבל גם חושפת צד אישי יותר שלה, מעצם היותה גם מי שמארחת את לקוחותיה בביתה הפרטי.
- חוגי בית מאפשרים חשיפה של המכון וביצוע מכירה ממוקדת של מוצרים ותכשירים מסוימים, וכל זאת בזמן קצר יחסית וללא הוצאות שיווקיות ופרסומיות גבוהות. היתרון החמישי הוא בהיותם כלי שיווקי שההשקעה בו מינימאלית ולכן מינורית. 
בעת ארגון חוג בית חשוב מאוד להקפיד על מספר נקודות כדי להבטיח את הצלחת האירוע:
• הפקת אירוע מחייבת השקעה של זמן ותכנון. חוג בית שלא תוכנן היטב - דינו כישלון ואכזבה. כחודש לפני המועד יש להתחיל בהכנות ולמיין בצורה קפדנית את השמות ברשימת המוזמנים.
• הזמנות לאירוע יימסרו למוזמנים כשבועיים לפני המועד, אם באמצעות מסרונים (הודעות sms), שליחת הודעות לכתובת הדואר האלקטרוני, מכתב בדיוור ישיר, או מסירת הזמנה ביד. בכל מקרה ההזמנה חייבת להיות ממוענת אישית ואין להסתפק בהודעה על האירוע בפייסבוק.
• 72 שעות לאחר מסירת ההזמנה יש ליצור קשר טלפוני עם המוזמנים ולוודא שקיבלו את ההזמנה. השיחה יוצרת מחויבות וגם אם המוזמן אינו יכול להגיע מטעמיו, יש הוקרה על עצם ההתעניינות.
• תזכורת אחרונה, כיומיים לפני מועד האירוע, חיונית ויכולה להגביר את הציפייה לקראתו.
• באירוע עצמו חייבים להקפיד על הדברים הבאים: עמידה בזמנים; כיבוד לאורחים במידה סבירה (כדי שלא יהפוך לאירוע שסובב רק אוכל); הצבת שולחן תצוגה עליו דפי מידע ומוצרים להדגמה, חיבור עזרים אלקטרוניים אם צריך, והכנה של כלי טיפול לצורך הדגמות והתנסות, כמו מראות אישיות וקעריות לפסולת.
• לאורך כל האירוע חייבת המארגנת להיות כמארחת בביתה ולהפגין יחס אישי ואכפתי לכולם. התרכזות רבה מדי במכירות על חשבון מתן יחס אישי ללקוחה, כמוה כ'ירייה ברגל' של עצמך.
• בגלל שהאירוע מתרחש בבית יש להביא בחשבון הפרעות אפשריות, בשל פעילויות בחדרי הבית האחרים, ולהבטיח מראש מניעתן.
• לאחר האירוע כדאי לבצע שיחות מעקב ולברר מה הפיקו ממנו המשתתפים והאם נהנו מהמפגש.
חוג בית הוא כלי שיווקי יעיל לקידום המכון ובאמצעות הכנה מוקדמת ותכנון נכון ניתן למצות את יתרונותיו ואת ההזדמנות העסקית שהוא נושא עימו. אך מעבר לכל שיקול עסקי הוגן, חוג בית הוא קודם כל מפגש חווייתי שלא נס לֵחו, המאפשר חיבור בין אנשים, רענון קשרים וטיפוח יחסים.

אסף דקל הוא מרצה ומנחה, מומחה לאימון אישי וקבוצתי
צילום: אימג' בנק ישראל 


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים