סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> אידיאל היופי
 

מהו המפרט התקני והמודרני של אידיאל היופי המודרני? ומהו המתכון של המרכיבים המזוהים עם אידיאל היופי הארץ ישראלי?

ד"ר רונן גלזינגר
בצירוף המילים "אידיאל היופי" רב הנסתר על הגלוי. עוד  משחר ההיסטוריה נקבע כי  יופי נחשב למעלה המקנה יתרונות ניכרים, פותח דלתות ומשמן את מסלולי החיים. פילוסופים, סופרים ומשוררים רבים, ניסו להגדיר את אידיאל היופי, הנע בין המימד האובייקטיבי והאוניברסאלי, לבין המימד הסובייקטיבי המוסכם בחברות שונות.
בחברה המודרנית שמתאפיינת בחשיפה, פתיחות חברתית, ובעלת יכולת השפעה ושינוי, ישנו דגש מיוחד על היופי. אם בעולם העתיק היכולת לפגוש אובייקטים יפים הייתה די מוגבלת ומצומצמת, הרי שבחברה המודרנית ישנה חשיפה גדולה לאובייקטים יפים כמעט בכל מקום. בכך  הפך המושג המופשט של יופי שהיה אמור להצטייר כמו  אידיאל החופש, והאהבה, למושג שבו לא הביולוגיה אם כי האידיאולוגיה היא מכתיבת אידיאל היופי בחברה המודרנית.

יופי אידאלי
גופה של האישה הוא מעיין יצירת אומנות מפוסלת, מפותלת ומורכבת מאין כמותה. המקום הראשון המסמל את הנשיות, אשר ממנו מתחילה האבולוציה הקיומית הוא כמובן אזור אגן הירכיים, והבטן אשר מסמלים  כבר מהתקופה הקדומה סממן לפוריות נשית ויכולת רבייה משובחת. היכולת של האישה להעניק חיים מסמל את עוצמתה וייחודה, ולכן אזור הבטן ואגן הירכיים נתפסים כאזורים אקזוטים במיוחד.  כחלק מתהליך המודרניצזיה, אידיאל היופי עובר שינויים ללא הרף תלויי תרבות וזמן ומעלה ליקויים חיצוניים בתפיסת  הגוף ואזור אגן הירכיים המהווים את אחד הסממנים לסוד הנשיות.  רוב הנשים הישראליות יבחנו את גופן ויתעכבו על מראה האגן, שכן המבנה הארץ ישראלי האקזוטי מבורך באגן ירכיים שופע אשר מפריע לרוב הנשים ומצטייר כמקום המועד לפורענות מבחינת הגזרה. גם אזור הבטן  מהווה נקודת תורפה נוספת בעיקר אצל נשים רזות לאחר הריונות ולידה מאחר שהתפיסה המודרנית הכתיבה כי "בטן שטוחה" הרבה יותר סקסית ואסתטית. גם אזור המותניים חשוב לא פחות . ממכנסיים נמוכים על צדי הירכיים המבליטים את המותניים השופעות , השתנתה התפיסה, והחלו גזרות גבוהות המדגישות את קו המותן המייצר מראה מתון ורזה. סממנים נוספים לנשיות הארץ הישראלית הוא מראה פנים נקי  צעיר ומשורטט.  הרצון העז לייצר מראה פנים שכזה הוביל לליקויים נוספים המובילים לתחושה עזה של רצון לשיפור תמידי. סנטר כפול אצל נשים רבות תורם למראה מבוגר , עייף וחסר פרופורציות בין הפנים לסנטר. בארצנו ברוכת השמש, נוספו קריטריונים נוספים למודל היופי הרצוי. פנים, חלקות צעירות ובעיקר שזופות. אותה שאיפה אקזוטית כמעט בלתי ניתנת למימוש  בעליל מאחר והשמש תורמת לנזקי עור רבים בעקבות החשיפה המרובה לקרינה המייצרת בעור כתמי פיגמנטציה( עקב הריון, גיל ועוד), קמטים ועור יבש וחסר חיוניות. כחלק מהתמודדות עם ליקויי מודל היופי הנכסף,  פותחו מספר דרכים וטיפולים פולשניים ובלתי פולשניים לאפשר לכול אחת מאתנו להגיע קרוב ככול הניתן  לאידיאל היופי שלה בהתאם לתפיסת המודל המוכר.

התערבות כירורגית פולשניות
ניתוחים כירורגיים המטפלים  בכל הקשור לתפיסת הגוף. לאחר שהתמודדנו עם  אינספור דיאטות ופעילות גופנית מייגעת אשר בחלקן סייעו לחלק מאברי גופנו להראות משביעי רצון וחלק מהאברים אשר מתעקשים להשאיר את עודפי השומן במקומם. אחת הברירות שנותרה היא להיפגש עם הפלסטיקאי אשר יטפל באזורים אלו.
אגן ירכיים רחב ולא פרופורציונלי, בטן שמנמנה אשר אינה תואמת את שאר מראה הגוף, מתנים עגלגלות, או זרועות עבות , כל אלו ניתנים לשיפור ניכר בעזרת טיפול אשר נקרא BODYTITEהטיפול משלב המסת שומן, שאיבתו ומיצוק העור בפעולה אחת. תוצאות טיפול זה נשמרות כל עוד אנחנו שומרים על משקל יציב ויכולות להישמר לאורך שנים. פעולה זו מסייעת לעיצוב הגוף ומעלה את שביעות רצוננו ממראה גופנו.
מבחינת ליקויי הפנים, ניתן לבצע טיפולים במגוון שיטת  כאשר אנחנו משתמשים ב- NECKTITE לטיפול בסנטר כפול, וב- FACETITE - לטיפול בנפילת העור (בבולדוגים בקו הלסת), קמטים וקמטוטים. שתי שיטות אלו מצעירות את העור , מקטינות את הסנטר הכפול ומטפלות בעודף העור שנותר לאחר השאיבה באזור הסנטר ומאפשרות לדחות למספר שנים את ניתוח מתיחת הפנים.

טיפולים בלתי פולשניים  
כאשר איננו מעוניינים בטיפול חודרני ניתן לטפל באזורים בגוף  במגוון שיטות שונות אשר עובדות על הגוף מבחוץ בעזרת גלי רדיו, אולטרה  סאונד ועוד. אך יש לקחת בחשבון שטיפולים אלו מחייבים תחזוקה לאורך כל החיים מאחר והתוצאות הן זמניות בלבד. טיפולי פנים לא חודרניים, מתאפשרים בעזרת מכשיר הנקרא פרקטורה FRACTURA  המכשיר עובד בעזרת אנרגיה של גלי רדיו ומיועד לטיפול בקמטים, קמטוטים, כתמי גיל והריון והצערת העור. טיפול זה דורש סדרה של  3-5 טיפולים ומשפר באופן משמעותי את מראה העור והמרקם שלו. גם הזרקות ומילויים הם אחד הפתרונות היעילים לשיפור מראה הפנים. קיימים כיום בשוק מגוון חומרי הזרקה אשר מאפשרים מילוי קמטים, מילוי נפחים טיפול  בקמטוטים ע"  הזרקות בעיקר של חומצות היאלורוניות ובוטוקס. השינוי בשיטה זו הוא השימוש בחומרים אלו למילוי נפחים וריענון העור בשטחים גדולים באזור הפנים.
הטיפול בבוטוקס מצוי בשרות הרפואה כבר עשרות שנים. הבוטוקס הוא חלבון  המופק מבקטריה, פותח בשנת 1987 ומצוי למעלה מ-15 שנים בשימוש כטיפול זמני להעלמת קמטים, יישור קמטים ומניעת קמטים וחריצים בפנים. כאשר אנו מזריקים את הבוטוקס לשריר אנו מחלישים את פעולת השריר ובכך מקטינים את היכולת ליצור קמטים. עם הזמן וכאשר מקפידים על הזרקות חוזרות (לפני שהשריר חוזר לפעולה מלאה) מרחיקים את ההזרקה הבאה כי התגובה לטיפול נמשכת יותר זמן.

 

ד"ר רונן גלזינגר, מומחה לכירורגיה פלסטית, חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית
תמונות: אימג' בנק ישראל

 

 

כדאי להירשם עכשיו, כאן למטה, לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
זה קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

דואר אלקטרוני

שם

  

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים