סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים

______________________
______________________

 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של סלבס >> אילנה שושן
 

כן, היא עדיין מאוד יפה, והיא מקפידה לשמר את יופיה, באמצעות כמה כללים בסיסיים.
היא עסוקה עתה בשאלות של העצמה וחרות נשית. הרגלי הטיפוח של 'מלכת מלכות היופי' של ישראל, אילנה שושן

נעמי אלון
השנה נבחרה אילנה שושן על ידי קוראות ל"מלכה של המלכות" של תחרות מלכת היופי. אילנה שושן (47) נחשבה כאידיאל היופי האולטימטיבי, מלכת היופי של ישראל לשנת 1980, בשנים שבהן מלכות יופי עדיין נחשב לתואר מכובד במיוחד, עם יופי קורן  נגיש אך זוהר. עם השיער השטני המתבדר, החיוך הצחור וגומות החן העמוקות, שושן, בת למשפחה ממוצא מרוקאי-עיראקי, גדלה במשפחה קשת יום שגרה בצריף קטן בחולות כפר סבא, שבעה ילדים בחדר אחד, שעברו לדירה קטנה כשנולדה בת הזקונים אילנה. 
היא התגלתה לראשונה כשחלבה פרות בכפר הנוער בן שמן, שאליו נשלחה בנעוריה. קשה היה לפספס את היופי הטבעי ושובה הלב  של הנערה היפהפייה. לפני 16 שנים במהלך הניסיון שעשתה לכבוש את הוליווד כשחקנית, הכירה את בעלה השני משה דיאמנט, מפיק ישראלי מצליח בלוס אנג'לס. הוא סגר את החברה שהייתה לו קודם לכן, ויחדיו הם פתחו חברת הפקה משותפת. שיתוף הפעולה בין השניים הניב עד היום עבודה משותפת על סרטים, ושני ילדים וחיים על המסלול שבין תל אביב ללוס אנג'לס.
כשפוגשים את שושן נדמה כאילו השנים לא עברו; היא דקיקה וגבוהה, פנים בובתיות וחלקות שמהן מגיח החיוך הגומתי המפורסם ההוא.
ספרי לי במה את עוסקת בימים אלה?
אני עוסקת בעבודה חברתית בימים אלה, וגם עדיין עוסקת בקולנוע שזו האהבה שלי. עכשיו אני עובדת על תכנית להעצמה עצמית לנשים, יחד עם נשים נוספות שהצטרפו אלי, לחזון של לבנות את התנועה של "נשים מעצימות נשים".
איך את מטפחת את עור הפנים?
אני לא עושה מזה עניין גדול, האמת, שוטפת את הפנים ושמה קרם לחות וקרם הגנה, קרם הגנה זה חובה בארץ שהשמש שם קופחת, בלוס אנג'לס שם אני מתגוררת, נוהגים שעות ברכב, אז את נמצאת בשמש כל הזמן וחובה קרם הגנה מהשמש. אף פעם לא "טיגנתי" את עצמי בשמש, גם כשהייתי יושבת בחוף כשהייתי נערה כשישבתי בחוף הים הייתי עם מגבת על הפנים. אני מעדיפה קרם שנספג תוך כמה דקות בעור, כי קרם שלא נספג לא נותן לאוויר להיספג וחוסם את הנקבוביות, וקרם שומני אם העור לא סופג אותו אז העור לא נושם. פנים נקיות, קרם לחות, קרם עיניים וקרם הגנה חובה במשך היום. ניקוי הפנים בערב, וקרם לילה כלשהו.
מהם שלושת מוצרי האיפור שאת לא יכולה בלעדיהם?
עפרון שפתיים בגוון טבעי, קונסילר ופודרה, והייתי מוסיפה גם מסקרה. כי מסקרה פותחת את העיניים תמיד. 
טריקים באיפור?
קונסילר, למעשה אם את שמה סוג של קונסילר זה פותח לך את כל הפנים, ועל כל השאר את יכולה פשוט לשים פודרה. האמת היא שרוב הזמן אני מסתובבת בלי איפור, ואני  חושבת שזו גם אחת הסיבות שהעור שלי נשמר.
איך את שומרת על רעננות העור בין הטיסות הטרנסאטלנטיות התכופות שלך?
החכמה היא לנסות לישון בטיסה, לשתות הרבה מים, אני לא אוכלת הרבה בטיסות, אבל לוקחת איתי בקבוק מים תמיד. כשאני מגיעה ללוס אנג'לס אני מגיעה מוקדם בבוקר אז אני יוצאת להליכה, כי אחרי 15 שעות טיסה את חייבת לנשום והגוף שלך צריך לנשום ולחדש אנרגיה.
איך את מטפחת את עור הגוף?
אני לא דוגמא ממש, ליפה וסבון וקרם גוף כלשהו.
מה חשוב לך להדגיש בפנים?
את העיניים, העיניים הן החלונות לנשמה, וככל שאנו מתבגרות אנחנו צריכות פחות איפור, זה בעצם הסוד הגדול. כשאנחנו מתבגרות משום מה אנחנו חושבות שאנחנו צריכות יותר איפור אבל אנחנו נראות פחות טוב עם הרבה איפור.
איך את מטפלת בשיער שלך?
שמפו לשיער רגיל וקונדישיונר. הבסיס של כל המוצרים הוא זהה, וההבדל בין מוצר זול ליקר הוא לא גדול, חלק גדול מהמחיר הוא של האריזה ושל הפרסום, ומי שמשלם את הפרסום זה בדרך כלל אנחנו. מה יחסך להזרקות וניתוחים פלסטיים למיניהם?
אני בעד שכל אחת תעשה מה שטוב לה. אבל אני בעד לעשות את זה אצל רופא מורשה כי להזריק לומדים, אחיות לומדות להזריק, רופאים לומדים להזריק, וקוסמטיקאיות עם כל הכבוד לא מורשות לעשות את זה, ואחת השגיאות שנשים עושות זה לחסוך לכאורה כמה שקלים ולעשות את זה אצל קוסמטיקאיות ואני ראיתי דברים איומים שקרו כתוצאה מכך. צריך לבדוק שמדובר ברופא עור או רופא קוסמטי, אף אחד אחר לא יכול לעשות את העבודה הזאת. בסופו של יום את מחליטה מה נכנס לגוף שלך, וללכת לקוסמטיקאית שלא מורשה לזה ולקבל הזרקות לפנים כדי לחסוך כמה שקלים, זה יכול להיגמר בזה שאת לא יכולה לצאת מהבית.
איזה סגנון לבוש את מעדיפה ביומיום?
אני אוהבת להתלבש נוח, לא תראי אותי הולכת במכנסי סיגר, או מכנסיים נמוכים מתחת לאגן. אם אני צריכה להתלבש אלגנטי אז זה לא כל כך אלגנטי. אני מרגישה הכי נוח בג'ינס וחולצה לבנה.
בני כמה הילדים שלך?
הבן שלי בן 14 והבת שלי בת 15.
היא יפה כמוך?
הרבה יותר יפה ממני לדעתי.
הם יודעים שהאמא שלהם הייתה מלכת יופי?
כשהם מגיעים פה לארץ הם רואים שמזהים אותי, וזה נחמד להם אבל הם לא כל כך מבינים, הם גם לא כל כך תופסים אותי כמלכת יופי או דוגמנית, אני בשבילם אמא. אבל מבחינתי בתקופה שנבחרתי למלכת יופי התפקיד היה מעמד מכובד, והרגשתי ברת מזל.
עד כמה היופי עוזר להתקדם, ועד כמה הוא רלוונטי ותורם גם בתפקידים מאחורי הקלעים כמו של מפיקה ומלהקת?
אני אשקר אם אגיד לך שלא, היופי תמיד עוזר, זה שהיית "מיס ישראל" תמיד עזר ברזומה, בארה"ב מכירים את בעלי, משה דיאמנט, ובארץ מכירים אותי כאילנה שושן ואת בעלי כ"בעלה של אילנה שושן". כשאני הולכת ברחוב מזהים אותי ויש תגובות נחמדות "את מלכת היופי הכי יפה". מאוד מחמיא. אני מאוד קשורה לישראל, ואני ומשה משתדלים לעשות פה דברים.
איך את שומרת על גזרה דקיקה כל כך?
אני לא צריכה לשמור, כי אני כל הזמן במודעות של מה שאת מכניסה לגוף שלי, אני מקפידה לאכול ירקות ירוקים וירקות צהובים שיש בהם ויטמינים שמגנים על הגוף ויעזרו להתחדשותו. זה מאוד פשוט. אני גם מקפידה על ספורט וחדר כושר. עושה הליכות בהרים ובטבע, ומעדיפה תמיד לעלות במדרגות ולא במעלית.
איך את מפנקת את עצמך?
פגישות עם חברות, עיסוי, הליכה בטבע ובהרים, זה הפינוק. וזמן לבד.
טיפ לסיום?
נולדנו בנות חורין ובמשך השנים ויתרנו על החירות שלנו בשביל המשפחה, הילדים, הבעל, העבודה, ואנחנו צריכות לקחת את זה ולאסוף את החירות שלנו חזרה, אבל ממקום של בחירה ולא של חוסר אונים. אנחנו צריכות להבין שמגיע לנו, חירות זו זכות מולדת, וזה באחריותנו לקחת את זה לעצמנו. אני החזרתי את זה לעצמי.


צילומים: מרב מרודי 

 

הירשם עכשיו לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
  

דואר אלקטרוני

שם

  

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים