סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של איפור >> איפור: גוף במקום קנבס
 

  כבר 12 שנה שאליפות העולם באיפור גוף מתקיימת בסיבודן, אוסטריה.
דיווח, מיוחד ליופי! ממי שהיתה שם וגם זכתה בפרסים

ליטל נוה


ליטל נוה עם Alex Barendregt
מנהל ויוזם התחרות
כבר 12 שנים, למי שלא מכיר, מתקיימת אליפות העולם באיפור גוף בעיירה סיבודן שבאוסטריה, על ידי Alex Barendregt, אליה מוזמנים כל האומנים הכי טובים בעולם בתחום איפור הגוף. אלו, ביחד עם צלמים ודוגמנים/יות מתנקזים מכל העולם, בכל שנה למשך שבוע ימים בהם הם עוברים סדנאות, מסיבות, תחרויות והמון כיף.
במשך ארבעת הימים הראשונים של המפגש מתקיימות סדנאות בתחום איפור הגוף (שימוש במברשות בספוגיות ובאייר-בראש) ובנוסף סדנאות צילום לצלמים וסדנאות לדוגמנים/יות. יש צורך בסנדא מיוחדת לדוגמנים משום שקיים הבדל בין דוגמנות לצילום סטילס או מסלול לבין דוגמנות של איפור גוף. דוגמנות לאיפור גוף מצריכה עמידה רצופה של 6-7 שעות בחוסר תנועה וצריך לדעת להציג בצורה נכונה את היצירה שמצוירת על הגוף.  לימודים ומסיבות
כל מי שמגיע מוקדם זוכה ללמוד מגדולי האומנים בתחום שקיימים בעולם (כמובן בתשלום וברישום של 3-4 חודשים מראש על מנת להבטיח מקום). במשך השבוע יש את ה- - Body Circus זוהי מסיבה גדולה, כולם נפגשים באולם גדול, צובעים אחד את השני ויוצאים מחופשים לטירת עינויים נטושה ובה DJ מאות אנשים ואלכוהול... מסתבר, שזה השילוב המנצח למסיבה טובה.
בנוסף יש את מסיבת ה"סיום" בה שותים כמויות עצומות של אלכוהול, רוקדים ומורחים צבע על כולם! ממש כמו ילדים בגן, רק הרבה יותר כיף....
בסך הכל השהייה בסיבודן היא למשך 8-10 ימים בערך, מתוכם יום הגעה, 4-5 ימי סדנאות, 3 ימים של תחרויות בכל הקטגוריות ויום החזרה הביתה. מי שרוצה ומעוניין יכול להישאר ולטייל בהרים המדהימים שמקיפים את הכל או בארצות מסביב, מרחק שמצריך נסיעה של 3-4 שעות ברכבת.

ארבעת קטגוריות התחרות
בתחרות עצמה ישנן 4 קטגוריות:
מכחולים וספוגיות - ללא עזרה של שבלונות וללא הדבקות אלמנטים על הגוף.
אייר-בראש - התזה של צבע על הגוף עם מכשיר האייר-בראש, בשילוב של שבלונות.
אפקטים - יצירות פאר ענקיות, תוך שימוש בכל החומרים העולים על הדעת והדבקתם על הגוף. בקטגוריה זו ישנן עבודות ענקיות ומרשימות מאוד. לנו, הישראלים, קצת קשה להשתתף מאחר וצריך להטיס את כל החומרים שצריך להדביק על הדוגמנית והעלות מאוד יקרה.
צבעי UV – הצביעה היא בצבעים מיוחדים שזורחים בחושך ולכן ההופעה מתקיימת בלילה כשמאוד חשוך.
כל קטגוריה שונה ובכל קטגוריה ישנה מסכת חוקים שצריך להישמע להם אחרת יורדות הנקודות והשפיטה של התחרות מאוד קפדנית. על נקודה אחת אפשר לאבד זכייה וחבל.
כל משתתף יכול להשתתף בקטגוריה אחת בלבד. ביום הראשון מתקיימת התחרות הראשונה ובה מכל קטגוריה נבחרים 36 אומנים שקיבלו את הציון הגבוה ביותר והם עוברים להתחרות ביום השני עם נושא חדש. לכן, לא ניתן להשתתף ביותר מקטגוריה אחת, אך ניתן להשתתף בתחרויות משנה כמו איפור פנים ואיפור גוף חובבני.
למה להגיע לסיבודן?
הסיבה הנכונה להגיע למקום המופלא הזה, או לשאר התחרויות המתקיימות בעולם, היא היכרות עם גדולי האומנים שמביאים איתם ניסיון מרהיב של אומנות של שנים, וחולקים אותה עם כל שאר החברים. כל אחד מתמקצע בנישה שונה, אם זו מכירת צילומי איפור גוף באלפי דולרים בגלריות, אם זה צילומי איפור גוף בטבע, ואם זה צילומי איפור גוף לפרסומות. כל נישה כזו כל כך שונה וכל-כך מפותחת, ומאחר וארצנו הקטנטונת עוד צריכה לעשות כברת דרך על מנת להגיע להתפתחות מעמיקה של התחום כולו באיפור הגוף, זה מאוד מהנה וחשוב להיחשף ולהיות חלק מכל ההתרחשות.
אני חברתי במשך השנים לאנשים מדהימים ומוכשרים להחריד שהפכו להיות המשפחה שלי בכל העולם. כדי להבין על מה אני מדברת, אני ממליצה גם להיכנס לאתרים שלהם ולראות.

המלצה לבקר באתרי המאפרים הללו - בעלי שם עולמי בתחום

 Craig Tracy http://www.craigtracy.com/homepage/index.html - מצייר בעיקר על נשים כשהן בעירום מלא, מצלם את עבודותיו ומוכר אותם בגלריה הראשית שלו בניו אורלינס, שם הוא גר ובעוד 3 גלריות בכל העולם, כל צילום עולה מאות דולרים ומאוד נחשק. לשמחתי יאמר שזכיתי לקבל ממנו במתנה צילום של עבודתו שאני מאוד אוהבת, ומתישהו בקרוב אנחנו נעבוד יחד על פרויקט משותף.

http://www.iocobodyart.com/Artist.asp?ArtistID=6122&Akey=ACRTB3M7 - Filippo Ioco מצייר על נשים וגברים, מאוד אוהב צילומי חוץ ולא סטודיו, כאשר הוא משלב את הדוגמנים שלו עם הטבע או מצייר אותם כחלק מאוכל ועורך את הצילומים בפוטושופ ומציג את עבודותיו במוזיאון האירוטיקה! יתכן שיגיע לביקור בארץ בקרוב. מאוד סקרן לבקר פה אצלנו אחרי כל הסיפורים ששמע.

 http://www.bella-volen.com/ 
Bella Volen דוקטור לאומנות, זכתה בהרבה תחרויות במשך השנים, מתמקצעת בציור טקסטורות, חיבור בין צבעים, ומעבירה סדנאות מדהימות בכל מה שקשור בצבע, טקסטורה, קומפוזיציה, אשליה אופטית בציור, חיבור צבעוניות וכ'ו. לאחרונה חברה ל-Guido Verhoef  שהוא אומן בלונים וביחד הם משלבים בלונים ואיפור גוף, שזה משהו שלא נעשה בעבר ומדהים ביופיו.

http://www.einatdan.com/einat_dan/Welcome.html - Einat Dan - כן, כן. אחת משלנו, החברה הכי טובה שלי, בחורה מוכשרת שזכתה בתחרויות בכל העולם, יש לה ליין מוצרים משלה של מברשות וצבעים, כל עבודה שלה נראית כמו תכשיט, וגם מאפרת אופנה, עושה קמפיינים בתחום האופנה וכתבות במגזינים נחשקים בעולם.

Dennis Penkov http://www.skinart-berlin.com -אומן אפקטים מהגדולים בעולם! יש לו בית ספר משלו בברלין והוא מעביר המון סדנאות באייר בראש ובאפקטים ברמות הכי גבוהות בברלין ובכל העולם, כמו כן עושה סרטים כמו: הרי פוטר, מיסטר נו-ניים ועוד. אגב, הוא מגיע בקרוב לבקר אותי בארץ, לטייל קצת בארץ הקודש. נחמד שיש משפחה בחו"ל.

Mike Shane http://www.bodypainting.at -  מצייר, מורח ושופך צבע על כל מה שזז! מייק הוא אומן מדהים שעובד בעיקר בעשיית פרסומות של חברות מאוד גדולות, אני הייתי אסיסטנטית שלו, למדתי המון ונהניתי מכל רגע, איש מדהים.

כל אחד מהם כל כך שונה וייחודי ומקורי ומוכשר, כך שתמונה קבוצתית-משפחתית שלנו היא מאוד מחוייכת, עתירת כישרון ואהבה ויש את הדרייב להיפגש כל פעם בנקודה אחרת על הגלובוס, לחגוג, לצייר, להתעדכן ובעיקר לעשות כיף.

למה לנסוע?
אני הגעתי לראשונה לאליפות באוסטריה לפני כארבע שנים על מנת לפשפש ולראות מה קורה שם בכלל, וגיליתי עולם מלהיב, אנשים שחושבים כמוני, מציירים כמוני ואוהבים את התחום המדהים של איפור הגוף.
מאז אני חוזרת כל שנה לאנשים שהפכו החברים שלי והמשפחה שלי ומתחרה על תואר אליפות העולם ומשתדלת לטוס לכמה שיותר מקומות בעולם כדי להתחרות בתחרויות של איפור גוף.
בשנה האחרונה הייתי באוסטריה, ניו יורק, לאס ווגאס, סין ועוד. מאז שתפס אותי החיידק התמכרתי וכל כסף 'ספייר' מיד נאגר בצד לטובת כרטיס טיסה ליעד הבא.
השנה, ביום הראשון לאליפות הגעתי למקום הרביעי יחד עם האחים וולף שהם אלופי העולם לשנת 2009. זכיתי בזכות עבודה בשם 'קאמה סוטרה' וביום השני לתחרות הגעתי למקום השמיני עם העבודה 'התמודדות עם הפחדים'.
אחרי תחרות כזו אני מרגישה חיה ואת כל הדם זורם בגוף ומהר. הלב שלי כמעט וקורע את החולצה מהתרגשות בזמן שאני מציירת, ממש כמו סם שמשתלט, אך באופן הכי טוב שיש. אדרנלין זה דבר מדהים ומשכר חושים. כשאני מציירת אני נמצאת במקום אחר, זה כמו מדיטציה בשבילי - להתנתק ולהיות במקום חלופי אחר.
השהייה באוסטריה הייתה מדהימה והמקום שזכיתי להגיע אליו היה חווייתי, מופלא וכבוד גדול מאוד. תענוג שוב להפגש, לאגור חוויות וכבר עכשיו, אני מתחילה לחשוב אודות התחרות הבאה, כי מתחיל לדגדג לי באצבעות...
אבל בינתיים בארץ - אני שמחה ללמד איפור באחד מבתי הספר הגדולים בארץ, כמו כן שמחה להעביר סדנאות אישיות וקבוצתיות, לאפר וללוות כלות ביום חתונתן, ולעולם לא מפסיקה ליצור פרויקטים חדשים בתחום איפור הגוף ומאוד מקווה שהתחום יתפוס תאוצה בארץ ויתפתח בעתיד.

 

ליטל נוה היא מאפרת מקצועית המתמחה באיפורי גוף ומלמדת איפור
צילומים: Manfred Bauer

 

כדאי להירשם עכשיו, כאן למטה, לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
זה קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

דואר אלקטרוני

שם

  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים