סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של איפור >> התקרחות? כך משלימים שיער
 

בשוק קיימות שיטות שונות מתחום האיפור הקבוע הנותנות מענה להתקרחות.
לפניכם שלוש שיטות מקצועיות אותן מציגים: מירי אברהם, משה אלול ודוריס אלוף

מירי אברהם – מגוון מכשירים, עקרון אחד
לאורך השנים עוד לא נמצא פתרון שימנע את תופעת ההתקרחות והדלילות של נשים וגברים, אך נעשו ניסיונות להסתיר זאת ע"י פאות, תוספות שיער והשתלות – ולדעתי, רוב השיטות לא נתנו את הפתרון האידיאלי שגרם ללקוחות להרגיש משוחררים וטבעיים ללא תוספות אך עדיין במראה של שיער מלא, אחיד וטבעי.
שיטת מילוי הקרקפת איתה אני עובדת, מתבססת על המכשור מבית מג'יק קוסמטיק של חיים פרדו, והיא מדמה זקיקי שיער קטנים ועדינים במרווחים צפופים, בצורה הטבעית ביותר, כך שלא ניתן להבחין בין השיער האמיתי לפיגמנט המוחדר לקרקפת וזאת ע"י מומחיות ומיומנות בהתאמת הצבע לגוון השיער. 
החדרת הצבע מתבצעת ע"י מכשיר דיגיטאלי מתקדם ביותר, הצבעים המוחדרים הינם צבעים טבעיים על בסיס מינראלי או אורגני, בטוחים לשימוש ללא תופעות לוואי או אלרגיות.
הצבע מוחדר לשכבת האפידרמיס, ולכן אין מדובר בקעקוע ולא נשארות צלקות.
ההליך מתבצע לאחר אלחוש האזור במשחה שמקלה מאוד על התהליך, ולכן הוא כמעט ואינו מורגש. הטיפול מתבצע בין פגישה אחת לשמונה פגישות, תלוי באזור שאותו ממלאים. 
לאלו מקרים יכולה שיטה זו לתת מענה? התקרחות במרכז הראש ובחלק הקדמי;
טשטוש צלקות מהשתלת שיער או כל צלקת אחרת; פתרון לדלילות שיער בכל אזור בקרקפת; השלמת זיפי שיער בזקן או בשיער קצוץ למראה מלא וצפוף; השלמת מפרצים.
כמה זמן מחזיקה התוצאה? זמן דהיית הצבע מושפע ממספר גורמים: חשיפה לשמש; כלור; חילוף תאים- התאים בשכבת האפידרמיס מתחלפים. מרגע שתא נוצר בגוף עד שהוא עוזב אותו לוקח בין 28-30 יום בגיל צעיר ובגיל מבוגר אפילו 45 יום. מכיוון שהצבע מוחדר לשכבת העור העליונה, צובע את התאים עצמם, הוא נעלם לאט לאט בקצב חילוף התאים; הרכב הצבע וריכוזו משפיע על משך הזמן שיישאר על הקרקפת. ישנם צבעים מינראלים טבעיים שדוהים מהר יותר, ישנם צבעים אורגנים יותר חזקים שיכולים להחזיק למשך יותר זמן בעור, וישנם צבעי קעקוע בהרכב שונה שאיתם אסור להשתמש בתהליך זה כי הם יישארו שנים על העור וישנו את צבעם; עומק החדרת הצבע חשוב מאוד בתהליך ומשפיע על התקופה שיישאר על הקרקפת. כאשר מחדירים את המחט עמוק יותר יכולים להחדיר צבע לשכבת העור האמצעית-הדרמיס, והצבע ידהה אך לא יעלם לגמרי.
כשהעבודה נעשית נכון, ע"י בעל מקצוע מיומן ובעל ידע מקצועי המתאים את הצבעים, הצבע אמור לרדת עד 5 שנים, אך ידהה קודם לכן ויידרש חיזוק נוסף בין 1-3 שנים.
מה חשוב לדעת על השיטה? התאמת הצבעים ללקוחות מאוד חשובה. מומלץ על טסט ולחכות שבוע כדי לראות איך מתקבל הצבע; חשוב להתאים את הצבע לגוון השיער וגוון העור. לגוון העור יש השפעה על הצבע ועל הגוון שיתקבל לאחר דהייה; ישנם פיגמנטים שיכולים לשנות את הגוון לכחלחל או ירקרק לאחר דהיית הצבע ולכן צריך לדעת איך לנטרל צבעים מסוימים ובאיזה גוונים לא להשתמש; חשובה ידיעת תורת הצבעים והכימיה כי לאחר מעשה קשה מאוד לתקן; חשוב מאוד לדעת באיזו מחט לעבוד ובאיזה עומק להחדיר אותה. יש לכך השפעה על התוצאה. 
מרווח הזמן הרצוי מטיפול לטיפול: בניגוד לאיפור הקבוע שהמרווח הרצוי בין טיפול לטיפול הוא חודש, בשיטה זו ניתן להגיע לפגישה נוספת לאחר שבוע או שבועיים ולמלא אזורים שלא נגענו בהם בפגישה הקודמת; אסור לעבור על אותו אזור שבו החדרנו צבע פחות מ-30 יום כי תהליך ההגלדה טרם הסתיים. 
דברים שחובה לבדוק לפני תחילת התהליך: רגישות לחומר לידוכאין שקיים בחומרי אלחוש; לחולי לב, לחץ דם וכבד- מומלץ אישור מרופא; לבדוק שחולי סכרת מאוזנים ע"י כדורים או אינסולין; מומלץ למי שנוטל כדורים לדילול הדם להפסיק באישור רופא את לקיחת הכדורים שבוע לפני התהליך; לכל מי שקיים אצלם חוסר באינזים  ג'י, סיקס. פי.די - רגישות לפול ולליד וכאין - לא להשתמש בחומרי אלחוש מקומי. מומלץ להחתים את הלקוח על טופס הצהרת בריאות והסכמה לטיפול.
המכשירים שאיתם אני עובדת: אני עובדת עם מכשיר דיגיטאלי של איפור קבוע המחדיר צבע מתחת לעור בטכניקה של כניסות ויציאות של המחט. קיימים שלושה סוגי מכשירים בתחום האיפור הקבוע, שאיתם אנחנו עובדים והם מוצעים למכירה ומשווקים ברחבי הארץ ובעולם. כל המכשירים קלים להפעלה, פשוטים לחיטוי ובעלי חלקים סטריליים. הם פועלים בשיטות המתקדמות ביותר, ומאפשרים לאנשי המקצוע לעבוד עם כל סוגי המחטים בצורה קלה ומהירה.
המכשירים הם: מכשיר בסיס בעל 3 מהירויות שונות. זהו מכשיר חשמלי והוא זול יותר מן האחרים; מכשיר דיגיטאלי מתקדם בעל 9 מהירויות, המאפשרות שליטה בתנודות המחט לפי הצורך. זהו המכשיר איתו נעשית עיקר העבודה בענף; מכשיר דיגיטאלי מתקדם בעל שתי ידיות לעבודה המאפשרות עבודה לאורך זמן. הוא בעל מעמד נוח המגיע למהירות מירבית ובכך מקצר את תהליך העבודה. הוא מאפשר עבודה של שני אנשים במקביל. עם מכשיר זה עובדים הרבה מאוד מעצבי שיער.
בקרוב עומד לצאת מכשיר דיגיטאלי מתקדם אף יותר.


משה אלולמשה אלול – טיפול אחד בלבד
בעולם המודרני המראה הוויזואלי בחברה נהפך לאחד הדברים המכתיבים את הקוד הגברי. בעשור האחרון מושג הגבר המטופח-המטרוסקסואל דרבן וקידם את האמביציה הגברית למקומות שהיו שמורים עד כה לנשים בלבד. החזות הפכה לדבר החשוב מכל, והשאלה האולטימטיבית היא: "איך אני נראה"? "מה יגידו"? – כל אלו לוקחים את הגבר למחוזות של טיפוח הגוף עפ"י: קוד לבוש, ניקיון, אסטטיקה, ומותגים. יחד עם זאת, אחת הבעיות הגדולות והנפוצות בעולם, ובפרט בעולם הגברי, הינה בעיית התקרחות השיער. אנחנו חיים בעולם בו המתח האישי, מזג האוויר הקיצוני, תזונה לקוייה ותחלואי חברה שונים יוצרים מצב שגברים מתחילים להקריח ולהראות מבוגרים מגילם כבר משנות ה-20 לחייהם. בעקבות כל אלו נוצרה תעשייה שלמה והבעיה עדיין לא נפתרה. הטיפולים הרפואיים, השתלות השיער, ואלפי שיטות טיפול שונות עדיין לא הצליחו, לדעתי, להעניק למתקרח מראה בעל שיער. טיפולים שונים גורמים לגבר הממוצע להוציא אלפי דולרים בשנה כדי לשנות את חזותו ולהקנות לו מראה שעיר וצעיר. הפתרון הנפוץ והטרנדי הוא הדמיית זקיקי שיער.
מה מאפיין את השיטות הקיימות? השיטות השונות הקיימות בעולם בתחום הדמיית זקיקי השיער מסתיימות בלא פחות מ-6 מפגשים, כאשר כל פגישה נערכת למעלה משעתיים, תוצאה נראית לעין רק לאחר כחצי שנה של טיפולים, ולאחר שנה הלקוח צריך להגיע לבצע את הטיפולים מחדש בגלל דהיית הפיגמנט.
המכשיר/הפטנט שאיתו אני עובד: הפיתוח האחרון שלי בתחום הוא ה-ORON57 של חברת NPM (חברה שהקמתי), לפיה, ע"י רולר - במקום מחט, אני מקנה טיפול חד-פעמי שאורך כשעה אחת בלבד.


לפני                                                                                     אחרי

מה מאפיין את המכשיר? זהו רולר הבנוי מגלגל מחטים ומערכת קפיצית. באמצעות חיבור הרולר למכשיר וטבילתו בפיגמנט בגוון השיער, ניתן בקלות ובזמן קצר להעביר את הרולר על גבי הקרקפת ולבצע הדמיית זקיקי שיער. הרולר הינה המצאה המספקת פתרון מיידי להשלמת המראה השיער ומטשטשת את האבחנה בין ההדמייה לבין זקיק השיער האמיתי. למי מתאימה השיטה? הרולר מיועד למקרים בהם קיימת דלילות בשיער/קרחת/שלבי התקרחות ומתאים לגברים אשר ביצעו בעבר השתלת שיער.
באמצעות הטיפול במכשיר תיווצר הסוואה מלאה על ידי הדמיית זקיקי שיער. התוצאה מיידית ומאפשרת כיסוי שטח קרקפת בטיפול אחד. חדירת הפיגמנט ע"י הרולר נעשית בקלות וללא מאמץ והתוצאה נשמרת לאורך שנים. הרולר הינו לשימוש חד-פעמי וסטרילי.
בנוסף, מכשיר ה-ORON57 הוא מכשיר לאיפור קבוע. ייחודו הוא בפעולתו השקטה והחדרת הפיגמנט בקלות לעור, להשגת תוצאות טובות לאורך זמן.
בימים אלו מתנהל מו"מ אינטנסיבי עם חברות מתחום השיער לשיווק המכשיר בחו"ל.
 

לצפייה בסרטון המדגים הדמיית זקיקי שיער עם מכשיר ה- 57 ORON ע"י משה אלול

דוריס אלוף – סודות מקצועיים
השיטה לפיה אני עובדת, ב'דוריס אומנות היופי', מתבססת על סודות מקצועיים. ההצלחה של השיטה נובעת משימוש בחומר ותמיסות מיוחדות שאיתן אני עובדת, ואין מדובר בחומרים של איפור קבוע.
כמו בשיטות האחרות אני עושה שימוש במחט דקה.
השיטה לפיה אני עובדת מתבססת על הניסיון רב השנים שלי בתחום הקעקועים והאיפור הקבוע – והשיטה שלי משלבת את שני התחומים. אני מאפרת איפור קבוע כבר הרבה שנים ויש לי גם רקע נרחב בקעקועים ומתוך שילוב שני תחומי הידע הללו אני עושה שימוש בחומרים ותמיסות מיוחדת שמוכיחות את עצמן. גם משה אלול ראה עבודות שלי והתרשם, ואנשים שהתרשמו מהעבודות שלי מגיעים אלי מכל הארץ.
איך עובדת השיטה? מילוי קרקפת וטשטוש צלקות נעשית בשיטה הנקראת מיקרופיגמנטציה. זוהי פעולה של החדרת פיגמנט לעור הקרקפת לפיה, מיקרופיגמנט זעיר מדמה זקיקי שיער קצוץ, ומשתלב בצורה המושלמת והמדויקת ביותר עם זקיקי השיער הטבעיים. הפעולה נעשית ע"י מחט דקה מאוד ובטכניקה שונה מהמקובלת באיפור הקבוע. הטשטוש נראה אמיתי: על הצלקת קיים שיער קצוץ בגוון השיער הטבעי של הלקוח והוא שממלא את החלקים הריקים והצלקות שנשארו מפציעה, השתלה או נשירה. לא מבדילים בין הזיפים הטבעיים לנקודות הפיגמנט גם בהסתכלות מקרוב.
יתרון השיטה: לאחר הטיפול יכול המטופל להמשיך בפעילות רגילה. רצוי שלא להחשף לשמש חזקה בכדי למנוע דהייה של הפיגמנט, לפחות לא בשבועיים הראשונים שלאחר הטיפול.
כמה זמן? הפיגמנט נשאר בין שנה וחצי ל-4 שנים. יש מקרים בהם הוא נשאר ליותר זמן. הדבר תלוי בסוג העור, באופן שבו נשמרים מפני השמש, באיכות ביצוע העבודה ובסוג הפיגמנט.
למי מתאים לעבוד בשיטה? הצבעים שונים מצבעי האיפור הקבוע, ומי שמיומן יודע כיצד לבצע את העבודה מבלי שהצבע יתפשט עם הזמן. דרוש ידע ונסיון, שכן מדובר בהחדרה של צבע.

לצפייה בסרטון המדגים את העבודה:
 

מירי אברהם היא קוסמטיקאית פרא רפואית ומדריכת מקצועות היופי
משה אלול יזם ומפתח שיטת מיקרופיגמנטציה - הדמיית זקיקי שיער 
דוריס אלוף מנוסה בתחום האיפור הקבוע הקלאסי והפארא-רפואי
 


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים