סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> מה אומרות ידייך?
 

הידיים חושפות ובאופן אכזרי את הגיל. מה בכל זאת אפשר לעשות?
מגוון שיטות וטיפולים להצערת היד

קארין דנסקי


הידיים של מדונה

אין איבר בגוף המסוגל להסגיר את גילה הכרונולוגי של האשה כמו גב כף היד הבוגדני. הוכחה לעובדה הנבזית נצפתה בתצלום של כוכבת הפופ מדונה, "הצעירה הנצחית".
אולם לדאבוננו החל הרושם להתפוגג ברגע שנחשפנו לגב כפות ידיה שהסגירו פער של עשור לפחות לעומת מראה פניה הצעירות. ידיה של הכוכבת כפי שנצפו בצילום (ראה כאן, מימין) - היו גרומות, מדוללות, יבשות מוכתמות בכתמי גיל ושזורות בוורידים בולטים...
ידיים ומחשוף (דה-קולטה) ידועים כמסגירי הגיל הכרונולוגי. הסיבות לפער טמונות בכמה עובדות. ראשית, רובינו לא נותנים לידיים את תשומת הלב בכל הנוגע לתחום הטיפוח האסתטי, כך מעידים המומחים. הידיים, לטענתם, סובלות במהלך החיים מהתעללות מתמשכת. די אם נשווה את הידיים לישבן, כדי לגלות שזה האחרון לבן וצח כשלג ונטול כתמים ויובש, לעומת הידיים, שאותות הזמן ניכרים בהם ככל שהשנים נוקפות. שנית, הידיים הן בעצם "הפועלות השחורות" שלנו, הן נמצאות תדיר במגע עם מים, עם חומרים כימיים אגרסיביים בדמות סבון, אקונומיקה, אצטון, צבע ואבק, ובכלל הן עסוקות מבוקר עד ערב בפעילות סביב השעון. על מנת למנוע את הנזקים ולהעניק לידיים את ההגנה הראויה מומלץ כרוטינה להיעזר בשימוש בכפפות מגנות, וכך להימנע משחיקה לטווח הארוך.
זו הזדמנות גם להפנים ולזכור שהתקשורת הראשונית והבינאישית מתבצעת באמצעות לחיצת יד, ורצוי שזו תהיה יד רכה מטופחת, ועוד יותר עדיף נטולת כתמים, יבלות, חספוס ועוד מרעין בישין. אגב, המומחים טוענים שניתן ללמוד רבות על אורך החיים והאישיות של בעל כף היד מהתבוננות בה. אם כך הם פני הדברים ייקל עלינו להבין את החשיבות בהגנה ובטיפוח של האיבר הכה חשוב בחיינו. עד לא מזמן רובנו נעזרנו בקרמים מתוחכמים של חברות הקוסמטיקה השונות שהבטיחו להחזיר לידיים את הנעורים שאבדו בדרך. הטכנולוגיות החדשות בדמות טיפולי אנטי אייג'ינג, סרומים למיניהם, חומרי ליחוח בתוספת תכשירי הבהרה - נועדו כולם למלחמה בגיל הכרונולוגי. חברות שהבטיחו ואף קיימו הן חברות 'קליניק', 'נאוטרוג'ינה', 'נטור', 'אסתי לאודר' ו'סאלי הנסון' - בהחלט רשימה חלקית. אך גם אלה בסופו של תהליך נאלצו להודות שלטכנולוגיות שלהן יכולות גבוליות לעומת עור הידיים הבוגדני, שלו כידוע חיים משלו.
כאחת שנוטה להאמין במוצרים ולא מתביישת להתמסר לסגולותיהם של הקרמים, בסופו של יום אני מודעת שלא בקרם לבדו ניתן לתת מבטחינו. נגזר מכך הוא הנוהג שאימצתי לעצמי בעת נהיגה, כשאני אוחזת בהגה מכוניתי כשידיי עטויות כפפות לבנות 'מדוגמות', ממש כמו אצל הנהג של מיס דייזי. המנהג מומלץ בחום ואף זוכה לתגובות חיוביות. אז במקום לתת לידיים להעכיר את מצב הרוח ולהסגיר את הגיל, הגיעה השעה ליהנות משלל החידושים והשכלולים שמעמידה לרשותינו הרפואה האסתטית - ולא רק מבטיחה, אלא גם מצליחה להעניק פתרונות אטרקטיביים. לפני שנתפנה למסלול של טיפולים חייבים להצטייד בסבלנות עבור איסוף נתונים ולא לשכוח לקבל ייעוץ רפואי באמצעות רופא עור או פלסטיקאי המתמצאים במגוון הטיפולים, האפשרויות והשילובים. הם יוכלו לפרטם עבורינו ואף להסביר ולכוון, וברוב המקרים גם לחזות את התוצאות הסופיות של שלל התהליכים.
מגוון השיטות והטיפולים המוצעים להצערת גב כף היד:
על מנת לזכות בתוצאות אופטימליות בטיפול בגב כף היד, הטיפול המומלץ בו מהתנהל בשני מסלולים:
1. טיפול במראה ובאיכות העור של הידיים.
2. טיפול באובדן הטונוס – (איבוד השומן התת עורי).
טיפול במראה ובאיכות העור של הידיים
• Retin-A: מוכר ידוע ומוכח. מקורו בוויטמין A שעד לפני שנים היה ידוע בשימוש בתחום טיפולי האקנה (חטטת). עם הזמן עמדו הרופאים על יעילותו בהצערת נגעי עור שטחיים ונזקי שמש, במחיקת קמטוטים ובהבהרת העור. פעילותו של רטין A מבוססת על קילוף עדין של שכבת העור הבנוייה מתאים מתים ובכך מזרזת את תהליך חידוש שכבת העור העליונה – האפידרמיס. מחקרים הוכיחו שרטין A מסוגל לגרום ליצירה מוגברת של קולאגן בשכבות העמוקות של העור – הדרמיס. הטיפול אינו מומלץ בקיץ וגם אם משתמשים בו בחורף חייבים להשתמש במקדם הגנה.
• טיפולי לייזר: הטיפולים באמצעות לייזר ידועים כפחות שמרניים, ולאחר ניסיונות לא מעטים הגיחה לחיינו טכנולוגיית 'Fraxel Pixel Laser'. הטכנולוגיה המהפכנית הייתה ידועה בשימושה הנרחב עבור הפנים והגוף ורק לאחרונה היא זוכה לשימוש נרחב ויעיל גם לידיים. כיום ניתן לסכם שלאחר מספר טיפולים לא גדול במיוחד בעור הידיים שטופל בלייזר, העור הופך לרך, חלק, רענן ובהיר והעיקר נטול כתמים. מטיפול לטיפול גם הקמטוטים שעיטרו את הידיים נחלשים משמעותית. (אגב, בפלא חזיתי במרפאתו של ד"ר מיקי שוחט, הידוע כחלוץ ומוביל בכל הנוגע לטיפולי לייזר). הטיפול מתבצע במרפאה על עור נקי שנמרח במשחת אלחוש מקומית. זמן ההתאוששות קצר במיוחד ומייד בתום הטיפול ניתן לצפות בשיפור משמעותי.
כאמור, שיטת הטיפול בלייזר לידיים קיבלה אך רק לאחרונה את האישור לשימוש בה. כמו בטיפול שהוזכר ברטין A, גם בטיפולי לייזר חייבים להימנע מחשיפה לשמש ולהצטייד במסנני קרינה בהתאם. כמו בכל טיפול חייבים להצטייד בסבלנות כי הטיפול מתבצע בתדירות של שבועיים. ובאשר למספר הטיפולים, הנושא תלוי במצב הידיים, בתגובת המטופל ובמיומנות הרופא המבצע.
ועכשיו, לאחר שטיפלנו באיכות עור הידיים ומיגרנו את הכתמים, הנגעים ומה שבינהם, הגיעה העת להתפנות לטיפול בטונוס, כלומר בתיקון ובמילוי השכבות התת-עוריות שהידללו והצטמקו במהלך השנים, ראה עניין מדונה – זוכרות?

טיפול בטונוס גב כף היד:
• בתחום זה קיימות כמה שיטות, השיטה היותר ישנה ידועה כ"הזרקת שומן עצמי", אך הבעיה בטיפול זה טמונה בפרוצדורה המעט מורכבת. ראשית, מדובר בהרדמה מקומית כי הרי חייבים להרדים את האזור ממנו נלקח השומן. יש לציין שהאיזור גם נותר באי נוחות מסויימת. השומן שנלקח עובר עיבוד ומוזרק לגב כף היד. תופעות הלוואי שנצפו היו התנפחות שטפי דם והעמידות המובטחת משוערכת בעד חמש שנים.
• לאלה מביננו שנרתעות מההליך שנזכר לעיל, מוצע להזריק 'רדייאס' שעד לאחרונה הוזרק לפנים בלבד. חומר הרדייאס מורכב מקלציום הידרקוסיל וידוע גם בטיפולים אורתופדים, ברפואת שיניים ועוד. טווח העמידות ברדייאס נע בין 18 ל- 24 חודשים והוא בטוח לחלוטין ומתפרק בתהליכים טבעיים. אין צורך במבחן רגישות מקדים כמו בקולאגן. באשר לתופעות הלוואי שנצפו לאחר הטיפול, אלה היו תחושת גירוד, אדמומיות ונפיחות קלה שנעלמת לאחר מספר ימים. אגב, את תוצאות הטיפול ניתן לראות באופן מיידי.
• לאחרונה התווספו לארסנל הטיפולים האסתטים לידיים שני חומרי מילוי בטוחים במיוחד: הראשון נקרא 'Macrolane' והשני 'MyCells'. חומר המקרולן פותח בשבדיה ומבוסס על בסיס החומצה ההיאלורונית באמצעותה ניתן למלא את כל חלקי הגוף הזקוקים למילוי ולריפוד כגון חזה, ישבן ופגמים באופן כללי. לאחרונה השימוש בחומר צובר תאוצה גם בישראל ובמיוחד אמורים הדברים בכל הנוגע לטיפול בגב כף היד שאיבד נפח. ד"ר צחי וידר, ממרפאות O.R הינו מאמין נלהב בשימוש בתכשיר, וזאת לאחר התוצאות הטבעיות שמתקבלות לאחר הטיפול. אגב, עמידות החומר נעה סביב השנה וחצי, אך כמו תמיד חייבים לקחת בחשבון פרמטרים, כגון סוג העור, גיל, סגנון חיים ומיומנות הרופא. גם במקרה הנ"ל אין צורך מקדים בטסט לבדיקת רגישות.
• חברת 'MyCells' מציעה שיטת טיפולים חדשנית למילוי אזורים בעייתים, כולל גם טיפול מבטיח לגב כף היד – נשוא הכתבה. התהליך עצמו מתבסס על גיוס תאי הגוף עצמם באמצעות דגימת דם פשוטה וללא החדרת חומרים זרים. הדם שנדגם עובר תהליך ריכוז בצנטריפוגה שמעשירה את הפלזמה ויוצר גיוס של תאי הגוף וטסיות הדם ובכך מעודד התחדשות ויצירה מוגברת של קולאגן. תוצאות הטיפול אמורות להעניק לגב כף היד את הנפח שאבד במהלך השנים. הטיפול מתנהל במרפאה ועד לרגע כתיבת שורות אלה רק כמה רופאים שהוסמכו לשיטת 'MyCells' מורשים לטפל באמצעותה בישראל. העמידות המובטחת נעה בין שנה לשנה וחצי. אלה ההבטחות כפי שהובאו לאחרונה במסיבת עיתונאים, ולמען ההגינות חייבים לציין שהשימוש במייסלס חדש יחסית, והבחירה בסוג השיטה נותרת כמו תמיד רק בידייך...
 

קארין דנסקי היא יועצת תדמית, אופנה יופי ודוגמנות 

 

הירשם עכשיו לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
  

דואר אלקטרוני

שם

  

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים