סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של איפור >> כל הסודות לאיפור אנטי-אייגי'נג
 
"את נראית נפלא, עשית משהו בפנים...?" עצות לבנות הגיל השלישי

קארין דנסקי
ההזדקנות (Aging) הינה תהליך קשה לרוב הנשים, כנראה גם בשל העובדה שמגיל צעיר רובינו ממוקדות במראה החיצוני ובלתי מרוצות ממנו באופן כרוני. פתרון חלקי חבות נשים לחברות הקוסמטיקה שהצליחו לפצח את הקוד, לא רק בתחום הטיפוח, אלא גם בכל הנוגע לנפלאותיו של האיפור המסוגל להעניק לקמטים עדנה מחודשת ולצבוע את העתיד באופטימיות זהירה, הנלחמת באותותיו של הגיל ונאבקת בסימני הזקנה.
איפור באופן כללי הפך ל'בון-טון' בחיינו, וההתעסקות בו נושקת אפילו לגילאים חד-ספרתיים, בהם ילדות מודעות מגיל צעיר לכוחם של האיפור וההופעה החיצונית בחיינו. אם בעבר סברתי שנשים מתאפרות ומתלבשות כדי לזכות באהדת הגברים, הרי שלאחרונה התבהר לי שנשים בעצם מתייפות בשביל נשים אחרות, ורק מעטות נוהגות כך למען עצמן. אם להיות כנה, חייבים להודות שקיימת תחושת תחרות סמויה בין נשים בכל הנוגע למראה החיצוני, כשרוב ה"מחמאות" ההדדיות ניתנות עם עקיצה כמו "את נראית נפלא, עשית משהו בפנים?". בעיני נחשבת ההערה המיותרת למרשעת כשמאחוריה מסתתרת ההנחה שהיית צריכה לעבוד קשה כדי להיראות מדהים. יהיה אשר יהיה, רובינו נמשיך לקבל את תהליך ההתבגרות (לא ההזדקנות) בגאווה מהולה בערך מוסף הכולל חוכמת חיים, ניסיון והיכולת לפרגן לזולת בהנאה צרופה...

להלן המדריך המפורט לאיפור אנטי אייג'ינג:
1. קוסמטיקה - ביקור קבוע על מיטת הקוסמטיקאית בגיל השלישי נחשב בעיניי כפק"ל חובה, במיוחד כשמדובר בהחדרת לחות בטכנולוגיות מתקדמות שלא ניתנות לביצוע ברוטינה הביתית.
2. פריימר – נחשב למוצר מודרני ומתוחכם בארסנל האיפור, ועיקר ייעודו לשמש כמעין חציצה בין העור ושכבת המייק-אפ (קרם בסיס). תפקידו ללטש, להחליק ולהעניק לעור כושר עמידות והישרדות.
3. מייק-אפ – תפקידו לכסות ולטשטש גוונים שונים בעור לכדי מראה הומוגני בעל גוון אחיד. לעור המתבגר מומלץ להשתמש במייק-אפ במרקם נוזלי קרמי קל, או במרקם מוס המועשרים בלחות, ויטמין A וסרום סיליקון המחליק ומסנן קרינה. המוצרים של דיור, לה-מאר, קליניק, לה פריירי עומדים לדעתי, במשימה בכבוד. המריחה המומלצת היא באמצעות האצבעות – עור לעור, כאשר מעבירים את האצבעות על הפנים בתנועות תיפוף קלות להשגת מראה טבעי ומדוד, תוך שמירת האיזון בין הבלטה של הקמט לבין טשטושו בעור. לעולם יש לזכור לא להתפשר בנושא הגוון שחייב להשתלב בהרמוניה בגוון העור, וליצור אחידות עם גוון הצוואר והדה-קולטה (המחשוף).
4. קונסילר - תפקידו בעיקר להסוות, להבהיר, לטשטש ולהאיר. יש להניחו רק על האזורים המתבקשים ובשיא העדינות לקבעו בתפיחות קלות עד התמזגות באזורים הבעייתיים, כמו העפעפיים. מומלץ לעתים לוותר על המייק-אפ לטובת הקונסילר, שכן כמות כפולה של חומר, מטבעה מבליטה את הקמט, וכידוע כל המוסיף גורע. Touché Éclat של איב סן-לורן נבחר כקונסילר האולטימטיבי והוכרז כנשק הסודי של מאפרי הכוכבות - עכשיו גם אנחנו יודעות למה...
5. פודרה – ראו הוזהרתן! תפקידה לקבע את המייק-אפ ולהעניק לפנים מראה מט (לא מזיע ולא לח). בגיל המתבגר חובה להימנע מפודרות דחוסות (בעיקר לבעלות העור היבש), ולהעדיף פודרה אבקתית ואיכותית גרוסה דק עם העדפה לשקופה שבינהן (נטולת צבע). יש לפזרה בעזרת מברשת רכה בשכבה דקה. במצבים של עור מאוד יבש - תופעה הידועה במיוחד בעונות החורף המייבשת - ניתן לוותר עליה ולהותיר את העור עם מעט בוהק שמותיר המייק אפ וכך לזכות במראה בריא, טבעי ורענן.
6. גבות – המעניקות מסגרת הפנים דורשות לעתים עיצוב ונוכחות. גבות של נשים מתבגרות ידועות כסוגיה בפני עצמה, שכן עם השנים שיער הגבה נוטה להידלדל וכך גם הגוון הטבעי שדוהה. התעלות שבגבות בגיל הנעורים גם הן נותנות אותותיהן בגיל השלישי. הפתרון הוא צביעת גבות בצבע גבות, או במסקרת גבות מיוחדת המופיעה במבחר גוונים, כאשר המומלצות שלי הן מבית מאק. כמו כן ניתן לעצב ולצבוע גבות על ידי שימוש בצללית ייעודית עם מכחול. למראה "סופר טבעי" גם עיפרון גבות בצבע המתאים עצמו לגוון הגבות הטבעי ידוע כאפשרי. במקרים של שיער גבות מוגבר ההמלצה היא לבצע הדגשה פרמננטית. אשת המקצוע אילנית שני, ידועה כאלופה היודעת לקווקו גבות שאבדו בדרך, ובאחת מחזירה עטרה ליושנה. באשר לגוונים מומלץ תמיד להעדיף את הגוונים הרכים המתמזגים בהרמוניה עם השיער.
7. צלליות - מסקרה - אייליינר  -  ככל שמתקדמים בגיל מומלץ להפחית בכמות האיפור, במיוחד באזור העיניים הידוע כמקדים להתקמט. איפור מוגזם באזור המדובר מעניק לו מראה מבוגר ועייף במיוחד. אם מדובר בצלליות, המומלצות הן האבקתיות הרכות במרקם מט ללא תוספת נצנצים, וכידוע עם העדפה לגוונים הרכים, במיוחד אלה בסקאלת הצבעים החומים בהירים, שמנת, אפרסק וגווני בז'. את הזוהר והברק נמקד רק במרכז העפעף העליון ברכס הגבה, פעולה שגם מרימה גם פותחת את העין ומעניקה טאצ' של זוהר. מסקרה – עם השנים הריסים מאבדים אורך, סמיכות וצבע. צביעת ריסים באמצעות מסקרה היא חובה מאחר והיא תוחמת ומגדירה את העיניים מחדש. אם חפצים להסתפק באיפור בסיסי ניתן להשיג תוצאה נפלאה בעזרת מסקרה ושפתון בלבד. המסקרות המודרניות מקנות לריסים לא רק צבע, אלא גם נפח, אורך והיצע הגוונים העשיר מאפשר התאמה לכל גיל מבלי לפגוע בריסים. המלצתי היא להימנע משימוש ממסקרות ווטר-פרוף (עמידות במים) הידועות כשוברות ריסים. הגוונים המומלצים הם גווני החום שמרכך, סגול וירוק; שחור לא מתאים למבוגרות. כמו כן, ניתן לצבוע את הריסים בביקור אצל הקוסמטיקאיות וליהנות ממניפה ממיסה 24 שעות ביממה. תיחום העין באייליינר פחות מומלץ, במיוחד לנשים בעלות קמטוטים. להן עדיף לתחום את העין בעיפרון או בצללית מיוחדת ורק בקצות הריסים, תוך שימוש בשיטת הטשטוש ולוותר על תיחום החלק התחתון של העין, הידוע כמבליט שקיות, קמטוטים ועוד מרעין בישין.
8. סומק – עם השנים רובינו נוטות לאבד נפח בפנים שהופכות לזוויתיות כך שלא נותר מקום לעיצוב ולחיטוב. ההעדפה היא להשתמש בסומק בגוונים רכים ובגוון מט (גוון מבריק מבליט קמטים) ולרפרף עם הסומק רק בתפוחי הלחיים כשהן מחייכות. התוצאה: נהנים מחיות ומצבע של ימי הנעורים.
9. שפתיים - שפתונים - ליפ גלוס - עם השנים השפתיים מאבדות נפח ונעשות פחות מוגדרות. הבעיה הכי נפוצה באזור השפתיים הינה הקמטוטים הקטנטנים, בעיקר בשפה העליונה, אליהם גולשים הליפסטיקים, במיוחד אלה המועשרים בתוספת 'שיין' נוצץ. המראה שנוצר אינו אחיד והעיקר אינו מחמיא. התופעה מחריפה ונפוצה במיוחד בקרב נשים מעשנות ומשתזפות. בכל המקרים חובה להשתמש טרם המריחה הגדולה בעיפרון שפתיים מיוחד ואיכותי, כזה שגם אינו מייבש על בסיס שעווה המונעת את בריחת השפתון לחריצים. בעזרת העיפרון ניתן גם לעצב את השפתיים מחדש ומומלץ לא לשכוח למלא את כל שטח השפתיים בעיפרון שהוא בגוון של צבע השפתון. התוצאה עמידה גם בנשיקה. באשר לאופנת הגלוסים מומלץ לוותר עליהם כליל בגיל המתבגר וזאת בשל השמנוניות ותכונות הגלישה שלו. למתעקשות שבחבורה מומלץ להניח גלוס רק במרכז השפה בלי לגעת גבולות.
מילה לסיום
איפור איכותי ומקצועי מאפשר להסתיר בצבעים מדויקים ומדודים את מה שמביאים עמם הגיל והטבע ובעזרתו ניתן להמשיך וליהנות ממראה זוהר ומחמיא שאינו מושפע מתכתיבים אופנתיים רגעיים. לעולם אין לשכוח לשנן את המנטרה המנצחת ש"פחות זה יותר" – Less is More.

קארין דנסקי היא סטייליסטית ויועצת אישית
צילום: אימג' בנק ישראל

 


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים