סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים

______________________
______________________

 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של איפור >> פורים: לא משחק ילדים
 

פורים הוא גם חג האיפורים – בעיקר לציורי פנים ועיטורי גוף של ילדים – בקניונים, בבתי ספר, גני ילדים ועוד. לפניכם עצות וטיפים ליום העבודה העמוס

הרמוני רוט שבתאי
ציור פנים בפורים שונה לעיתים משאר השנה, מכיוון שמתוך ניסיוני מצפים מהמאפרת לצייר על פניהם של הרבה יותר ילדים בדרך כלל, במשך זמן זהה. הטיפ הראשון החשוב הוא להכיר את הקצב שלך. כמה זמן לוקח לך לצייר פרצוף בממוצע? דקה? חמש דקות? יותר? חשוב להכיר את המגבלות שלך, כדי לדעת עבור כמה ילדים תצטרכי לקחת עוד מאפרת ולהתאים את הצעת המחיר ללקוח. מאפרת מיומנת ומנוסה מאוד יכולה להספיק לאפר כ-30 ילדים בשעה. אלוף גינס בציורי פנים, גארי קול, צייר על פני 217 ילדים בשעה - אבל כמו שציינתי כבר, זהו שיא גינס...
אז איך מאיצים את הזמן בו לוקח לצייר?
אפשר להשתלם בסדנה פרטית אצל מאפרת שעובדת בתחום, וללמוד ממנה דרכים להתייעלות, ואפשר ורצוי לתרגל רבות. אני איני מגיעה מתחום הציור ובעבר לקח לי 5 ואף 10 דקות לצייר פרצוף של נמר, בעוד שהיום, לאחר ניסיון רב, לוקח לי לרוב כ-2 דקות לפרצוף. דוגמאות שכבר ציירתי בעבר תמיד יהיו מהירות יותר מדוגמאות חדשות ולא מוכרת. יש עיצובים שהם פופולאריים יותר מאחרים ואותם כדאי לתרגל: נסיכה (סלסולים מסוגים שונים), מסכה, פרפר, חתול, נמר/טיגריס, אריה, כלב, ספיידרמן, טרייבלים, שלד, או משהו מפחיד אחר. אפשר להסתכל על תמונות ברשת, ואני ממליצה ליצור עיצוב אישי משלכם שאותו תשרטטו על דף ותנסו לפני האירוע לפחות פעם אחת.
וכשיש הרבה ילדים לאפר בבת אחת?
כאשר יש כמות גדולה מאוד של ילדים אני ממליצה לא להגיע עם ספר אפשרויות גדול, היות ולעיתים זמן הבחירה יהיה ארוך מהאפשרי עבורנו (בעיקר אם עובדים בדוכנים בהם יש אלפי ילדים), אלא להציע 2-3 אפשרויות מהמהירות ביותר - כגון פרפר, חתול, נסיכה או מסכה.
לאפר מבוגרים
אם מדובר באיפור מבוגרים רוב הנשים, מניסיוני, מחפשות להישאר עצמן - מה שאומר - סלסולים או מסכה מעודנת כלשהי. אם גברים מתאפרים הם בדרך כלל אוהבים להשתגע עם מפלצת או משהו מקורי כלשהו, כמו חלקי פאזל, שרק או כל המצאה אחרת.
עבודה עם בסיס מוכן מראש
דרך נוספת להתייעל היא לעבוד עם בסיס שמוכן מראש בשילובי צבעים, כך שכל מה שצריך לעשות הוא להעביר על הבסיס ספוגית לחה ולהניח בטפיחות על הפנים כדי לקבל מעברים יפים ואחידים. בסיס כזה ניתן להכין לבד בבית, או לרכוש ברשת, או אצל מאפרת שמכינה. יש לקחת בחשבון שעל מנת להכין בסיס כזה יש להוציא מצבע קיים חתיכה, ולהניח בצורה מסודרת לפי הסדר בו רוצים שהצבעים יופיעו על פני המאופר. הבסיס המפוצל הכי מוכר הוא בכל צבעי הקשת, אם כי ניתן להכין כל שילוב צבעים שמעניין ומתאים לנו כמו כחול בהדרגה עד לבן, צבעי אש או שקיעה.
באיזה גיל להתחיל?
אני ככלל איני אוהבת לצייר על ילדים מתחת לגיל 3, אך אם ההורה לידי ומתעקש, אצייר משהו קטן על היד, הלחי, האף או המצח ולא באזור העיניים. לילדים קטנים מאוד קשה לעצום את העיניים, כך שרצוי לא לצייר ממש על העפעף. ילדים קטנים גם זזים הרבה. הרבה פעמים אבקש שהקטן ישב על אבא או אימא - כך גם הילד רגוע יותר וגם גבוה יותר ואני לא אשבור את הגב בניסיון להגיע אליו עם המברשת. אפשר לתת לילדים בחירה, אבל רצוי שהיא תהיה מובנית, על מנת להגיע לתוצאה בקצב מהיר יותר.
אז מה לוקחים בתיק האיפור?
עפרונות איפור ושפתונים הם דבר טוב ויפה, אך על מנת להשיג תוצאות יעילות בזמן קצר שגם לא ימרחו בקלות, אני ממליצה להצטייד בצבעים על בסיס מים. בארץ ניתן לרכוש אותם מ'מאק פרו', גיורא שביט, קריולן, OFRA, מונקו ועוד. ניתן גם להזמין מבעוד מועד צבעים ברשת האינטרנט. אין צורך לקחת את כל הבית, אבל רשימה בסיסית מומלצת כוללת את הדברים הבאים:
- צבעי גוף על בסיס מים בכל צבעי היסוד, שחור ולבן. המהדרין יוסיפו כתום (לנמרים) וורוד (לפרפרים). אפשר כמובן יותר צבעים, אך זה הבסיס.
- לא לשכוח מכחולים וספוגים. ניתן לרכוש בחנויות תחביב מכחולי ציור אשר מצויינים לציורי פנים. מברשות אשר חיוניות לי הן בינונית עגולה מספר 4-  לסלסולים ודברים רבים נוספים, מברשת שטוחה ומכחול אייליינר. אני אוהבת לקחת מספר מכחולים שונים מאותו סוג וכך אני משתמשת במכחול אחד לצבעים בהירים ואחר לצבעים כהים, מכחול לאדום וכן הלאה.
- צלליות אבקה זולות במגוון גוונים לתוצאות מבריקות ומרשימות. כל צללית אבקה בצירוף עם מים תהפוך לאייליינר, או בסיס מסכה מבריק, עמיד ולא מגרד, אשר ניתן להסירו בקלות רבה.
- נצנצים - חשוב לזכור שלא מומלץ להתקרב עם נצנצים לעין עצמה מחשש שיכנס נצנץ לתוך העין. בכל מקרה יש להשתמש בנצנצים המאושרים לשימוש קוסמטי.
- צמרונים - מקלונים לניקוי אוזניים טובים לא רק על מנת לתקן טעויות, אלא גם ובעיקר לצביעת שפתי ילדות ונשים באופן הגייני וחד פעמי. לאחר שאני צובעת את השפתיים עם גלוס או צבע שמן אני נותנת את הצמרון ללקוחה ואז היא יכולה גם לחדש. (לאחר ששתתה).
- פלטה של צבעי שמן לפנים משמשת לי לציור שפתונים וכן יש לי גלוס פשוט לחיץ (ללא מברשת, לשמירה על הגיינה). את הגלוס ניתן לערבב עם נצנצים או צללית אבקה לשינוי הצבע.
- מגבוני תינוקות הם חשובים לשמירה על הניקיון וניקיון מברשות בין ילדים.
- אפשר לקחת מראה ומצלמה. לא לשכוח שיש לקבל את אישור ההורים לשימוש בתמונה במידה ומדובר בקטינים.
- משהו לא חיוני, אך חביב - ניתן לקחת אבנים של יצירה ולהדביק עם דבק ריסים לשדרוג, בעיקר כאשר מדובר בעיצובי נסיכות שונים, רק יש לוודא שלא יהיו קטנות מדי או גדולות מדי. אבנים בסיסיות הן אבנים שקופות עגולות בחיתוך AB, בגודל של כ-5 מ"מ, או מעט יותר.
כסף והתארגנות
יש מאפרים שעובדים לפי מחיר לשעה ויש כאלו הלוקחים פר אירוע ומגבילים את כמות השעות לאירוע. הדבר שחשוב לזכור הוא שכדאי לקחת את המחיר שאיתו מרגישים בנוח, שכן הפער בין מאפרים נרחב והוא קשור יותר להרגשה האישית מאשר לוותק או לכישרון. חשוב לכלול לא רק את המחיר בו מעריכים את העבודה, אלא גם את הוצאות הנסיעה (זמן נסיעה ודלק) והחומרים. כדאי לזכור שאירוע מתחיל לא בשעה שנקבעה, אלא לפני כן. אני ממליצה להגיע בערך חצי שעה לפני שהעבודה אמורה להתחיל, על מנת להתמקם בנוחיות בעמדה. כמו כן כדאי לוודא עם הלקוח שמחכים לכם במקום שולחן עם שני כסאות, שהמקום מקורה או מואר, תלוי בשעת העבודה שנקבעה ופח. כמו כן אסור לשכוח מים וכוס שאינה חד פעמית. רצוי להצטייד גם בכרטיסי ביקור, כך שידעו איך להזמין אתכם בפעם הבאה. אני ממליצה גם להצטייד בכובע מיוחד או לפחות לצייר על עצמכם משהו. כדאי לקחת בחשבון שאת הדבר שציירתם על עצמכם יבקשו מכם די הרבה, כך שכדאי לשמור על עיצוב פשוט שלו.

הרמוני רוט שבתאי היא מאפרת מקצועית מנהלת פורום ציורי פנים וגוף בפורטל  BBEAUTY 

 

הירשם עכשיו לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
  

דואר אלקטרוני

שם

  

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים