סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> סגור לרגל שיפוצים
 
עכשיו, בימי החורף, זאת ה-עונה למקצה שיפורים אסתטי

קארין דנסקי
עונת החורף נחשבת לתקופה האידיאלית למקצה שיפורים ורענונים באווירה דיסקרטית, שכן כל הדרמה מתרחשת מתחת לבגדים, בלי זיעה ובלי קרני שמש המאיימות לעשות שמות בתוצאות המיוחלות של הטיפולים. במלחמה נגד הקמטים, הכתמים, הנימים, עודפי השומן, הצלוליט, הוורידים ועוד מרעין בישין מתנהל מאבק במהלך כל השנה וכל האמצעים כשרים. בעונה הקרה, איפוא, יש יתרון לטובתנו במרדף הנצחי של נשים וגברים אחר אידיאל היופי החמקמק ושמירת הנעורים. לא בכדי שיא ההתרחשות במערכה מתנהל דווקא בעונות הסתיו והחורף מתחת לבגדים, אולי גם בשל העובדה שרובינו עדיין חיים בסוג של הכחשה שהמראה המצודד של הקיץ זקוק למקצה שיפוצים...
מכסחים את הכתמים והקמטוטים וזוכים בעור קורן
מיגור כתמים וקמטוטים מתחיל על מיטת הקוסמטיקאית בטיפולי אור, שאותם נהוג לכנות Photo Rejuvenation (הצערה באמצעות אור) היודעים לפרק את ריכוזי המלאנין שגורמים לכתמים, וכן באמצעות סוגי פילינגים קטנים ומבוקרים המתבססים בדרך כלל על חומצות אלפא הידרוקסיות או גליקוליות בריכוזים של עד 10% המלווים בהמשך הוראות טיפול ביתיות. לאחרונה נכנסו גם טיפולי פילינג המתבססים על מרכיבים טבעיים וכן גם התווספו לארסנל הנ"ל גם פילינגים המיועדים לגוף כולו – מומלץ.
במקרים של פיגמנטציה חריפה חובה לפנות לרופא עור או לפלסטיקאי המורשים לרקוח תכשירים מותאמים אישית על פי פורמולה בריכוזים גבוהים יותר, המתבססים בדרך כלל על הידרוקינון עם רטין A (ויטמין A) בתוספת מרכיבים נוספים שרופאים נמנעים מלחשוף את שמם. עבורי רקח החורף ד"ר מיקי שוחט את Clear Cream שאותו אני מורחת בסופי שבוע על הפנים וגם על גב כף היד, והתוצאות ניכרות (יש להימנע מלמרוח באיזור העיניים!). אגב, שלל הטיפולים מחייבים התנזרות טוטאלית מחשיפה לשמש ועל כן עונת החורף נחשבת כאידיאלית למיגור אלמנטים בלתי רצויים.
דרך נוספת שמניבה תוצאות חיוביות היא הטיפול המתבסס על פילינג חמצני המשולב בלייזר ייעודי לכתמי עור ולקמטוטים. יש לציין במסגרת זו את הפילינג הנושא את התואר "פילינג סוף שבוע: חמישי-שישי-שבת". הפילינג בקטגוריה זו אינו מיועד לפיגמנטציה שאינה על בסיס הורמונאלי (מלאזמה). הפילינג מבוסס על TCA וגליצרין (בסיס שמן) ולא על מים כפי שהיה נהוג בעבר. היתרון בפורמולה החדשה הוא שהוא אינו מחולל היפר-פיגמנטציה ותכונות השמן מסייעות למריחה אחידה על העור. תוצאות הטיפול ניכרות ביום ראשון לאחר סוף השבוע כשבמראה מתגלות פנים רעננות ונטולות כתמים.
כמובן שאין מהנאמר לעיל לגרוע כהוא זה מנפלאותיו של הפילינג העמוק והוותיק על בסיס פנול קלאסי. לפני הטיפול בפנול חייבים להתחיל טיפול ברטין A על מנת שהעור יתרגל לפילינג המאסיבי. חסרונותיו הם שהטיפול בו דורש תקופת התנזרות ארוכה משגרת החיים והוא מתבצע תחת הרדמה ובנוסף חייבים לזכור שבקיץ חייבים להתנהל עם מקדם הגנה גבוה ושימוש במייק-אפ "בילט-אין" בסדר היום.
צלוליט – תלמדו לחיות איתו
אזורי עור במרקם קליפת תפוז או קוטג' ידועים כתופעה ידועה ונפוצה במחוזותינו במיוחד, ועצת הזהב של רופאים רבים גורסת שעם צלוליט צריך פשוט ללמוד לחיות. כך גם גורסות קוסמטיקאיות הגונות המבצעות טיפולים משולבים בטכנולוגיות המתבססות על שלוש קטגוריות: ניקוז לימפתי, המרצת תאי שומן, מיצוק העור ובנוסף תפילה קטנה בלב. טרם הטיפול, כמו גם בחיים בכלל, מומלץ להקפיד על תזונה נכונה, שתיית מים מרובה ופעילות ספורטיבית בסיסית. התוצאות תהיינה משביעות רצון אך חייבים להודות שהשיפור בעקבות הטיפולים יהיה זמני.
שמחת בית השואבה – לחטב, להצר להדק
שאיבות שומן קטנות מיועדות לאנשים המתקשים להוריד עודפי שומן באזורים מסוימים בגוף: מותניים, בטן, ירכיים, שיפולי הגב, ישבן, זרועות, קרסוליים, סנטר כפול. לא מדובר בשאיבת שומן לאנשים שמנים, אלא בהליך המסייע בעיצוב הגוף אצל נשים ובגברים בעלי משקל גוף תקין יחסית הסובלים ממצבורי שומן עקשניים באזורים נקודתיים, למרות הקפדה על אורח חיים ספורטיבי ותזונה נכונה. הפתרון עבורם, כאמור, הוא שאיבת שומן בהליך המתבצע על ידי חתכים זעירים במקומות הנדרשים תוך החדרת מחט חלולה השואבת את השומן באמצעות ואקום ותחת הרדמה מקומית. במקביל, קיימות טכניקות נוספות המתבצעות באמצעות גלי רדיו, אולטרא-סאונד או לייזר. באזורי שאיבה מסוימים מומלץ להדק את האזור המטופל בחבישה אלסטית שמוסתרת היטב מתחת לבגדים. למיטב ידיעתי, ד"ר רונן גלזינגר נחשב למוביל בתחום.
העלמת ורידים בולטים ברגליים
דליות, או כלי דם בולטים הנראים מבעד לעור הרגליים, הינה תופעה נפוצה אצל למעלה מ-40% מהנשים ו-17% מהגברים. במקרים רבים התופעה הינה גנטית, אך גם הריונות מרובים, משקל עודף וסירקולציית דם בעייתית מביאים למצב זה. על כן נקל להבין שרגליים חלקות נטולות ורידים ונימים בולטים הפכה למשאלת לב, ושוב עונת החורף מתקבלת בברכה כמתאימה ביותר למיגור התופעה. זאת מפני שקל להימנע מהיווצרות כתמי שמש, הקור היחסי גורם לכלי דם פחות מורחבים ותשומת הלב הטבעית הניתנת לרגליים מתנהלת דרך הגרבונים המהווים הסוואה אולטימטיבית לטיפולים.
שיטות טיפול להעלמת ורידים בולטים ברגליים
1. ניתוח: ידועה כשיטה המסורתית ומתנהלת תחת הרדמה. היא כרוכה בהחלמה לא קצרה ומומלצת במקרים קשים במיוחד.
2. לייזר: שיטת טיפול חדשנית ומודרנית שאינה מותירה צלקות ומאפשרת חזרה מיידית לפעילות היומית.
3. חומר מטרש: סקלרותרפיה ידועה גם כן כשיטה חדשנית המתבצעת באמצעות מכשיר אולטרא סאונד המספק תמונה ברורה של האזור המסייעת להגיע לווריד הפגום. התוצאות נצפות לאחר כמה שבועות.
4. גלי רדיו: בשיטת גלי הרדיו אוטמים את הוריד באופן דומה מאוד לשיטת הטיפול בלייזר והטיפול נטול כאב – בונוס.
5. מחט: הטיפול במחט מתבצע בהרדמה חלקית ועל כן הוא אינו כרוך בכאב. התוצאות נושקות ל-98 אחוז עם תקופת החלמה מהירה במיוחד.
6. הזרקת קצף: טיפול בהזרקת חומר מקציף נחשב לתחליף מצוין לניתוח עם מידת הצלחה מרשימה. הוא נטול כאבים ומאפשר חזרה מיידית לשגרה.
7. הזרקות במי מלח: בישראל חלוץ השיטה הוא ד"ר אדלר שעד לא מזמן היה מנהל מחלקה נשימתית בביה"ח וולפסון. הטיפול מתבצע באמצעות מזרק המכיל תמיסת מלח ומיד לאחר ההזרקה הנקודתית מודבק בלחץ פלסתר לכל איזור מוזרק. מומלץ לחבוש את האיזור המטופל בגרב אלסטית ומיד לאחר הטיפול חייבים לצעוד במרץ כחצי שעה. התנסיתי בשיטה והיא מומלצת במיוחד לנשים הרגישות לחומרים מטרשים.
אין ספק שהעונה הקרה הינה אידיאלית לביצוע מקצה שיפורים שכן במהלכה אנחנו מופיעות גרובות ואילו בקיץ נחשוף רגליים חלקות לתלפיות.
לגבי שלל הטיפולים שהוזכרו בכתבה, כדי להמשיך וליהנות מהתוצאות שהושגו מומלץ לא לשכוח לתחזק ולטפח את הפנים, הגוף והנשמה בעזרת התכשירים עטורי הטכנולוגיות המתחדשות כפי שהם מוצעים על ידי חברות הקוסמטיקה המובילות בדמותן של קליניק, סות'יז, אסתי לאודר, דיור לנקום ודומיהן.

 קארין דנסקי היא סטייליסטית ויועצת אישית
צילום: יח"צ מאק, חו"ל

 


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים