סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> לאור ההתפתחויות האחרונות
 

 מה הקשר בין ספקטרום הצבעים ואורכי הגל - לבין הרפואה האסתטית והקוסמטיקה הרפואית? מסתבר שכמעט כל הטיפולים כיום מבוססים על טכנולוגיות הקשורות לכך


 

טל לביא
אור הוא אחד מהנושאים המרתקים והחמים ביותר ברפואה האסתטית ובקוסמטיקה הרפואית. כמעט כל אחת מאיתנו נחשפת ועושה שימוש בתדרי אור, באופן זה או אחר בטיפולים. למעשה כמעט כל הטכנולוגיות המתקדמות ביותר כיום מבוססות על שימוש באורכי גל בצורות שונות ולהשגת מטרות שונות. ישנם אורכי גל טרמיים, כגון לייזר ו- IPL ולהם מטרות שימוש ספציפיות ותופעות לוואי מוכרות כגון רגישות, אודם וכדומה. ישנם אורכי גל בספקטרום האור הנראה אשר אינם מפיקים חום עז, ואשר ייחסו להן בעבר בעיקר השפעות פסיכולוגיות ויחד עם זאת התגלו כבעלות השפעה כימית ופזיולוגית על התאים. לאורך השנים כבר הספקנו להכיר את יתרונות השימוש בתדרי אור מונוכרומטיים לטיפול במצבי עור שונים, לרוב  מדובר בתדר אור מסויים, כגון תדר אור כחול והאור האינפרא אדום. אך מסתבר שזה לא הכל.
המחקרים בתחום ספקטרום האור הנראה תופסים תאוצה בשנים האחרונות, מתוך דרישה גוברת והולכת ליצור תוצאות מרשימות ומדוייקות במינימום תופעות לוואי. מתוך הצורך הממשי בכך ובעקבות התנסות קלינית במרפאות ברחבי העולם, נולדה לה דרך מרתקת המסמנת שינוי בתפיסה ובאופן השימוש שלנו בסגולות האור, ברמה הפיזיולוגית והכימית. מסתמנת מגמה חדשה בתחום הרפואה הקוסמטית הצפויה לסחוף אחריה מטפלים רבים.
מה אומרים המחקרים?
מחקרים רציניים מההיבט המדעי קליני שנערכו בנושא ספקטרום הצבעים ואורכי הגל בטווח הנראה, שאינו נחשב למסוכן, מדגישים מספר עובדות מעניינות:
 NASAהמובילה בתחום המחקרי הזה, עושה שימוש נרחב בתדרי אור נראה בניסוייה בחלל, וזאת במהלך ארבעים השנים האחרונות. בניסויים שמה NASA דגש על בחינת המעבר מאנרגית אור - לאנרגית תא. ההשפעות שנבחנו מדעית דומות מאוד לתהליך הפוטוסינטזה המתרחש בצמחים. נצפתה השפעה פיזיולוגית וכימית ברקמה החשופה לתדר באורך גל מסויים. בעקבות הצלחת הניסויים ניתן כיום להמשיך ולבדוק את הקשר הברור בין חשיפה לגלי אור נראה באורכים מסויימים לבין השפעתם על המטבוליזם של רקמה חיה ברמה הביולוגית והכימית.
מה חדש בשטח?
ניסויי נאסא היוו את הסנונית הראשונה של הטרנד העולמי החדש ואת תחילתו של מסע מדעי, בעקבות מה שטכנולוגיות אור מתקדמות באמת יכולות לעשות ללא נזקי קרינה. מסתבר שגם כאן פועל הכלל הידוע: ידע =כוח. עם התפתחות שיטות העבודה השונות בתדרי אור נראה, נוסדה לראשונה טכניקה פולי-כרומטית מיוחדת המשלבת מספר אורכי גל באופן סינרגטי והמתבצעת באמצעות יד רובוטית ונורות LED אשר עברו תהליך "BINING" המאפשר להן להפיק תדרי אור באורכים מדוייקים שניצפו כבעלי השפעה ביולוגית וכימית ללא נזקי קרינה. (עוצמת הקרינה של LED היא כעוצמת נורה בת 25 (VW .
יתרונות השיטה הפולי-כרומטית
הטיפול בשיטה הפולי-כרומטית, נערך באמצעות יד רובוטית, ומבוסס על נורות LED שעברו תהליך BINING  המבצעות הקרנה סינרגטית באורכי גל מגוונים ללא חימום, פגיעה או פציעה של הרקמה. אורכי הגל הספציפיים מסוגלים להגביר פעילות מטבולית ולהאיץ תהליכי שיקום באקנה, להרגיע אודם, דלקות, רוזציאה, לשפר סמני הזדקנות מוקדמים, לעודד ייצור הקולגן בקצב שהוא פי חמש מהממוצע, לנרמל פעילות תוך תאית, להאיץ שיקום לאחר פילינגים חזקים ופרוצדורות רפואיות, לתמוך בתהליכי הבהרה. זו הסיבה ש- 80% מקהל המאמינים בשיטה הם רופאים ודרמטולוגים.
בקונגרס EADV שהתקיים בלונדון באוקטובר 2005, הכריזו מדענים על פריצת דרך בשימוש ב- LED והם קראו לתרפיית זו "הרפואה של המילניום החדש". ואכן מרפאות ברחבי העולם, כבר החלו לעשות שימוש בטכניקה זו, ובמחקרים רפואיים פרטיים הנמצאים בראשיתם, אף נצפתה הטבה מואצת בבעיות עור קשות יותר כגון סבוריאה, אטופיק דרמטיטיס ופסוריאזיס, באמצעות חשיפה לאורכי גל מסויימים בליווי התרופתי המתאים. "(ישנם) דרמטולוגים המשתמשים בUVA  בשילוב עם תרופות מירשם לטיפול בפסוריאזיס. ולמרות זאת, שימוש באור כחול באורך 450 ננו מטר מסוגל להעניק טיפול אפקטיבי במידה דומה". אומר דר' הארבי ליו, דרמטולוג קנדי.
דיוק התוצאה   BINING
תהליך ה- BINING אשר עוברות נורות ה LED בשיטה הפולי-כרומטית, מאפשר שמירה על תכונות אורך הגל, בסטיה מינימאלית של 2 ננו מטר פלוס או מינוס. דבר המבטיח השפעה ביולוגית וכימית ומאפשר ספיגת אור אופטימלית של עד כ- 60% כתוצאה מחשיפה. סטיה הגדולה מ0 2 ננו מטר פלוס או מינוס מאורך הגל לא מאפשרת להשפעות הספציפיות שמנינו לפעול (על כן נורות מסוגים שונים, כגון הלוגן, קריסטל, כולל נורות LED רגילות המשמשות כנורות קישוט או אפילו נורות ה- LED שברמזורים, אינן בעלות השפעה טיפוליות משום שהן אינן ממוקדות - הן יוצרות סטיה של עד כ-50 ננו מטר פלוס או מינוס מאורך הגל הרצוי, אף שלא ניתן לבחון זאת בעין).
תכונות אורכי גל מדוייקים
 אדום- ( 700 ננו מטר) תדר ארוך במבנה גלי (חודר עמוק-דרמיס) למטרות אנטי אייג'ינג, עידוד ייצור פיברובלסטים- סינטזת קולגן, בעל תכונות אנטי דלקתיות.
כתום- ( 610 ננו מטר) מעודד סילוק פסולת מהתאים- אנטי אוקסידנט, (טוב למעשנים), מעניק זוהר מיידי (טיפולי זוהר לאירועים).
צהוב- ( 590 ננו מטר) חיזוק מתח השרירים ומעברים עצביים.
ירוק- ( 525 ננו מטר) לחיזוק נימים, נגד אודם (לא משמש כנוגד דלקתיות(.
תכלת/טורקיז- ( 490 ננו מטר) המרצת עור עייף, מגביר אנרגטיות, מוביל חמצן לתאים.
כחול- ( 450 ננו מטר) מעודד תקשורת בין תאית, הגברת מטבוליזם. עובד על המיטוכונדריה לייצור מוגבר יותר של מולקולת  ATP. מרגיע עצבית ושרירית. מווסת רמות סרטונין במוח.
סגול- ( 417 ננו מטר) תדר מהיר וקצר – פוגע בבקטריית האקנה. לטיפול יעיל במצבי האקנה השונים.


טל לביא היא קוסמטיקאית בכירה ומנהלת הדרכה של 'מריה גלאנד', 'פיטר תומס רות'', ו'ויירגנס ואולה הנריקסן'
הדברים נכתבו ע"י על בסיס הרצאה שניתנה ע"י ג'ניפר ברודאו יצרנית מכשיר MAX המשווק בלעדית ע"י קוסמטיקום 

 

כדאי להירשם עכשיו, כאן למטה, לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
זה קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

דואר אלקטרוני

שם

  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים