סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> טכנולוגייה של יופי
 

 ענף המכשור בתחום האסתטיקה הרפואית מתפתח בצעדי ענק, וגם לפיתוחים ישראליים יש חלק בכך. מה חדש בענף? האם כדאי לקוסמטיקאית לרכוש מכשיר? ומה צופן העתיד? לפניכם מקבץ דוגמאות ממה שקיים בשוק


אתי דרייפוס
מכיוון ששוק המיכשור האסתטי והרפואי גדול כל כך ומתפתח בצעדי ענק ממש מרגע לרגע, סביר להניח שנשות המקצוע הקוסמטיקאיות בעלות המכונים, רובם מכונים קטנים בבית, עלולות ללכת לאיבוד בתוך השפע העצום הזה כשהן באות להחליט איזה מכשיר לרכוש למכון שלהן. מדובר הרי בהשקעה כספית גדולה, ונשאלת השאלה אם בכלל לרכוש מכשיר או לוותר על התוספת הטכנולוגית ולהמשיך ולטפל רק עם הידיים. אנשי המקצוע שראיינו חושבים שעם מכשיר במכון את מוסיפה לעצמך יתרונות של הגדלת הריווחיות והיעילות.
את כל המכשירים הקיימים אין אפשרות להציג בכתבה אחת, אבל בחרנו להציג כמה מן החידושים האחרונים הקיימים בשוק, כדי להאיר קצת את התחום המרתק הזה שמשלב את הרפואה והקוסמטיקה ומצעיד את תחום האסתטיקה אל עבר העתיד.
"אם פעם כולם היו מכבסים ביד – הרי כמעט ברור שהיום כולם מכבסים במכונת כביסה", כך המחישה את המהפך בעולם הקוסמטיקה, אורית הכהן, מנכ"ל דרמה טק. בעולם של ימינו שבו הטכנולוגיה הפכה להיות חלק בלתי נפרד מכל מה שמקיף אותנו, החל בבית, מי שמכבס ביד, גם עובד קשה יותר, גם לא מעודכן, לא יכול לעמוד בקצב, ולא מתפתח עם הזמן.
כך גם בתחום המכשור הקוסמטי-רפואי, שנתן קפיצה עצומה בשנים האחרונות, תחום שיש בו חידושים כל הזמן, ויש בו גם הרבה גאווה ישראלית. מסתבר שהראש היהודי ממציא לנו פטנטים, ופריצות הדרך שעשו חברות ישראליות הפכו להיות שם דבר בעולם.
מנתוני משרד התעשייה והמסחר עולה כי ישראל הינה מעצמה בתת ענף ציוד ומכשור  לקוסמטיקה ולאסתטיקה ומייצאת לכל היבשות.
על-פי מחקרים שנעשו הגיע מספר טיפולי העור לצרכים אסתטיים בעולם מעל ל-150 מיליון טיפולים בשנה, קצת פחות ממחצית מן הטיפולים הם בטכנולוגיות של לייזר חום, אור, RF ושילובים ביניהם. השוק העולמי לציוד מסוג זה נאמד ב-800 – 900 מיליון $ לשנה והייצוא הישראלי מהווה כ- 30% ממנו.
מכיוון שהתחום האסתטי בעולם רק מתרחב ועלות הטיפולים יורדת ככל שהטכנולוגיות מתפתחות, התחזית היא שהשוק רק ילך ויגדל ועם יציאת הכלכלה העולמית מהמשבר, על אחת כמה וכמה.
דפנה כץ מנהלת השיווק הבינלאומי של חברת סינרון סיפרה לנו בגאווה ישראלית, שסינרון היא החברה הגדולה בעולם בתעשיית האסתטיקה ועיצוב הגוף הלא פולשני, ולאחרונה התמזגה עם 'קנדלה', כך שבעצם נוצרה חברה ענקית בתחום המכשור האסתטי. סינרון זוהי חברה ציבורית הנסחרת בנסד"ק. יושב ראש החברה הוא ד"ר שמעון אקהואוז, שהוא ממציא ה-IPL, החידוש הישראלי פורץ הדרך מלפני 20 שנה.
מה הפיתוח הגדול שעומד מאחורי החברה?
מה שאקהואוז עשה עם ה-IPL, הוא לקח את הטכנולוגיה הזו והצעיד אותה קדימה ושילב ביחד איתה גלי קול. התוצאה היא ירידה באנרגיית הלייזר שגורמת לכוויות. כשמורידים את רמת האנרגיה האופטית, השערה עדיין תבלע את אותה קרן אור ותתחמם, וגלי הרדיו יתבייתו למקום שחם, כי שם יש פחות התנגדות. גלי הרדיו הם גם "עיוורי צבעים" ולכן מתאימים גם לעור כהה יותר. כלומר השיטה פועלת ללא תופעת לוואי של קרני האור.
המכשיר המתקדם ביותר של החברה הוא האי- מטריקס, האפליקציה שלו נקראת 'סבלייטיב ריג'ובינשיין', 'זהו המכשיר הראשון והיחיד שקיבל את אישור ה-FDA   בתחום אידוי, הסרה וחידוש עור הפנים – בשיטת 'fructional' בגלי רדיו. עד כה שיטה זו פעלה רק באמצעות מכשירי לייזר. המכשיר מעוצב, נייד וקומפקטי ופועל באמצעות מסך מגע ומאפשר לרופא לבחור בקלות ולהתאים לכל מטופל את המתאים לו.
האם נכון שהשוק גדל כל הזמן?
כן, השוק גדל כל הזמן, ועכשיו דווקא בגלל המשבר הכלכלי יש נטייה ללכת על טיפולים לא פולשניים בגלל העלויות, ויש גם דרישה לפתרונות יותר טבעיים להבדיל ממתיחת פנים שנראית מלאכותית. מה שעוד תורם זו הנטייה להתרחק מהרדמה כללית.
אנחנו כל הזמן עובדים על שיפורים, הפיתוח הוא ענק, הרבה מהכסף מושקע בפיתוח. לא מזמן רכשנו חברה קטנה עם פתרון חדש ופורץ דרך לטיפול בקמטים.
גם דפנה מסכימה שישראל היא בין המובילות והשפה העברית שולטת בתערוכות כשסינרון היא בערך 20 אחוז מסך כל התעשייה העולמית. הצרכנים של החברה הם רופאים בעיקר דרמטולוגים ופלסטיקאים, ויש גם מכשירים לשוק הקוסמטי.
למה כדאי לקוסמטיקאית לרכוש מכשיר?
מכשיר פותח אפשרות לקליינטורה חדשה לגמרי. זה מאפשר לפתח את העסק. בגלל שזה לא פולשני, רופאים יכולים לנתח בחדר אחד ולעבוד במכשיר בחדר השני עם האחות. אפשר גם לבקש יותר כסף, למשל בהסרת שיער לעומת שעווה, והסיכונים כיום קטנים מבחינה מקצועית.
ענת קפהן היא דירקטור פיתוח עסקי בלומיניס. לומיניס היא חברת המערכות הרפואיות הגדולה בישראל, עם יותר מ-800 עובדים ברחבי העולם, יותר מ-250 פטנטים ברחבי העולם, יותר מ-75 אישורים של מנהל התרופות והמזון האמריקני ((FDA ונוכחות ביותר מ-100 מדינות. ענת סיפרה לנו את הסיפור המרגש שהתפרסם בתוכנית "טודיי שואו" ברשת NBC באמריקה ומתאר את פריצת הדרך הגדולה שעושה המיכשור המתקדם: מתקן ה'האולטרה פולס טוטל FX' של החברה הופיע בתכנית החדשות 20/20, ובה הוגדר המתקן כ"נשק הסודי" לשיפור המרקם, הגמישות והחזות של צלקות קשות מפגיעות טראומטיות. קטע החדשות המקיף תיאר את סיפורם האישי של צ'נדרה, טריי וג'ורדן ברנס, אשר בהיותן בנות 17 חודשים, נכוו משריפה מחרידה אשר גבתה את חיי אימן. מאז חיה השלישייה עם תזכורת מתמדת לאותו לילה מצמרר ועתה בגיל 22, הן מצאו תקווה חדשה הודות לטיפול הלייזר באמצעות מתקן אולטרה פולס של לומניס. כבר אחרי שלושה טיפולים אשר ביצעה ד"ר ג'יל וויבל באמצעות מכשיר האולטרהפאלס, הבחינה השלישייה בהפחתה משמעותית במראה הצלקות בזרועות, חזה, הגב והפנים והן צפויות להמשיך לראות שיפור בחודשים הקרובים. בנוסף לשיפורים הקוסמטיים, השלישייה חשו גמישות וניידות משופרת בזרועות וחלקי גוף אחרים. 
ד"ר ג'יל וויבל, חלוצה בטיפול בכוויות, ממרכז פאלם ביץ' לדרמטולוגיה אסתטית וטיפולי לייזר בפאלם ביץ', פלורידה, אמפאטית מאוד למסע הרגשי שעוברים קורבנות כוויה וציינה כי "צלקות יכולות להיות טראומטיות בהיבט הפסיכולוגי עבור כל חולה... צלקות קשות מזכירות לחולה שוב ושוב את האירוע אשר הותיר אותו מצולק".
צלקות כוויה עבות, עמוקות ובלתי גמישות כמו שנמצאו אצל שלישיית ברנס, הן חבלות העור הקשות ביותר לטיפול ולמרות שרופאים ומדענים חיפשו שנים אופציות טיפול חדשות, כולל מכשירי לייזר אחרים, עד עכשיו שום טיפול לא הצליח לטפל בצלקות כוויה קשות מסוג זה.
המכשיר המדובר משמש בדרך כלל לטיפול בתופעות קוסמטיות אחרות כגון קמטים עמוקים ופיגמנטציה לא רצויה. ד"ר וויבל גילתה כי ניתן להשתמש במערכת גם לטיפול בצלקות כוויה. לייזר האולטרהפאלס עושה שימוש בשתי שיטות שונות לטיפול בעור ומכיל גם יישום  המעודד צמיחה מחדש של קולגן, הבהרת צבעים כהים על הצלקת והסרת חלק מרקמת הצלקת.
"אנחנו למעשה מסירים את הצלקת, מה שמעורר יצירה חדשה של קולגן. אנו לא רק משפרים את הצלקת - אנו יוצרים עור חדש ובריא במקום שבו הייתה הצלקת", מסבירה ד"ר וויבל, "אנו מסוגלים לטפל בצלקות שלא יכולנו לטפל בהן קודם". 
ענת ברג, מנהלת מחלקה קלינית בחברת נובה לייזר מספרת על  LEGATO- פרי פיתוח של חברת 'אלמה לייזרס', המבוסס על טכנולוגיית 'RF PIXEL' ואולטרסאונד.
בעשור האחרון, הושקעו מאמצים רבים למציאת פתרון הבעיה. טיפולי הפילינג השונים זכו להכרה מחודשת בתחום האסתטיקה והדרמטולוגיה והפכו לשיטת טיפול נפוצה. הליך הפילינג מוצע בדרגות חוזק שונות ומאפשר הסרת תאים מתים מהשכבה הקרנית של האפידרמיס או 4 השכבות החיצוניות של האפידרמיס (פילינג עמוק). טיפול פילינג עמוק מטפל בצלקות 'היפר' או 'היפו טרופי' אחרי אקנה, נקבוביות פתוחות, פיגמנטציה, קמטים, צלוליט וגם משמש כטיפול נפוץ להצערת עור הפנים.
שיטת הטיפול הייחודית בצלקות, צלקות אקנה וחטטי עור משלבת את הטכנולוגיות המתקדמות: 'RF PIXEL'  ו- 'ULTRASOUND'.
הצלקת הינה סוג של ריפוי, המתקבלת תוך תהליכי פיצוי פיזיולוגיים של הגוף, אולם מאחר והעור אינו מסוגל לחדש את עצמו בשכבותיו העמוקות, הוא יוצר רקמה חלופית לזו שנהרסה, היא רקמת הצלקת. צלקות אינן חזקות כמו העור סביבן וכמו כן הן דינמיות, כלומר עוברות שינויים במהלך השנים.
למי מתאים הטיפול?
מתאים לנשים, גברים ונוער למעשה בכל גיל, הסובלים מצלקות, צלקות פוסט אקנה וסימני חטטים בעור, רפיון העור, נקבוביות מוגדלות ופתוחות, ועונה על הצורך ההולך וגובר בטיפולים אסתטיים בלתי פולשניים אך יעילים המטפלים בהצלחה של ממש במגוון הבעיות הקשות לטיפול, שעד לא מזמן לא נמצא עבורן פתרון בתחום הרפואה האסתטית.
הטכנולוגיה פותחה במיוחד עבור מי שאינו מעוניין לעבור טיפולים פולשניים למיניהם, הכרוכים בכאב רב, בתופעות לוואי בלתי רצויות ובזמני החלמה ארוכים השוברים את שגרת החיים. בנוסף, מספקת הסדרה פתרון יעיל שלא ניתן להשיגו באמצעות שיטות הטיפול בקרמים טופיקלים שונים, מאחר ששיטות אלה משפרות רק באופן מצומצם יחסית את מצבה של שכבת העור העליונה, ואינן יכולות לחדור ולהגיע לשכבות העור התחתונות.
הטיפול מתאים לכל ימות השנה ולכל גווני העור.
כיצד זה עובד?
עם ידית 'RF PIXEL' ניתן לקלף תאים/שכבות פגועות של העור, להצעיר ולהחליק את העור תוך מספר מועט של טיפולים ללא זמן החלמה ממושך. ידית זו יוצרת פגיעה אבליטיבית מבוקרת בשכבות העליונות של העור תוך שימוש בתהליך בניית פלזמה במרווח בין האפליקטור לאזור המטרה, ובכך פוגעת בשכבות העור באופן מזערי ונקודתי מבלי לפגוע בשאר הרקמות מסביב לאזור המטופל. בכך, הידית מאפשרת טיפול בטוח ויעיל ביותר לקילוף עמוק של רקמות העור תוך שליטה על נוחות המטופל ומניעת תופעות לוואי שליליות.
נוסף לכך, יוצרת הידית תעלות החודרות לשכבת הדרמיס, המאפשרות חדירה עמוקה של אנרגיית חום ומשמשות כצינוריות מיקרופורמיות להחדרת חומרים פעילים וויטמינים במהלך הטיפול.
ידית ה-'ULTRASOUND' מאפשרת שתי פעולות: שאיבת וניקוז פסולת לימפטית הנוצרת בתעלות העור, והחדרת החומרים פעילים המותאמים לכל אחת מבעיות העור באופן אינדיווידואלי. ניתן להשתמש בטכנולוגיה לטיפול באזורים עדינים ורגישים כגון צוואר, דקולטה, ופנים ללא חשש. כמו כן, אין צורך באלחוש העור טרם לטיפול.
מירי מאיר, מנהלת השיווק של אקטיב בישראל, מספרת לנו על המכשיר החדיש ביותר של החברה: "לאחר 9 שנות פיתוח ועבודה בתחום הסרת השיער באנרגיית אור, בשילוב טכנולוגיית ה-'GEM', מחקר מעמיק וניסיון של מאות קוסמטיקאיות בארץ ובעולם פיתחנו את 'האופטימה –  518'. מכשיר הדגל, המאפשר טיפול יעיל במיוחד במגוון רחב של סוגי עור וצבעי שיער, כולל התאמות מיוחדות לטיפול בשיער הנחשב קשה לטיפול כגון שיער עמוק וכן לבעלי עור רגיש. המכשיר בעל תוכנה ייחודית המווסתת את אופן מתן האור בהתאם לסוג הטיפול ולתוצאות הנדרשות וזאת ללא כאב או תופעות לוואי".
מהי פריצת הדרך ההופכת אותו לכזה?
טכנולוגיה זו פותחה לאחר שנות ניסויים והיא מהווה את הדור הבא של המכשירים העובדים באינפרא אדום. הטכנולוגיה המוטמעת כיום באופן ייחודי במכשירים מתוצרתנו מאפשרת את ריכוז אנרגיית האור מתחת לפני העור ובכך נמנעת מחימום יתר של פני העור ומתופעות לוואי ויוצרת טיפול מהיר, יעיל וידידותי למטופל. במכשור רגיל, האור היוצא מן המכשיר פוגש קודם כל בפני העור. על כלל המכשירים לרכז אנרגיה גבוהה מאוד על פני העור בכדי שהחלק של האנרגיה החודר מתחת לפני העור יספיק לגרום להשמדת זקיק השיער. בעזרת הטכנולוגיה אנו מרכזים את האור מתחת לפני העור ובכך יוצרים מצב בו אין חימום יתר של פני העור ולכן יש טיפול יעיל ובטוח למשתמש. הטכנולוגיה מאופיינת בפולס קצר ובקצב העברת האנרגיה גבוה (קצב מדידת האנרגיה נמדד ב Watt),  דבר הגורם להשמדה מהירה של זקיק השערה מבלי שקצות העצבים יחושו במתרחש.
מה בדבר עלות המכשיר?
השוק הפך לשוק רווי ובו מחירי הטיפולים יורדים בהתמדה דבר המעניק יתרון למכונות בעלות עלות נמוכה של מנורות ותחזוקה. מכונות אחרות פשוט לא מצליחות להתחרות באופן כלכלי בשוק. מחיר הקנייה, כמו גם בתחום המדפסות והדיו, תחום בו קיימות מדפסות זולות אשר מי שקונה אותן משלם ביוקר על הדיו, דומה גם לתחום המכשור האסתטי, והצרכן מתחיל להיות מודע לא רק לעלות הקניה - אלא ובעיקר - לעלות התחזוקה והעלות השוטפת של הפעלת המכונה. כשהמחיר לטיפול יורד חשובה האפשרות לנצל את המכשור לביצוע טיפולים מהירים יותר באותו פרק הזמן, על מנת לפצות את הקוסמטיקאית על המחיר הנמוך יותר לטיפול ולכן למכשור בעל משטח טיפולי גדול וקצב טיפולי גבוה יש יתרון על פני מכשירים אחרים. כניסת האינטרנט והמהירות בה נקבעת הדעה על טיב המכשור, גורמים לכך שמכשור שאינו עומד בדרישות השוק אמנם יכול לזכות באמצעות פרסום לחשיפה ולהצלחה זמנית, אולם לאחר זמן מה נחשף טבעו והוא נעלם מן השוק.
מהי התחזית שלך לעתיד?                                                                                
עקב זמינות המידע אנו צופים כי עקב דרישת הלקוחות הסופיים לבטיחות ויעילות המכשירים תתגבר המגמה להשתמש במכשירים מוכחים ומאושרים באישורים בגופי התקינה העולמיים כגון CE, FDA, TGA ועוד. המכשירים יהפכו למהירים יותר ויתמקדו בנוחות הטיפול וביכולת לטפל בפלחי אוכלוסיה רבים יותר. כיום המכשור המתקדם מסוגל לטפל בהצלחה במגוון רחב הרבה יותר של צבעי עור ושיער ובעתיד יוכלו להגיע אף לאוכלוסיות נוספות. המכשירים יהפכו לבטוחים יותר ותופעות הלוואי לנסבלות פחות. אנו חוזים כי הקשר בין המדע לתעשייה יהודק וכי יישום נכון של עקרונות מדעיים ותגליות בתחומי הפיזיקה הביולוגיה והאלקטרוניקה יעניקו לדורות הבאים של המכשירים אפשרויות טיפול נרחבות יותר, בטוחות אף יותר ובעלי יכולת תחרות כלכלית בשוק שיהיה שייך, אף יותר מהיום, לצרכנים.
אלו טיפים את יכולה לתת למי שמעוניינת לרכוש מכשיר למכון?
אנו ממליצים לא להקשיב לדברי אנשי השיווק ולבחון תוצאות אמת אצל קוסמטיקאיות המשתמשות זה מכבר במכשירים. לבחון את היעילות, את כמות תופעות הלוואי, את עלות המכשיר ועלות החלקים המתכלים (מנורה יקרה למשל שבחלק מהמקרים תחייה מספר פולסים קצר ותעמיס על עלות ההפעלה של המכשיר).
יש לבדוק האם החברה משדרגת מכונות וותיקות כך שכל רוכשת תעמוד בחזית הטכנולוגיה. קיום שוק ערני וביקוש למכונות "יד שנייה" מעידים על טיב המכשור ועל היכולת להתקדם  למכונה חדישה יותר בבוא היום.
אנו ממליצים לבחון את הזמן בו החברות קיימות בשוק ואת השירות וה"גב" אותו הן מעניקות למי שרכשו מכונות מתוצרתן. המדובר הוא בכלי עבודה ובו תלוי המוניטין של המכון. בחירה בכלי הטוב ביותר תגדיל את הצלחת המכון ואת שביעות הרצון של המטופלים. משך חיי מנורה ארוך אומר שהמכונה תוכל לשרת יותר מטופלים בלי הצורך בשירות ובהשבתת המכונה ומחיר טוב הנובע ממכונה יעילה תמיד יעזור להרגשה הטובה של המטופלים. זאת כמובן לאחר שברור כי מדובר במכשיר המביא לתוצאות ואינו גורם לתופעות לוואי.
טיפולים אשר יעשו בהתאם למחזורי השיער יניבו תוצאות טובות ויעילות יותר. השלב בו השערה פגיעה ביותר הוא שלב הצמיחה (אנאגן) בשלב זה הטיפול הוא היעיל ביותר. אין להפריז בעוצמה ויש למצוא את נקודת שיווי המשקל הייחודית לכל מטופל בשילוב של עוצמה גבוהה ככל הניתן – מבלי שמגיעים למצב בו יש תופעות לוואי. יש להקפיד על אווירה נעימה ונקיה במכון ולחטא את המכשירים העוברים ממטופל למטופל בגמר כל טיפול. יש להימנע משיזוף לפני ואחרי הטיפול ולהימנע ממקלחות במים חמים מאוד לאחר הטיפול.
עוז נקר מחברת פארמה פלוס אסתטיקה מספר לנו על החידושים שלהם:
"אנו משווקים את מכשיר אולטראפיל II פלוס אשר פותח ע"י חברת 'מטיולי מהנדסים' מפירנצה, איטליה. מכשיר זה מיועד לטיפולי מזותראפיה לא פולשנית ע"י שתי פרוצדורות אסתטיות. הראשונה הינה מיקרודרמבריישן שמשמעותה שחיקת השכבה הקרנית של העור באמצעות זרם של אבני קריסטל סטריליות ואיסופן למיכל פסולת. בפרוצדורה השנייה אנו מחדירים חומרים פעילים לתוך העור בתהליך הנקרא דרמו-אלקטרופוריישן. מכשיר זהמיוחד מסוגו ולכן הינו היחיד אשר אושר ע"י ה-FDA האמריקאי כתחליף להזרקה".
מהי פריצת הדרך במכשיר?
המכשיר מוגן ביותר מ-10 פטנטים עקב ייחודו ויעילותו. תהליך המיקרודרמבריישן נעשה במעגל של התזת אבני ספיר סטריליות לכוון העור, שחיקת העור, ואיסוף מיידי של פסולת העור הנשחקת יחד עם אבני הספיר לתוך מיכל איסוף המיועד לזריקה לאחר מכן. תהליך החדרת החומרים הפעילים נקרא דרמו-אלקטרופוריישן והוא מבוצע בטכנולוגיה הנקראת אלקטרופוריישן. מדענים מצאו בתחילת שנות ה-70 של המאה הקודמת תכונה מיוחדת המתרחשת בעור ובתאי הגוף. הם מצאו כי כאשר מפעילים שדה חשמלי חלש לפרק זמן קצר של אלפית השנייה, נפתחות תעלות בתוך קרום התאים דבר המאפשר החדרה של חומרים פעילים. טכנולוגיה זו שוכללה ע"י חברת מטיולי מהנדסים ע"י הוספת רטט קל לידית הטיפולית אשר מתפקידה להחדיר את החומרים הפעילים לתוך העור. בשיטה זו נפתחות תעלות מים הנמצאות בעור לפרק זמן קצר וחומרים פעילים המיועדים לטיפולים אסתטיים יכולים לחדור לתוכו. כל השינויים המתרחשים הינם זמניים ולמשך 2-3 שניות ולאחר מכן העור חוזר לקדמותו.
מהם היתרונות בטכנולוגיה זו?
בשיטות אחרות כגון מכשירים גלווניים, או כאלו המופעלים בשיטת 'איונטופורזיס', יש הזרמה חשמלית קלה אבל מאוד מורגשת ולא נעימה ולפעמים אף נוצרת כוויה. כמו כן בשיטות אלו אנו מוגבלים בגודל המולקולה המיועדת להחדרה ולאופייה הכימי (מולקולה עם מטען חיובי או שלילי), ולכן תהליך החדרת החומרים הפעילים אינו יעיל. לעומת זאת הטכנולוגיה של המכשיר שלנו מאפשרת החדרה של כל חומר פעיל אפילו מוליקולות גדולות כמו חומצה היאלורונית וללא הרגשת זרם חשמלי.
מה השתנה בשנים האחרונות בתחום?
בשנים האחרונות אנו רואים מגמה של הכנסת מכשירים לטיפולים אסתטיים בטכנולוגיות שונות כגון דרמואלקטרופוריישין, מכשירי לייזר, אינפרה אדום, אולטרה סאונד ומכשירי חמצן. מכוני היופי הופכים למרכזי טיפולים אסתטיים יותר יעילים מאשר בעבר ומגוון הטיפולים הולך ומתרחב והופך לרשימה מלאה ומרשימה.
גם נקר מאמין שהמעבר למכשור חדש והכנסת מספר מכשירים לטיפולים אסתטיים מגדיל את "סל הטיפולים" של מכון היופי ומאפשר לכל לקוחה לקבל את כל הטיפולים הנדרשים לה בתחנה אחת. עובדה זו יוצרת נאמנות לקוחות ומונעת זליגת לקוחות למקומות אחרים לצורך השלמת הטיפולים.
מה הצפי לעתיד?
בעתיד אני צופה גידול בפרוצדורות האסתטיות שאינן ניתוחיות על חשבון הפרוצדורות האסתטיות הניתוחיות. לכך יש מספר סיבות: מחיר הטיפולים האסתטיים שאינם ניתוחיים הוא זול יותר; כמעט ואין תופעות לוואי או "הפתעות לא נעימות" שיכולות להופיע בעקבות ניתוח אסתטי. בעקבות הטיפולים האסתטיים מתרחש שיפור הדרגתי ומתון שמתקבל היטב אצל הסביבה בניגוד לניתוח אסתטי שיכול לגרום לשיפור שמוחק מספר רב של שנים בבת אחת דבר שיכול לגרום לתגובות מוזרות מהסביבה.

מאיר שיין, מנכ"ל מד-אופ אסתטיק טכנולוגיה מציין כי לתפיסתו כיום המכשירים הם למעשה כלי העבודה העיקריים של הקוסמטיקאית. כישוריה המקצועיים, איכות הטיפול ותוצאותיו הם למעשה קנה המידה לשמה הטוב ולמספר הלקוחות שמבקשים את הקשר האישי והמקצועי שהחיבור ביניהם מביא את הסיפוק והרווחה הכלכלית לבעלת המכון. בימינו, הזמן הוא מרכיב חשוב ביותר במערכת חיינו והוא לא מצוי בשפע. הרצון המשותף למטפלות ולמטופלים הוא לקצר את זמן הטיפול ולהגיע לידי סיום פרויקט בתקופה הקצרה האפשרית.
מהם הפיתוחים של מד אופ?
כיום, לאחר עשרים שנות פעילות בחברה עם מעין מוזיאון קטן ובו כחמישים מכשירים שסוקרים את התפתחות החברה מאז ועד היום, שני ערוצים טיפוליים עיקריים מיושמים במכשור שמיוצר על ידי מד-אופ: טיפולי גוף ופנים ע"י גלי רדיו, אולטרא סאונד עם פעימות ווקום והסרת קופרוז במכשיר הסטארליפט וטיפולי הסרת שיער אקנה ורגו'וונשיין ע"י הבזקי אור. 
התחום שהוא למעשה החם והמבוקש ביותר על פי נתוני המכירות - הוא הסרת שיער. השקנו לא ממזמן שלושה דגמי מכשירים המשמשים להסרת שיער בהבזקי אור בשיטת   NCPL,  ללא מגע וללא צורך בשימוש בג'ל. קצב פעולתם בין כחצי שניה לשניה לפי דגם המכשיר בין הבזק להבזק וזאת באנרגיה טיפולית מלאה להסרת שיער. למכשירים מתאימים שלושה סוגי ראשי טיפול בגדלים שבין 2 סמ"ר ל 19 סמ"ר. לפי הנתונים האלו, זמן הטיפול בהסרת שיער מתקצר משעות של עבודה לדקות. טיפולי עור ורקמה שמבוססים על טכנולוגיות מודרניות הם התחום שנמצא בתנופת צמיחה בעולם ובארץ. מכשיר הסטארליפט הוא כלי רב שימושי בעל מספר סוגי טיפול שכל אחד יעיל בפני עצמו ושילוב נכון של מספר סוגי טיפול מביא לתוצאות שמדהימות את המטפלות והמטופלות.
אורית הכהן מנכ"ל דרמטק משווקת את מכשיר ה'REACTION', מבית חברת 'ויורה' חברה ישראלית בינלאומית, מבוססת על פיתוח המוגן בפטנט המשלב גלי רדיו רב ערוציים עם טיפול בוואקום. טכנולוגיה זו מאפשרת למערכת להציע גם טיפול יעיל למיצוק עור הפנים וגם טיפול להצרת היקפים וחיטוב הגוף.
 בטיפול הפנים גלי הרדיו החודרים לעומקו של העור יוצרים גירוי אלקטרו מגנטי המעודד את ייצור החומרים האחראים לחוזקו של העור וגמישותו. עוצמת הגירוי ניתנת להתאמה לפי רמת רפיון האזור המטופל ועובי העור ורגישותו: קמטים עמוקים, קמטוטים, עור מדולדל, רקמה בשרנית או רקמה סמוכה לעצם.
בטיפול הגוף גלי הרדיו חודרים דרך פני העור אל תוך "כיסי" השומן באברים שונים  -  מאברים בעלי עור עבה ועד בעלי עור עדין ודק - ומפזרים את ריכוזי השומן על-ידי חימום השכבות התת-עוריות. טיפול הוואקום, הנעשה במקביל, מגביר את הניקוז הלימפטי, מעודד את זרימת הדם ואת חילוף החומרים לסילוקם של עודפי השומן ומצמק את תאי השומן לגודלם הראוי. בד בבד מוגבר ייצור הקולגן והאלסטין, האחראיים לחוזקו וגמישותו של העור.
שני המנגנונים הללו פועלים בהתאמה לתהליכי ההתחדשות הטבעיים של הגוף, להבטחת טיפולים יעילים ובטוחים. התוצאות בכל סוגי היישומים הוכחו מדעית וניכרות לעין כבר אחרי טיפול ראשון.
מהי הייחודיות של המכשיר?
השילוב בין אנרגיית גלי רדיו לעיסוי בוואקום אינו חדש ומשמש בסיס לכמה מכשירים לחיטוב הגוף שיצאו לשוק בשנים האחרונות. החידוש הגדול של המכשיר הוא בשכלולה של הטכנולוגיה הזו והרחבת השימוש בגלי רדיו מערוץ אחד לשלושה ערוצים בתדרים שונים, לטיפול ייעודי בשלוש שכבות עור שונות, ולערוץ נוסף, רביעי, המשלב את כל הערוצים לטיפול בכל שכבות העור יחד. הערוץ הראשון, חודר לעומק ומגיע להיפודרמיס ומעודד כיווץ  כללי של מצבורי השומן. הערוץ השני מגיע לשכבת הדרמיס האמצעית, שבה מצויים הפיברופלסטים המייצרים קולגן ואלסטין. הערוץ השלישי פועל על השכבה העליונה של הדרמיס ועל כל האפידרמיס. הוא מתמקד בהחלקת העור והגמשתו על-ידי עידוד ייצור קולגן, אלסטין וקראטינוציטים. הערוץ הרביעי משלב בין שלושת הערוצים לטיפול סינרגטי מושלם. שכלול זה מאפשר למכשיר לא רק לנקז מן הגוף את עודפי השומן, אלא גם לטפל בתופעת הלוואי הכרוכה בכך – הידלדלות ורפיון העור.
בנוסף, ה- REACTIONמצוייד בשלושה ראשי טיפול ארגונומיים שונים המאפשרים טיפול אופטימלי בחלקי גוף שונים: ראש לטיפול ברפיון ודלדול העור בפנים ובגוף, כמו גם לטיפול בקרעי עור חמורים כתוצאה מהריונות ולטיפול בסימני מתיחה בעקבות שינויי משקל קיצוניים; ראש לטיפול בהפחתת צלוליט ולצמצום היקפים בשטחים גדולים כגון ירכיים, ישבן או בטן; וראש להפחתת צלוליט ומצבורי שומן באזורים רגישים כמו פנים הירך והזרועות, אזורים סמוכים לעצם כמו מותניים ואזורים קשים לגישה כמו קפל הישבן.
מה חדש היום בשוק לעומת פעם?
שוק ה'מדיקל אסטתיק אקוויפמנט'. הופך היום למשהו שהוא יותר ויותר משולב בחיי היומיומיים.  בעקבות המודעות, המדיה והתחרות הצרכן הסופי הוא זה שמכתיב את הפיתוח ולא להיפך. זאת, בניגוד לעבר כשהיצרן הוא זה שהכתיב. השוק של טיפולים לא פולשניים גדל בערך בשלושים אחוז בשנה. בעידן של סיפוק מיידי אנשים רוצים תוצאות כאן ועכשיו ולאו דווקא תהליך. הצרכנים הגדולים של המיכשור הם רופאים וקוסמטיקאיות. כיום הגבולות התערבבו. יש המון קוסמטיקאיות שמתפתחות לכיוון רפואי.
מה כדאי לקוסמטיקאית ולרופא לדעת?
התוצאות הטובות ביותר מגיעות מתוך שילוב של טכניקות ומכשורים, וגם בשילוב המגע האנושי שאין לו תחליף. המכשור טוב גם לתחזוקת תוצאות של ניתוחים למשל או הכנה לניתוח כך שאין סתירה עם הכירורגיה.
בתיה מאור, סמנכ"לית שיווק של רשת מרפאות פרופורציה, מספרת שהם עובדים עם מכשיר ה- BODY- TITE - להמסת שומן בטכנולוגיית ה-RF Radio Frequency. טכנולוגיה זו שמבוססת על גלי רדיו נחשבת מהפכנית בתחום הטיפולים האסתטיים המאפשרת לנו לעצב את הגוף בהליך מינימאלי בפולשנותו. טיפולי המסת השומן בטכנולוגיה זו מאפשר לחטב במהירות אזורים רבים וגדולים יחסית כגון, הבטן, הירכיים הישבן והזרועות באופן אחיד, מהיר יחסית ובטוח.
להמסת שומן באמצעות הטכנולוגיה ישנם יתרונות רבים ומשמעותיים. החימום הלוקאלי באזור המטופל גורם להידוק סיבי הקולגן ואף מעודד יצירת קולגן נוסף ובכך יוצר מראה עור אחיד ומוצק יותר. גלי הרדיו אינם פוגעים ברקמות אחרות ותורמים לקרישה מהירה יותר של כלי דם קטנים ובינוניים. על כן, לרב לאחר הטיפול לא יופיעו שטפי דם או נפיחויות. 
כיצד עובד מכשיר הבודי-טייט?
במהלך הטיפול מוחדרת אלקטרודה זעירה לשכבת השומן הרצויה ומפיקה את זרם גלי הרדיו. בו זמנית מוצמדת לעור אלקטרודה בעלת שטח פנים רחב יותר ומפעילה לחץ מתון על העור כאשר בין שתי האלקטרודות מועברים גלי הרדיו. את השומן שהומס מנקזים במהלך הטיפול באמצעות המכשיר בשיטה מהירה שאינה מותירה צלקות. הטיפול נעשה לרב בהרדמה מקומית הוא מלווה בתחושת אי נוחות מינימאלית ואינו מצריך תקופת החלמה.
 המכשיר מייצג דור חדש של טיפולים לחיטוב הגוף. הטכנולוגיה ללא הרדמה כללית וללא ניתוח היא הרבה פחות טראומתית לגוף. הדבר פותח אפשרות לנשים שחששו בעבר ופחדו מניתוח של שאיבת שומן. המכשיר מאפשר לחטב אזורים שיש בהם מצבורי שומן ממוקדים כמו במקרים של נשים שמצליחות להתחטב- אבל נותרות עם  אזורים ספציפיים "עקשניים" כמו בליטות במותניים או בליטה בבטן. הטיפול הזה מאפשר להן להגיע לחיטוב שהן שואפות אליו. בנוסף, האפשרות לוותר על הרדמה כללית ועל ניתוח בכלל הוא יתרון עצום שיש למיכשור.
את הלגה רקאנטי, בעלת מכון ואקדמיה לניהול ושיוווק, שאלנו:
מה השתנה בשנים האחרונות בתחום המיכשור ואיך זה שינה את צורת העבודה של הקוסמטיקאית?
עד לפני כמה שנים עשינו טיפולים ודיי קיווינו לטוב. נכון להיום בזכות המכשירים ניתן למכור ללקוחות סדרות של טיפולים ולראות איך מטיפול לטיפול עור פניה משתנה לטובה. כבר לא מדובר בתקוות, אלא בשינויים מרתקים תוך מספר קצר של שבועות.
האם יש גם בעיות שמתעוררות עקב המעבר למכשור?
כמובן שיש תגובות רגעיות של אדמומיות או סימנים ליומיים-שלושה. יש להדגיש שמדובר בתופעה חולפת, התוצאות המשמעותיות מחזיקות מעמד לאורך זמן ובכך מפצות על אי הנוחות הזמנית.
מה אתם חוזים לעתיד בתחום?
העתיד הולך לכוון הקוסמטיקה המתקנת וטיפוליים שמרניים יפנו את מקומם לטיפולים מתקנים. נשים יעזרו פחות ופחות בניתוחיים פלסטיים (שגם הם ישנו את צורתם). נשים יתחילו לטפל בעור פניהם כבר בגיל  צעיר כשהרעיון מאחורי זה הוא, להשאיר את העור צעיר.
האם יש לך טיפ מיוחד?
כן, לא לחכות לנפילת העור אלא לשמור עליו בגיל צעיר. לצורך זה יצרנו במכון שאלון שמבוסס על 100 שאלות, שמטרתו לאתר את כל בעיות העור העתידיות ולהתאים ללקוחה באופן אישי את הטיפול שמתאים לה. התשובות עוברות לאיבוד נתונים ממוחשב וכך מתקבל גרף מדעי ומדוייק שנותן את הפתרונות המדוייקים לטיפול המונע.
זווית ראייה נוספת קיבלנו מרונית שגב ביולוגית  Bsc., MA מחברת ביופור, מפתחת תכשירים לטיפול בעור. ומנהלת המכללה לדרמה קוסמטיקה. שגב מדברת על הצורך באישוש מדעי בשימוש במכשור.
לדבריה, IPL למשל, היא טכנולוגיה ותיקה שנחקרה מדעית. יש ספרות מקצועית מתועדת לגבי הטכנולוגיה על הישגים, כגון עלייה בצפיפות הקולגן. מכשור להסרת שיער קיבל גושפנקה מהשטח. יש לעומת זאת מכשור עם הרבה פחות ניסיון ותיעוד, כשהמלצתה היא לנסות ולהיעזר בגורם שיודע לקרוא "מדעית", מכיוון שהמאמרים המקצועיים לא תמיד כתובים בשפה נגישה לכולם, וכן לנסות להבין לעמוק את הטכנולוגיה והאם יש הוכחות לפעולתה לפני שנכנסים להשקעה כספית גדולה כל כך.
יחד עם זאת שהמכשור תורם המון להתמקצעות המכון, עדיין מאמינה שגב שקשה מאוד לבודד את השפעתו על העור, מכיוון שהטיפול בו משולב בטיפולים אחרים, כמו פילינגים וקרמים טובים, שגם לאלו היא מייחסת השפעה מצוינת ככל שהדבר נוגע לקוסמטיקה פעילה ומרוכזת. כך שכיום עדיין המכשירים לא מחליפים לגמרי את הקוסמטיקה המסורתית שגם היא מתפתחת כל הזמן ומתמקצעת מאוד.

* * *

כל אנשי המקצוע שדיברנו איתם מאוחדים בדעה שהמכשור הוא בעל ערך מקצועי רב הן מבחינת שיפור התוצאות בעור, הן מבחינת מקסום האפשרויות השיווקיות של המכון, הגדלת טווח הלקוחות וכמובן, הרווחיות.
כנראה שבתחום הזה, שבו חברות ישראליות הן מקור לגאווה לאומית, האמירה ש"מי שלא הולך קדימה הולך אחורה" נכונה ביותר, ועל אף חיבתנו למגעה המפנק של הקוסמטיקאית, נצטרך ללמוד לקבל באהבה גם את מגעה הקר של המכונה, בתמורה לאפשרות להישאר צעירים לנצח... 

 

הירשם עכשיו לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
  

דואר אלקטרוני

שם

  

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים