סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של איפור >> איך לבחור קורס איפור?
 

קורס איפור מקצועי נחשב לאחד הקורסים המובילים בתחום מקצועות היופי. ההיצע של בתי-הספר, המכללות והקורסים עצום. אז איך ניתן לבחור בקורס איפור מתאים?

סיגל תדמור
סיגל תדמורתלמידים אשר נרשמים למגמת איפור מקצועי, מצפים לרכוש במהלך הלימודים ידע ומיומנויות אשר יכשירו אותם להיות אנשי מקצוע, ברמה אשר תאפשר להם עבודה בתחום  איפור לאירועים ותפתח להם דלת כניסה לתעשיית האיפור. מגוון הקורסים אשר מציעים בתי הספר השונים הינו עצום והתלמיד נדרש לבדוק ולבחור להיכן ירשם מבלי שהוא מודע ומכיר את הדקויות המבדילות בין קורס לקורס ובין בית ספר לבית ספר. כיוון ששוב ושוב אני נדרשת לתת מענה לגבי שיקולי הדעת שכדאי להפעיל טרם הבחירה, מצאתי לנכון להעלות על הכתב מספר קריטריונים ונקודות למחשבה אשר יכולים לסייע לתלמיד לערוך בחירה מושכלת.
צוות המורים:
מורה המלמד בקורס איפור מקצועי חייב לדעתי שיהיה בוגר שני בתי ספר לאיפור לפחות, בעל ניסיון מוכח של 5 שנים בתחום.
הלמידה בבתי ספר שונים נותנת למורה ידע נרחב ויכולת להגיע לתוצאות בדרכים שונות ומגוונות ואפשרות להשתמש במתודות הוראה שונות שרכש בבתי הספר בהם למד.
חשוב שמורים שונים עם התמחויות שונות ילמדו בקורס על מנת לאפשר לתלמיד להתנסות במגוון דרכי עבודה אולם יש לבדוק מראש ששילוב המורים נעשה מתוך שיקול דעת מקצועי והשיבוץ נעשה במהלך תכנון הקורס ותוכנית הלימודים. (חשוב לקבל מראש תוכנית לימודים מסודרת ושמות המורים המלמדים בכל שיעור ושיעור).
קיימים בתי ספר הבוחרים להעסיק כמורים בוגרים שלהם, כמובן שבשיטת עבודה זו קיים תמריץ ואפשרות קידום לאותם בוגרים אשר נבחרו לסגל ההוראה, מאידך גיסא... אין בשיטה זו כדי לקדם את התלמידים ולצייד אותם בידע מקצועי רציני אשר יידרש מהם לקראת כניסתם לעולם האיפור.
למידה בקבוצות קטנות:
למידה בקבוצות קטנות תורמת רבות להצלחה בלימודים.
גודל אופטימאלי לקבוצה עומד על 12 – 10 לומדים. למידה בקבוצה קטנה מאפשרת למורה להגיע לכל תלמיד ותלמיד ולהנחות אותו בשלב העבודה המעשית. אם בחרתם להיכנס ללמוד בקבוצה גדולה יותר שימו לב שבכתה יהיה בנוסף למורה גם מתרגל אשר יסייע וינחה בזמן העבודה המעשית.
תוכנית לימודים:
קורס איפור מקצועי חייב שתהייה לו תוכנית לימודים מסודרת המתפתחת לאורכו של הקורס וכוללת תכנים הנדרשים בתחום זה.
התוכנית צריכה לכלול תכנים העוסקים בהכרת מוצרי האיפור, תורת הצבע – שילוביי צבעים וגוונים, תיקוני פנים, תיקוני עיניים, תיקוני שפתיים, טכניקות איפור שונות והתאמתן ללקוחה, איפור לשעות היום והערב, איפור נשים מבוגרות, איפור לצילום,
איפור כלות.
כל התכנים הנלמדים כוללים כמובן מבוא תיאורטי לשיעור, הדגמה ועבודה מעשית.
כדאי מאוד שמאפרים יתמחו גם בעיצוב גבות על מנת להשלים את האיפור.
 מאפרים אשר אינם מעוניינים לעסוק בעיצוב גבות – חשוב מאוד שיבינו את נושא עיצוב הגבות גם אם יעשו זאת באופן תיאורטי בלבד.
כדאי לבדוק מראש האם קורס האיפור כולל שיעורים בעיצוב גבות או שיש להירשם לקורס נוסף.
אורך הקורס:
על פי דרישת משרד התמ"ת אורכו של קורס איפור מקצועי עומד על 112 שעות –
 23 שיעורים של 5 שעות.
לדעתי דרישה זו הינה דרישה מקצועית הגיונית שכן מניסיוני קורס של 112 שעות מאפשר למורה להעביר תוכנית לימודים מובנת ורצינית ומאפשר לתלמיד להתנסות בשיטות עבודה שונות ומגוונות ולהתמחות בתחום הביוטי.
קורס איפור קצר מ- 112 שעות לא יאפשר לתלמידים להגיע לרמת איפור סבירה.
המורה הטוב ביותר אינו יכול להוביל תלמיד ב-12 שיעורים ליכולת תיאורטית גבוהה שלא לדבר על יכולת מעשית...!
משרד התמ"ת החליט על  קריטריונים ברורים אשר על פיהם יש לבדוק את תפקוד בית הספר כגון: התאמת המבנה לצרכי בית הספר והלומדים, הכשרת המורים והוותק אותו צברו בתחום, מספר שעות הלימוד בקורס וכו'. בית ספר אשר עומד בקריטריונים יקבל אישור של משרד התמ"ת ותלמידי הקורס אשר יעמדו בדרישות הקורס והבחינה יקבלו בנוסף לתעודת בית הספר גם תעודה של משרד התמ"ת.
צפייה בשיעור:
אחד השיקולים החשובים ביותר בבחירת בית הספר הוא התאמה אישית לצרכי התלמיד.
לפני תהליך הרישום והתשלום כדאי לבקש מיועץ הלימודים להשתתף בשיעור על מנת לבדוק את התאמת בית הספר לצרכיו של התלמיד.
רצויי מאוד להיכנס לשיעור מן המניין ולא לשיעור אשר הוגדר כשיעור התנסות לתלמידים פוטנציאליים.
בזמן השיעור ניתן לצפות ברמת המורה וביכולת שלו להעביר את החומר התיאורטי והמעשי, ניתן לצפות ביחסים שבין המורה והתלמידים והכי חשוב לא להתבייש ולשאול את התלמידים מהי רמת שביעות הרצון שלהם מרמת הלימודים ומהיחס האישי.
מוצרי האיפור:
בתי הספר בארץ נחלקים לשני סוגים, בתי ספר אשר הינם גם חברות איפור ובתי ספר אשר אינם חברות איפור ומשתמשים במוצרים של חברות שונות.
ההיגיון צריך להנחות את התלמידים לבחור בבתי ספר אשר אינם חברות איפור ומאפשרים לתלמידים להתנסות במגוון רב של חברות מקצועיות.
כמו בהרבה תחומים אחרים לכל חברת איפור ישנם מוצרים מצוינים וישנם מוצרים פחות טובים.
תלמיד אשר התנסה בעבודה עם מגוון מוצרים של חברות שונות יכול לעשות הבחנה בין המוצרים שאיתם הוא יעדיף לעבוד  ובין המוצרים שאליהם לא התחבר.
ככל שמגוון המוצרים והחברות גדול יותר, כך הפרספקטיבה של המאפר רחבה יותר.
כמובן שאם התלמיד התנסה בעבודה רק עם מוצרים של חברה אחת, הוא יתקשה לעשות הבחנה בין המוצרים השונים הקיימים ומן הסתם הבחירות שיעשה לא תמיד תספקנה את הצרכים שיתעוררו.
ערכת עבודה:
כמעט כל בתי הספר מעניקים ללומדים ערכת איפור. ישנם בתי ספר הנוקבים במחיר הקורס והערכה, ויש המגדירים את הערכה "כמתנה"...
כל בר דעת יודע כי אין מתנות חינם ולא משנה כיצד יקראו לערכה, הערכה היא תמיד חלק מהעסקה ומחירה נלקח בחשבון כאשר מחשבים את מחיר הקורס.
בחלק מבתי הספר הערכה מיועדת לתרגולים מעבר לשעות הקורס וכמובן ליציאה לעבודה, במקרים אלו מאפשר בית הספר ללומדים להשתמש במהלך הקורס במוצרים של בית הספר הנמצאים בכיתה לרשות הלומדים.
בתי ספר הדוגלים בשיטה זו מאפשרים ללומדים להתנסות במגוון רב של מוצרים במרקמים שונים ובגוונים שונים ומקדמים את תלמידיהם לקראת רכישת ניסיון וידע.
קיימים בתי ספר אשר בהם מתרגלים הלומדים בציוד הנמצא בערכת העבודה שקיבלו בתחילת הקורס.
במקרים אלו אין ספק כי מגוון המוצרים בהם יתנסו הלומדים יהיה מצומצם, צבעי הצלליות בהן יאלצו התלמידים להשתמש יהיה דל ביותר והאופציה היחידה אשר תעמוד לרשות התלמידים אשר ירצו לתרגל בצורה רצינית ומקיפה יאלצו לבלות זמן ניכר באזור החנות...

וכעת כל שנותר הוא לאחל הוא שהבחירה תהייה מושכלת, מעמיקה ומתאימה לצרכים האישיים של כל תלמיד ותלמידה.

 

סיגל תדמור – מנהלת בית הספר לאיפור מקצועי

 

כדאי להירשם עכשיו, כאן למטה, לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
זה קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

דואר אלקטרוני

שם

  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים