סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> הספא הטבעי הגדול בעולם
 
מהו הסוד הקוסמטי של ים המלח?  אוהד ברגר, AHAVA, אביטל גונטמכר Natural sea beauty,
ארז מזרחי Mon Platin, נחום סגל, כנען ולירון שניידר LAVIDO, עונים

יערית טרבלסי
ים המלח, הפלא הגיאולוגי הנמוך ביותר בעולם, 420 מטרים מתחת לפני הים, כמעט וזכה השנה להיכנס לרשימת שבעת פלאי תבל, ולא בכדי.
האיזור כולו אפוף מסתורין ומשמש דוגמה חיה לניגודים המתקיימים זה לצד זה. בניגוד לכינויו "ים המוות", באזור ים המלח משגשגות צורות שונות של חיים, המשמשות כחומרים בעלי תכונות מוכחות של התחדשות. החלטנו לבדוק, מה באמת "עובד" שם. בחרנו להביא כאן, לידיעת אנשי ענף היופי,  את הרכבי החומרים, ואת סיפורם של מספר חברות.
ובכן, פרט ליופיו המהפנט, ימת המים המלוחים והחופים הבוציים שלו, ידועים כאוצר ריכוזי מינרלים, בעלי כוחות ריפוי מוכחים ויתרונות קוסמטיים המעניקים לחות לעור, מגנים עליו מפני קרינת השמש ומעכבים תהליכי חמצון של העור, ובכך את הזדקנותו. האקלים היבש וחולות המדבר צרובי ה

שמש, אינם מונעים ייצור שופע של המינרלים אוצרי הלחות – מהטובים ביותר על פני כדור הארץ.
ספא של הטבע
מי ים המלח רוויים בריכוז גבוה של מלחים בריאים הגורמים לרוחצים בימה לצוף על פני המים מבלי לשקוע. המיקום הגיאוגרפי הנמוך גורם לריכוז גבוה של חמצן נקי באטמוספרה, והמרחק הגדול פועל כמסנן טבעי לקרינה המזיקה של השמש.
שילוב הנתונים המיוחדים האלה הופכים את ים המלח לספא הטבעי הגדול והעשיר ביותר על פני כדור הארץ, המעניק תועלות בריאותיות יוצאות דופן והאזור מהווה מקור משיכה לאנשים מכל רחבי העולם, מזה כאלף שנה, עוד מתקופת קליאופטרה, שהפכה את נווה המדבר הקסום הזה למעיין המרפא האישי שלה.    
כ-32% ממימיו מורכבים ממינרלים – הריכוז הגבוה ביותר במקווה מים בעולם. רובדי הבוץ המינרלי השחור בים המלח משחררים כמויות משמעותיות של מגנזיום, סידן, אשלגן, סטרונציום, בורון וברזל – החיוניים לשמירה על עור בריא, רך וגמיש. אפילו מי האגם עצמו ייחודיים בעולם, ומכילים חלבונים מועילים שנוצרים ממאובנים ומאצות.
המינרלים של ים המלח מהווים מרכיב חשוב ובסיסי בשמירה על בריאות העור וחיוניים לתפקודו התקין. הם סופחים ואוגרים באופן טבעי מים וידועים בשל גורמי הלחות הטבעיים – מגנזיום,סידן, אשלגן ונתרן.
הרכב החומרים
סידן  (Ca2+)- ממלא תפקיד חשוב בהגנה על התאים, מסדיר את החדירות של קרומיות התא ותורם לתפקוד נורמלי של תהליך התחלקות התאים.
מנגן  (Mn2+)- בעל תכונות נוגדות חמצון, מגביר את זרימת הדם בעור (משפיע לטובה על תהליכי הזדקנות) ומשפר את התקשורת בין התאים.
אשלגן  (K+)- מחסור באשלגן מתבטא בעור בצורת יובש מוגבר והתפרצות אקנה.
נתרן  (Na+)- שומר על איזון אוסמוטי בנוזל הבין-תאי ומשפר את חילוף החומרים בעור.
ברום  (Br-)- בעל השפעה מרגיעה ומשחררת.
ליתיום  (Li-)- מגביר את ייעילות תרפיית הטיפול באמצעות אמבטיות בפסוריאזיס.
אבץ  (Zn2+)- מסייע בתהליכי התחדשות התאים, מאזן את הפרשת השומן בעור (יעיל לטיפול באקנה) ונלחם ברדיקלים חופשיים.
מגנזיום  (Mg2+)- ממריץ את תהליך הייצור של החלבונים ומסייע בתהליכי ייצור אנרגייה
בורון  (B3+)- מסייע להקל על הסימפטומים של פסוריאזיס דלקת מפרקים פסוריאטית.
סטרונציום (Sr2+) - מרכיב יעיל נגד גירויים וגירודים, מפחית סימני גירויי מגע דלקתיים בעור. זו  תופעה נפוצה בקרב אנשים בעלי רגישויות ונובעת משימוש במוצרי קוסמטיקה.
 פרט לכך, מבורך ים המלח, בארבעה סוגי חומרים ידידותיים לעור המתקיימים באופן טבעי במערכת האקולוגית:
צמחים - תמציות המופקות מצמחים, הגדלים באופן טבעי באזור ים המלח, מעניקים לעור לחות ונינוחות ומזינים עור פגוע או מגורה. הצמחים מעניקים את אפקט ההרגעה, בנוסף לנוסחאות המבוססות על מינרלים, בדומה לאפקט הרגיעה המושג בספא.
מלח -  המלחים המעוררים הטבעיים מים המלח עשירים במינרלים הבריאים לעור. הם פועלים לעומק להרגיע ולשחרר שרירים תפוסים ומעוררים את פעילות חילוף החומרים בעור. מרככים חספוס בעור ומעניקים לו תחושה רכה ונעימה למגע.
בוץ -  שכבות על גבי שכבות של משקעי טיט שנוצרו במהלך אלפי שנים, יצרו את הבוץ המינרלי הנמצא לחופי ים המלח. הבוץ מכיל כמות גדולה במיוחד של מגנזיום, סידן, אשלגן, סטרונוציום, בור וברזל החיוניים לשמירה על עור בריא ומוזן. האיכויות הטבעיות של הבוץ הוכחו במחקרים מדעיים כבעלות יכולת לשקם את רמת הלחות הטבעית בעור יבש ולשמור על רכות וגמישות, תוך כדי הקלה על תסמיני עור כמו אדמומיות, חספוס, סדקים וגירויים.
מים - במי ים המלח נמצא ריכוז של 32% מינרלים, שהוכחו באופן מדעי בעלי תכונות מועילות לעור. זהו הריכוז העשיר ביותר מכל מקור מים טבעי אחר על פני כדור הארץ. בנוסף, הימה המלוחה מהווה חממת גידול לאצת דונליאלה, מקור נוגד הזדקנות עשיר בבטא-קרוטן ואחוז גבוה במיוחד של מרכיבים נוגדי חמצון ונוגדי קמטים.
אוצר הטבע הגלום הזה, הביא להתפתחות ענפה של מוצרי טיפוח וקוסמטיקה המבוססים על המינרלים והבוץ של ים המלח. חלקם הגדול אף מיוצא וזוכה להצלחה בחו"ל.

סיפורן של חברות

ממחקר מדעי לקוסמטיקה
לדברי אוהד ברגר, מנהל התקשורת השיווקית בחברת AHAVA: "ככל שאדם מתבגר גורמי הלחות הטבעיים בגוף מידלדלים, ופוחתת יכולתו של הגוף לאגור רמה מספקת של לחות החיונית למניעת תהליכי הזדקנות. זיהום עירוני, החשיפה המתמשכת לאיתני הטבע ואורח החיים המהיר שלנו, גובים מחיר כבד. תערובת מאוזנת של מינרלים מים המלח, שפותחה על בסיס מחקר מדעי לשימוש קוסמטי, עוזרת לתהליך ההתחדשות של העור, לאגור לחות וחומרי הזנה ולהשיב לעור את החיוניות והגמישות".
הביקוש הרב למוצרי ים המלח והמודעות הגואה למוצרים טבעיים, הביאו את החברות המובילות לשווק מוצרי טיפוח מבוססי ים המלח בארץ ובעולם.
חברת AHAVA, החלה את דרכה. בשנת 1988. ונוסדה במטרה להביא את סגולות ים המלח לאנשים ברחבי העולם. אהבה מעבדות ים המלח היא חברה פרטית בבעלות גאון אחזקות – חברת אחזקות ישראלית; משפחת ליבנת – בעלת השקעות נרחבות בתעשייה הישראלית; קיבוץ מצפה שלם וקיבוץ קלי"ה – קיבוצים השוכנים לחופי ים המלח; שמרוק השקעות – קבוצה השייכת לקונצרן ההשקעות של דיסני.
לחברה 8 חנויות בישראל וכ-80 מוצרים המשווקים ביותר מ- 30 מדינות ברחבי העולם, במחלקות בתי הכלבו היוקרתיים, בפרפומריות וברשתות השיווק הגדולות.
פיתרון דרמו קוסמטי
 מותג מצליח נוסף הוא המותג Natural sea beauty שנולד כמותג קוסמטי בחברת L'Oreal ישראל לפני כ-20 שנה. בשנת 2010 המותג נרכש ע"י חברת מדיליין, ומיצובו שונה למותג דרמו קוסמטי, המתמחה בעור בוגר.
נטורל סי ביוטי הוא מותג טיפוח לפנים ולגוף, המבוסס על הסגולות של המינרלים הטבעיים מים המלח ומהווה מענה לצרכי העור הבוגר ולפתרון בעיות עור. המותג מבוסס על  Mineral Complex Solution™-  נוסחה בלעדית המשלבת רכיבים טבעיים עם טכנולוגיה חדשנית - קומפלקס מינרלים עוצמתיים מים המלח, המהווה מקור אנרגיה חיוני למיקסום התפקוד התקין של תאי העור.
המותג משווק בשוק המקומי ברשתות הפארם- סופר פארם וניו-פארם וכן בבתי מרקחת פרטיים. הוא גם נמכר כיום במזרח, באירופה המערבית והמזרחית, רוסיה ואוקראינה.
לדברי אביטל גונטמכר, מנהלת ייצוא Natural sea beauty, מותג הטיפוח "נטורל סי ביוטי" מצליח בחו"ל בשל הייחודיות של המוצרים. מדובר במותג הדרמו קוסמטיקה היחיד, המבוסס על מינרלים מים המלח ומיוצר ברמת איכות של תרופה.
שיווק אורגני בחו"ל
בחברת כנען, המשווקת על ידי CHIC הבינו כי הביקוש בעולם למוצרי ים המלח גדול והחליטו לשווק את המוצרים בחו"ל בלבד. "כנען זה השם העתיק של ארץ ישראל והוא מסמל את החיבור בין ההיסטוריה שלנו למה שיש לאדמה הזו להציע", מסביר נחום סגל, מנכ"ל החברה. לדבריו, בעולם הנוצרי מזהים את השם, אבל הטריק לא עובד כשמדובר במזרח הרחוק מאחר ש"הבודהיסטים לא בקיאים בתנ"ך". עוד הוא מוסיף כי לדעתו, קשה לשכנע ישראלים לקנות מוצרי ים המלח כאשר ים המלח והטיפולים הנלווים באזור ים המלח כל כך זמינים עבורו. "הנחנו שתפיסת העולם האורגנית רווחת יותר בחו"ל, ובמיוחד בעולם המערבי, ולכן הסיכוי לסדרה בחו"ל גבוה יותר. אולם מכיוון שנוכחנו לדעת שבשנים האחרונות שוק האורגני הולך וגדל בארץ, אנחנו מתעתדים בימים אלו להתחיל לשווק את הסדרה גם בארץ".
מוצרי החברה מכילים חומרים מים המלח ושמן זית כתית – המזוהים מאוד עם אדמת ארץ ישראל. "קשה לשכנע ישראלים לקנות מוצרי ים המלח כשהמקום עצמו וגם הטיפולים זמינים כל כך עבורם", אומר סגל על סדרת מוצרי ים המלח המיוצאת לחו"ל בלבד ונמכרת בכ-500 אלף יחידות בשנה. לאחרונה פיתחה החברה גם סדרת מוצרים אורגניים שנשלחת ישירות לסקנדינביה ולצפון אמריקה, אך לא נמכרת בישראל. סגל מסביר שתפיסת העולם האורגנית רווחת יותר בחו"ל ובעולם המערבי, לכן בחרו לייצא תחילה. כיום מיוצאת הסדרה למזרח אירופה, סין, הונג- קונג, הודו, צפון אמריקה ודרום אפריקה. עם זאת, מאחר שבשנים האחרונות השוק האורגני הולך ומתפתח בארץ, בחברה שוקלים שיווק גם בישראל.
מלח ושמנים אתריים
בחברת LAVIDO, המתמחה בייצור טבעי של שמנים ארומתרפיים, הבינו שפרט להשפעה של מריחת המוצרים על הגוף, יש השפעה רבה גם בנשימתם. לדברי לירון שניידר, סמנכ"ל החברה, המלח סופח לחות מהאוויר. השימוש במלח מים המלח בחלל החדר, הספוח בשמנים אתריים, מגביר את ספיגת הלחות בחלל החדר ובכך מקל על נשימה ואף שומר ומאריך את איכות השמן והאפקטיביות שלו לאורך זמן.
השימוש במלח ארומתי במבער שמנים מסייע בהפצת השמן בחלל החדר והחדרתו למערכת הנשימה. בשמן קיימים חומרים פעילים אשר עובדים הן בפן הרגשי והן בפן הפיזי בריאותי. ולכן ביכולתו להשפיע בין היתר על: ריכוז, נשימה, חיזוק הגוף, פיתוח התקשורת ועוד.
מסיבה זו שימוש במלח הגולמי, הספוג בשמנים אתריים, באמבטיה למשל, יעשה פעולה כפולה ופרט להשפעתו על העור, ישפיע ויסייע גם למערכת הנשימה כולה.
ערבוב חומרים
גם תחום טיפוח השיער לא הוזנח. בחברת Mon Platin, שהוקמה על ידי משפחת מזרחי ב-1993, משתמשים במגוון חומרים רחב מאוד כגון תמציות קוויאר שחור ותמציות צמחים לצד טכנולוגיות שימור והעצמת ויטמינים ולאורך השנים הציגה החברה מספר רב של חידושים שנבעו משימוש בחומרי גלם חדשניים. לדברי ארז מזרחי, מנכ"ל ובעלים של החברה, השאלה האמיתית היא לא באיזה חומרים משתמשים אלא איך משתמשים. "תורת ערבוב החומרים היא תורה מופלאה אשר לצד ידע רב דרוש ניסיון וסבלנות רבה על מנת ליצור את הפורמולה המושלמת". השאלה היא תמיד כיצד חומרי הגלם השונים משתלבים אחד עם השני ויוצרים סינרגיה.
החברה  מייצרת מגוון של יותר מ-350 מוצרי קוסמטיקה שונים המיועדים לתחומים שונים ומגוונים שבניהם שיער/גוף/פנים/מוצרי הגנה מהשמש. לחברה יש ליין מקצועי לתחום המספרות המהווה תחרות למותגים עולמיים בכ-31 מדינות בעולם. לדבריו של מזרחי, סוד ההצלחה בחו"ל טמון נחישות הגינות ומוצר טוב וחדשני שעובד.

צילומים באדיבות חברת AHAVA


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים