סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים

______________________
______________________

 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> גברים מודל 2011
 

על פי הערכות הרופאים הפלסטיקאים ורופאי העור, כל פנייה עשירית למרפאותיהם נעשית על ידי גבר. מבחר הטיפולים הגבריים הקיימים בשוק

קארין דנסקי
עולם הטיפוח כבר מזמן לא זר לגברים. בראש הרשימה צועדים שחקנים, אנשי תקשורת ופוליטיקאים, המודעים לערך המוסף הטמון במראה פנים מטופח ובגוף צעיר ורענן. להשגת המטרה הם נעזרים בשלל הטכנולוגיות והחידושים המוצעים, מוכנים לוותר על דיסקרטיות ואף נהנים לפזר המלצות. בשנים האחרונות גל הגברים הזוממים על אוברול כללי הולך וצובר תאוצה: הקטנת חזה (במקרי גניקומסטיה), השתלת קוביות בבטן, הסרת שיער (אפילו מאזורים אסטרטגיים), צביעת שיער והשתלות, וזאת מבלי לפסוח על פולחן הטיפוח הרוטיני היומיומי שהפך "לבילט-אין" בסגנון החיים. אגב, על פי הערכות הרופאים הפלסטיקאים ורופאי העור, כל פנייה עשירית למרפאותיהם נעשית על ידי גבר.
טיפול קוסמטי אנרגטי
גברים פוקדים את מכוני הקוסמטיקה בתדירות שאינה מביישת את בנות המין הנשי, מתפנקים בניקוי פנים על טהרת הקצף ובהמשך מתמסרים לפילינג על טהרת החומצה הגליקולית שמנקה את הנקבוביות הגבריות לעומק. לאחרונה הם גם מפקירים את פניהם למכשירי אדים הפולטים אוזון. הם גם לא מוותרים על פינוק במסאז' המתנהל בתנועות אנרגטיות ואת כל הסאגה חותמת מסיכת אצות מפנקת. טעונים באנרגיות חיוביות ומצוידים ברשימת הוראות טיפול, הם ממשיכים בעיסוקיהם השוטפים.
יפי הבלורית
64% מהגברים מעידים כי שיער הראש הוא הדבר החשוב ביותר במראה שלהם - הרבה לפני הלבוש. השיער נחשב בעיניהם לאקססורי אופנתי לכל דבר ומעיד על אישיותם. שיער מלא, בריא, מעוצב ובוהק נחשב למשאת נפשם. שיער אפור או לבן מצטייר ונחשב אף הוא לאלגנטי ולכובש ומשדר אנרגיה וחיוניות ולא בהכרח מעיד על גילו של הגבר, להוציא כמובן מצבים תורשתיים. יעיד על כך יאיר לפיד שמשבוע לשבוע נראה על המרקע יותר ויותר מאפיר ושרמנטי - בתקווה שלא ייכנע לתכתיבי אופנה מתחלפים.
אין מהנאמר לעיל לגרוע כהוא זה מגברים שכן מחליטים לצבוע את שיערם המאפיר. בכל מקרה תמיד מומלץ להעדיף גווני צבע רכים המטשטשים את שיער השיבה ומתמזגים בטבעיות עם השיער הטבעי. באשר למקריחים שבחבורה שייתכן שאינם נמנים דווקא בקטגוריית גיל העמידה, מומלץ לא להתנסות בסוגיית "ההלוואה והחיסכון" של העברת קצוות שיער מצד לצד ולהעדיף לחבור אל מגולחי הראש הסקסיים, בדמותם של הכוכב ההוליוודי המפורסם בפדחתו ברוס ויליס, הצלם זיו קורן ודומיהם. לגברים שמקור התקרחותם נקודתי מומלץ לטשטש את אובדן השיער באמצעות Hair Toppik. התכשיר מבוסס על סיבי שיער מיקרוסקופיים אשר משתלבים בטבעיות עם שיער הראש. החומר עשוי מחומר אורגני הזהה לשיער הראש (קראטין ופרוטאין) ומופיע בשלל צבעים. אגב, מוצר זה ידוע כסוד השמור של כוכבי הטלוויזיה וכוכבי מסך הכסף, והוא עמיד בכל עוצמת תאורה אולפנית, הידועה כמדגישה אכזרית של אזורים מדולל שיער. לנועזים נותרת אופציית ההשתלה או השזירה או אפילו שימוש בתוספת שיער.
בתחום תוספות השיער קיימים בשוק מספר פתרונות לגברים שהמביט מן הצד אינו מבחין כלל בתוספת. הודות לטכנולוגיות מתקדמות, קיימות תוספות עשויות שיער איכותי ושיער טבעי, ושימוש בדבקים ייעודיים שמקבעים את התוספת אל הקרקפת בביטחה שאינה פוגעת בבריאות. ניתן לקפוץ למים, גם העמוקים. תוספות אלו דורשות טיפול מסור אצל מעצב השיער המתמחה בתוספות אלו.
לאלה המחליטים בכל מקרה להיאחז בקרני כל שערה מוצעים סוגי תרופות וטיפולים המיועדים לשימוש חיצוני או פנימי, בדמות אמפולות, תמציות, מינוקסידיל או שלל כדורים לבליעה. ברוב המקרים חובה להתנהל תחת השגחה רפואית על מנת למנוע תופעות לוואי אפשריות. לאחרונה, התוודינו בעקבות מחקרים לפתרונות מעודדים המצביעים על כך שנמצא הגן הגורם לבעיית ההתקרחות והוא עונה לשם APCDDI. ההתקדמות בהבנת הבסיס הגנטי להתקרחות ומיפויה עשויים לתרום לפיתוחן של טיפולים מבוססי גנים שעשויים להיות כה מוצלחים כך ששאר ההצעות שהוצגו לעיל תיוותרנה כלא רלבנטיות.
מקצה שיפורים לכל הגוף
טיפולי לייזר
אלה ידועים כטיפולים להסרת השיער המיותר באזורי החזה, העורף, הכתפיים, גבות עיניים מחוברות, אף ואוזניים ולאחרונה גם באזורים אינטימיים. התופעה הפכה זה מכבר ל'בונטון' בחיי הגבר המודרני גם כשמדובר באלה העונים לסטריאוטיפ המצ'ואיסטי. רובם חפצים לשמור על מראה מטופח, אסתטי ואטרקטיבי - חד וחלק! בכל המקרים חשוב לזכור שהטיפול חייב להתבצע על ידי אנשי מקצוע מיומנים וכמובן שיש לדבוק בהוראות ההתנהגות הנדרשות במהלך הטיפולים.
הקטנת שדיים
גניקומסטיה הינה תופעה של צמיחת יתר של רקמות שומן שד המופיעה בקרב גברים ולאו דווקא תמיד בקרב השמנים שבחבורה. למרות שכיחותה של הבעיה הדיון בה עדיין אינו נפוץ וגברים רבים נכנעים לקיומו של גורם המבוכה. בניתוח לתיקון גניקומסטיה מעצבים את החזה הגברי מחדש תוך הוצאת השומן כמובן ומקבלים חזה שטוח, מוצק וקשיח. הצלקות כמעט ואינן נראות והעיקר שהתוצאה מניבה חיזוק לביטחון העצמי.
בוטוקס גברי
הבעות הפנים אמנם מסייעות לביטוי האישי אך במקביל גם אחראיות להיווצרותם של הקמטים בפנינו. מאחר שהעור הגברי עבה יותר מזה של הנשים כך גם הקמטים הנוצרים עם השנים עמוקים ומודגשים יותר. הטיפול בבוטוקס משטיח את הקמטים הדינאמיים, מעכב את הופעתם של קמטים חדשים ובעיקר מצעיר את מראה העור. במהלך הטיפול מוחדרת כמות מזערית של סוד הנעורים, הוא הבוטוקס, לאיזור המבוקש, בדך הכלל המצח, צדי העיניים ובין הגבות. לאחרונה טיפולי הבוטוקס לא מפסיקים להתעדכן עם חידושי הטכנולוגיה וצוברים תאוצה באזורי טיפול נוספים המגיבים היטב לחומר, לתשומת לבם של הסקרנים...
למרות הנאמר לעיל, הבוטוקס עדיין מוביל במגרש הנשי והפופולאריות לה זוכות תוצאותיו ניכרת בארץ ובעולם, כמובן גם בקרב ידוענים וכוכבות למיניהן שאינן מפסיקות לפקוד את המרפאות טרם צעידתן על השטיח האדום. כמו בכל הטיפולים שהוזכרו לעיל חייב הטיפול להתבצע על ידי רופאים מיומנים שזהו תחום התמחותם תוך שילוב החומרים האיכותיים ביותר המובילים לתוצאות מרשימות, והעיקר תוך שמירה על הבעת פנים טבעית. אחד מחסידי הבוטוקס הידועים שאינו מפסיק להתמוגג ממעשה הקסם ונראה נפלא תמיד הינו הרקדן, המורה למחול והשופט דויד דביר (הזכור מהתוכנית "נולד לרקוד") שלא מפסיק להיראות נפלא וגם לקצור מחמאות.
לא מעט גברים ידועים כסובלים מהזעת-יתר, במיוחד באזור כפות הידיים, ובשל כך נרתעים מלחיצת יד או אף מיציאה לבליינד-דייט. בעקבות סדרת טיפולים והזרקות בוטוקס, יכול לחול שיפור ניכר במצבם של הסובלים מהבעיה וחייהם חוזרים למסלולם.
ניחוח גברי
בושם הינו עניין של טעם וישנם המעדיפים בשמים אגרסיביים ושתלטניים שניחוחם זועק למרחקים. מול אלה ניצבים המתמידים והמתמסרים לניחוחות הקלאסיים המשדרים געגועים לבית. בקיץ 2011 הופכים הגברים יותר אורבאניים, מלוטשים ומטופחים ובהתאם מעדיפים להתעטף בניחוחות חדשניים והעיקר שישדרו רעננות. רשימת חלקית של המובחרים:
 Silver Scent של Bogard, Black Souls  של לפידוס ו-Bogatti (הנתונים ניתנו באדיבות רשת אפריל).
המלצה לשעות היום הקיציות היא שתמיד מומלץ להעדיף ניחוחות רעננים ונקיים ולהותיר את המגרש הלילי להתפרעות עם ריחות דומיננטיים שיותירו חותם אישי. בכל המקרים מעשה הבחירה, כמו תמיד, חייב להתבצע באופן אישי על עור נקי ושהאפטר-שייב הנועד לחיטוי עור הפנים לאחר הגילוח יתבסס על טהרת אותו הריח או שיהיה נטול ריח למניעת התנגשות עם ניחוח הבושם הנבחר.
מגולח ומטופח
גילוח הוא הרבה יותר מהסרת שיער - זהו ריטואל הטיפוח המרכזי בחייו של הגבר. אם הגילוח מוצלח מרגישים טוב יותר במהלך היום. אגב, גילוח אינו מעודד צמיחת שיער כפי שנהוג לחשוב, שכן לפעולה זו אין השפעה ממשית על זקיק השערה שהוא האחראי הבלעדי לצמיחתה. באשר לסוגיה מה עדיף, סכין או מכונה, אין תשובה נחרצת שהרי גילוח הוא קודם כל עניין של העדפה אישית. בשנים האחרונות התווספו לריטואל הגילוח שלל תכשירי טיפוח והגנה בדמותם של ג'לים, תרחיצים, תחליבי אפטר-שייב ושלל תכשירי לחות מטפחים ומרגיעים. מסקר שנערך לאחרונה בישראל על ידי חברת ג'ילט התגלה כי 88% מהגברים הישראלים טוענים שיש להם עור פנים רגיש. לאחרונה הושקו איפה בישראל, במיוחד לבעלי עור רגיש, סכיני הגילוח החדשים של ג'ילט Gillette Fusion Cool White העושים שימוש בטכנולוגיה מהפכנית המסוגלת לסייע ולהגן על העור הרגיש באמצעות חמישה להבים מצופים. בכך נמנע חיכוך ומתאפשר ללהבים להחליק מבלי לפצוע את העור הרגיש והתוצאה היא כמצופה גילוח בטוח ונוח, והעיקר ללא גירוי נוסף. לאחר הגילוח חייבים להתמיד בהרגעת ואיזון העור באפטר-שייב בפורמט תחליב או קרם לחות מסדרת Gillette Series.
טיפוח העור
בדומה לעור האשה כך גם הגבר נחשף לגורמי הזדקנות העור. חברות הקוסמטיקה המובילות אינן חדלות מלפתח תכשירי טיפוח המוגדרים כייחודיים לגבר. אלה מתבטאים בטקסטורות שונות מאלה של הנשים ומגיעים באריזות שונות ונבדלות. על החברות המובילות בתחום נמנות חברת קליניק, לנקום, קלארינס, סיסלי וד"ר מורד. בראש רשימת תכשירי הטיפוח הגבריים מובילים תכשירי הליחוח (מעניקי לחות) עם מקדם הגנה מפני אור השמש המשלימים את משימת הגילוח וכמובן תכשירי הניקוי הצוברים תאוצה. לאחרונה נוספו לארסנל גם שלל תכשירי האנטי-אייג'ינג עם השקתה של חברת סיסלי את Global. מדובר בסדרה המכילה סרום עם קרם לחות המבטיח להיות הדבר הבא כשמדובר במלחמה בקמטים העמוקים. השימוש בגלובל בוקר וערב, על פי דברי סיסלי, מבטיח נעורי נצח. תכשיר הפלא מתהדר באריזה גברית וטרנדית בצבע שחור בוהק וקהל היעד הוא בעלי הכיס העמוק כעמק הקמט בו הוא יטפל...
הטיפוח הגברי לגבר הגברי והמתחדש ממשיך להתעדכן, אז מומלץ שהגברים יצעדו ביחד איתו וישמרו על מראה שהוא עדיין גברי ומסוקס אך גם נקי ומטופח.

קארין דנסקי היא סטייליסטית ויועצת אישית
צילומים: אמג' בנק ישראל 
 

 

כדאי להירשם עכשיו, כאן למטה, לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
זה קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

דואר אלקטרוני

שם

  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים