סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של איפור >> איפור: בין כלה לדוגמנית
 

איפור כלה, או איפור דוגמנית? שני עולמות שונים, וכיף אחד גדול

 אלינור ברש
כששואלים אותי מה אני יותר אוהבת: לאפר כלות או לאפר דוגמניות לכלות, אין לי תשובה אחת ברורה. אלו שני עולמות שונים - וכיף אחד גדול.

 
 
 
 

לאפר כלה ולאפר דוגמנית זה לא דומה בכלל
ההבדל הטכני המהותי בין איפור כלה לבין איפור דוגמנית, הוא בנושא עמידות האיפור – או במילים אחרות: איפור הכלות חייב להיות עמיד ואיפור הדוגמנית לאו דווקא. הסיבה לכך ברורה: איפור הכלה צריך להחזיק מעמד שעות רבות בתנאים לא קלים, ואילו בהפקה, אני מאפרת, מצלמים, ואז מחליפים איפור. לכן, המייק-אפ המיועד לדוגמנית עדין יותר ולעתים אף מיועד לאזורים הבעייתיים בלבד, ואילו לכלות, אני משתמשת במייק-אפ לכל הפנים (עדיף מייק-אפ הכולל סיליקון או פודרה), שאותו אני מעבדת היטב, בשכבות ומקבעת בעזרת פודרה. גם איפור העיניים, השפתיים והלחיים של הכלה חייב להיות עשוי היטב, מעובד בשכבות, ואילו איפור הדוגמנית יכול להיות קליל ועדין הרבה יותר.
אבל ההבדל האמיתי הוא במהות
כשאני מאפרת כלה, תפקידי להגשים לה את החלום, וכל-כולי מכוונת להעניק לה את החוויה הטובה ביותר ביום המאושר בחייה. אני מביאה  לידי ביטוי את המקצועיות, הניסיון והיכולת שלי להתאים את עצמי למאווייה. הסיפוק המקצועי הוא עצום.
באיפור דוגמניות, השמיים הם הגבול. אפשר להשתמש בטכניקות חדשות המאפשרות להביא לידי ביטוי את הצד האומנותי שבנו: את החדשנות, היצירתיות והתעוזה. כאן, היוזמה היא שלנו, הקונספט שלנו, וההחלטות הן שלנו. כמובן שאני נרגשת ולחוצה עד שאני רואה את התוצאות הסופיות, והלמידה מכל הפקה היא עצומה.
איפור כלה
לאפר כלה זו אחריות גדולה
כמאפרת כלות אני מרגישה שיש לי הזכות להגשים לכלות שלי את החלום, זה שלא פעם חלמו עליו עוד מגיל צעיר. עד היום איפרתי מאות כלות - מבאר שבע שבדרום ועד קריית שמונה שבצפון - וכל אחת היא אחת ויחידה -  עם סיפור חיים, סגנון ו...בעל שונה, אבל תהליך העבודה שלי עם כולן זהה. לפניכם ההצעות שלי איך כדאי לעשות את הדברים.
פגישת ההיכרות
לאחר שהקשר הראשוני נוצר, אני מזמינה את הכלה לפגישת היכרות לא מחייבת בת שעה וחצי. זו פגישה חשובה עבור שתינו - לכלה זו פגישה של: "go no go" (או שכן או שלא), אם היא סומכת עלי והחליטה שאני מתאימה לה, זו ההזדמנות שלה לדעת איך תיראה בחתונה וגם להתרגל למראה ולתחושת האיפור על העור. עבורי, זה אתגר גדול: האם אצליח לגרום לה להתאהב בעצמה. כדי להתאים את האיפור לא רק לתסרוקת, לשמלה ולתווי פניה, אלא גם לסגנון החיים ולאישיות שלה, אני שואלת אותה המון שאלות: מהו סגנון הלבוש שלה, איך היא נוהגת להתאפר ביום-יום וכשהיא יוצאת, אילו צבעים היא אוהבת ואיזה ממש לא, ועוד. אני בונה את היחסים שלי איתה לאט ומייצרת אווירה נעימה, חיובית ולא שיפוטית – זה הבסיס לחיבור העתידי בינינו ביום החתונה.
אחת שתיים שלוש ניסיון
בד"כ בסוף שלב השאלות אני כבר מדמיינת את הכלה לבושה ומסורקת בחופה ומתחילה לרקום בראשי את האיפור המתאים, ומכאן עוברת לשלב המעשי - איפור הניסיון. אני מציגה בפני הכלה מספר אפשרויות של צבעים וסגנונות המשלבות בין ההמלצות המקצועיות שלי לרצונות ולחלומות שלה. הכלה בוחרת ו...אנחנו קופצות למים. כשרגע האמת מגיע, הכלה מתבוננת בעצמה במראה ובד"כ מתאהבת מיד (גם אם נדרש תיקון קטן). זו הפעם הראשונה שהיא רואה את עצמה מאופרת במקצועיות וההתרגשות שלה (ושל האחיות/חברות/אמא שמלוות אותה) רבה. אני רושמת בכרטיסיה בדיוק איך ייראה האיפור ביום הגדול.
הדבר האמיתי...
ביום החתונה אני מגיעה מוקדם משקבענו למקום שבו הכלה בחרה להתארגן, מביאה איתי את תיק האיפור המקצועי שלי, הכרטיסייה ובה כל הפרטים שסיכמנו והחשוב מכל...  את הידע שיום החתונה הוא יום משוגע. השעות שקבענו הן לא תמיד השעות בפועל, מצב הרוח בשטח יכול לנוע בקיצוניות בין פרצי צחוק לבכי, ותמיד ייתכנו שינויים של הרגע האחרון. אני סבלנית, מכילה וגמישה, ונכונה תמיד לשנות ולעדכן. אחרי הכול, אני 'המבוגר האחראי' באותו יום... אבקת הפיות האישית שלי...
מה הכי חשוב לי באיפור החתונה?
שיהיה איכותי - מהחומרים הטובים ביותר ועמיד ל-12 שעות לפחות, כי זו המקצועיות שלי. האיפור מתבצע בד"כ בשעות הצהריים והוא צריך לשרוד בהצלחה: מסע צילומים מפרך (וידאו וסטילס) הנמשך מספר שעות ומתקיים לפעמים במזג אוויר לא קל (חום, לחות, גשם, רוחות...), קבלת פנים, ועוד 5-6 שעות של נשיקות, דמעות, ריקודים, השתוללות ולפעמים אפילו קפיצה לבריכה. בכל אחד מהשלבים האלו הכלה צריכה להיראות כאילו הרגע סיימה להתאפר.
אני מאחלת לכלה מזל טוב וחיים טובים ונפרדת ממנה בנשיקות. למרות שאיפרתי מאות כלות, ברגע הזה אני תמיד מתרגשת.
סוד ההצלחה עם הכלות
• המקצועיות והניסיון: ההבנה בתווי פנים וסוגי עור, התמחות בטכניקות ייחודיות, השגת תוצאות טבעיות, נעימות ולא "עשויות" מדי והאיכות הגבוהה של המוצרים המבטיחים עמידות מדהימה.
• הסגנון האישי: הרוגע השלווה, החיוך החם, האנרגיות החיוביות והתחושה שיש לכלה על מי לסמוך ולא רק באיפור.
ואיך הדוגמניות משתלבות בסיפור?
ההתחדשות והחדשנות הם חלק בלתי נפרד מעולם האופנה בכלל ומהעולם המקצועי האישי שלי. לכן, אחת לשנה אני מרחיבה את קולקציית האיפור שלי ומגדילה את מגוון סגנונות האיפור והצבעים שאני מציגה. את זה אני עושה באמצעות הפקת איפור, שאותה אני משלבת מאוחר יותר בתיק העבודות שלי.
ערוץ האופנה בפעולה
כדי לגבש את הקולקציה החדשה, חשוב לי ללמוד מה קורה בעולם האופנה הבינלאומי. אני קונה מגזינים מחו"ל, מתעדכנת באינטרנט ולומדת את הקולקציה החדשה המוצגת בבתי האופנה הגדולים בעולם: איזו אמירה היא משדרת, מהו המוטיב החוזר בה ואלו צבעים  וטקסטורות שולטים בה. אני לומדת גם מקווי איפור חדשים שהוציאו חברות הקוסמטיקה ושואבת השראה גם מהם.
מביימים כלה
אחרי שלב הלימוד, אני מגבשת את קונספט האיפור שלי, בהשראת המוטיבים שראיתי, ובוחרת את הטכניקות, המוצרים והגוונים המתאימים. אני מכינה סקיצות של מגוון סגנונות, ולכל סגנון אני בונה total look שכולל איפור, תסרוקת, לבוש ואביזרים.
עכשיו מגיע שלב בחירת הצוות: צלם וסטייליסט  - להם משקל רב בהצלחת ההפקה. אני מקפידה לבחור אנשים מקצועיים, בעלי חשיבה דומה לשלי ולא פחות חשוב... נעימים. ביחד  נעביר בהצלחה בצילומים את האווירה שבחרתי: סקסיות, רומנטיות, רוך וכו', נגרום  לאיפור, לשיער, ללבוש ולאביזרים "לדבר באותה שפה" וניצור מראה הרמוני ואחיד.
ועכשיו, הדוגמנית
בחירת הדוגמנית הוא פרמטר קריטי ואני משקיעה בכך חשיבה רבה. עלויות יום הצילומים בהן אני נושאת, גבוהות מאד, לכן אני בוחרת לעבוד עם דוגמניות מקצועיות שמספקות את התוצאה המבוקשת בזמן הקצר ביותר ובאיכות הגבוהה ביותר. אני בוחרת דוגמניות שמשדרות רומנטיות, נשיות וסקסיות – המתאימות לסגנון האיפור שגיבשתי עם השנים: רך, עדין, נקי ורומנטי, מלווה בקריצה של חושניות...
מניסיון, הכלות שמגיעות אלי לפגישת היכרות כדי לבחור סגנון איפור המתאים להן, מתבוננות בתיק העבודות שלי, שבו נמצאות זו לצד זו תמונות אותנטיות של כלות ביום חתונתן ותמונות של דוגמניות.
למרות שמדובר בהפקות אופנה מושקעות במיוחד ובדוגמניות מרהיבות ביופיין, בעיני, אין יפה מכלה ביום חתונתה. אושר, כנראה, מתאפר הכי טוב...

 

אלינור ברש היא מאפרת בכירה ומרצה בבתי הספר לאיפור מקצועי:KRYOLAN, EVE MAKE-UP 
 תמונות מלמעלה למטה: הכלות זוהר וגילת, שאופרו ע"י אלינור ברש
הדוגמנית נסטיה  לLubika שאופרה ע"י אלינור ברש, צילום: רונן פדידה, סטיילינג: לימור ריחנה; הפקה: סוכנות Lubika


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים