סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> זהירות, צבע טרי!
 

 מפחדים מנזקי השמש, אבל לא רוצים לוותר על המראה השזוף והיפה? על תכשירי "עשה זאת בעצמך" כבר שמעתם? מדובר במוס, ספריי, ג'ל, ברונזר ועוד

 קובי טיריפינטו
בימינו כבר כולם הרי יודעים שהשיזוף והחשיפה לשמש מסוכנים מאד. אך כמו נזקי העישון, הג'אנק פוד והאלכוהול מסתבר שלמרות המודעות הגדולה אנשים רבים עדיין ממשיכים "לטגן" את עצמם למוות. למרות האזהרות, המחקרים והעובדות בשטח - אנשים רבים ממשיכים להיחשף בצורה מסוכנת לשמש ולהזיק לגופם בשיטתיות, והכול בכדי לקבל צבע שזוף ומראה ברונזרי.
מסקר שערכה חברת וישי בנושא ההגנה מהשמש: עולה פרדוקס ברור בין בריאות ויופי: מתוצאות הסקר עולה כי -91% מהנשים אכן מודעות לסכנות שבשמש ולמרות זאת כ-94% מהן רוצות להיות שזופות. [עבור 78% מהנשים האירופאיות, שיזוף = מראה בריא] [עבור 70% מהנשים האירופאיות, שיזוף = מצב רוח טוב יותר]. עוד עולה מהנתונים שהזדקנות העור: מדאיגה נשים יותר מאשר סרטן (46% לעומת 44%) ולמרות זאת: מראה שזוף נחשב לסמל לנעורים ובריאות ולהיות שזופה = להיראות צעירה יותר לזמן מה. נתון מפתיע נוסף שעלה בסקר זה הוא כי נזקי השיזוף אומנם ידועים וברורים ולמרות שכ- 44% מהנשים טענו כי הן פוחדות מסרטן העור, עבור רובן, השיזוף הוא גם סימן לבריאות ולמרות זאת, 59% מהן מתנהגות עדיין בצורה מסוכנת בשמש.

כשנשאלה אודיל מוהן- מנהלת מחקר שוק ב- L'Oreal Active Cosmetics מדוע 7 מכל 10 נשים אינן מגנות על עורן מפני השמש בצורה נאותה? השיבה:  "כשאנחנו מראיינים נשים על דרך ההגנה שלהן מפני השמש, התוצאות מדהימות: למרות מודעותן לנזקי השמש, התנהגותן לא משתנה. על פי המחקרים שלנו אנחנו יודעים שכמעט כל אישה מודעת לכך שקרינת UV מזיקה לעור. למרות זאת, 94% מהנשים עדיין רוצות להיות שזופות. בנוסף, ההנאה הקשורה לשמש אפילו מובילה לעיתים חלק מהנשים לא להגן על עורן כלל. בין הגנה על העור לבין לגרום לו להיראות יפה יותר בעזרת שיזוף, אנחנו ניצבים בפני פרדוקס אמיתי. זה ההסבר שלי לגבי העובדה שהתנהגות מסוכנת בשמש עדיין קיימת. מנתונים שאספנו עולה כי 92% מהנשים האירופאיות יודעות שהשמש מאיצה את תהליך הזדקנות העור ולמרות זאת, הן גם חושבות ששיזוף גורם לעור להיראות צעיר ובריא יותר (74% מהן) ואפילו גורם להן להיראות רזות יותר". ואכן אין דבר שמוכיח טוב יותר שהכול בחיים זה עניין של פרסטיג' ותדמית: בעוד שהמראה השוקולדי נתפש כטרנדי, יפה, צעיר ובריא יותר, המציאות הפוכה לגמרי - חשיפה מוגברת לשמש מובילה לנזקים מיידיים כמו כוויות ונמשים, אך גם לנזקים מצטברים חמורים יותר כמו הזדקנות מוקדמת של העור, קמטים, כתמים, קטרקט בעיניים וכמובן גם לסרטן.
אין ספק שמראה השחום והשזוף עושה לכולנו טוב וזאת הרי הסיבה כולנו חושקים בו, מה שמתאים לכוכבי הוליווד ולדוגמניות בקטלוגים לבגדי ים, בוודאי מתאים גם לנו, השאלה המרכזית היא כיצד תוכלו להשתזף מבלי להיחשף לנזקי השמש, שהרי השיזוף עצמו, שפעם היה סימן לכל מה שבריא נקשר בשנים האחרונות בקונוטציות פחות נעימות כמו קמטים, הזדקנות מוקדמת של העור והגרוע מכולם - סרטן העור, והתשובה- שיזוף עצמי.

במשך שנים היה העור השזוף סמל הבריאות, היופי והנעורים. במשך שעות על גבי שעות נהגנו להפקיר את גופנו לקרני השמש היוקדת, ספגנו עור צורב וכוויות - והכול כדי להתהדר במראה שחום. כיום המודעות לנזקיה של השמש הולכת וגוברת, והקשר שבין חשיפה לקרניים אולטרה סגולות לבין סרטן העור לבין הזדקנות העור - ידוע לכולם. ובכל זאת  זוהרו של המראה השזוף מסרב להתעמעם.
בשנים האחרונות החלו מציפים את השוק שלל פתרונות יצירתיים, שמתיימרים לספק לנו את המראה הנכסף ללא נזקי הקרינה הכרוכים בחשיפה לשמש. אל מול היתרון הבריאותי, שגם הוא לעתים מוטל בספק, עומד החיסרון הכלכלי - בעוד שהשמש היא בחינם, על השיזוף המלאכותי תאלצו לשלם. בשנים האחרונות כאמור פורח בתעשיית הקוסמטיקה קו המוצרים המסייעים לכולנו לקבל מראה שזוף גם מבלי שנאלץ לטגן את גופנו ולחשוף אותו לנזקי השמש הלוהטת. כן....לכל מי שחשקה נפשו במראה שזוף ובריא יותר, ניתנת האפשרות הנהדרת לעשות זאת בעצמו לבד בבית.
המוצרים לשיזוף טבעי מופיעים בצורות שונות: מוס, ספריי, ג'ל, ברונזר ועוד, הם מבוססים על חומר שאחראי על השיזוף (דיהידרוקאסיטון) וייחודיותם של המוצרים היא שהם מכילים ריכוז גבוה של סוכר תלת פחמני שאחראי בעצם על "צביעת" עור הפנים. החומר שיוצר את גוון השיזוף נקרא DHA  (דיהידרוקאסיטון(  והוא נמצא בשימוש בענף הקוסמטיקה והשיזוף מעל 30 שנה. הרכיב איננו חודר לשכבות העמוקות של העור אלא פעיל על פני השכבה העליונה של העור בלבד ויוצר גוון חום טבעי המקביל לשיזוף בשמש, המגע עם התאים "המתים " אשר על פני העור גורם ליצירת גוון השיזוף היפיפה ותוך מספר שעות אתם שזופים. אתם כאמור המרווחים הגדולים- קיבלתם מראה שזוף ונטול סיכונים!
ננסי ירחי, מנהלת הדרכה במותג בדרמו קוסמטיקה וישי: "למשתמשות בתכשירי שיזוף עצמי חשוב לשים לב היטב להוראות השימוש, שימוש לא מדויק עלול לגרום לכתמי צבע בגוף ולחוסר אחידות בגוון".

להלן טיפים לקבלת מראה שיזוף נכון:
1. לפני השימוש בתכשיר לשיזוף עצמי, מומלץ להשתמש בגרגירי פילינג להסרת תאי עור מתים  כך צבע התכשיר ייספג טוב יותר על העור.
2. לפני מריחת התכשיר לשיזוף עצמי, יש לוודא שהעור יבש.
3. מומלץ להסיר שיער מהרגליים או הידיים לפני השימוש בתכשיר.
4. לפני מריחת התכשיר, יש למרוח קרם לחות על הקרסוליים, הברכיים, המרפקים, וקצות האצבעות, על מנת למנוע ספיגה מוגזמת של צבע באזורים אלה.
5. לפני השימוש,  יש לפזר את החומר בידיים כדי שיתקבל גוון אחיד.
6. למרוח את התכשיר לשיזוף עצמי בתנועות ארוכות ומלאות, ואחר כך בתנועות מעגליות.
7. מומלץ להתחיל בחלק התחתון של הגוף, ולהמשיך כלפי מעלה. לכסות את האזורים הגדולים כמו הרגליים והזרועות קודם, ואת שארית החומר למרוח על המרפקים, הברכיים, גב כף היד, וגב כף הרגל. 
8. לשיזוף הפנים, מומלץ להשתמש בתכשיר/ גוון בהיר ועדין יותר.
9. רצוי  לחכות 8 שעות לפני שמורחים קרם לחות או נכנסים למקלחת, מומלץ לא לעשות פעילות גופנית מאומצת שתגרום להזעה. 
10. כדאי להשתמש בתכשירי שיזוף עצמי פעמיים בשבוע על מנת לשמור על הגוון הרצוי.


צילומים: MAJIREL- מראה קיץ  ללוריאל פרופסיונל

 

הירשם עכשיו לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
  

דואר אלקטרוני

שם

  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים