סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של ציפורניים >> סקר הציפורניים של יופי!
 

שש שאלות זהות הפננו לטכנאיות ציפורניים מכל הארץ. לפניכם השאלות והתשובות, שמגלות הכול על טכנאית הציפורניים והלקוחה הישראלית

  אתי דרייפוס

השאלון 
יצאנו לבדוק את הדומה והשונה אצל טכנאיות הציפורניים ברחבי הארץ, זאת על פי שאלון קצר אחד. ואלו היו שש השאלות הזהות שנשאלה כל אחת מן המשתתפות שלנו:
1. מה מבקשות הלקוחות?
2. מהי שיטת העבודה המועדפת עלייך?
3. מהם טווחי המחירים אצלך במכון?
4. מהי המגמה הטרנדית?
5. האם את עושה גם פדיקור?
6. מהי עמדתך לגבי מכוני המניקור המהיר
 שנפתחים בקניונים?
כל מי שהולכת ללמוד טכנאות ציפורניים יודעת שיש המון טכנאיות ובכל זאת יש מקום לכולן מכיוון שהשוק גדל כל הזמן ושיטות העבודה הולכות ומתפתחות. עבודתה של כל טכנאית מושפעת גם מנטיות ליבה וכישוריה, אבל גם מהמקום הגיאוגרפי שבו היא פועלת ומקהל לקוחותיה, שמן הסתם קובע את הסגנון. מהסקר שערכנו עולה שישראל היא אמנם מקום קטן אבל מאוד מגוון.

  רחלי בר, רמת גן
1. בעיקרון אצלי הלקוחות עושות מה שאני מציעה להן. בדרך כלל מרביתן מבקשות את הפרנצ'ים הקבועים בכל הצבעים והסגנונות של האקווריום. פופולארי כיום לק "מתפוצץ" זהו הלהיט החדש שבא אחרי תקופת קישוטי החותמות. אני בעיקרון עובדת בטכניקות קישוטים שונות ומושקעות הרבה יותר. כך שאצלי הן יודעות שפשוט צריכות להגיד לי איזה צבע בא להן היום, ומשם אני זורמת כיד הדמיון.
 2. שיטת העבודה שלי היא מכחול בשיטה המשולבת. צמיחת האקריל צמודה ושקופה לציפורן, הציפורן חזקה ואינה שבירה. אני חייבת לציין את שיטת הג'יל שנכנס חזק כיום לתחום, אך אישית עדיין לא מוכנה לחליף את שיטת האקריל הוותיקה והחזקה מאז ועד היום.
3. טווח המחירים אצלי: בניית ציפורניים 240 ש"ח (לא כולל קישוטים ואבנים בתוספת של 10 ש"ח לציפורן), מילוי ציפורניים 100 ש"ח (כנ"ל לא כולל קישוטים), תיקון ציפורן 10 ש"ח.
 4. כיום כולן חוזרות למראה הטבעי ציפורן עגולה במראה טבעי ונקי. צבעי חורף חזקים שהולכים אצלי במכון: שחור על כל גווניו, האדום על כל גווניו, זהב, והמון המון סגול.
 5. אישית אני לא מתעסקת בפדיקור. פדיקוריסטית אצלי במכון אומרת שהלק האדום והפרנץ' הלבן הנקי (ללא כל קישוט), מבוקש הכי הרבה.
 6. לגבי מכוני פדיקור ומניקור אני אוהבת מאוד את הרעיון, ואף משתמשת בו בביקורי בקניונים כשיש לי זמן פנוי. למכונים אלו אין שום קשר ושייכות למכוני יופי ולבניית ציפורניים ברחבי העיר. אצלי במכון הלקוחות מגיעות מפה לאוזן, טיפול בלקוחה לבנייה ומילוי אורך כשעה, בעוד שברשתות המניקור ומריחת לק יכול להגיע לעשרים דקות בקניונים. אצלי במכון העבודה מתבססת על בנייות ומילוים ופחות על מריחת לק ומניקור. כך שאני גם מרשה לעצמי להתפנק בכיף תוך כדי קניות בקניונים ונהנית מטיפול קצר ויפה.
 אירית פינס, נווה מונוסון
1.נשים רוצות הכי יפה. הכי טוב. ובמינימום זמן וכסף - מה שלא תמיד אפשרי, ואני מתייחסת פה כמובן לכסף. הבקשה הכי נפוצה היא שהבנייה תראה דקה וטבעית ויש לי שיטה לפיה הציפורן תראה דקה למרות שהיא לא. הכי פופלארי אצלי זו בנייה עם קישוט עדין. חותמות ופרנצ'ים בכל מיני צבעים זה הדבר שהכי הולך וכמובן שיבוצים באבני סברובסקי.
 2 . אני אישית מעדיפה את השיטה המשולבת. זו שיטה נוחה לעבודה, חזקה ובעלת תוצאות טובות. השיטה תופסת תאוצה ורוב בונות הציפורניים עוברות אליה.
3. המחירים נעים בין 100 ל-250 ש"ח, זה מאוד תלוי בקישוט. מילוי יכול להסתכם במאה ש'ח או במאה חמישים אם עושים קישוט מורכב.
4. אצלי המגמה הבולטת ביותר בבבנייה זה להצמד לידוע והמוכר: "סוס מנצח לא חליפים", זאת אומרת בנייה בשיטה המשולבת. חותמות ושיבוץ אבנים זו ההעדפה של הלקוחות שלי. הצבעים משתנים בהתאם לאופנה השולטת, עכשיו בחורף זה אפורים, סגולים, חומים ואפילו טורקיז. אין אצלי בכלל ביקוש למראה הטבעי.
5. אני עושה פדיקור רפואי שזה לחולי סוכרת. ציפורן חודרנית. יבלת שורש וכו'. אני עושה גם פדיקור ספא וקוסמטי. רוב הלקוחות אצלי מעדיפות פרנץ' לבן ומאוד מקובעות בעניין והשאר הולכות על כהה: אדום יין, חום וכדומה.
6. מבחינתי אין בעיה עם רשתות המניקור המהיר בקניונים וזה בהחלט לא משפיע ולא מדאיג. אך יש לי הסתייגות בעניין - מניקור זה באמת בסדר לעשות בקניונים על בסיס תור פנוי. לסדר קצת ציפורניים ולמרוח לק תוך כדי טיול בקניון, למה לא? אבל, ופה ההסתייגות: פדיקור הוא טיפול יותר אינטימי, טיפול מקצועי שבו משתמשים בסכינים וחומרים חזקים שהלקוחה צריכה לבנות אמון ולסמוך על הפדיקוריסטית שלה ועל  המקצועיות שלה, זה לא מובן לי. מבחינתי זה כמו להיכנס לרופא שיניים שפתח דוכן בקניון ולעשות סתימה. 
עומרית אסייג, אילת
1.הכי הרבה לקוחות אצלי מגיעות לבניית ציפורניים בג'ל. זו הדרישה הפופולארית ביותר, אם כי לאט לאט עוברים לשי לק ( ( - she luck שיטה חדשה חדשה שהיא לדעתי "הדבר הבא". זה הדבר הכי חדש בתחום, שהורס הכי פחות את הציפורן.
2. השיטה המועדפת עלי היא שי לק.
3. אצלי משלמים 220 ש"ח על בנייה, 100 ש"ח על מילוי, 150 ש"ח ג'ל פעם ראשונה, ו-100 ש"ח לשי לק.
4. צבע הלק הטרנדי ביותר הוא האדום, הפרנץ' קלאסי תמיד ובחורף בורדו כהה מאוד.
5. אני עושה גם פדיקור, וגם כאן לק באדום ופרנץ' הם הכי פופולאריים.
6. המכונים המהירים בקנייונים לא משפיעים על המכון שלי, כי זו בעיקר מריחת לק מהירה, ולא כמו הטיפול היסודי אצלי.
אורנה זינגר, נתניה
1.הלקוחות אצלי מגיעות לג'ל על ציפורן טבעית.
2. שיטת העבודה המועדפת עלי היא ג'ל על ציפורניים קצרות טבעיות. אין לי לקוחות של תלת-מימד למשל ועוד דברים מהסגנון הזה.
3. המחירים אצלי הם 120 ש"ח לידיים, ו-150 ש"ח לרגליים.
4. מה שמאוד אופנתי עכשיו זה כל הגוונים של אדום, ובחורף אדום כהה מאוד, יין, גם סגול חציל ושחור.
5. אני עושה גם פדיקור, וגם בציפורני הרגליים אני משתמשת בג'ל. זה מתייבש מהר ומחזיק שבועות, שלא כמו הלק.
6. המכונים המהירים בקניונים לא מפריעים לי, כי חוג הלקוחות שלי שונה לגמרי. יש לי הרבה לקוחות קבועות מאזור התעשייה פולג, נשות משרדים. נראה לי שהמכונים בקניונים זה בעיקר מריחת לק לנערות.
אורית שניידרמן, נתיבות
1. רוב הלקוחות עושות בנייה בג'ל.
2. ג'ל זו שיטת העבודה המועדפת עלי.
3. טווחי המחירים הם בנייה 140 ש"ח ומילוי 75 ש"ח.
4. בעונת החורף הלקים הכי פופולאריים הם האדומים והוורודים הכהים. מדבקות וקישוטים הולך הרבה, לפחות בציפורן אחת.
5. אני עושה גם פדיקור.
6. בנתיבות אין לנו קנייונים ולכן אני לא מתמודדת עם התופעה של מכונים מהירים והלקוחות שלי בכל מקרה קבועות.
מירב צרפתי, רשפון
1. נשים רוצות מקצוֹעיוּת באווירה טובה ונינוחה יחס אישי ואוזן קשבת. הן מבקשות שאני אמליץ להן ואפילו כבר לא מבקשות. פשוט מתיישבות וסומכות עלי שיהיה הכי טוב, הכי עדכני, הכי יפה, וכל זה בהתאמה לאופי וסגנון החיים שלהן. הן יודעות שלא לכל אחת אני עושה אותו דבר, אלא מתאימה לכל אחת את מה שמתאים לה. אני מבררת בגדול למה הן הכי מתחברות ואז נותנת להן לבחור בין שניים או שלושה צבעים. יש ביקוש לג'ל לציפורן טבעית, או לג'ל לק שבא לשדרג את טיפול המניקור הסטנדרטי. הג'ל לק, שכבה של ג'ל צבעוני שנמרח על הציפורן ומיובש במנורת UV נשמר יפה בין  שבועיים לשלושה שבועות ומאריך ככה את הזמן בין טיפולי המניקור שהיו פעם מבצעות פעם בשבוע על מנת לשמור על לק מסודר.
2. אני מעדיפה את האקריל המקורי שמבוסס על נוזל ואבקת אקריל שמונחים על הציפורן בעזרת מכחול. זו שיטה שבעיני הוכיחה את עצמה כשיטה הכי חזקה שיש וזה אחרי שניסיתי וממשיכה לנסות כל דבר חדש שיוצא. חבל שבגלל עבודה לא נכונה של מקצוֹעיוֹת נוצרה לאקריל בארץ סטיגמה לא נכונה של שיטה לא יפה, עבה וגסה. האקריל הוא חומר חזק שגם כאשר בונים איתו שכבה ממש דקה הוא לא מאבד מהחוזק שלו. את זה אני מצליחה להוכיח גם ללקוחות שמגיעות אלי עם דעות קדומות על אקריל, אבל עם המלצות עלי, שאצלי ציפורניים לא נשברות. כך הפכה השיטה הזו למועדפת גם על ידי הלקוחות.
3. טווח המחירים אצלי נע בין 120 ל-200 ש"ח.
4. באזורי שולטים עדיין האדומים, קצת סגול כהה והפרנץ' הניצחי. בשוק שולט עכשיו הלק שמתפוצץ. לצערי הלקוחות שלי לא רוצות את זה וממשיכות להיות שמרניות. הכי פופולארי ממשיך להיות האדום בכל הגוונים שלו. לאחרונה בגלל החורף יש נטייה לאדום כהה יותר, אבל ביום שטוף שמש הן לא מתחברות לכהה ויש שעדיין מעדיפות את האדומים הבהירים יותר ואפילו אדום כתום.
5. אני לא מתעסקת בפדיקור. אני כן בונה ציפורניים ברגליים בחודשי הקיץ על מנת לתת מענה לנשים שציפורני הרגליים שלהן לא צומחות יפה, או כדי לסדר ציפורניים שניזוקו ממכה. ניתן להוסיף פינה שנשברה או לגרום לציפורניים שגדלות כלפי מעלה להראות יותר שטוחות וישרות. בצורה הזו ניתן לתת לאישה שמתביישת לחשוף את רגליה בסנדלים מענה מצויין והרגשה טובה.
6. יש לי לקוחות שבין מילוי למילוי נהנות משירותם של רשתות אלו. הן מחליפות שם לק על הדרך בזמן הקניות בלי לקבוע תור, אבל ממה שהבנתי הן לא מוותרות על היחס האישי והטיפול המקצועי שהן רגילות לקבל ממני באופן אישי בשעה וביום שהן משריינות להן. הטיפול כאן הוא הרבה מעבר לבניית ציפורניים, הוא כבר מזמן הפך למפגש אישי שבו מדברים ומתייעצים אחת עם השניה באופן פתוח וכיפי וחברי. כך שאני ממש לא מודאגת מזה וחושבת שיש מקום ופרנסה לכולם.
קורל שוקור, רמת גן
1. הלקוחות רוצות להתעורר בבוקר ולהראות במיטבן מבלי להשקיע הרבה זמן. בניית הציפורניים זהו הפתרון האטרקטיבי ביותר לשמירה על כפות ידיים מטופחות, בזמן קצר יחסית אחת לחודש.
2. אני עובדת בכמה שיטות עבודה. הקריטריון המשמעותי הקובע באיזו שיטה אעבוד הוא הבסיס הטבעי של ציפורן הלקוחה. בעיני שיטה נהדרת היא ציפוי ג'ל לציפורן טיבעית, השומר ומחזק את הציפורן הטבעית.
3. המחירים נעים בין 90 עד 120 ש"ח למילוי.
4. צבעי הלקים הפופולארים משתנים בהתאם לעונות השנה כאשר בחורף בולטים הצבעים הכהים: סגול, בורדו וכו' ולעומת זאת בקיץ הצבעים הבהירים יותר: אדום, ורוד. כך גם לגבי כפות הרגלים.
5. בתחום הפדיקור הדרישות הבולטות הן טיפול בייבלות המקשות על עמידה ממושכת וכך גם בשיטות החדשות ניתן פיתרון ומענה גם לחולי הסכרת שזקוקים לטיפול מיוחד ומסוכן מאוד לפצוע אותם.
6. כיום ישנן רשתות בקניונים של מניקור ופדיקור Express הנותנות מענה מיידי לאותם הלקוחות שלא מצאו זמן לקבוע תור מסודר במכון שבו הן מטופלות. אני לא מודאגת מכך.
ליה לין, קריית אונו
1. באופן כללי, נשים נערות והיום גם ילדות בדרך כלל מחפשות להראות במיטבן. ישנן נשים המקפידות על המראה הכללי, מבהונות הרגלים ועד קצות השערות, ואילו ישנן נשים המתעכבות על חלקים מסויימים כמו פנים ושיער ומזניחות את השאר. לי אישית מפריע לראות את אותן נשים שלכאורה נראות "עשר" עד שעקבי כפות רגליהן מתגלים בבושתן - סדוקים ומכוערים למראה... רוב לקוחותינו כמובן נשים, אך היו בעבר כמה וכמה גברים שרצו לשפר מראה ידיהם. בגדול, הבקשה היא לייפות את מראה הציפורניים - קרי - הידיים. השיפור מתבטא בהעצמת המראה, מהטבעי הנחבא אל הכלים, עד לקיצוניות מודגשת ובולטת במראה הציפורניים המלאכותיות והמקושטות למכביר.
2. העדפתי האישית: האקריליק. מבחינתי הוא אמין, הוכיח את עצמו מזה למעלה מ-50 שנה, ובעת ביצוע העבודה הוא יישמע למכחולי באשר אניחו. הג'ל הקלאסי לבנייה, עושה עבודה טובה, אך דורש מיומנות, שליטה ומעל הכל הקפדה על אי-נגיעה בעור. העובדה שהוא חסר ריח איננה מעידה על יתרון מהבחינה שהוא כאילו "מזיק פחות". מקובל לחשוב כך, אך אין זה מדוייק.
3. טווחי המחירים אצלי, נעים מ-100 ש"ח ועד 250 ש"ח לבניית סט ציפורניים חדש.
4. לדעתי הפרנץ' עדיין שולט ביד רמה, אם במראהו הקלאסי או הצבעוני והמודגש בקישוטים ואבנים מנצנצות. מעיון במגזינים מכל העולם, אני מוצאת שאופנת צבעי הלק בדרך כלל     מותאמת והולכת יד ביד עם צבעי האופנה העונתיים. כל מכרי יעידו על משפט קבוע השגור בפי לשאלה זו - צבע הלק שמוצא חן בעינייך הוא הטרנדי והפופלארי ביותר, משום שהוא זה שמוצא חן בעינייך ונוח לך בעיניים איתו. כי בשורה התחתונה, אנו מביטות על קצות אצבעותינו תכופות וצריך שיהיה לנו כיף להסתכל. מגמות חדשות מתהוות היום בשוק בכל הקשור לג'לים ולקים. חברות רבות יצאו בתרכובות בשלל צבעים מגוונים עם תכונות של ג'ל. מה זה אומר? תכשיר הנראה כמו לק, בבקבוק כמו לק, במגוון צבעים כמו של לק, נמשח כמו לק, לא ניתן להסירו כמו לק, אך דורש מיומנות הרבה יותר גדולה ממריחת לק. על מנת שתכשיר זה יתאחה היטב אל הציפורן הטבעית, יש צורך להכינה כפי שמכינים הציפורן להאדרתה בציפורניים מלאכותיות. חומרים אלו פותחים אשנב חדש, מאפשרים לטכנאית להוסיף שרות נוסף לאותן לקוחות שניחנו בציפורניים טובות, אך חפצות בצבע מאריך ימים, מעבר ליומיים שלושה המוכרים לנו היום. פעם היה מקובל שהכנת הציפורן לבניית ציפורן מלאכותית מצריכה שיוף מסיבי, היום, איכות החומרים השתפרה, כך שניקוי וחיספוס הציפורן הטבעית די והותר על מנת להבטיח איחוי טוב. הכישרונות, הכישורים וטכניקות העבודה של טכנאיות הציפורניים היום, מאפשרים מגוון אין סופי של קישוטים, המוגבל על ידי הדמיון בלבד. בכל זאת אנו עדים לבניית ציפורניים באורכים וצורות מוקצנים, שאינם משאירים מקום לתהייה- זה בטוח ציפורניים מלאכותיות.
5. כטכנאית ציפורניים ויבואנים של מוצרים לבניית ציפורניים מזה כשלושים שנה, אני מתרכזת רק בציפורניים.
6. הרשתות המהירות בקניונים, כנראה ממלאות נישה חסרה ורצויה. לא בדקתי את איכות השרות, אך מהתבוננות מהצד, זה מספק את האפשרות של התפנקות ספונטנית, מקומית שאיננה מצריכה תכנון. מאידך טכנאיות ציפורניים טובות תמיד תהיינה, תפקידן לא מצטמצם לביצוע העבודה בלבד, אך משום שהשרות ניתן אישית, פנים מול פנים ואחת על אחת, זה גם מספק את הצורך האישי והנשי ל"פרוק". אנו טובות בזה וכך אנו עוזרות ונעזרות האחת עם רעותה.
רונית תנ"ך שירז, זכרון יעקב
1. הנשים אצלי במכון מחפשות את הטבעי גם במקרה של בניית ציפורניים וגם בציפורן טבעית.
 2. אני במכון מתמחה בעבודה עם ג'לים. ג'ל בנייה וג'ל BIO SCULPTURE לציפורניים טבעיות ולשיקום ציפורניים. הג'ל הופך יותר ויותר פופולארי ומושך נשים בגלל אופי העבודה - זה לא כואב. צריך מעט שיופים במקרה של בנייה וללא שיופים במקרה של BIO SCULPTURE לציפורן טבעית. אצלי המוטו הוא להתאים ללקוחה במקסימום לאופייה את סוג הג'ל/ הצורה/ הצבע.
3. המחירים הם לבנייה 200 ש"ח, למילוי 100 ש"ח וג'ל 140 ש"ח.
4. מבחינת צבעים הרי שעדיין יש דרישה מאוד מאוד גדולה לפרנץ' אך ניתן לראות כבר את שינוי החשיבה והמעבר לצבע מלא ופחות קישוטים כמו בטרנד הארופאי. אם בעבר הצעירות בנו ציפורניים ארוכות מאוד עם הרבה אבני קישוט, היום כל אשת קריירה שרוצה להראות מסודרת בסטייל מבקשת לק אדום.
5. אני עושה גם פדיקור. אני בעיקר עובדת בשיטה שאין בה צורך בחיתוכי סכין (אלא במקרים שאין מנוס מחיתוך), כך העור אינו מתרבה בכמויות ואין פציעות. לרוב נשים אוהבות סטים, כך שהצבע בידים יימרח גם ברגלים.
 6. לדעתי המכונים המהירים לא משנים במיוחד. השירותים במכון הם מורכבים יותר ועל בסיס קבוע (לרוב לא מזדמנות). בסופו של יום לכולם יש פרנסה. אני גם חושבת שטכנאית טובה ואכפתית לא מחליפים, ואם כן מתחשק ללקוחה למרוח לק בקניון אז מה רע בכך?
מרינה מסרסקי, חיפה
1. הלקוחות אצלי מבקשות הכי הרבה ג'לים צבעוניים. הן אוהבות שיש להן צבע קבוע לכמה שבועות. יש לי במכון כשלוש מאות צבעים - אין צבע שאין.
2. שיטת העבודה שאני מעדיפה זה הג'ל. אני אלרגית לאקריל, לכלור, להמון חומרים ואבקות, גם מבחינת העור וגן מבחינת הנשימה. אני עובדת רק עם הביו סקלפצ'ר שהוא הכי קרוב לטבעי.
3. טיפול עולה אצלי 150 ש"ח.
4. כל לקוחה הולכת לפי האופי שלה. יש לי לקוחות שהולכות רק עם אדום, רק עם פרנץ', אין אצלי שום טרנד. אופנתי, זה מה שיפה ללקוחה, גם בצורת הציפורן. אמנם בזמן האחרון אופנתי מה שקרוב לטבעי, צורוה אובאלית, אבל כל אישה מבקשת על פי האופי. אצלי במכון הלקוחות אוהבות יותר את הסגנון הקלאסי, וזה לא קשור לגיל.
5. אני לא עושה פדיקור, רק ג'ל בציפורניים, שזה נקרא מיני פדיקור, אבל לא נוגעת בעור.
6. לדעתי מכוני האקספרס בקניונים זה דבר מסוכן. בתוך רבע שעה עשרים דקות אי אפשר לדעת מה מתאים ללקוחה. זה כמו ללכת לרופא. אם זה רק למרוח לק יפה, אז אולי, אבל גם אז צריך לסדר נכון את הציפורן, ולפעמים אפילו שיוף של ציפורן טבעית יכול להרוס אותה ולשבור אותה. אין תחליף למכון מקצועי שמכיר את הלקוחה.

 
 

כדאי להירשם עכשיו, כאן למטה, לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
זה קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

דואר אלקטרוני

שם

  

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים