סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של ציפורניים >> ציפורניים: בנייה נכונה
 

כיצד למנוע את שבירתן של הציפורניים המלאכותיות ואת התרוממויות לאחר הבנייה? שיטות עבודה ותהליכים, כולל פיסול בציפורניים.


ליאור אבשלום

במהלך שנותי כטכנאית ציפורניים וכמורה נתקלתי לא פעם בקשיים של מקצועיות, קשייםשעיקרם הם בעיות של שבירוּת הציפורן בקצה החופשי ושל התרוממויות. המגמה של טכנאיות ציפורניים היא ביצוע בניית ציפורניים יפה ונקייה, אבל בד בבד יש לדאוג לציפורניה הטבעיות של הלקוחה כשתחפוץ בעתיד להסיר את הבנייה. 
לשם כך, פיתחתי שיטה קלה ומהירה לבניית ציפורניים ולמילויין, המאפשרת תהליך שאינו כרוך בשימוש במכונה וללא שיופים מיותרים.

התהליך

לאחר החיטוי יש לבצע דחיפת עור, הדבקת הטיפס ואיחודו ומריחת חומרים מקשרים. מניחים אקריל בנקודת השבירה של הציפורן (בין הבסיס לקצה החופשי), ומורחים כלפי קצה הציפורן (מראש לוקחים מידה ארוכה יותר של טיפס). לאחר מכן מניחים אקריל נוסף, אך לא קרוב לעור. מהדקים ומורחים אותו בצורה מיוחדת, כך לא נותר כמעט מה לשייף, כשהחומר מתייבש עם הפצירה, עוברים על מסגרת הציפורן, מסדרים את הצורה לבקשת הלקוחה ומאחדים עם בלוק.

על שלבי בניית ציפורנים
בצורת שפיץ בתבנית

מבצעים דחיפת עור באזור הקוטיקולה. משייפים עם פצירה את כל שטח הציפורן הטבעית.  מומלץ להשתמש עם פצירה עדינה, כדי לא לפגוע בציפורן הטבעית.
מנקים אבק באמצעות מברשת, ומורחים מאזן חומציות על כל שטח הציפורן הטבעית, ולאחר מכן פריימר. לוקחים תבנית וכאשר מפרידים אותה, נשארות בידינו שתי חתיכות  - אחת היא התבנית והשנייה היא החלק הקטן שמשתחרר. את החלק הקטן נדביק מאחורי התבנית כדי לתת בסיס יותר יציב.
מדביקים את קצות התבנית ומניחים אותה כך שתידבק בהמשך לציפורן. לוקחים אבקה אטומה (ניתן לשנות את צבע האבקה לפחות אטום בערבוב עם אבקה ורודה רגילה ולהגיע לגוון טבעי יותר).
מניחים את האבקה בערבוב עם נוזל בין התבנית לציפורן הטבעית. תוך כדי הנחה של החומר יוצרים צורה של U, ולאחר מכן מורחים מריחה נוספת מכיוון הקוטיקולה ומאחדים אותה עם החומר הקודם. לוקחים אבקה שקופה בערבוב עם נוזל ומורחים על כל שטח התבנית עד ליצירת שפיץ.
במידה ומעוניינים לבנות ציפורן שקופה יש להניח את האקריל עד לגובה החומר האטום, ובמידה ומעוניינים לבנות ציפורן בטכניקת אקווריום (אלמנטים המשתקפים בבנייה), יש להניח שכבה דקה של האקריל השקוף ולאחר יבוש לצייר/להדביק /לפסל ועל זה להניח אקריל שקוף.
במידה ורוצים ציפורן צרה וקמורה ניתן לקחת פינצטה גדולה לטבול אותה באבקה וללחוץ איתה בצדי הציפורן.
שלב זה מתבצע כאשר החומר לא יבש לגמרי. משחררים את התבנית ומתחילים שיוף מסגרת וצורה בעזרת מכונה ופצירה.
לאחר סיום השיופים  מחליקים עם בלוק או פצירת ספונג'י.
ניתן לצייר על הציפורן בצבעי אקריל או לפסל.
לסיום מורחים מייבש לק או סילר ושמן  על העור.

שיטת ה-One Stroke

בתחום הקישוטים נתקלתי לא פעם בבעיות בשיטת ה- One Stroke, באופן איסוף הצבע, טעינתו ושילובי הצבעים. הפתרון הוא (כפי שלומדות בנות בשיעורים שאני מעבירה), בידע בנוגע לערבוב הצבעים ובצורה נקייה, כך שהצבע אינו מתערבב בשני וכך נוצרת הרמוניה בציור ובקווים.

פיסול בציפורניים

בתחום הפיסול בציפורניים קיימים מגוון רחב של טכניקות, הן של פרחים הצמודים לציפורן בגובה אפס, ללקוחות שמעדיפות קישוטים פראקטיים והן פרחים בולטים יותר ומרשימים  לאירועים.
טיפ: להשתדל לא לרחוץ ידיים לפחות שעתיים כדי שהאקריל יתקבע (כמו אחרי רופא שיניים - מן הסתם, הרי זה אותו החומר).
 

 

ליאור אבשלום היא בעלת 'סטודיו L' – בית ספר לבניית ציפורניים, נתניה
 

 

כדאי להירשם עכשיו, כאן למטה, לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
זה קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

דואר אלקטרוני

שם

  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים