סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של ציפורניים >> מדריכה עולמית
 

ונסה פינטר - המדריכה העולמית של חברת 'ביו סקלפצ'ר' הגיעה לארץ לרגל כנס מקצועי של החברה. מגזין יופי! היה שם ופגש אותה לראיון מיוחד


טכנאיות 'ביו סקלפצ'ר' בישראל.
שלישית משמאל: אורלית אוקוביץ'. שלישית מימין: ונסה פינטר


נעמי אלון
קשה להפריז בחשיבות מראה הציפורניים וכפות הידיים. כפות הידיים והציפורניים המעטרות אותן הן לא רק מה שהסביבה שמה לב אליו, אלא גם הקשר הפיזי הראשון שלנו עם הסביבה. נשים שולחות אותן להכיר, לברך, לאיים וללטף. ציפורניים ארוכות במידה הנכונה מאריכות ומעדנות את מראה הידיים, יוצרת תחושה של שלמות וכוח ועשויות לחזק את תחושת הביטחון של האישה. כדי לגדל ציפורניים יפות (למעט נשים בודדות עם ציפורני פלדה מושלמות), צריך להשקיע בהן זמן וכסף על תכשירים, מחזקים ומעצבים
ביום חורפי נעים, נערך במלון LEONARDO (מלון באזל המחודש), על שפת ימה של ת"א כנס בניית ציפורניים של חברת ביו סקלפצ'ר. הכנס זכה לשבחים מצד אנשי מקצוע שהשתתפו בו וסיקרו אותו ודרגו אותו "רמה אחת מעל כולם" מבחינה מקצועית.
"כל 150 הטכנאיות הבכירות שהוזמנו לכנס ישבו מסוקרנות במשך מספר שעות", סיפרה אורלית אוקוביץ' מנכ"ל ובעלים ביו סקלפצ'ר ישראל והיבואנית המורשת של החברה העולמית. "אין ספק שהיה זה כנס מקצועי לחלוטין, הטכנאיות הפגינו ידע ובקיאות, בכל הקשור לבריאות הציפורן הטבעית, בצורה מרשימה ביותר ואין ספק שהעבודה שהושקעה השתלמה. אנחנו מבטיחים לשוב ולכנס את הטכנאיות שוב במחצית השנה הבאה".
מה היה בכנס?
הבוקר נפתח בחלוקת תעודות הצטיינות לטכנאיות מובילות כשכל אחת מהן זכתה בסיכת זהב ושי. אח"כ הייתה הצגה של המוצרים החדשים שהחברה תשיק בעולם בראשית שנת 2010, ובהמשך הוצגו אנשי מקצוע מובילים מתחומים שונים, שיש בידם לתרום רבות לבניית או מינוף עסקי.
בחלק האחרון של הכנס השתתפה אורחת הכבוד, ונסה פינטר - המדריכה העולמית של החברה, שהגיעה אלינו לאחר ביקור בטוקיו ומוסקבה והציגה את המוצרים החדשים, הביאה עדכונים מקצועיים, טכניקות חדשות ושיטות נוספות.
הכנס נחתם בהדגמות של כל אלה וכמובן קישוטי ציפורניים.

* * *

ונסה פינטר המדריכה הבינלאומית של חברת ביו סקלפצ'ר. היא דרום אפריקאית, בת 41 שהגיעה לארץ במיוחד לרגל הכנס.

ברוכה הבאה, אני מבינה שזה ביקורך הראשון כאן בישראל.
כן, ואני אחזור לכאן עם המשפחה, זו מדינה נפלאה, מעולם לא ראיתי מדינה עם ארכיטקטורה כל כך מעניינת של בתים. הייתי בירושלים, בים המלח, ובכלל, זו הארץ התשיעית בה אני מבקרת השנה, כך שאני מאוד מאוד מחבבת את העבודה הזאת, מעבר לפן המקצועי אני רואה את העולם, פוגשת אנשים שונים, עוברת בין הארצות ומדריכה, וגם נחשפת לגישות שונות לבניית ציפורניים. החברה היא דרום אמריקאית והקימה אותה דרום אפריקאית ב-1988. 

מה ההבדל בין בנייה רגילה של ציפורניים לבין מה שביו סקלפצ'ר מציעה?
מדובר בג'ל שנבנה מעל הציפורן הטבעית. זהו הליך ששורד הרבה יותר זמן וצומח יחד עם הציפורן. גם המראה נשאר אותו דבר, וצריך לחדש רק פעם בשבועיים. הג'ל מונח כשכבה, והיתרון של הג'ל הוא שאנחנו מעוניינות לשמור על בסיס הציפורן הטבעית של הלקוחה, ובמקרה של הג'ל שלנו אין צורך לשייף את בסיס הציפורן כמו בשיטות אחרות לבניית ציפורנים. ברוב הבניות צריך להסיר חלק מהשכבה של הציפורן. לנו יש שני חומרי טיפול שאנחנו שמים על הציפורן לפני כן. אני משתמשת בחומרים האלה במשך 15 שנה, והציפורניים שלי נשארו אמיתיות, וחזקות. אלה (היא מראה לי את ציפורניה, סגולות, מחודדות וארוכות מאוד - נ.א.) הן ציפורניי האמיתיות. ביו סקלפצ'ר היא החברה המובילה בעולם לג’לים צבעוניים.
 
על מה מדובר בעצם?
Bio Sculpture Gel הג’ל המפסל, הינו ציפוי גמיש הנמרח על ציפורן טבעית, כסוסה, פריכה, מתפצלת, שבורה או אחרי בנייה, שקוף או בכל אחד ממגוון 100 הצבעים הקבועים המוצעים לידיים או לרגליים שמעניק מענה לכל בעיה של הציפורניים. ניתן לשחזר ולהאריך ציפורניים קצרות בעזרת הג’ל בלבד לכל אורך.

אני מבינה שכיום אתם פרוסים בארצות רבות בעולם?
בהחלט, ברחבי הגלובוס. כך למשל יש לנו סניפים ביפאן שהיא אחת מהצרכניות הגדולות ביותר של המוצר, השוק היפאני הוא גדול מאוד בתעשייה שלנו, אני מאמינה שזה בגלל שליפאנים יש מרחב מאוד מוגבל שהם יכולים לחיות בו, וליפות את בתיהם, כך שהם מייפים את עצמם. והיפאנים מאוד מאוד מקפידים על המראה החיצוני, הנשים היפאניות תמיד לבושות היטב, נראות מסודרות, כך שטיפוח ציפורנים הוא חלק מהותי מכך. גם קנדה, אוסטרליה, בריטניה, אירלנד, ספרד, ארצות סקנדינביה, רוסיה וכמובן גם ישראל.

כמה זמן מיישמים את השיטה בישראל?
כשבע שנים. היום הגעתי לכאן לכנס שבו התאספו טכנאיות ציפורניים שהוזמנו לפגוש אותי ולהיחשף לטכניקות החדשות והמתחדשות של ביו סקלפצ'ר, בגלל שאנחנו שמים דגש חזק על אימון והדרכה מתמידים והתחדשות בידע של טכנאיות ציפורניים. אנחנו בחברה חשים שטכנאית ציפורניים צריכה לקבל גיבוי והתחדשות כל הזמן, התעשייה של המוצר מתחדשת כל הזמן. למשל אנחנו משיקים בינואר כמה סוגים חדשים של ג'ל לטיפול בציפורניים, שיאפשרו מוצר יותר גמיש בתנועת הציפורן.

מה המרקם של הג'ל?
יש לנו סוגים שונים של ג'ל, שמאפשרים סוגים שונים של גמישות בציפורן, חלק מהם יותר קשיחים, חלק גמישים יותר .                                                                      

מניסיונך רב השנים, אלו נשים מעדיפות את הג'ל הקשיח ואלו את הג'ל הגמיש?         
זו בעצם אחת המטרות המרכזיות של אימון והדרכת הטכנאיות, הן אמורות לאבחן לאיזו לקוחה מתאים ג'ל גמיש יותר ולאיזו הג'ל הקשיח יותר. לכל אחד יש את הצרכים שלה, ולא כל מוצר מתאים לכל אחת. אני חושבת שהכי חשוב בהתאמה הוא לברר קודם לכל איזה סוג ציפורן מתאימה ללקוחה, לפי סוג העבודה, אם הלקוחה עובדת כמזכירה, עורכת דין, עיתונאית או מדריכת טיולים. אלמנט שני שמכריע לגבי סוג ונוקשות הג'ל הוא בסיס הציפורן המקורי, אם מדובר בצפורן גמישה במקור, אנחנו מציעים לה לבחור בג'ל גמיש, ואם מדובר בציפורן יותר נוקשה אז לבחור בג'ל נוקשה יותר, ואז באה ההכרעה  וההתאמה של אורך הציפורן. אצלנו בדרום אפריקה הג'ל הפופולארי ביותר הוא זה שגמיש במידה אך נוקשה במידה.

אתן גם נותנות הדרכה לקליינטית כיצד לשמר את הציפורן שלה?
כן, כי כטכנאיות אנחנו אמורות להדריך את הלקוחה כיצד לטפח ולשמור על הציפורניים שלה. ובאלו מוצרים להשתמש. אנחנו גם מעדיפים לא להניח מיד בהתחלה את הג'ל בצורה של ציפורן ארוכה, אלא שהלקוחה בתהליך מתמשך תצמח את הציפורן במקביל לטיפול של ביו סקלפצ'ר. ואז תדע מה נוח לה. וגם מוודאים שללקוחה מספיק חומרים לטיפוח הצפורן.
                                        
איך הגעת למקצוע שלך?
התחלתי כמזכירה בחברת ביטוח, ואז התחלתי לעבוד כסוכנת ביטוח, ואז עברתי ולא יכולתי לקחת את הלקוחות שלי איתי, אז הייתי צריכה להתחיל מחדש, ותמיד אהבתי לטפח את הציפורנים שלי, ולעבוד עם אנשים, כך שזו הייתה העבודה האידיאלית מבחינתי. כיום במקביל לעבודתי כמדריכה הראשית של החברה יש לי עסק משלי: מכון באזור מגורי שבו אני מעסיקה עשר טכנאיות שעוסקות בבניית ציפורנים עפ"י השיטה בידיים וברגליים. אחת מהן אגב היא זו שבונה לי את הציפורניים שלי.                                               

איזה צבעים את אוהבת למשוח על הציפורנים?
אני אוהבת להשתולל בצבעים בוהקים  ועליזים: צהוב, ירוק, תפוז. ובאמת, לקראת הקיץ הקרוב אנחנו הולכים להשיק ארבעה צבעים שהם צבעי ניאון. אחד מהם הוא למשל צבע מנטה ירוק קריר שהולך להיות להיט בקיץ הקרוב.

יש דמיון בין הלקוחה הדרום אפריקאית ולזו הישראלית?
כן. לגמרי. בשתי הארצות יש אקלים חם, שגורם לנשים להיות נינוחות יותר, שמחות יותר, ולהעדיף צבעים בהירים ובוהקים יותר. ובשתי הארצות הנשים מבלות מחוץ לבית הרבה. בגלל האקלים.

למי מתאים המקצוע של טכנאית ציפורניים, איזה תכונות נדרשות כדי לבנות ציפורניים?
מי שרוצה להפוך לטכנאית ציפורנים צריכה לאהוב אנשים, לאהוב מגע ואינטראקציה עם אנשים, להבין אנשים ולהיות סבלנית, כי היא לא רק בונה ציפורנים, היא נותנת שירות. היא גם צריכה תשוקה ואהבה למה שהיא עושה. לראות את התוצאות, לראות את כל התהליך מהרגע שלקוחה מגיעה עם ציפורניים שבורות או כסוסות או במצב גרוע, עד שהיא בונה ציפורניים יפות ובריאות. והדבר האחרון שחשוב הוא שהיא תבחר חברה ושיטת טיפול שמתאימה ללקוחה וגם לה, כזו שתספק לה גיבוי והדרכה, ולמי לפנות בעצה. שתעדכן אותה באינפורמציה על צבעים חדשים, ותאפשר לה להיות חלק מקבוצה מקצועית.                

אם למשל אני מגיעה אליך, רוצה לבנות את ציפורני, איך תאבחני מה הצורה והמרקם המתאימים לי?
בגלל שציפורניך קצרות יחסית, את צריכה לגדל קצת ציפורן על מנת שאאבחן את גמישות הציפורן, לראות אם ציפורניך שבירות, או חזקות, כך למשל, אם הציפורן נשברת בתחילה היא ציפורן קשיחה יותר ואלה שנשברות בהמשך הן גמישות יותר במרקם שלהן. לגבי הצורה אני אחליט לפי הצרכים של הלקוחה, לפי צורת האצבעות, ולפי קשיחות הציפורן.      

מה מאפיין את טכנאית הציפורניים הישראלית? על דרישותיה, תגובותיה, הדרך הטובה ביותר לטפל בציפורניה?
טכנאית הציפורנים הישראלית היא מסורה מאוד לעבודתה, ולומדת ומשלימה ידע. בכלל אם מדברים על שינוי והתפתחות הרי שבחמש השנים האחרונות, לא רק בישראל, אלא בכל העולם, תעשיית היופי עברה שינוי שבמהלכו תעשיית הציפורנים הפכה לתעשייה בפני עצמה, לא חלק ממכון יופי שבו מטפלים גם בעור ובשיער. אנשים הבינו שציפורניים מטופחות הן חלק מהותי מתחושה עצמית טובה של אישה.                                       

מה עלות המחירים של החברה?
המוצר אינו מוצר זול, אבל הוא איכותי, כשטכנאית רוצה לפרסם את עצמה וליצור קהל לקוחות הדרך הכי טובה היא בעבודה שלה, שמדברת עבור עצמה, אני לא חושבת שיש תחרות למוצר שלנו, כי המסר שלנו הוא בעיקר ציפורנים בריאות וטבעיות בניגוד למוצרים האחרים שמחלישים את בסיס הציפורן הטבעית. הדרישה שלנו מהטכנאיות שאם הן מפרסמות את המוצר שלנו הן חייבות להשתמש בו ולא במוצרים אחרים. הלקוחה צריכה לקבל את הטיפול שהבטיחו לה.

* * *

שיטת ביו סקלפצ’ר
שיטת ביו סקלפצ’ר היא שיטת טיפולית המתמחה בטיפול בציפורניים פגומות או חלשות על בסיס חומרים טבעיים. ייחודו של הטיפול על פי החברה, הוא שהוא נעשה ללא פגיעה במרקם הציפורן הטבעית או שימוש בחומרים כימיים. את הציפורן הטבעית מצפים בחומר שתפקידו לטפל בבריאות הציפורן ולשמש כבנייה, הארכה וציפוי חזק של הציפורן הטבעית. למרות זאת עדיין נשמרת גמישות קלה בציפורן והסיכוי לשבר קטן באופן משמעותי. שיטה זו ניתן לבצע אצל טכנאיות ציפורניים מורשות בלבד בעלות תעודת הכשרה.
אז איך עושים את זה?
ציפוי הציפורן:  הטיפול מתחיל בניקיון וחיטוי הציפורן וטיפול טבעי ומזין לעור מסביב לציפורן. בשלב השני מורחים חומר שדומה ללק שקוף על הציפורן. מייבשים תחת אור אולטרה סגול, במשך 2 דקות. כשיש ציפורן חלשה, חוזרים על הפעולה שלוש פעמים. מדי שלושה שבועות את מוזמנת להוסיף חומר לבסיס ציפורן.                                      
הארכת הציפורניים: אל קצה הציפורן מוסיפים חומר טבעי ומפסלים אותו לאחר שהתקשה תחת אור אולטרה סגול. מתקבלת ציפורן ארוכה ללא הדבקה ושיוף. משך הטיפול, כולל עיסוי הציפורן והטיפול המקדים, כ-45 דקות. 

 

 

 

הירשם עכשיו לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
  

דואר אלקטרוני

שם

  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים