סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של ציפורניים >> אומנות על קצה הציפורן
 
תחום ה-NAIL ART עם אומנות מיניאטורית על הציפורניים, עובר מהפכה בכל העולם ועכשיו גם בישראל


אושרת חן

 
 
 
 

בשנים האחרונות אנו עדים למהפכה בתחום אומנות עיצוב הציפורניים בפרט וטיפוח ציפורניים בכלל. אופנת הציפורניים הפכה לחלק בלתי נפרד מעולם האופנה הבינלאומי וכמוהו מושפעת מטרנדים שונים הבאים לידי ביטוי בקו עיצובי, בפלטות גוונים ובמוטיבים בהשראת התרבות הפופולארית, העשורים הקודמים, עולם הטבע, עולם הקולנוע ועוד רבים.
מהו תחום הנייל-ארט (NAIL ART)?
תחום הנייל-ארט (NAIL ART) החל את פעילותו בארץ לפני כעשור. זה התחיל עם יצירת פרחים בטכניקה מאד פשוטה ואפילו פרימיטיבית בעזרת לקים צבעוניים ויצירת צורות גיאומטריות עם מכחולים דקים.
קישוטי הציפורניים הפכו ליצירות אמנות מרהיבות העושות שימוש בציפורניים כבבד ציור וכאביזרים אופנתיים "אקססוריז" בקרב נשים מכל הגילאים העוקבות אחר המגמות האופנתיות האחרונות. אומנות זו הינה מיוחדת ומרשימה שכן במשטח כה קטנטן ישנו עיצוב/ציור מרהיב וכובש את העין, כאילו תמונה שלמה מונחת על הציפורן אך במימדים זעירים במיוחד. נשים ראו בציפורניים כמעין תכשיט, שפיתח עם השנים מגמות אופנה משלו והיה קשוב לכל הטרנדים המשתנים בעולם האופנה.
התחום הצמיח אמנים מכל העולם בעלי כישרון אמנותי מופלא אשר פיתחו טכניקות משל עצמם, חלקם הושאלו מתחום האמנות, הציור, הרישום והפיסול והצמיחו תעשייה עצומה סביב התחום. גם תחרויות המתקיימות מדי שנה באירופה ובארה"ב מכתירות אמנים אלופים בינלאומיים המתארחים בכנסים מקצועיים בכל העולם.
שתי קטגוריות לתחום האומנות
האומנות המיניאטורית באה לידי ביטוי במגוון עיצובים ודוגמאות על משטח מרבי של עד 3 ס"מ. ניתן לחלק את טכניקות העבודה לשתי קטגוריות. האחת, עיצוב דו-מימדי שבו נכללים טכניקות ציור, רישום, מעברי גוון, יצירת נפח ועומק, בניית קומפוזיצייה (מיקום אלמנטים במרחב) ועוד. הקטגוריה השנייה היא עיצוב תלת-מימד שבו נכללות טכניקות הפיסול הקלאסי, הקינאטי והדבקת אפליקציות, מציינת אושרת.
המוטיבים המרכזיים הם פרחים, פרפרים, טקסטורות של תחרה, רקמה ועיטורים הבאים לידי ביטוי בטכניקות עבודה של ציור חופשי, פיסול תלת-מימדי, שקיפויות בג'לים היוצרים את שיטת "האקווריום" ועוד.
לימודי נייל- ארט
חלק מתכנית הלימודים של קורס בניית ציפורניים הוא גם קישוטים, ולא פעם אני נשאלת מדוע מוצעים קורסי המשך ייחודיים רק לתחום ה- NAIL ART. התשובה לכך היא שתלמידות הקורסים לבניית ציפורניים נחשפות לראשונה במהלך הקורס לשיעורי בסיס אשר כוללים עיצוב אלימנטרי של הציפורן ואף נפגשות עם שיטות בסיסיות של קישוטי ציפורניים. אין ספק שהמפגש הראשוני הזה אינו מספיק לרכישת ידע ומיומנות בטכניקות עבודה מתקדמות בתחום ה- NAIL ART.
הלקוחה רוצה יותר
חשוב לי לציין כי עיצוב ציפורן בגישה אמנותית היא חלק בלתי נפרד מתמהיל השיווק של כל טכנאית  ציפורניים. מעט מאד מהנשים הצורכות שירותי ציפורניים מסתפקות בציפורניים משוכות בגוון אחיד או לחילופין מעוצבות בפרנץ' מניקור קלאסי הצובע את קצת הציפורן בגוון לבן אטום. עם השנים הלקוחות פיתחו צרכים ודרישות עיצוב של ציפורניים בסטנדרטים שונים מהמוכר. טכנאית ציפורניים שלא יהיה באפשרותה לתת מענה רחב של עיצובי ציפורניים אמנותיים בהחלט עלולה לצמצם את קהל לקוחותיה.
תחום בינלאומי
הענף הבינלאומי מתייחס לתום הנייל-ארט כתחום אמנותי לכל דבר.  גם תלמידות יודעות כי אנו עוסקים באמנות ציפורניים ולא בקישוטים. אמן יוצר לעצמו חותמת אישית ביצירותיו כך ששימוש במדבקות, חותמות ואבני קריסטל, הם תוספות שאינם דורשות מטכנאית הציפורניים הכשרה מתקדמת.
התעוררה דרישה למוצרים ואביזרים מיוחדים
עם ההתפתחות המשמעותית של התחום, אך טבעי שתחול התפתחות משמעותית גם בכל הנוגע למוצרים ולאביזרים הרלבנטיים. לק קונבציאנאלי שכולנו הכרנו אינו מספק היום את התחום והתפתחות הענף הצעידה אותנו היישר אל שערי האמנות. נאלצנו למצוא פתרונות של חומרים, כלים וחומרים בתעשיית האמנות. חומרים שהיו בארגז הכלים של ציירים כגון צבעי אקריל, צבעי אקוורל (צבעי מים), עפרונות רישום ואפילו מכחולים הושאלו לטובת תחום ה-NAIL ART. אין ספק שהם לא התאימו כמו כפפה ליד אבל הם בהחלט שירתו את ענף הציפורניים.
לאחר 14 שנים של התפתחות אישית בתחום ה- NAIL ART, נחשפתי לכל החומרים המצויים היום בענף ובשוק העולמי. אין ספק שישראל בהחלט מעודכנת בענף. אולם, התפיסה המקצועית של טכנאיות הציפורניים הישראלית אינה דומה לתפיסה האמנותית של טכנאית ציפורניים באירופה. קצב החיים של ישראל משפיע על כל תחום, טכנאיות ציפורניים ישראליות מעוניינות בשיטת האינסטנט – עכשיו ומיד! יקח זמן עד שטכנאיות ציפורניים יבינו שרק מלהסתכל כיצד אמנית ציפורניים עובדת לא ניתן ללמוד טכניקת עבודה. אין קיצורי דרך ובלתי אפשרי לדלג על שלבים.
עם השנים, זיהיתי חסכים עצומים בתחום זה. הפיתרון שלהשאיל ציוד וחומרים מתחום האמנות לא יכול היה לתת מענה לאורך זמן. קולגות שלי בארץ ובעולם מסכימים איתי כי ציפורן היא אינה בד קנווס. הציפורן אינה סופגת הכל. גם עמיתיי המלמדים בכל רחבי אירופה בבתי הספר המובילים ביותר הבינו כי בטכניקות מסוימות של ציור נדרשנו לחומרים המותאמים לתחום הציפורניים שיהיו בהתאמה לטכניקות העבודה הספציפיות.
תחום התלת-מימד המאגד בתוכו טכניקת פיסול חייב אבקות אקריל צבעוניות בעלות אחוזי פיגמנט גבוה, גמישות גבוהה וזמן עבודה סביר לפני התקשות, כדי שניתן יהיה לעבוד עם החומר. בהחלט נוצרה בעיה - ההיצע הקיים בשוק לא סיפק את הנדרש.
השקת סדרת אבקות אקריל ומכחולים –  עפ"י פיתוח שלי
אין ספק שבעיה זו דחפה אותי לעשות מעשה. במשך שנתיים פיתחתי  פורמולות ייחודיות שיענו על צרכי הענף וייתנו מענה הולם לצרכי עבודתנו. בשנה האחרונה הושקה סדרת אבקות אקריל צבעוניות ייחודיות תחת השם אדוונס שכל גוון וצבע הוא בעל פורמולה ייחודית משלו. אין ספק שסדרה כזו שפותחה בישראל ופוקדת היום את מרכזי הציפורניים הגדולים בארה"ב ובאירופה זו גאווה גדולה.
עבורי האינדקצייה הטובה ביותר לדעת עם החומרים אכן עומדים בסטנדרטים גבוהים היא העובדה כי אמנים בעל שם עולמי מתחום ה- NAIL ART שהתארחו בכנסים האחרונים של נייל סטודיו, צירפו אותם לתיק העבודה האישי שלהם.
פועל יוצא של פיתוח החומרים, היה השקת מכחולים בהתאמה מלאה לטכניקות העבודה בתחום ה- NAIL ART. הפרמטרים העיקריים שבחנתי היה היחס בין סוג השיער לצפיפותו ואפילו אורך ידית האחיזה.  
יצירה שבניתי בהשראת הסרט ההוליוודי "הפיראטים" זכתה להוביל קמפיין בינלאומי של חברת OPI העולמית. בניתי אותה מאקריל ועליה פיסלתי דמויות זעירות.

 

אושרת חן היא בוגרת לימודים גבוהים בתחום האמנות ומורה בכירת בתחום ה- NAIL ART ברשת נייל סטודיו
 


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים